Parkweg-Oost krijgt park I SPORT CV-KETEL NODIG? Bowlen voor Flying Doctors Internationale kattenshow Naar schatting vijf procent van de automobilisten rijdt met te veel alcohol op 1TI Schiedam verliest Holland-toernooi Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam Milieuklachten uit uw regio HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM DONDERDAG 28 SEPTEMBER 2000 39 - 1475 SCHIEDAM - De Rotary Schie dam organiseert aanstaande za terdag een bowlingdag voor de Flying Medical Service in Tan zania. Deze 'flying doctors' zijn vrijwilligers, die sinds 1983 me dische hulp bieden onder de no madenstammen in dit Afrikaan se land. Men verzorgt vaccina ties, voorlichting en ziekenver- voer. Ze hebben hard een derde vliegtuig, uitgerust met bran cards, zuurstof, andere gespecia liseerde apparatuur en zuurstof nodig, maar dat kost drie ton. De Rotary Schiedam wil daarvan een groot deel bij elkaar brengen door de bowlingdag, die aan staande zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur wordt gehouden in bowling De Walvis. Zestig teams zijn ingeschreven. Zij ver tegenwoordigen bedrijven, de gemeente, politieke partijen en andere organisaties. Vanaf 11 uur zal een van de vliegende doctoren, Marianne Zuure, arts- vrijwilliger bij de FMS, aanwe zig zijn om over haar werk te vertellen. SCHIEDAM - De Margriethal is zondag 1 oktober het toneel van een internationale katten show, die wordt georganiseerd door European Cat Fanciers. Er worden enkele horden katten verwacht in de meest uiteenlo pende soorten en kleuren. Extra aandacht wordt er besteed aan de rassen waarvoor een bijzondere 'show-in-de-show' wordt gehou den: Heilige Birmanen, Ragdol- ls, Noorse Boskatten, de Maine Coons en Britse Kortharen. Naast het bezichtigen van de ve le katten is er ook de gelegen heid een bezoek te brengen aan de diverse kraampjes. De tentoonstelling is open van 10.00-17.00 uur en kost fl. 6,50. WOONPLUS HOUDT GROE- NOORD KARAVAAN - Woonplus organiseert zaterdag 30 september een feestelijke Groenoord karavaan. Tussen 9.30-16.30 uur staat de wijk bol van activiteiten. De reden ervan is dat er in de wijk flinke verande ringen op stapel staan. Flatblokken en winkels gaan plaats maken voor nieuwbouwwoningen. Op andere flats worden verdiepingen bijge bouwd en weer andere flats worden aangepast voor ouderen. Het openingswoord wordt gespro ken door directeur bedrijfsvoering Van Dreven van Woonplus. Daarna zal de karavaan vertrekken vanaf de Valeriusstraat, de hele wijk door. Er is een ballonnenwedstrijd in de Die- penbrockstraat, een viswedstrijd aan de Jozef Oreliosingel en er zijn op tredens van diverse artiesten. Het festijn wordt om 16.30 uur beëindigd met een slotwoord van een nog niet bekend te maken per soonlijkheid, op het plein van het Stedelijk Gymnasium. loods (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Nu overeenstemming is bereikt over het vertrek van de laatste bewoners uit de J.C. Markenstraat komt, hoewel de sloop vergunning van de vervallen flats door de rechtbank is geschorst en de gemeente tegen dat vonnis niet in beroep is gegaan, de realisatie van een belangrijk onderdeel van het beheerplan Nieuwland een stap dichterbij. Wanneer de onvermijdelijke sloop van de flats zijn beslag heeft gekregen, verrijzen drie torens en een boog, waarachter eenge zinswoningen. De torens staan aan de oever van een meer, waarin twee eilanden worden aangelegd. Onder de flats komt een parkeerga rage met daarop een boulevard langs het water. Een brug verbindt de noordelijke oever met de zuidelijke oever langs de burgemeester Honnerlage Gretelaan, die een natuurlijke uitstraling krijgt. Op het grootste van de twee eilanden zal recreëren mogelijk zijn, het klein ste, rechts op de illustratie zal een drassig karakter krijgen en niet toe gankelijk zijn. Midden op de illustratie is de grote boog duidelijk her kenbaar. De weg bovenin het plaatje is de Burgemeester van Haaren- laan. Tussen boog en het water