Autovrije zondag op 24 september /m Gemeente Schiedam Het is voorbij die 'mooie zomer'.... Informatie JL Groentelefoon: 246 55 22 Culinaire hapjes, muziek en entertainment rond het Stadserf Gemeente Schiedam Vergadering R.O.G. ook op teletekst pag. 701-711 (achter het mozaïekkanaal). WOENSDAG 20 SEPTEMBER 2000 38-NS1-2 X De autovrije zondag van zon dag 24 september zal in het teken staan van gezondheid. Rond de Plantage vinden aller lei activiteiten plaats en daar door zal de Lange Nieuwstraat/Tuinlaan van 13.00 tot 17.00 uur afgesloten zijn voor autoverkeer. Autoloze zondag nadert De zomer loopt weer tot zijn eind en veel tuinbezitters staan al te popelen om de tuin 'winterklaar' te maken. Afgestorven planten worden zorgvuldig afgeknipt en gevallen bladeren worden direct afgevoerd. Maar is dit allemaal wel nodig? AANVULLING VERKEERSMAATREGELEN BRANDERSFEESTEN 2000 0 Op zaterdag 23 september tussen 17.30 en 23.00 uur verandert het Stadserf in het Groot Schiedams terras. Tien gerenommeerde restaurants pre senteren zich in een sfeervolle ambian ce. Culinaire liefhebbers van jong tot oud kunnen hun hart ophalen. Voor de hapjes wordt een eenheidsprijs bere kend van vijf gulden. Als betaalmiddel worden jubileummunten verkocht bij de deelnemende restaurants en op de avond zelf ter plekke op het Stadserf. EVENEMENTENVERGUNNINGEN BRANDERSFEESTEN, BRANDERSKERMIS, GROOT SCHIEDAMS TERRAS EN AUTOLOZE ZONDAG VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 3 WRO BOUWZAKEN WIJZIGEN RIJKSMONUMENT LANGE KERKSTRAAT 37 BINNENPLANSE VRIJSTELLING (ART. 15 WRO) KAPVERGUNNINGEN :~y PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 38, WOENSDAG 20 SEPTEMBER, 2000 Gemeenteberichten io.io.v AUTOVRIJE ZONDAG Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89 Fax: (010)246 53 64 VLOAZ De skatetour kan helaas niet plaatsvinden op 24 september. Om toch aan de wensen van de skaters tegemoet te komen, wordt de skatetocht (georganiseerd door De Erker en Walther Buitensport) een week later op zon dag 1 oktober gehouden. Er komt een apar te kindertour die om 17.00 uur start, de vol wassenen starten om ongeveer 18.15 uur. Voor nadere informatie kunt u bellen naar De Erker, tel. 4267767 en vragen naar Peter Witter. Welkom zijn mensen die houden van; kin derspelen en luchtkussens, skateles en het uitproberen steps en ligfietsen, een info markt, de mogelijkheid tot het kopen en ver kopen van (onderdelen van) fietsen, een steprace voor kinderen tot twaalf jaar of het volgen van Tai Chi lessen 14.00 - 14.30 en 15.30 - 16.00 uur), Yoga lessen (14.30 - 15.00 en 16.00- 16.30 uur) of Calanatics (15.00- 15.30 en 16.30- 17.00 uur). Tussen 13.30 en 14.00 uur vindt er een Autoped-promotietour plaats. Deze promo tie van een half uur is voor professionals en voor Schiedamse amateurs. Als je me.e wilt doen, moet je wel je eigen step meenemen en ouder zijn dan twaalf jaar. Niet alleen bovenstaande gezonde en ont spannende activiteiten dragen bij aan het thema gezondheid, maar natuurlijk ook de aanwezige lekkere en gezonde broodjes. Samen met u zorgen wij er hopelijk voor dat dit een jaarlijks terugkerend evenement is in Schiedam. Tot de 24eü De autovrije zondag is mede mogelijk gemaakt door het VSB Fonds, de Neder landse Hartstichting en de Zuid-Hollandse Milieufederatie. Nadat de bloemen in de tuin mooi gebloeid hebben is het ver leidelijk om de stervende bloemen te verwij deren uit de tuin. Niemand ziet iets graag aftakelen. Toch is het in het voordeel van de plant zelf om de afgestorven delen te laten staan. De afgestorven delen van de plant zorgen voor isolatie tegen de winter. De wortels worden namelijk beschermd tegen de kou. De aanblik van een afgestorven plant is mis schien even wennen, maar een besneeuwde of bevroren plant geeft al gauw een sprookjesachtig beeld. Ook zijn vele dieren gebaat bij het laten staan van de afgestorven plant. \Wanneer u bijvoorbeeld het dode riet'in uw vijver niet verwijdert, kunnen verschillende insecten schuilen in de holle stengels. Riet geeft in de winter nog een voordeel: het geeft namelijk zuurstof afin het water. Veel planten bevatten zaden, waar vooral vogels en muizen dol op zijn. Na de bloei van de tweejarige Kaardebol kunnen vogels als de Putter en de Groenling zich tegoed doen aan de zaden. In het voorjaar kunt u wel de afgestorven delen verwijderen, maar noodzakelijk is het