Provinciebezoek Schiedam De BoodschappenBeurs PRAXIS PRAxfs TEER NU! r|4Q95 HART tegen HARD IN DEZE KRANT ■■■■■■op Cool Cult Event KIJK SNEL IN DEZE KRANT wvuw.boodscliappenbeurs.nl loods Aanrijding Benzinedief Bordeelverbod opgeheven Collecte voor verstandelijk gehandicapten Wijziging bestemmingsplan Bijdorp inzet van snijdende discussies LANCIA "van haren laaw De Havenloods - Oplage: 937.148 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S SCHIEDAM - Veertig leden van Provinciale Staten (PS) bezoch ten vrijdag Schiedam, waar ze werden ontvangen door burge meester Scheeres in het Theater aan de Schie. Er ontstond enige hilariteit toen hij de leden van PS aanduidde als 'gedeputeerde sta ten'. Als PS is te vergelijken met de gemeenteraad (het algemeen bestuur) dat komen de gedeputeerde staten op de plaats van het college. En zoveel dagelijkse bestuurders heeft de provincie niet. Eerst werd de gemeentegrens ovefgestoken naar het Thuis-op- Straat-project in Rotterdam West, waarbij projectmedewerkers jongeren op straat opzoeken en proberen door allerlei activiteiten de saamhorigheid onder de jongeren in de buurt te versterken. Het project wordt door de provincie gesubsidieerd en er bestaan plan nen het ook in Schiedam van de grond te brengen. Vervolgens werden de statenleden door de burgemeester rondgeleid door de Schiedamse binnenstad. Scheeres toonde zich in het bijzonder er kentelijk voor de subsidies die de provincie ter beschikking stelt voor het herstellen en onderhouden van de Schiedamse molens. Hij gaf uitdrukking aan zijn zorg dat deze subsidies wel eens zou den kunnen verdwijnen wanneer de stadsregio de plaats van de provincie inneemt. Langs de Maas werd tenslotte een bezoek ge bracht aan Huisman, de kranenfabriek op het voormalige Wilton terrein. De provincie heeft immers enkele miljoenen guldens aan subsidie verleend om daar de vestiging van nieuwe bedrijven mo gelijk te maken. Met alle nieuwtjes, akties en ideeën om goed en voordelig boodschappen te doen. Ook op het internet: T U IM Fauteuil ANDREW Alleen vrijdag en zaterdag! KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur VLAARDINGEN - Van 29 september tot en met 1 oktober vindt voor het eerst het week end van respect plaats. 29 Sep tember is uitgeroepen tot Natio nale Dag van Respect, een ini tiatief van de Landelijke orga nisatie voor Veiligheid en Re spect (LovR) waarin landelijke en plaatselinge belangengroe pen tegen zinloos geweld ver enigd zijn. In het voorjaar van 2000 ontstonden er op drie plaatsen in Vlaardingen initia tieven om iets te doen tegen 'zinloos' geweld. Die kwamen van de GGD, de Stichting Stop Zinloos Geweld en het Kerkek- lijk Jeugdwerk. De plannen van de verschillende organisaties zijn inmiddels op elkaar afge stemd. Voor het weekend staat heel wat op het programma. Op 19 september vindt om 16.30 uur de opening plaats door bur gemeester Stam. Verder is er een muzikaal programma, dat over het gehele weekend door loopt, met onder andere optre dens van Vals Licht, Rosema ry's Sons, Shane en Lichter laaie op zaterdag om 15.30 uur. Op dezelfde dag zal in de Stadsgehoorzaal de Theater groep Benjamin optreden; op zondag 1 oktober is er een le zing van theoloog-verteller Piet Pronk. Meer informatie is op de websi te van de LovR te vinden: www.lovr.nl. Ook volgende week zal deze krant uitgebreid aandacht besteden aan LovR en de programmering van het weekend. ACHTERVOLGING - De politie is opzoek naar de bestuurder van een witte Volkswagen die donderdag rond kwart voor een 's nachts op de kruising heeft gehad met een bromfietser. Agenten zagen op het Boerhaaveplein twee personen op een bromfiets