staan de drie torens, de smalle lijn over het water, over het grootste eiland, is de voetgangersbrug. Onder het kunstmatige meer loopt de metro. Het water, dat in verbinding staat met de singels, heeft een belangrijke functie in de waterhuis houding, Het dient als overloop in geval van hoge waterstand. Met deze woningen in het duurdere segment van de markt hoopt de ge meente de wijk Nieuwland opnieuw een broodnodige impuls te ge ven. Voor de inrichting van de openbare ruimte met het water, de ka des, het eiland en de brug trekt de gemeente Schiedam circa twee miljoen gulden uit. REGIO - Politie en justitie zijn gestart met een cam pagne die verkeersdeelne mers, met name automobi listen, wijst op de gevaren van rijden onder invloed van drugs en medicijnen. Veel mensen weten dat niet. De politie gaat daarnaast harder optreden tegen deze verkeers-deelnemers. De campagne luistert naar de naam Aldrumé (alcohol, drugs en medicijnen). Aanleiding ertoe is het langzaam groeiende besef dat veel automobilisten rondrij den onder invloed van stoffen die de rijvaardigheid verminde ren. Het gaat in dit geval niet om alcohol maar om drugs en medi cijnen. Een enquête onder automobilisten leverde op dat tien procent wel eens onder in vloed van medicijnen rijdt, ver telt Willem Sterk van de ver keerspolitie. En één procent biechtte op wel eens te rijden na dat drugs was gebruikt. Sterk wijst op een uitgebreider onder zoek dat plaats had in Engeland. Het eerste deel daarvan was eind 1986, begin 1987. Toen reed vijf procent onder invloed van medi cijnen en drie procent had vóór het rijden drugs gebruikt. Tien jaar later waren die percentages gestegen tot achtereenvolgens zes en zestien procent. Met na me dat laatste getal deed bij de politie de alarmbel rinkelen, aannemende dat de Nederlandse cijfers niet zo veel afwijken van de Engelse. Willem Sterk geeft nog een paar onthutsende getal len: naar schatting rijdt vijf pro cent van de automobilisten met te veel alcohol in het bloed rond. En jaarlijks worden alleen in de regio Rotterdam-Rijnmond vijf tot zesduizend mensen om die reden geverbaliseerd. Het gaat dan om mensen die 0,7 promille alcohol of meer in hun bloed hebben. De wettelijke grens is weliswaar een promillage van 0,5 (twee tot drie glazen) maar de politie gebruikt een ruimere marge. Overigens liet verkeers minister Tineke Netelenbos juist weten de grens naar 0,2 promille te willen verlagen. Sherrykuren De geschatte vijf procent heeft niet alleen betrekking op het weekeinde, het tijdstip dat men sen gewoonlijk iets meer drin ken. Sterk: 'Al die zakenlunches en zakelijke bijeenkomsten. Er zijn zakenlui en vertegenwoordi gers die de hele dag door drin ken. En dan heb je vrouwen met sherrykuren. En het gebeurt ook dat mensen 's avonds zo hard doordrinken dat ze de volgende ochtend, als ze in hun auto stap pen, nog dronken zijn.' Terug naar de drugs en medicij nen. Dezer dagen start de publi citeitscampagne die de automo bilist ervan moet doordringen dat medicijnen en drugs van een doorgaans alerte automobilist een levensgevaarlijk, ongeleid projectiel kunnen maken. De politie richt zich zo veel mo gelijk rechtstreeks tot de doel groep. Er komen folders in openbare gebouwen te liggen en er wordt gebruik gemaakt van het free cards-systeem met de gratis prentbriefkaarten die in horeca gelegenheden liggen. Voorts is de bedoeling dat er informatie op medicijnverpakkingen komt te staan. Bij houseparties wordt een 'moving billboard' voor de deur gezet. En er worden bumperstickers uitgedeeld, waarmee bovendien een prijs, een voortgezette rij opleiding, is te winnen. Neuspuntje Agenten worden opgeleid om vast te stellen of een bestuurder nog in staat is goed auto te rij den. Sterk: 'Agenten zullen eerst iemand staande houden omdat hij bijvoorbeeld slingerend rijdt. Als vervolgens, na blazen, blijkt dat er geen alcohol in het spel is, dient een agent er alert op te zijn dat het om drugs of medicijnen kan gaan. Dan