zeker niet. Een uitzondering vormen echter bollen en knollen: de afgestorven bloemen moeten wél in het najaar verwijderd worden zodat er geen zaadvorming ontstaat wat veel energie aan de bol ontrekt. Het groene loof moet u laten zitten totdat het afgestorven is, want dit groen geeft de benodigde voedingstoffen af aan de bol. Het aanharken van de tuin in het najaar is een veel voorkomend en begrijpelijke hande ling. Bladeren op de verhardingen kunnen leiden tot een nare valpartij en het gras ver stikt onder een dikke bladerlaag. Het laten liggen van bladeren in de plantenborders, levert echter alleen maar voordelen op: de vorstgevoelige planten worden afgedekt; de verteerde bladeren geven voedselstoffen af aan de bodem; en het bladerdek vormt een uitstekende schuilplaats voor egels, muizen en insecten. Heeft u nog vragen over dit onderwerp of heeft u andere 'groene vragen', dan kunt u contact opnemen met de Op 13 september is een aantal verkeersmaatregelen gepubliceerd in het kader van de Brandersfeesten van 21 tot en met 24 september 2000. Als aanvulling hierop het volgende: In verband met het Nationaal Standwerkersconcours zal op zaterdag 23 september de Lange Kerkstraat van de Nieuwstraat tot aan de Kreupelstraat voor alle verkeer worden afgesloten van 07.00 tot 18.00 uur. Er geldt dan tevens een parkeerverbod. Voor eventuele vragen over het bovenstaande kunt u contact opnemen met de heer Braam van het bureau Verkeer en Vervoer van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, tel.: 246 54 04. De deelnemende restaurants zijn: Spijs en Dranksalon 't Paard (lamshaas met knoflooksaus/Gung Bao), Au Bon Clochard (salade met gefrituurde geitenkaas/Rouleau), De Branderskelder (gekookte mosselen), Le Bourgondiër (scampi Pil Pil/sushi), De Gauwigheid (gazpacho/tartaar- tje met Hollandse garnalen), Rawit (Lemper/gehaktballetjes niet kokos/Oerap-vege- tarisch), De Noordmolen (galantine van gevogelte, kalfsvlees/in korenwijn gemari neerde zalm), Le Pêcheur (gerookte zalm op brandersbrood/quiche vis, vlees en vegetarisch) Ristorante Italia (salade met huisgerookte parelhoen met truffeldressing en foccacia/ravioli) De Zevende Hemel (Carpaccio met spekjes en Parmezaanse kaas/warme gerookte zalm). Als afronding zorgt La Venezia voor het toetje. Tijdens uw maaltijd kunt u genieten van verschillende optredens zoals onder meer de Latin Culture Band, Shanti koren en de Schiedamse meidenband Fancy Free. In het Stadserfcomplex is daarnaast nog van alles te doen. In de foyer van het Theater speelt vanaf 20.30 uur de bluesformatie Souled Out The Trouble Horns en in de Aleidazaal van het Stadskantoor verzorgt het gemeentearchief een historisch filmfesti val met oude verrassende Schiedamse films. Eet u ook met ons mee op zaterdag 23 september op het feestelijk ingerichte GROOT SCHIEDAMS TERRAS op het Stadserfplein? Door de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders is op 20 september 2000 een evenementenvergunning verleend voor de Brandersfeesten, die zullen plaatsvinden van 21 tot en met 24 september 2000 in het centrum van Schiedam. Tevens is door de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders op 18 sep tember 2000 een evenementenvergunning verleend voor de Branderskermis van 21 tot en met 24 september 2000 op de locatie "Land van Belofte". Daarnaast is door de burgemeester en het college van burgemeester van wethouders op 20 september 2000 een evenementenvergunning verleend voor het plaatsen van een Groot Schie dams Terras op het Stadserf op zaterdag 23 september 2000, in het kader van de viering van 725 Jaar Schiedam. Tenslotte is door de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders een evene mentenvergunning verleend voor een aantal activiteiten in het kader van de Autoloze Zondag op 24 september 2000 aan de Lange Nieuwstraat/Tuinlaan. Vanaf vandaag liggen de afschriften van de vergunningen gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 uur tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Binnen zes weken na bekendmaking ervan, kunt u tegen het verlenen van de afzonderlijke vergunningen een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de evenementenvergunning bent. Ook moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schie dam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u vindt dat de verleende evenementenvergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de president van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rot terdam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn wel kosten verbonden. Voor meer informatie: mw. mr M. Benamu, tel.: 246 58 30 De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan is binnengekomen voor: Het bouwen van een berging, Oostsingel 116 (bp. Bebouwingsvoorschriften voorde Bebouwde Kom) Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruik making van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Order ling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Ordening vrijstel- Informatie omtrent het bouwplan ligt daartoe vanaf 21 september 2000 gedurende vier weken voor eenieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kan eenieder tegen het voornemen tot het verlenen van vergunning bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schriftelijk beden kingen indienen. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, tel.: 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 11 september 2000 t/m 13 september 2000: bouwaanvragen/meldingen: Merwedestraat 33 R. de Winter en M.C.J. Maan berging bouwen Lange Kerkstraat 37 Herv. Gemeente Schiedam entree portaal bouwen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Lange Haven 9 P. v.d. Kooy Verleende beschikkingen van 8 september 2000 t/m bouwvergunningen/meldingen: verleend 8 september 2000: Hoogstraat 50 Van Brinkman B.V. verleend 12 september 2000: Broersvest 10d-12a H.P. van der Geer verleend 14 september 2000: Marconiweg t.h.v. Galvanistr. IRADO NV Warande 213 A.M. Rijnsburger Rubenslaan t.h.v. Er. Haversmidtlaan IRADO NV Sportlaan HSV De Branderstad Burg. Honnerlage Gretelaan 377 Monuta Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verleend 14 september 2000: Bachplein 317 J.P. de Bondt CV ketelruimte slopen 14 september 2000: rolluik vervangen winkel verbouwen Afval Apart Punt plaatsen woning verbouwen Afval Apart Punt plaatsen sportkantine bouwen reclamezuil plaatsen asbest verwijderen Geweigerde beschikking bouwvergunning van 11 september 2000: Hagastraat 34 R.A.P. van Eijk berging vergroten N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzi gen vari het monument Lange Kerkstraat 37. Het plan ligt vanaf 21 september gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, tel.: 2465565. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke ziens wijzen dienen gericht te worden tot het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor: Het bouwen van een berging, Singel 178 (bp. Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom) Het verbouwen van twee dakkapellen, Graaf Florisstraat 40 (bp. Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom) De bouwplannen worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In de van toepassing zijnde bestemmingsplannen is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmo gelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening toepassing te geven aan deze binnenplanse vrij stellingsbevoegdheid. Vooraf willen burgemeester en wethouders belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. De vrijstellingsverzoeken liggen hiertoe vanaf 21 september 2000 gedurende twee weken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stads erf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningc Het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van de Regionale Organisa tie Gehandicapten- voorieningen Nieu- KJ we Waterweg Noord vergadert op donderdag 28 september 2000 om 14.00 uur in het Stadhuis van Maassluis, Konings hoek 93050, zaal "De Buijs". De vergader stukken liggen vanaf 21 september ter inza ge bij het secretariaat van de Regionale Organisatie Gehandicaptenvoorzieningen NWN, Stadhuis Maassluis. s .1 7. Op grond van artikel 4.4.2 van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 berk en 1 valse acacia in de vóór- en zijtuin van de Vlaardingseweg 12 in verband met de situering - 3 populieren op het terrein Nieuwe Haven t.h.v. nummer 53/59 in verband met overlast Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voor komen dat de boom (of bomen) al gekapt*wordt (of worden), dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursdienst, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. J.P.Krijgsman, tel.: 246 56 66.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 2