rijden. Zij reden met hoge snelheid en zonder helm in de richting van de Rotterdamsedijk. Ondanks een gegeven stopteken, reden zij gewoon verder. De be stuurder van de bromfiets ging slingerend rijden, met de opzet de po litie geen kans te geven om in te halen. De achtervolging ging via de Rotterdamsedijk over de Koemarkt, de Lange Haven en de West Vest. Op het kruispunt met de Oranjestraat verleende de bromfietser geen voorrang aan een bestuurder in een witte Volkswagen waarna een botsing volgde. De bromfietser reed door, maar op de Over de Vesten begon hij te slingeren, raakte een muur en viel. Samen met de bijrijder holde hij even later weg. De agenten verloren de bestuurder uit het oog, maar konden de bijrijder (eigenaar bromfietser) aanhouden. Hij is voor nader onderzoek inge sloten. De politie hoopt ten zeerste dat de bestuurder van de witte Volkswa gen zich spoedig meldt op telefoonnummer 010-274 02 05. Bolchrysant Autocentrum Kroes V HNS PAUL BERG dat is duidelijk. DONDERDAG 21 SEPTEMBER 2000, JAARGANG 52 Nr. 38 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: HNS Bijzondere tekening wint mooie prijs Een prikkel Voor jongeren Informatie van de stad op het internet VLAARDINGEN - Maandag avond zag de politie op de Van Hogendorplaan dat een auto te gen een lichtmast stond. In de berm lag een 33-jarige Schie dammer met een hoofdwond. Daarbij stond een 24-jarige Schiedammer. Het slachtoffer is met de ambulance naar het Ho- lyziekenhuis gebracht. De ande re Schiedammer is in eerste in stantie naar het politiebureau ge bracht, maar verzocht toch om een arts. Daarom is hij ook naar het Vlietland Ziekenhuis, lokatie Holy gebracht. SCHIEDAM - Een 21-jarige Schiedammer werd in de nacht van zaterdag op zondag op de Tuinlaan aangehouden wegens diefstal van benzine. Een getui ge meldde dat een man even er voor bezig was geweest benzine uit een geparkeerde auto te ha len. De ter plaatse gearriveerde agenten zagen dat een man de bosjes inrende. Zij hebben hem aangehouden. De man had een jerrycan bij zich. Vermoedelijk kwam de man met zijn auto zon der benzine te zitten en wilde hij uit andere auto's benzine stelen. Drie tankdoppen van geparkeer de auto's zijn vernield. De man is voor nader onder onderzoek ingesloten. VLAARDINGEN - Het bor deelverbod is in Vlaardingen op geheven. Per 1 oktober moet de gemeente Vlaardingen minstens één exploitant van een sekshuis een vergunning geven om zijn bedrijf uit te oefenen. Die ver gunning zal binnenkort aange vraagd worden door een uitbater van een bordeel aan de Binnen singel. Vlaardingen wil het overigens bij dit ene bordeel houden. Er zijn geen plannen om bordelen op andere locaties te vestigen. De uitbater van het bordeel aan de Binnensingel komt na 1 oktober in een over gangsregeling, die het pand bui ten het bestemmingsplan houdt. Als de eigenaar zijn bedrijf on verhoopt zou beëindigen wordt opnieuw bekeken of het wel past in het bestemmingsplan. SCHIEDAM - De Stichting NKGG houdt van maandag 25 tot en met zaterdag 30 septem ber weer de Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten. Het doel is geld bijeen te brengen ter-Ondersteu ning van activiteiten en projec ten voor mensen met een ver standelijke handicap. De collec te is aangemerkt met een CBF- Keur, het keurmerk voor verant woorde fondsenwerving en -be- stelding. Giften kunnen Ook worden over gemaakt op giro 11 22 22 2 tgv de Nationale Collecte Verstande lijk Gehandicapten te Utrecht. Kennismaken met culturele instellingen in Schiedam doe je natuurlijk niet als je al leen op school zit. Ter introductie van het vak Culturele en Kunstzinnige Vorming (CKV) is de manifestatie Cool Cult