010-4. i IN KRANT Brandersfeesten supergezellig trimr Groot verzet tegen 'knip' Honnerlage Gretelaan Man aangevallen 70jaarx Van der Vlerk loods ■i WD: verbetering parkeerveld nodig Geluidsoverlast PAUL BERG Weerstand tegen bouwblok 6 hoog Vis wordt duur gejat Wethouder Anneke Meijer erkent door gemeente gemaakte fouten rond koopflats Zaterdag 30 september Feest voor ons feest voor IL ■■■■■MWHWHHHHii NS VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2000, 52e JAARGANG, Nr 39 De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: Veel mensen in Schiedam voelen zich onveilig Terugblik Brandersfeest in woord en beeld SCHIEDAM - VVD- gemeente raadslid Engelien van Collen- burg - in 't Hout vraagt wethou der Hafkamp (ook VVD) van verkeer en vervoer, met spoed maatregelen te nemen tegen de abominabele kwaliteit van het parkeerveld achter station Schie dam Centrum. Tijdens de jaren lange overlast ten gevolge van de grootschalige bouwwerk zaamheden voor metrostation en metrobaan, moeten de automo bilisten daarheen uitwijken. Maar niet alleen zij, ook fietsers en bromfietsers. Die ondervin den nog veel meer problemen van de zeer gebrekkige bodem verharding en het zeer ongelijke wegdek, aldus Van Collenburg. Hafkamp zegt toe op korte ter mijn met de Spoorwegen in overleg te zullen treden over een verbetering van deze situatie. SCHIEDAM - De politie kreeg zondagochtend een melding bin nen van geluidsoverlast aan het Jan Jacobus Smitpad. Ter plekke gearriveerde agenten constateerden dat iemand zijn radio op een iets hoger geluids niveau had gezet dan gebruike lijk is. Omdat de 46-jarige bewo ner van het bewuste pand al eer der gewaarschuwd was wegens het veroorzaken van geluids overlast, is zijn radio in beslag genomen. Tegen de man is pro ces-verbaal opgemaakt. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur OPTICIEN Paul Berg over... Opticien Paul Berg: "Mijn medewerkers zijn kundig én vriendelijk, ik ben trots op ze" Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 ■et is nu dan toch echt een feit: Schiedam heeft het af gelopen weekeinde haar 725- ste verjaardag gevierd. De .Brandersfeesten waren de vruchtbare bodem waarin de feestelijkhe den plaatsvonden. En er bleek veel te zien! Straattheater, een standwerkerscon cours, de kermis; het had alles in zich om er een gezellige boel van te maken. Zowel overdag als in de avond (tot zelfs de wat latere uurtjes) gonsde de binnenstad als nooit tevoren. Temidden van het gedruis stond Aleida daar gemoedelijk 'haar' volk te aan schouwen, dat in het nog niet eens zo gekke weer deelnam aan diverse activitei ten, of er alleen maar toeschouwer van was. Omdat zij beschermvrouwe van Schiedam was, vond men dat zij wel eens in het zonnetje gezet mocht worden. Al dus geschiedde: de dame kreeg pontifi caal het licht van de schijnwerpers over zich heen. Dat geeft haar ook 's avonds de allure die zij eigenlijk toekomt. Op de binnenpagina een impressie van de Brandersfeesten, verzorgd door onze cor respondent Theo H.B. Schoenmakers. SCHIEDAM - John van Gestel, voorzitter van de bewonersver eniging Schiedam Centrum, ver zet zich namens de centrumbe woners tegen het voornemen van de gemeente, de bouw van een zes verdiepingen tellend appar tementencomplex in de Boter- straat ter hoogte van de Kreupel- straat, mogelijk te maken. De BVSO vindt die bouwmassa niet passen in de omringende klein schaliger bebouwing in de Schiedamse binnenstad. Omdat het blok niet in het bestem mingsplan past, moet de ge meenteraad instemmen met het volgen van een artikel 19 proce dure. Van Gestel roept raadsle den op niet mee te werken. door Theo H.B. Schoenmakers CDA-fractievoorzitter Paul van Mansum kreeg onmid dellijk bijval van de andere oppositiepartijen (SP, Ge meentebelangen en AOV), toen hij voorstelde een on derzoek in te stellen naar de gang van zaken rond het ap partementencomplex aan de Nieuwe Haven. Sinds ze er zijn komen wonen, de meeste van buiten Schie dam, klagen de bewoners over aanhoudende gezond heidsklachten. Ze wijten die aan de uitstoot van giftige stoffen van de daarnaast ge legen fabriek, Breeuwwerk. Met de directeur daarvan onder houden ze echter uitstekende