Praatpaal Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Nissan Pickup Double Cab op grijs kenteken Toyota blijft scoren in Europa Peugeot vernieuwt internetsite GM blijft de grootste Subaru-kwaliteit blijft ongeëvenaard Japanse productie onder 10 miljoen Spaanse onderscheiding voor Opel Agila UITGAVE: DE HAVENLOODS WOENSDAG 20 SEPTEMBER 2000 rubriek over mensen in de autobranche Ten Have vecht zich terug Al met al was de race van de Fly You Re nault Elf Mégane Trophy het sluitstuk van een prima racedag op het circuit van Zandvoort. Tot in de laatste ronde bleef het onzeker wie er op het podium zou ko men. Dirk ten Have reed ondanks enkele schoonheidsfoutjes een sterke race en werd twaalfde. Joan Straatman werd on dertussen de verrassende winnaar, Mario Bik pakte de tweede plek, Simon Frede- riks werd derde. Het scenario van de race verliep anders dan het de afgelopen races had gedaan. Loek Bodelier leek na een schuiver vroeg in de race niet meer mee te tellen voor de podiumplaatsen. Dirk ten Have, debutant en meer bezig met zijn eigen progressie dan met het kam pioenschap, maakte veel plaatsen goed nadat hij in de openingsfase van de baan was geraakt. Maar onstuimige acties van Roy van der Weijden en Fred Hehl dwongen Ten Have op het gras en daardoor verloor hij weer vele plaatsen. De voorlaatste race van de Fly You Renault Elf Mégane Trophy wordt op 24 september op het prachtige circuit van Spa-Francorchamps verreden, een baan die tegelijkertijd gevreesd en bewonderd wordt. COLOFON Auto Actueel Verschijnt éénmaal per maand als bijlage van Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam. In een oplage van 40.816 Nissan levert de Pickup Double Cab nu ook op grijs kenteken. Dat scheelt een aanzienlijk bedrag aan BPM. Doordat deze fiscale heffing vervalt, komt de prijs van de auto uit f47.810,- (excl. BTW). Met de 4-deurs Double Cab op grijs kente ken, die plaats biedt aan vijf personen, speelt Nissan prima in op de groeiende vraag van particulieren en bedrijven naar krachtige vierwiel aangedreven auto's met voldoende ruimte voor vijf inzittenden. Om aan de wettelijke eisen van het grijs kenteken te voldoen, heeft Nissan de geel kenteken versie van de Pick-up Double Cab aangepast. Het dak van de cabine is verhoogd. Daarnaast is het chassis ver lengd en heeft de auto een langere laadbak. Nissan biedt tevens als optie een afneem bare container in de laadbak. Behalve in de standaard uitvoering is de Pickup Double Cab op grijs kenteken ook in de luxe versie Navara te verkrijgen. De uitrusting omvat dan onder meer lichtmetalen wielen met brede banden, wielkastverbreders in de carrosseriekleur en treeplanken. Fraaie stoelbekleding, climate control, dubbele airbags en elektrisch bedienbare portierrui ten en buitenspiegels onderstrepen het luxe karakter. Safari grille Voor wie het uiterlijk nog verder wil ver fraaien, heeft Nissan diverse styling acces soires in gepolijst RVS of zwart gecoat staal, zoals bijvoorbeeld een Safari grille, een styling bar in de laadruimte. Ook is er uiteraard een ruime keuze in lichtmetalen velgen, hardtops, extra lampen, enzo voorts. Bij de aankoop van een nieuwe Nissan Pic kup in de maanden september en oktober kan de koper voor f 3000,- gratis aan ac cessoires voor de nieuwe Pickup uitzoeken bij de Nissan-dealer. Het grijs kenteken gamma van de Pickup bestaat verder uit de Single Cab en de King Cab, die zowel met vier- als met tweewielaandrijving leverbaar zijn. Net als de vierwiel aangedreven Sing le Cab en King Cab beschikt de Double Cab over een 2,5-liter dieselmotor met tur bo en intercooler. Deze levert 104 pk, waarmee de auto tot 2.800 kilo aanhanggewicht kan trekken. De vierwielaandrijving is apart in en uit te schakelen, waarbij de automatische vrij- loopnaven op de voorwielen het bedie ningsgemak verhogen. Voor optimale pres taties in het terrein is de Pickup voorzien van een gelimiteerd slipdifferentieel in de achteras. REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 531 Toyota heeft in Europa het eerste halfjaar van 2000 afgesloten met een record-aantal verkopen. In de eerste zes maanden werden er 356.500 auto's verkocht, een groei van 19 procent ten opzich te van dezelfde periode vorig jaar. De sterke groei is mede het gevolg van de indrukwekkende reeks van acht nieuwe modellen en tien nieuwe motoren, die de laatste vijftien maanden geïntro duceerd werden. In Europa blijkt de Yaris (zie foto) het meest pop ulaire Toyota-model te zijn met in totaal 123.300 verkochte een heden. De Corollan en Avensis komen op een tweede