iL Amerikaanse vlieger bezoekt Schiedam De toppertjes dag 2 halen, 1 betalen tC lEE ZET JE OGEN OP SCHERP SCHIEDAM 4.99 Spaaractie 'Maak de vijf vol' op jarige Nieuwe Passage Van der Wal lekker op weg £m Opfriscursus voor dwarsfluit KUNSTGEBITTEN aw Z-O) Open Atelierdagen gunnen een kijkje in de keuken van de kunstenaar U wilt toch ook het beste voor uw Fiat I Ballantine's GALL&jGALL Het Nieuwe Stadsblad GALL GALL 1 J Autobedrijf J. van der Voorde 2 3 4 5 8 9 10 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2000 37 - 1441 SCHIEDAM - Muziekcentrum OpMaat start vanaf 19 septem ber de opfriscursus dwarsfluit. Tijdens de cursus wordt er aan dacht besteed aan houding, ademsteun, embouchure, intona tie, samenspel en techniek. Ui teraard wordt er ook ingegaan op specifieke vragen of problemen van de cursisten. De opfriscur sus bestaat uit 8 lessen, en wordt gegeven door docente Ellen van den Berg. De kosten bedragen fl. 100,- tot 21 jaar, en fl. 117,50 daarboven. Belangstellenden kunnen zich opgeven op werkdagen tussen 9.00-17.00 uur op telefoon 010- 470 99 11. Tandprothetische Praktijk Veringmeier FINEST Scotch Whisky 70cl 99 Teammanager: loods (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Jerome en Moppie. Zij zitten in de die renopvang te wachten op een nieuwe baas. De mede werkers van de Hargahoeve doen een boekje open over dit fraai ogende tweetal. V ft Jerome is een wit/rode gecas treerde kater van 2 jaar oud. Hij wil graag naar buiten toe en dat was bij de vorige eigenaar niet meer mogelijk. Vandaar dat hij bij ons is terechtgekomen. Jero me kan niet bij honden maar wel bij andere katten en kinderen. Wie komt hem halen? Moppie is een gesteriliseerde poes van jaar oud, deze dame is bij ons terechtgekomen toen het baasje overleed. Of zij bij kinde ren, honden of andere katten kan is niet bekend. Graag zouden wij haar bij wat oudere mensen ge plaatst zien, omdat zij dit zo ge wend was. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur 'en van 13.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tei. 4714151. door Rachida el Yahyaoui SCHIEDAM - Al jarenlang is de kunst voor vele mensen een tijdsbesteding waar ze hun creativiteit in kwijt kunnen, en waarin de fanta sie vrij spel heeft. Dat laat ste werd eens te meer duide lijk tijdens het weekend van de Open Ateliers 2000 in Schiedam, dat dit weekend plaatsvond. Zowat de hele dagen door konden liefheb bers diverse, zeer uiteenlo pende tentoonstellingen van een groot aantal kunste naars gaan bekijken. Verspreid over de stad stonden en hingen maar liefst 24 ateliers vol met het werk van 31 Schie- damse beeldende kunstenaars, en hun 5 Vlaardingse gasten. Deze ateliers waren te herken nen aan een poster, die in de meeste gevallen op het raam was geplakt. Bovendien waren in de meeste ateliers zelf brochures te krijgen met een routekaart. Een enkele keer dreigde het te gaan regenen, maar over het al gemeen was het uitstekend weer voor alle kunstliefhebbers die er op uit waren getrokken om hun ogen de kost te geven. Bij Gale rie Moesman bijvoorbeeld kre gen ze daar uitgebreid gelegen heid toe, met de vele schilderijen en beelden die daar werden ten toongesteld. De werken waren van o.a. Margret Statham en Martin Moesman, die zichzelf beschrijft als 'een nette kunste naar'. Dat is ook duidelijk terug te zien in zijn schilderijen, die degelijk, maar zonder veel op smuk geschilderd zijn. Dat weerhield de bezoekers er echter niet van om in groten getale een kijkje te komen nemen, hoewel de meeste van hen ook niet lang geboeid leken te worden. Onderweg naar de volgende ten toonstelling is het op straat een gezellig komen en gaan van mensen, wat ook bij Esther van Duffelen het geval blijkt te