zijn er een paar eenvoudige testjes om vast te stellen of iemand nog bekwaam is een auto te besturen'. De testjes hebben betrekking op motoriek en evenwichtsgevoel. Zo dient iemand vanuit een stand met de armen wijd en ogen dicht in één keer met de wijsvin ger zijn neuspuntje aan te kun nen raken. En niet omvallen wanneer hij staat met de ogen dicht, de armen gestrekt naar vo ren en de voeten naast elkaar. Voorts zijn er diverse sympto men die op drugs- en medicijn gebruik wijzen. Wanneer de test jes niet bevredigend verlopen, kan de agent de verkeersdeelne mer aanhouden en bloed af laten nemen. Sterk meldt dat een ver dachte hiertoe wettelijk ver plicht is. Wanneer bloed afnemen om be paalde redenen, bijvoorbeeld bloederziekte, niet mogelijk is, dient de verdachte urine af te staan. Inmiddels zijn dertig agenten opgeleid om het drugs- en medicijngebruik te herken nen. Zij gaan in de districten hun collega's instrueren. SCHIEDAM - Wethouders An neke Meijer (GroenLinks), Luub Hafkamp (VVD) en Aad Wieg man (PvdA) stellen de mede werkers van het facilitair bedrijf van de gemeente Schiedam in ie der geval voorlopig gerust. Ge ruchten dat zij de volgenden zijn die zullen worden verstoten uit de ambtelijke status, worden daarmee ontzenuwd. "We willen imtaSeren met corantieiease m WarniteGmt Gegarandeerd het hele jaar warmte en warm water voor enkele tientjes fier maand! V ^CONTANTE MfcJ betaling ^Snelle OöOO «2 SERVICE! Warmte v|/ Garant rust in de tent en gunnen onszelf die voor de komende anderhalf jaar. Met de verzelfstandiging van Stedelijk Beheer wordt het gemeentelijk apparaat drastisch kleiner. Natuurlijk heeft dat ook effect op de ondersteunende af delingen, die minder collega's te bedienen hebben. Maar we wil len hen de gelegenheid geven, door herschikking van taken en nieuwe invulling aan hun werk pakket te geven. Zo wordt ge dacht over een andere, meer ei gentijdse sturing van de inkoop." Raadsleden menen, dat de ga rantie van het college dat de eerstkomende anderhalf jaar verzelfstandigingen uit den boze zijn, de kerntakendiscussie die binnenkort zal worden gevoerd bij voorbaat voor een deel ont kracht. De wethouders verzeker den de raadsleden echter, dat al le opties daarbij openstaan, dus ook verzelfstandiging van ande re gemeentelijke diensten. Al leen sluiten zij uit dat die nog in hun zittingsperiode zijn beslag zal krijgen. Intussen verloopt de verzelfstandiging van Stedelijk Beheer voorspoedig. De ma nagement teams van zowel Ste delijk Beheer als ONS, dat de dienst overneemt, zijn akkoord gegaan, evenals de medezeggen schapsraden. Het sociaal statuut voor de medewerkers is gete kend. Zij krijgen een werkgaran- tie van vijfjaar, geen terugkeer garantie naar de gemeente. Een aantal zaken moet nog worden opgelost, zoals het al of niet overgaan van het economisch ei gendom van de riolering naar de ONS. Voor de heffing van riool rechten zou dat geen effect heb ben, terwijl de gemeente het ju ridisch eigendom houdt. Ook de lange termijn van vijftig jaar waarop de concessie voor de ge meente Schiedam te werken aan ONS wordt verleend, staat ter discussie. Het college voert als argument aan, dat er enorm gro te investeringen in riolering en kabelnet moeten worden gedaan, die over zeer lange tijd worden afgeschreven. 'Europa' wil een vrije concurrentie tussen aanbie ders, op die manier tracht men dergelijke ontwikkelingen nog even buiten de deur te houden. De raad maakt zich zorgen over een eventuele verkoop van de ONS aan een grotere speler op het gebied van energie, kabel en stadsreiniging. Gemeend wordt dat een dergelijke 'fusie' op den duur onvermijdelijk is; Eneco wilde de ONS al eerder kopen en het kabelnet is een fortuin waard. Het bedrijf dat de ONS opkoopt, zou dan ook alle nu overgedragen eigendommen meekopen. Omdat Schiedam als enig aandeelhouder van de ONS over eventuele verkoop beslist, meent het college dat daar dan voorwaarden aan gesteld kunnen worden, of onderdelen van