Aut ua( I i Hèt autonieuws voor v Nieuwe StCHiSPmCl J Schiedam en omgeving Autogas bespaart geld Prijzen Peugeot 206 CC bekend Seat herziet activiteiten Opel Corsa: gegroeid en compact Nieuwe Honda kondigt nieuwe Civic-generatie aan nieuwe, frisse Sirion Daihatsu introduceert Er wordt in Nederland veel geklaagd over de hoge brandstofprijzen. De hoge olieprijzen op de wereldmarkt en de torenhoge accijnzen hebben de exploitatiekosten van voertuigen tot recordhoogte doen stijgen. De prijs van autogas is echter relatief stabiel gebleven. Dit, samen met de gunstige fiscale regelgeving rond het rijden op LPG, maakt een overstap op autogas meer dan ooit het overwegen waard. Overweegt u de aanschaf van een andere auto? Voer dan altijd een gratis en objectieve online omslagpuntberekening uit op de website www.autogas.nl of vraag zo'n berekening aan bij de Stichting Auto gas Nederland. De stijging van de internationale olieprijzen en de maatregelen die de Nederlandse overheid heeft genomen om het mi lieu zoveel mogelijk te ontzien, hebben alle een belangrijke invloed gehad op de kosten van het autorijden. De prijzen van benzine en die sel aan de pomp zijn de laatste maanden fors gestegen, dit in tegen stelling tot autogas. Veel automobilisten, waaronder een groot per centage dieselrijders, realiseren zich nu dat zij voor de verkeerde brandstof hebben gekozen. Doordat het prijsverschil tussen LPG en andere brandstoffen fors is opgelopen, hadden zij met een auto op LPG bij iedere tankbeurt immers steeds meer geld kunnen besparen. Een ander voordeel van autogas is de fors verhoogde G3korting, een jaarlijkse korting van 700 gulden op de houderschapsbelasting voor auto's voorzien van een moderne G3autogasinstallatie. Dankzij deze jaarlijks terugkerende korting is het omslagpunt benzine/autogas voor nieuwe auto's gedaald naar gemiddeld 14.000 kilometer. Met andere woorden: iedereen die jaarlijks meer dan gemiddeld 14.000 kilometer rijdt, verdient de aanschaf van een nieuwe G3autogasin- stallatie meer dan terug. Vlak voor de Parijse Autosalon 'Mondial de 1'Automobile' maakte Peugeot de prijs bekend van de unieke 206 Coupé Cabriolet. Voor ons land is de vanafprijs bepaald op f39.900,-. Eind dit jaar maakt de au to zijn Nederlandse debuut. Op basis van de succesvolle 206 heeft Peugeot met de 206 CC wederom een sterke troef in handen. Met zijn elektrisch bedienbaar stalen dak biedt deze auto immers de voorde len van een cabriolet en die van een coupé en dat voor een uiterst aan trekkelijke prijs. In totaal komt de 206 CC beschikbaar in drie ver sies. De variant met 1.6-16V motor, goed voor 80 kW/110 pk, is er naar keuze met een handgeschakelde vijfversnellingsbak of met een viertraps automatische transmissie. De sterkere 206 CC 2.0-16V (110 kW/138 pk) is verkrijgbaar vanaf f 45.000,-. Deze uitvoering is er uitsluitend met handgeschakelde vijfversnellingsbak. De 206 CC met 1.6-16V motor is niet alleen scherp geprijsd, ook is de auto stan daard al bijzonder rijk uitgerust. Zo heeft elke 206 CC het elektrisch wegklapbare stalen dak, mistlampen voor, getint glas, een chromen uitlaatsierstuk, een aluminium tankvuldop en schijfremmen rondom. Andere zaken die deze uitvoering af-fabriek aan boord heeft, zijn centrale portiervergrendeling met afstandsbediening, elektrisch be- dienbare ramen voor en achter, elektrisch verstelbare en verwarmba- re buitenspiegels in carrosseriekleur, stuurbekrachtiging, twee air bags en een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel. Seat S.A. heeft besloten om de activiteiten van de autosport afdeling te herzien. De autosport unit wordt verantwoordelijk voor de ontwik keling en productie van sportieve topmodellen, speciale onderdelen en accessoires binnen het Seat gamma. Een tipje van de sluier wordt opgelicht tijdens de internationale autotentoonstelling van Birming ham op 17 oktober aanstaande. Om