zijn. Haar fascinatie met hoeden le verde een brede collectie unieke exemplaren op, die uitermate dynamisch, kleurrijk, en in som mige gevallen zelfs inventief te noemen was. Bij de expositie van Jacques Tange hing vooral een heel sobere sfeer, die ook te rug was te vinden in de tentoon gestelde werken die de wanden sierden, en namen hebben ge kregen als 'Stray Cats' en 'Pool Sharks'. Verreweg de meest tot de ver beelding sprekende expositie stond op naam van Theo Goot jes, die een groot gedeelte van zijn huis als expositieruimte ge bruikte. Bezoekers kregen een persoonlijke begeleiding langs de vele kunststukken, die overal in het huis te vinden waren. Pronkstuk van de collectie was het 'Portret van een blinde vrouw', dat in de woonkamer een groot deel van de muur be sloeg, en een kamer waarin alles erop gericht was om tot rust te kunnen komen. Ook de rest van het huis ademde creativiteit en liefde voor kunst. Kracht en expressie Van een hele andere orde waren de creaties van Monique Veldho ven en haar Vlaardingse gaste Dike Hof, die de bezoekers ont vingen in een klein atelier, waar voor men eerst een lange trap op moest lopen. Eenmaal bovenge komen kon men de vele schilde rijen bekijken, waarbij Monique zich vooral liet inspireren door verschillende dieren. Op de vraag waarom ze haar portretten van het menselijk lichaam zo ab stract heeft gehouden had ze een duidelijk antwoord. "Ik wil graag de kracht en expressie naar voren laten komen, en niet zozeer het lichaam zelf," aldus Monique. Ook het werk van Di ke Hof was de moeite waard, hoewel zij zelf zegt dat haar werk toch 'het beste tot zijn recht komt' in haar eigen atelier. Zo waren er nog vele andere as pecten van de beeldende kunst vertegenwoordigd, zodat het ze ker de moeite waard was voor ie dereen met een zwak voor kunst. Bovendien was voor bezoekers vrijwel overal de kunst te zien in de omgeving waarin zij wordt gecreëerd; zowel letterlijk als fi guurlijk kregen zij een waarde volle en soms alleszeggende blik in de keuken van de kunstenaar. Na 57 jaar is de Ameri kaanse B17-navigator Leo nard L. Spivey weer terug in Schiedam. De vlieger, wiens toestel in de tweede wereldoorlog boven Schie dam werd neergehaald, be zoekt voor de tweede maal in zijn leven Schiedam. Dit maal geheel vrijwillig. De B17F-bommenwerper, waar in onder andere Leonard L. Spi vey meevloog op een bombarde mentsmissie, werd op 19 augus tus 1943 door Duits luchtdoelge schut neergehaald. Het toestel, dat op grote hoogte vloog, stort te neer boven Rozenburg. Hier bij kwamen vier bemanningsle den om het leven. Zo niet Spivey. Die parachuteer de tijdig en landde in de buurt van het station van Schiedam. Andere overlevende beman ningsleden kwamen neer in wei landen rond Kethel. Angstige uren Natuurlijk ging de gebeurtenis niet aan de aandacht van de be zetter voorbij. Spivey had nau welijks beide benen aan de grond, of hij werd al gearres teerd door Duitse militairen en in een open auto weggevoerd naar het bureau van de beruchte Sicherheitsdienst (SD) in Rotter dam. Vele Schiedammers die hem hadden zien neerkomen be tuigden hun medeleven en spra ken hem moed in gedurende zijn gevangenneming en de rit die volgde. Dat werd natuurlijk door de Duitsers niet gewaardeerd: het heulen met 'de vijand' had voor Schiedam onmiddellijk consequenties. De Rijkscom missaris voor het bezette Neder landse gebied, Seyss-Inquart (door vele Nederlanders spot tend 'zes-en-een-kwart' ge noemd), legde de stad een boete van 100.000 gulden op. Boven dien werd er een avondklok in gesteld. Schaduwen over Schiedam Het verhaal van Leonard L. Spi vey is uitgebreid terug te vinden 5e Industriestraat 39, 3133 EL Vlaardingen Tel. 010 - 434 81 57 in het boek 'Schaduwen