Event opgezet, waar jongeren van vier havo en vwo aan mee kunnen doen. De opzet van de manifestatie is niet al leen bedoeld als een gezamenlijk uit te voeren project worden gegoten, maar speelt ook in op de individuele oriëntatie en enthousiasme van de scholier. Hij of zij krijgt door het zeer diverse aanbod - van voorstelling tot zelf creatief aan de slag gaan - de mogelijkheid de eigen voorkeur te leren kennen en zelfstandig met CKV aan de slag te gaan. In het kader van het hele gebeuren was in de Openbare Bibliotheek aan het Stadserf dinsdag dichteres Wagar Peeters aanwezig. Zij heeft in korte tijd furore gemaakt als podiumdichter. Al voor haar debuut Genoeg Ge dicht over de Liefde Vandaag trad zij op in de Nacht van de Poëzie en op het Crossing Border Festival. Haar collegadichter Ingmar Heytze omschreef haar eens zo: "Dat Hagar een goedogende jonge vrouw is met grote ogen en een mooie stem, werkt zeker in haar voordeel. Ze heeft de poëzie sexy gemaakt." En of. SCHIEDAM - De spanning loopt op in de Schiedamse politiek. Wanneer op maan dag 2 oktober aanstaande de gemeenteraad beslist over het bestemmingsplan voor het Vlietlanden zieken huis in Bijdorp, zai de stem menverhouding op 17 voor en 17 tegen blijven steken. Als een raadslid zo ziek zou zijn dat hij of zij de verga dering niet kan bijwonen, geeft dat feit de doorslag. Of CD-er Bierhuizen, die zel den of nooit in het stadskan toor, en ai helemaal niet tij dens vergaderingen, wordt gesignaleerd, zou voor een verrassing moeten zorgen. Als hij komt, heeft hij onge wild de allesbeslissende stem. Politieke waarnemers verwachten, hoewel niet ge zegd kan worden dat iets bekend is over zijn opvattin gen over dit of enig ander onderwerp, dat Bierhuizen tegen zou stemmen en daar mee het in procedure bren gen van het bestemmings plan zou verhinderen. De beslissing parkeren ten be hoeve van het ziekenhuis aan de overkant van de Poldervaart op een korfbalveld te lokaliseren, werd eerder dit jaar met 1 stem verschil door de raad geloosd. Volgende week dreigt het nog spannender te worden. Twee merkwaardig samengestelde blokken staan tegen over elkaar. Aan de ene kant de grootste co alitiepartij PvdA 11 zetels) met de drie kleine oppositiepartijen SP, Gemeentebelangen en AOV (3,2 respectievelijk 1 zetel). Aan de andere kant de overige drie collegapartijen: VVD (7 zetels), Groen Links (3), D66 (2) en de grootste oppositiepartij het CDA met 5 zetels. Een patstelling dus. Niemand mag ziek worden, want dan is de zaak beklonken. Een nog zwarter scenario is, dat het enige CD-raadslid dat Neder land nog rijk is, A. Bierhuizen, plotseling op de vergadering zou verschijnen. Niemand die zou weten hoe hij uiteindelijk stemt en waarom, maar het lot van het ziekenhuis (en de omwonenden) zou in zijn handen liggen. Maar de optimisten onder de tegen standers sluiten ook niet uit dat hun argumenten of de milieulob by Groen Links alsnog tot ande re gedachten weet te brengen. Tijdens de commissievergade ring voor ruimtelijke ordening bleek dinsdagavond de ultieme verdeeldheid in de plaatselijke politiek. PvdA-woordvoerdster Bente Zijdeveld, wier man Chris als milieuwethouder aan de wieg stond van de Poldervaart als groene long, een idee dat nu ten prooi zou vallen aan de bouw plannen, liet er geen twijfel over bestaan dat haar gehele fractie, dus inclusief de beide wethou ders die medeverantwoordelijk zijn voor het voorstel, tegen zal stemmen. Zij meent dat afspra ken met voeten worden getre den. Zo zouden maximaal 620 parkeerplaatsen worden gereali seerd, wat plotseling is veran derd in minimaal 620. Voorma lig wethouder Chris Zijdeveld maakte zich bij de besluitvor