contacten. Hem verwijten ze niks. Wel de makelaar die hen de huizen verkocht, en die hen ver zekerde dat de fabriek zou zijn verdwenen voordat de huizen zouden worden opgeleverd. Te gen Anke Bodewes hebben ze een procedure aangespannen. Daarnaast richten zij hun verwij ten aan de gemeente, wijzend op uitlatingen en brieven waarin de verplaatsing van de fabriek zou worden bevestigd. Wethouder Anneke Meijer, die onlangs een bezoek aan het hol van de leeuw bracht om de situatie persoonlijk in ogenschouw te nemen, erkent dat de gemeente fouten heeft ge maakt. Nera in 't Veen en Tjarco J. Koe- dood zijn de woordvoerders van de vereniging van geplaagde ei genaren van Liverpool. Zij ver wijten de gemeente 'blunder op blunder' te hebben gemaakt. Zij kochten hun huis onder de stelli ge verzekering van makelaar en gemeente dat de naastgelegen fabriek voordat ze hun nieuwe woning zouden kunnen vertrek ken, zou worden verplaatst. Een jaar na hun intrek, staat hij er nog en stoot als vanouds poten- tieel kankerverwekkende pax, al blijft de uitstoot onder de ge vaarlijke emissiewaarde, en houtteergeuren uit. Dat laatste zorgt regelmatige voor ondraag lijke luchten. De oplossing is een schoorsteen van 30 meter hoog en bijna een meter door snee, pal naast de flat. Zeggen DCMR en GGD na onderzoek, al kunnen ze niet garanderen dat alle gezondheidsproblemen daarna zullen verdwijnen. De gemeente wil de plaatsing zelfs betalen. Dat laatste verbaast de bewoners, die menen dat de ge meente daarmee schuld erkent. Maar ze nemen er geen genoe gen mee en eisen dat de fabriek alsnog wordt verplaatst. Boven dien zijn ze noch door DCMR, noch door de GGD ooit bena derd over het onderzoek, laat staan medisch onderzocht over hun klachten. Directeur Bijl van Breeuwwerk verzekert hen, dat de gemeente nooit met hem con tact heeft opgenomen over ver plaatsing. Er bestaan geen ver huisplannen, het bedrijf is er niet kapitaalkrachtig voor. "We wil len morgen weg," zegt Nera in 't Veen, "maar er is natuurlijk nie mand die ons huis wil kopen naast zo'n stinkfabriek. Wij zou den het ook niet hebben gekocht als we van de gemeente en de makelaar de juiste informatie hadden gekregen. We zijn er let terlijk en figuurlijk ingeston ken." Ze klagen over slapeloos heid, irritatie van de slijmvliezen en ogen, algehele vermoeidheid en ademhalingsproblemen. De bewoners laten prachtige folders zien waarin hun huizen worden aangeprezen, maar stellen vast in een verdomhoekje te wonen. "Het is niet alleen de fabriek. Het hondentoilet voor de deur is in maanden niet schoongemaakt. In het jaar dat we er wonen is het gras tussen de straattegels pre cies één keer geschoffeld, op sommige plaatsen staat het een halve meter hoog. Op de par keerplaats staan 2 40-voets zee containers, caravans en aanhan gers in verregaande staat van ontbinding. In een gewone straat zou het nooit worden toegestaan. Om vier uur 's morgens laten de vrachtauto's die naast onze hui zen parkeren een kwartiertje hun motor warmdraaien, om vervol gens met veel lawaai te vertrek ken. En tot overmaat van ramp geeft de gemeente ook nog eens toestemming voor vier vrije overnachtingsplaatsen voor campers bij ons voor de deur. Komt het woord 'overleg' dan niet voor in het woordenboek van de gemeente?" Ze verwijten de gemeente de bouwvergun ning te hebben verleend, al be toogt wethouder Anneke Meijer dat de aanwezigheid van de fa briek geen weigeringsgrond was, maar vooral dat hen bij her haalde navraag een onjuist beeld is geschetst. Ze hebben een on partijdig onderzoek gevraagd aan minister Pronk van Volksge zondheid, Ruimtelijke Ordening en Milieu. CDA-fractievoorzitter Paul van Mansum meent dat de geloof waardigheid van de gemeente te genover de burgers in het géding is en stelt voor een onderzoek te houden naar de gang van zaken. "Niet dat er nu wat mee wordt verbeterd, maar om lering te trekken voor de toekomst. De gemeente heeft steken laten val len. Het kost geld om recht te zetten maar we mogen de bewo ners niet in de kou laten staan," aldus Van Mansum. Zijn collega Yorick Haan van de SP valt hem bij, ook hij wilde de zaak 'tot de bodem uitzoeken'. Liesbeth Fluiter van Gemeentebelangen biedt zich