over Schiedam - gebeurtenissen en belevenissen tijdens de bezet tingsjaren 1940-1945'. Onder eindredactie van Bas van Bocho- ve, Ser Louis en Herman Noor- degraaf kwam het boek enige ja ren geleden in samenwerking met het gemeentearchief Schie dam tot stand. Spivey woont thans in Californië. Hij maakt een reis van twee weken door Europa, waarbij hij onder andere zijn basis in Engeland, Schie dam en Rozenburg zal bezoe ken. Het laatste bezoek in Ne derland betreft de militaire be graafplaats Margraten in Lim burg, waar de tijdens de crash omgekomen bemanningsleden van de B17 begraven liggen. Het idee voor het bezoek is af komstig van Ivo de Jong, werk zaam bij het Ministerie van De fensie. Hij publiceerde een werk over belevenissen in de tweede wereldoorlog. Spivey maakt de reis in gezelschap van zijn nicht en een vriend. In Schiedam zal hij ook twee ooggetuigen ont moeten. Het betreft hier oud-mi litairen die destijds in Vlaardin gen woonden.Om 10.30uur wordt Spivey ontvangen door burgemeester Reinier Scheeres in de kamer van Burgemeester en Wethouders op de eerste eta ge van het Stadskantoor. Daarna zal Spivey de omgeving van het station Schiedam bezoeken. Dit omstreeks 11.15uur. Rond het middaguur volgt ter afsluiting van het bezoek een lunch in het Stadskantoor. ChPitloze witte druiven 2 dozen 500 gram, van 4E98 voor 1 kilo halen, pond betalen: CU Rundergehakt c-jc verpakt per kilo, van ,1350 voor U./D Yogho Yogho drinkyoghurt 2 pakken 1 liter naar keuze, van -358" voor X 2/ Liga Evergreen tussendoortjes 0 7Q 2 pakken naar keuze, van -558" voor Cöte d'Or melk, puur of melk/noot, O /IO 2 tabletten 200 gram, van-630 voor O.T-y Berberana dragon tempranillo rode wijn uit Spanje q q** 2 flessen 0.75 liter, van -3338" voor Pepsi Cola regular, light of max 2 flessen 1.5 liter naar keuze, O OH van -458" voor Sunil Active of Color 2 navulzakken a 2 kilo naar keuze, i c cr\ van-33rl8" voor l0.09 Edet Wipe Clean COQ 2 pakken 4 rollen, van 2L338" voor U.i/y Felix kattenvoer 2 blikken 400 gram naar keuze, van -3A8" voor X.Oy SCHIEDAM - De Nieuwe Passage bestaat binnenkort al weer vijf jaar. Voor de ondernemers van dit jarige winkel centrum reden te meer om een feestje te geven, en met ju bileumaanbiedingen te komen. Ook zetten ze een consu mentenactie op touw, waarbij fantastische prijzen te win nen zijn. Onder het motto 'Maak met ons de 5 vol' kan iedereen meedoen aan deze actie. Alle winkeliers van de Nieuwe Passage verstrekken bij ie dere aankoop, ongeacht de hoogte van het aankoopbedrag, een wed strijdkaart waarop een '5' staat afgebeeld. Eén vakje is al af, maar de andere drie vakjes moeten nog worden opgevuld worden met de bij passende delen van de '5'. De ontbrekende deeltjes worden wekelijks in omloop gebracht. Ze worden eveneens bij iedere aankoop vers trekt, ongeacht het aankoopbedrag. Wanneer de kaart vol is kan deze, voorzien van naam en adres, wor den gedeponeerd in één van de daarvoor bestemde wedstrijdbussen. Deze staan op verschillende punten in het winkelcentrum. Er mogen net zoveel kaarten worden vol gespaard en ingeleverd als men maar wil. Uit alle ingeleverde kaarten worden tientallen prijsbe- palende kaarten getrokken. En de prijzen liegen er niet om: draadlo ze telefoons, kleurentelevisies, videocamera's en een reis ter waarde van 5000 gulden! De actie loopt tot en met zondag 24 september, de prijzen worden een week later op 1 oktober uitgereikt. Zakelijk bekeken Sinds kort zit Autobedrijf W. van der Wal op een nieuwe stek. Willem van der Wal: "De verhuizing was hoognodig. Op de oude lokatie wo ningbouw gepland. Maar eigenlijk zijn we gewoon te groot ge groeid". De nieuwe lokatie bood uitkomst. Er is ruimte voor een overdekte showroom en