te kunnen voldoen aan de nieu we en uitgebreidere werkzaamheden zal het team van Seat Sport vol gend seizoen niet deelnemen aan het World Rally Championship. Het team van Seat Sport zal dit seizoen wel nog deelnemen aan alle wed strijden van het World Rally Championship. Desalniettemin zal Seat (driemaal wereldkampioen in de twee liter klasse met de Ibiza Kit Car in 1996, 1997, 1998) doorgaan met autosport activiteiten. Een geherstructureerde afdeling van het World Rally team blijft rally-au to's ontwikkelen en de teams ondersteunen die met een Cordoba WRC en de Ibiza Kit Car participeren in de Europese rally kam pioenschappen. Dit zijn zo'n 20 rally auto's. Tevens zal Seat Sport doorgaan met het ondersteunen van jonge coureurs die een start ma ken in de autosport door het organiseren van de Ibiza Rally Cup in Spanje. Ook zal Seat Sport de nationale cupwedstrijden blijven on dersteunen in landen zoals Duitsland, Italië, Griekenland, Zweden en L Argentinië. van een handbak, waarbij de be stuurder zelf de schakelmomen ten bepaalt. Met deze leuke en comfortabele transmissie ver bruikt de Corsa 1.2-16V zelfs nog minder dan bij een conven tionele, handgeschakelde ver snellingsbak. De Corsa B, zoals die in zo'n tachtig landen werd verkocht, is een van de meest succesvolle modellen uit de Opel historie. Tot nu toe zijn er ongeveer zes miljoen van de band gerold. De Corsa B is in negen carrosserie varianten gebouwd, in elf fabrie ken die op vijf continenten te vinden zijn. Samen met de Cor sa A (1983) staat de teller zelfs op negen miljoen. De Corsa is een uiterst succesvol model. Hij sleepte maar liefst twintig inter nationale design onderscheidin gen in de wacht en dat vertaalde zich in grote verkoopaantallen. De compacte Opel behield in talloze landen een toppositie in de verkoopstatistieken. Zo stond hij in Duitsland al sinds 1994 op de eerste plek in zijn klasse en bezette hij een vergelijkbare po sitie in Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Portugal. In Italië was hij de meest geïmporteerde auto. Overigens is de Corsa al tijd zeer goed ontvangen door vrouwelijke kopers. Wat onderscheidt de derde gene ratie Corsa van zijn voorgan gers? Het antwoord is helder: de nieuwe Corsa is een nog meer "volwassen" auto dan zijn voor gangers. Hans Demant, project manager achter de nieuwe Corsa en hoofd van Internationale Technische Ontwikkelingscen trum (ITDC), herinnert zich de •doelstellingen nog goed. "Onze taak was duidelijk: de nieuwe Corsa moest een niveau van comfort, luxe en veiligheid reali seren dat de koper tot nu toe ei genlijk alleen verwacht van een luxe middenklasser en in menig opzicht zelfs van auto's uit het topsegment. Maar de nieuwe Corsa moest het karakteristieke Corsa gezicht uiteraard behou den." De nieuwe Opel Corsa wordt begin november in Neder land verwacht. De derde generatie van 's werelds meest populaire compacte auto verschijnt deze herfst op de markt. De geheel nieuwe Opel Corsa is volwassener en ruimer geworden, maar is uiterlijk nog steeds herkenbaar als de opvolger van zijn succes volle voorganger. Het nieuwe model biedt aanzien lijk meer binnenruimte en be schikt over de langste wielbasis (2.491 mm) in zijn klasse. De volledig verzinkte carrosserie laat topcijfers noteren op het ge bied van veiligheid en kwaliteit, dankzij de met 33 procent ge groeide torsiestijfheid. De effi ciënte aërodynamica (cW 0.32) en het sterke motorenaan bod, bestaande uit zes ECOTEC benzine- en dieselmotoren met vierkleppentechniek, verzekeren een laag brandstofverbruik. De twee direct ingespoten turbodie sels vragen bijvoorbeeld slechts 4,7 liter brandstof per 100 km, terwijl de verder verbeterde ba sis 1.0-liter driecilinder benzine motor (43 kW/58 pk) maar 5,6 liter benzine per 100 kilometer verbruikt. Het topmodel, de Cor sa GSi, beschikt met zijn 92 kW/125 pk 1.8-liter krachtbron over een topsnelheid