en derde plaats, met respectievelijk 77.300 en 62.600 eenheden. Dat het rijden van een Yaris inder daad lage kosten met zich mee brengt, wordt nog eens onder streept door de vaste onder- houds-adviesprijzen die Toyota vorig jaar voor de versies met 10-liter-motor introduceerde. Nu zijn er ook van dergelijke on- derhoudsprijzen voor de uitvoe ringen met de 1,3 liter motor en voor de Verso-modellen. Voor de Yaris 1.0 geldt een adviesprijs van f 145,- voor de eerste kleine onderhoudsbeurt (na 1 jaar of 15.000 km), van f 249,- voor de grote onderhoudsbeurt (na twee jaar of 30.000 km) en van f 179,- voor de kleine onderhoudsbeurt (na driejaar of 45.000 km). Peugeot Nederland N.V. heeft zijn internetsite www.peugeot.nl ver nieuwd. Enkele jaren geleden betrad Peugeot als één der eerste auto merken de digitale snelweg. Toen gold de site als één van de beste au tomerksites. Nu heeft Peugeot het digitale informatiemedium ge-up- date en zet het Franse automerk opnieuw de toon met onder meer een zeer uitgebreid prijsprogramma. Ook wie wil weten hoe zijn/haar droom-Peugeot eruit ziet in de favo riete kleur, wordt bij www.peugeot.nl op z'n wenken bediend. Met zijn 'oude' website scoorde Peugeot Nederland zo'n 35.000 'hits' per maand. Met de nieuwe website beoogt Peugeot om nog meer bezoe kers te trekken. "Toch is dit niet onze hoofddoelstelling", zegt Michiel Lingeman, pu- bliciteitschef bij de Peugeot-importeur. "Mensen trekken op zich is niet zo moeilijk. Vragen beantwoorden en mensen verder helpen met juiste informatie over modellen en de dichtstbijzijnde dealer vinden we veel belangrijker". Www.Peugeot.nl is grofweg opgedeeld in twee secties: mensen die al een Peugeot rij den en zij die (nog) geen Peugeot rijden. Lingeman: "Deze verdeling is gebaseerd op de ervaring dat mensen die ons merk al kennen andere informatie zoeken dan mensen voor wie Peugeot nieuw is." De totale productie van alle Japanse auto producenten in hun thuisland daalde vorig jaar voor 't eerst 'sinds mensenheugenis' onder de 10 miljoen eenheden. Er werden 9,97 miljoen auto's gebouwd, tegen nog 13,59 miljoen in het recordjaar 1991. Voor de komende jaren verwacht de JAMA, de koepel-organisatie van de Japanse auto branche, een verdere daling: tot 9,93 mil joen in 2000 en 9,81 miljoen in 2001. Hoofdoorzaak van de teruglopende pro ductie is de stagnerende autoverkoop op de binnenlandse markt. Deze teruggang kan niet worden gecompenseerd door hogere export. Tijdens de Vigo Motor Show in Galicië, Spanje, kozen de bezoekers de Opel Agila tot 'Multipurposecar of the Year 2000'. Van de 238.000 stemmen gingen er ruim 150.000 naar Opel's compacte ruimtewon- der. Het is de eerste prijs die de Agila in Spanje won sinds zijn introductie in mei jongstleden. Fortune, het Amerikaanse zakenblad, pu bliceerde onlangs zijn beroemde jaarlijkse lijst van de 500 grootste ondernemingen ter wereld. General Motors, de grootste onder neming in de automotive branche, is tevens de grootste ter wereld. In de TopTien staan verder Ford (4), DaimlerChrysler (5) en Toyota (8). Bij elkaar staan er 25 automoti- vebedrijven in deze lijst. De meeste winst is gemaakt door Ford, namelijk 7,237 mil jard US dollars. Subaru heeft weer enige onderscheidingen toegevoegd aan zijn toch al overvolle lijst met eervolle vermeldingen voor wat betreft zijn kwaliteit. Zowel in Engeland, Duits land als ons land ging Subaru aan kop bij tests van vooraanstaande instanties. De Duitse TÜV concludeerde dat de Legacy AWD: "op het gebied van levensduur alle andere auto's overtreft". In Engeland overheerste Subaru, net als vorige jaren, de door BBC Top Gear geor ganiseerde J.D. Power Customer Satisfac tion Index 2000. De Forester AWD kwam op een fraaie achtste plek, de Legacy AWD en Impreza AWD werden één en twee. In Nederland won de Forester AWD de 4WDklasse bij de 'Trekauto van het Jaar 2000' verkiezing. Passat Variant. Deze actieve veiligheids xnieuwde Volkswagen wagen voorziening helpt uitbreken van de auto voorko- de koers van de auto men Naar verwachting zal de vei Passant Variant vanaf eind december leverbaar zijn „herland. In de vernieuwde PassatVanan,zijn exterieur de koplampen ach,er helder glas ge plaatst, zijn er de nieuwe achterlichten en zijn er een gewijzigde motorkap en bumpers. Evenals de limousine-versie is het elektronisch stabiliteitspro- door het corrigeren van de gewenste rijrichting in situaties van onder- of overstuur. gramma (ESP) sta1 ndaard aanwezig op de Volks- gCV Nieuwe Stadsblad ^nmmbhmhhm

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 17