een grote garage. Dus kan Van der Wal extra ruimte en tijd vrijmaken voor zijn klanten. "Service en garantie blij ven natuurlijk onveranderd goed. Er zijn nieuwe bandenmachines en we leveren en monteren tegenwoordig ook uitlaten. Eén en ander na tuurlijk tegen zeer scherpe prijzen". Extra voordelen van de nieuwe lokatie zijn de goede bereikbaarheid en het feit, dat er meer parkeer gelegenheid is. Ook is de firma sinds kort officieel dealer van het Shell Helix Garantieplan. "De klant kan zich met het garantieplan wapenen tegen bepaalde mankementen aan de auto. De Shell Helix garantie is een grondige motorinspectie waarbij eventuele problemen tijdig worden gesignaleerd", aldus Van der Wal. De garantie gaat ver: onderdelen die in orde zijn, worden gegarandeerd. Indien er toch mankementen aan de betreffende onderdelen ontstaan, worden die verholpen, of wordt het onderdeel vervangen. "Zo koopt de klant ze kerheid in plaats van een zeperd". Aanstaande zaterdag laat Firma Van der Wal zijn vaste klanten en overige geïnteresseerden graag de nieuwe showroom zien. Stap dus gerust even binnen. "De koffie is al tijd klaar". Autobedrijf W. van der Wal, van Deventerstraat 17, tel.: 010- 4267009. kunststofkozijnen Fabricage In eigan fabriek Warmte-Isolerend an ondertioudsvrll Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar gerande Concurrerend In prils James Wattweg 18 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 I I I I I ADVERTORIAL SCHIEDAM - Veel mensen gaan pas naar een opticien als ze merken dat er iets mis is met hun ogen. Hun probleem zou veel sneller worden opgemerkt als ze regelmatig hun ogen zouden laten meten. Om deze drempel naar de opticien te verlagen, houdt Brilmode Rob Boon van 12 t/m 30 septem ber 2000 opnieuw de oogmeetweken. Evenals vorig jaar verwacht Brilmode Rob Boon op het Hof van Spaland 5 in Schiedam een grote toeloop. "Je hebt maar één paar ogen en daar kun je niet zuinig genoeg op zijn", zegt filiaalhouder Edward Geeve. Goede voorzorg is bij voorbeeld één maal per jaar een bezoek te brengen aan onze zaak voor een deskundige oogmeting. Wij beschikken over moderne apparatuur en geven een eerlijk advies". "Bij afwijkingen van het normale, sturen wij u door naar een arts", aldus Edward Geeve. De oogmeting is overigens geheel gratis. Wist u dat geen één oog gelijk is? Vaak heeft het ene oog wat meer sterkte nodig dan het andere. Een leesbril is daarom geen standaard artikel dat u even snel aanschaft. Mocht Brilmode Rob Boon op basis van de oogmeting u een leesbril adviseren, dan hebben zij wel een heel speciaal aanbod voor u in petto: Een individueel aangepaste leesbril mèt ontspie- gelde kunststof glazen vanaf 129,-. U ontvangt daar een CD als presentje bij. Tevens heeft Brilmode Rob Boon in deze periode nog meer interes sante aanbiedingen. Kom daarom tussen 12 en 30 september langs bij Brilmode Rob Boon in Schiedam. Uw ogen zijn een deskundige controle meer dan waard. J Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 SCOTCH WHISKY Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 26 september 2000 en zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall, bel: 023 - 56 60 555. www.gall.nl J verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 C. Vijfvinkel, (010)4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010)4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sleben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Nieuws van de Hargahoeve Een alleszeggend kijkje in de keuken van de kunstenaar O Deze aanbiedingen zijn alleen geldig met de AH Bonuskaart t/m 17 september as. 4 IAKKER 4 Zn ÉA Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. ■V

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3