kun nen worden uitgezonderd, die dan weer rechtstreeks onder de gemeente komen. Ook het ga randeren van het gewenste ni veau van onderhoud, bijvoor beeld aan het wegdek, vormen nog onderwerp van discussie. Dat heeft onder andere te maken met de aansprakelijkheid voor schade ten gevolge van gebreken in de bestrating. ONS stelt de gemeente daarvoor aansprake lijk wanneer het onderhoud niet met door hen geadviseerde fre quentie en kwaliteit wordt ge daan. Voor de raad is dat niet aanvaardbaar omdat het zou be tekenen dat men opdracht moet geven en betalen voor alle dien sten die de ONS ter zake wil ver richten. CDA-fractievoorzitter en oppositieleider Paul van Mansum betreurt dat de situatie, dat afstoten van Stedelijk Be heer door de gemeente de beste optie is, is ontstaan. Hij acht het een 'duidelijk brevet van onver mogen voor de betrokken wet houders en managers', en twij felt aan het voordeel voor de Schiedammer. Van Mansum stelt, dat wel wordt gezegd dat de voor- en nadelen van de over gang tegen elkaar wegvallen, doch dat dit niet wordt onder bouwd De garantie dat de moge lijkheden dat groenwerkzaamhe- den door de BGS worden ver richt blijft bestaan, kreeg hij. Aad Wiegman achtte de kansen voor de sociale werkplaats in een zelfstandig bedrijf groter dan binnen de 'BV Schiedam'. WSÊm SCHIEDAM - Her en der werd al met een scheef en jaloers oog naar het in Schiedam gehouden jaarlijkse Holland Toernooi voor vrou wenlandenteams gekeken. Heel lang is het goed gegaan en was de Margriethal jaarlijks vier dagen in de ban van handbal. Het is verle den tijd. Het evenement verhuist naar Rotterdam en neemt zijn intrek in het fonkelnieuwe Rotterdam Topsportcentrum naast de Kuip. Daarmee verliest Schiedam een toonaangevend toernooi, dat ooit door een groepje plaatselijke liefhebbers in de steigers werd gezet en later met hulp van het Nederlands Handbal Verbond werd uitge bouwd tot een volwassen equivalent van de eveneens jaarlijks op de agenda prijkende Haarlemse handbalweek. "Jammer, dat het zo gelopen is," verzucht de directeur van de Dienst Sport Recreatie Jan van Vugt. "We hadden het Holland Toernooi graag binnen de stadsgrenzen gehouden. We hebben er ook aan ge daan om het handbalverbond op andere gedachten te brengen. Ik denk echter, dat op dat moment de beslissing om naar Rotterdam te verhuizen al genomen was. Men vond blijkbaar, dat het toernooi in Schiedam uit zijn jasje gegroeid was." Van Vugt heeft begrepen, dat de Maasstad de voorkeur kreeg, omdat het Topsportcentrum meer faciliteiten te bieden had. "Zelf hebben we het handbalverbond aangeboden om de toeschouwerscapaciteit te vergroten en voor de ontvangst van belangrijke personen een VIP- tent te plaatsen. Het had echter geen effect. Het was Rotterdam en bleef Rotterdam. We betreuren het ten zeerste. Anderzijds is de bond de organiserende partij en kunnen ze zelf beslissen waar het toernooi gehouden wordt. Er zijn evenmin verplichtingen tegenover de ge meente Schiedam, zodat het zeker geen must is, dat zij hier blijven." Ook de bemoeienis van wethouder Luub Hafkamp, die enige tijd voorzitter van het Nederlands Handbal Verbond is geweest, had geen effect. Jan van Vugt: "We hebben inmiddels wel een uitnodiging ont vangen om het toernooi als toeschouwer bij te wonen. Dat is alles wat ons nog rest van een voor Schiedam mooie reeks internationale wed strijden." De Dienst Sport en Recreatie laat zich echter niet uit het veld slaan. Van Vugt: "In een poging om een andere groot sporteve nement naar Schiedam te halen zullen we zeker andere sportbonden gaan benaderen." Het Holland-toernooi wordt ditmaal gehouden van woensdag 25 tot en met zondag 29 oktober. De deelnemende landen zijn Roemenië, Duitsland, Zweden, Tsjechië, Kroatië en gastland Ne derland. Oranje speelt op de openingsavond tegen Roemenië, op don derdag tegen Zweden, op vrijdag tegen Tsjechië, op zaterdag tegen Duitsland en op zondag tegen Kroatië. Korfbaltraining voor schooljeugd In