aan als onderzoeker, doch heeft in dezelfde adepi haar conclusie al klaar: "een schaamteloze vertoning." VVD- raadslid Engelien van Collen burg meent dat het geen pas geeft de gemeente als Kop van Jut te zijn: "De projectontwikke laar speelt een kwalijke rol. Hij heeft ten koste van alles geld willen verdienen." Groen Links wethouder Anneke Meijer be aamde dat 'bij de belangenafwe ging de toekomstige bewoners wat op de achtergrond hebben gestaan, en dat het de verant woordelijkheid van de gemeente is daar wat aan te doen. Maar het verplaatsen van Breeuwwerk is niet mogelijk, daarvoor bestaan geen wettelijke mogelijkheden. Dus wil de gemeente de aanpas singen betalen, omdat de belan gen van de bewoners voorop staan.' Maar de bewoners weige ren zich neer te leggen bij haar vaststelling, dat de aanwezig heid van Breeuwwerk direct naast hun dure koopwoningen een gegeven is. Koedood en In 't Veen gaan, mede namens hun buren en lotgenoten, door met de strijd. Dykstal schoenen bestaat 75 jaar en dat gaan wij samen met u vieren Onder het genot van een prachtige collectie schoenen en laarzen serveren wij u een wijntje en een Frans kaasje. U bent welkom!!! (11-17 uur) Broersvest 135 Schiedam Centrum Tel. 010 -,426 84 92 SCHIEDAM - Bewoners en bewonersorganisaties in Nieuwland houden een hartstochtelijk pleidooi tegen het voornemen van het college een zogenaamde 'knip' aan te brengen in de Honnerlage Gretelaan bij het metrostation. Voorzitter Hennie Schaeffer van de bewonersvereniging Delflandseweg legt uit: "Nieuwland is niet voor niets ontworpen met twee hoofdwegen, de Troelstralaan en de Parkweg, en drie radialen, de Burgemeester Honnerlage Grete laan, Nolenslaan en Burgemeester van Haarenlaan. De Nolenslaan is een winkelstraat geworden en met drempels en asverleggingen wordt het verkeer met succes ontmoedigd. Bovendien is hij al lang geleden vanaf de Parkweg afgekapt. De Burgemeester Van Haar enlaan wordt binnenkort smaller gemaakt, juist met de bedoeling het verkeer veiliger te maken. Resteert alleen de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Als daar ook een knip in komt, resteert er geen doorgaande oost-west verbinding." Hoewel Schaeffer begrip toonde voor de belangen van de bewoners van de straat, meende zij dat die altijd wisten dat ze in een doorgaande verkeersstraat gingen wonen. Ze kreeg bijval van Bob Soudijn van Wonen en Le ven Nieuwland. Die betwiste dat de knip een middel zou zijn om sluipverkeer terug te dringen: "Hoe stel je dat vast? Ik heb er nog nooit een auto met een S van sluipverkeer achter- of voorop zien rijden. Er komt steeds meer verkeer, en de gemeente maakt het dat verkeer steeds moeilijker." Verkeerswethouder Luub Hafkamp heeft de bewonersorganisaties toegezegd dat zij, en individuele be woners zullen worden uitgenodigd voor een bijeenkomst waarop de plannen worden toegelicht en zij kunnen inspreken. SCHIEDAM - Een 21-jarige Rotterdammer werd donderdag op de Nieuwe Damlaan aangevallen door twee nog onbekende jongens van ongeveer 18 jaar. Zij hadden het gemunt op zijn bezittingen. Het kwam tot een vechtpartij, waarbij rake klappen vielen. De Rotter dammer verweerde zich, door de twee een schop onder de gordel te geven, waarna zij afdropen. Het slachtoffer zelf liep enkele verwon dingen op. PA.van der KOOIJ 1930 - 2000 Ons jubüeumkado: DEZE MAAND BETAALT U GEEN BTW!! 15% KORTING Nieuwe BikStadsbladJJ ■HHHMHHMHI DAT IS DUIDELIJK. SCHIEDAM - De nacht van zater dag op zondag moest een goede tijd zijn geweest voor enkele leden van het dievengilde, die zich tegoed wil den doen aan vis. Toen werd inge broken in een viswinkel aan de Lo- rentzlaan. Uit de zaak werden onder andere diverse soorten diepvriesvis, drank en een radio weggenomen. Van Mansum bepleit onderzoek naar gang van zaken pand 'Liverpool' Het pand Liverpool aan de Nieuwe Haven is met recht een poel van ellende. li Sii SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. OIO - 46210 33 OP HET GEHELE ASSORTIMENT. Zo interessant is onze befaamde koüektie nog nooit geweest. Broersvest 68-70 Schiedam Tel.01 O - 426 75 93 2 parkeergarages op 3 minuten loopafstand

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1