ming in 1991 over de lokatie voor het ziekenhuis in Bijdorp ook zeer sterk voor de door de gemeente toentertijd gestelde eis, dat alle voorzieningen, in clusief het parkeren, op het ei gen terrein van het ziekenhuis diende te geschieden. Dat uit gangspunt bleef van kracht, tot eerder dit jaar - ondanks verzet van de PvdA-fractie - het korf balveld en groene lint sneuvel den. Zijdeveld verweet Hafkamp de afgelopen jaren te hebben na gelaten, in de Schiedamse sa menleving een draagvlak voor het ziekenhuis te scheppen en noemde hem 'naïef', de ogen te sluiten voor eventuele parkeero verlast in de woonstraten nabij het ziekenhuis. Omwonenden hekelden dins dagavond de wijze waarop de gemeente hun inspraakreacties had samengevat en becommen tarieerd. Ook het feit dat zij van wethouder Hafkamp slechts vijf minuten spreektijd kregen, weke hun ontevredenheid op, zelfs al ging de voorzitter uiterst ruim hartig met die beperking om. De advocaat van een van de omwo nenden voerde aan dat alle uit gangspunten van de locatiestu die uit 1991 inmiddels zijn ach terhaald, of het nu gaat om ont sluiting, parkeren, mobiliteit, bodem, geluid of de sloop van omringende bebouwing. Inspre kers veronderstelden dat er een ordinaire verdeling zou zijn ge maakt: Vlaardingen de GGD, Maassluis het ROG, en Schie dam het ziekenhuis. In één adem door, zeiden ze te verwachten dat Schiedam net zoveel plezier van de GGD zou gaan beleven als Vlaardingen blijkens recente perspublicaties aan de GGD. Zelfs Hafkamp's partijgenote Engelien van Collenburgh uitte kritiek op het ziekenhuis, dat blijkens een recente brief nog steeds in de veronderstelling verkeert dat de dam in de pol dervaart gebruik zal worden voor hulpdiensten, bezoekers en medewerkers, terwijl hij alleen voor ambulances in noodgeval len mag worden gebruikt. Zij pleitte voor het aanbrengen van slagbomen om misbruik te voor komen. Hafkamp zegde toe de reacties van de insprekers en de raadsle den schriftelijk te zullen verrich ten en voor de raadsvergadering aan de fracties te zullen doen toekomen. De commissie ging zonder morren accoord met dit voorstel dat op zeer gespannen voet staat met het principe een openbare commissiebehande- ling. Vervolgens ging de commissie zonder noemenswaardige dis cussie accoord met het voorstel een onteigeningsprocedure voor te bereiden voor het verwerven van de woningen, die voor de bouw van het ziekenhuis moeten wijken en met de bewoners waarvan geen overeenstemming over aankoop kon worden be reikt. De bewoners toonden zich daar over zeer verontwaardigd, omdat zij daags tevoren van de ge meente een negatief antwoord hadden gekregen op hun vraag of dit punt tijdens de commissie vergadering aan de orde zou ko men. Ook dat besluit wordt 2 ok tober door de raad genomen, maar alleen als daaraan vooraf gaand het in procedure brengen van het bestemmingsplan wordt gefiatteerd. In diverse kleuren alcantate stof. Meeneemprijs! Van 229.95 voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel. tel. 010 - 451 88 44 Hilioladii 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel 010 - 485 22 73 Boldoorsnede 40-50 cm In diverse kleuren Praxis Rotterdam, Vierhavensstraat, tel. 010 - 4776008 Elke werkdag van 9 tot 9 geopend op zaterdag tot 5 uur Elektraweg 2E 3144 CB Maassluis ifoon: 010-5911455. Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolcnslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 Nieuwe Stadsblad 'Lot lokatie Vlietland Ziekenhuis in handen van CD-er of ziek raadslid' Komt het ziekenhuis nu wel of niet in BijdorpDe provincie heeft hem liever op de Vijfsluizen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1