samenwerking met het KNKV brengt de korfbalvereniging Harga - net als in het voorjaar - het korfbal naar de scholen. Dat gebeurt tij dens de gymles op basisscholen in Schiedam-Noord en Zuid. De kin deren, die hieraan deelnemen - en dat zijn er zo'n 550 - zijn zeer en thousiast. De reeks wordt op woensdag 4 oktober (van 14 tot 15.30 uur) afgesloten met een extra training en op woensdag 11 oktober (14.00 tot 16.00 uur) met een wedstrijdmiddag op het veld van Har- ga aan de Hargalaan. Bij slecht weer wordt gebruik gemaakt van de Margriethal. Brandersstad pakt eerste zege Na de het gelijke spel van vorige week heeft het eerste herenteam van de tafeltennisvereniging Brandersstad zaterdag de eerste zege be haald. In Dalfsen werd met 6-4 van het gepromoveerde DTV'84 ge wonnen. Arjan Karbaat won driemaal en Jeroen Bastiaansen een maal. Samen wonnen ze de dubbel. Ook het hoogste vrouwenteam won. Danielle Maas, Kim van der Poort en Jolanda Waterreus zegevierden met 6-4 over Westa. Andere uitslagen: Steeds Hooger/TSB-Brandersstad 2 (h) 7-3, Hoonhorst- Brandersstad 2 (da) 3-7 en Furst/Heerlen-Brandersstad 3 (da) 6-4. Matige start van bowlingseizoen Pech, matig bowlen en anderzijds ook redelijk goede prestaties be paalden voor de Musis-teams de eerste speeldag van de Nationale Trio League. Het vrouwenteam Musis/Cad Inside is titelverdediger maar moest zonder Johanna Brandsma (vakantie), Chris Koopmans en Silvia van Beast (beiden ziek) afreizen naar Haarlem. Het leverde zeven dikke nederlagen op. De mannen van landskampioen Re- acon/Almela wonnen vijfmaal en moesten twee partijen afstaan. De mannen van Warehouse/Musis lijken evenals vorig jaar een moeilijk seizoen tegemoet te gaan. Ze gingen zevenmaal kansloos het schip in en noteerden bovendien een bijzonder lage pinfall. Waterweg topscorer De stand na vier competitieweekeinden is: 1. TSB 6 (24 doelpunten uit 4 wedstrijden); 2. DVO'32 5,75 (23 uit 4); 3 en 4. Demos en VFC 4 (16 uit 4); 5. RKWIK 3,75 (15 uit 4); 6 t/m 8. DRGS/za, Zwaluwen 3 (12 uit 4) en WK 3 (9 uit 3); 9. en 10. MW'27 en Fortuna 2,75 (11 uit 4). Berichten voor de redactie Berichten voor de sportredactie kunnen per fax aangeleverd worden via het nummer 010-5913733. Clubbladen en op schrift gestelde berichten kunnen bezorgd worden op of gezonden worden aan de volgende adressen: Het Nieuwe Stads blad, Westhavenkade 14, 3131 AB Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, (010)4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Campagne tegen rijden onder invloed van drugs en medicijnen Stedelijk Beheer laatste verzelfstandiging onder dit college' Mogelijk tegen de allerlaagst prijs voor meer informatie Bel GRATIS naar Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een overzicht van klachten van de afgelopen week. ^«eudienit R/>n Asfaltlucht Op 20 september onderzocht de DCMR negentien klachten over een asfaltlucht in Schiedam. De meeste klachten kwamen 's morgens tussen zeven en negen uur binnen, de rest van de klachten rond het middaguur. Uit het onderzoek van de DCMR bleek dat de asfaltcentrale de veroorzaker van de klachten was. De asfaltcentrale onderzoekt de geconstateerde overlast. Uit metingen die binnenkort bij het bedrijf worden uitgevoerd, moet blijken of het bedrijf zich houdt aan de vergunningvoorschriften. Olieachtige lucht Zes bewoners van Maassluis klaagden 's morgens rond tien uur op 20 september over een olieachtige lucht. De DCMR kon uit het klachtenpatroon opmaken, dat het beladen van een schip met nafta aan een steiger van VopakTerminal Europoort de veroorzaker was. Zure lucht Op 23 september tussen zeven uur 's morgens en twee uur 's middags meldden tien bewoners van Vlaardingen overlast van een zure lucht. De DCMR heeft de overlast tijdens het onderzoek niet meer kunnen constateren en daardoor de bron helaas niet opgespoord. NW-38 De milieuklachtentelefoon van de DCMR: (010) 47 33 333, (24 uur per dag).

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3