die boven de 200 kilometer per uur ligt. Al le benzinemotoren, inclusief de 75 pk sterke 1.2-16V en de 1.4- 16V van 90 pk, voldoen aan de Euro IV emissie eisen, die pas in 2005 van kracht worden. Naast een handgeschakelde versnel lingsbak en een automaat, kun nen Corsa kopers nu voor het eerst ook kiezen voor "Easytro- nic", een comfortabele en eco nomische, geautomatiseerde 'handbak'. Het Dynamic Safety chassis (DSA) van de nieuwe Corsa zorgt voor veilige en dynami sche rij eigenschappen en een uitstekend weggedrag. De aan drijving en de voorwielophan ging zijn losgekoppeld van de carrosserie middels een gesloten subframe, wat met name de weg- ligging en de akoestiek ten goe de komt. De ruime keuze uit ge avanceerde infotainmentsyste- men is uniek voor deze klasse. Afhankelijk van de uitvoering is de nieuwe Corsa leverbaar met het NCDC 2015 systeem, be staand uit een 4 cd-wisselaar, ra dio, telefoon en een navigatie systeem. Het enige dat bij de nieuwe Corsa niet gegroeid is, zijn de onderhoudskosten. Zo hoeft de motorolie slechts el kt 30.000 kilometer te worden ver vangen, wordt er 12 jaar garantie op doorroesten gegeven en qua verzekeringsclassificatie mikt de Corsa op de toppositie in de ze klasse. Het uiterlijk van dit nieuwe model vormt een evolu tie van de typische Corsa stijl kenmerken, met de scherpe lij nen en strakke oppervlakken. Het geeft meteen ook een indruk van de doelstellingen van de ont werpers: de Corsa moest een Corsa blijven, maar meer vol wassen. Het lijkt alsof de drie- en vijfdeurs modellen van de nieuweling nu uit dezelfde mal komen, met voor beide modellen een identieke achterkant. De ho ge achterlichten lopen bij deze nieuwe generatie harmonisch over in de achterruit, voor Opel en de Corsa een nieuw stijlele ment. De grote spoorbreedte (voor: 1.429 mm; achter, 1.420 mm) geeft niet alleen een atleti sche indruk, maar zorgt in de nieuwe Corsa eveneens voor 80 mm aan extra schouderruimte, vergeleken met zijn voorganger. Ook de langere wielbasis (plus 58 mm) zorgt voor de achterpas sagiers voor meer ruimte en comfort. Tot de uitgebreide vei ligheidsuitrusting van de Corsa behoren onder meer een airbag voor de bestuurder, driepunts gordels voor vier inzittenden (met gordelspanners voorin), ac tieve hoofdsteunen op de voor- stoelen en Opel's gepatenteerde Pedal Release System. En als optie zijn nu ook zij-airbags le verbaar. Eveneens nieuw is de intelligente airbag, die automa tisch waarneemt of er iemand op de passagiersstoel zit en daarbij het systeem in- of uitschakelt. Achterin zijn twee Isofix veran- keringspunten leverbaar voor twee kinderzitjes en vanaf 2001 verhogen gordijnairbags het vei ligheidsniveau van de nieuwe Corsa nog verder. Easytronic Naast een handgeschakelde vijf versnellingsbak en een viertraps automaat, levert Opel met de in troductie van de nieuwe Corsa nu voor het eerst ook een ge avanceerd derde alternatief, de "Easytronic". Deze nieuwste ontwikkeling combineert de voordelen van een handgescha kelde 'vijfbak' met een automati sche transmissie en biedt de be stuurder de keuze uit een com fortabele en een zeer brandstof- efficiënte automaat enerzijds, en daarnaast het sportieve karakter Honda kondigt met trots de komst van haar volledig nieuwe zevende generatie Civics aan. Inmiddels zijn we 28 jaar en 13 miljoen wereldwijde verkopen verder sinds de eerste Civic. Het eerste model van deze compleet nieuwe range, de Civic vijf deurs, debuteerde op de Parijse motorshow van eind september. Deze innovatieve Civic blinkt uit in zijn klasse door veel aan dacht voor slimme details die leiden tot zoveel mogelijk ruim te in het interieur. Daarbij is de totale lengtemaat iets geredu ceerd voor compacte buitenma ten met de daarbij behorende uitstekende handelbaarheid. De veelzijdige Civic-reeks omvat voor de Nederlandse markt tweedeurs, driedeurs en vijf deurs modellen, alle afgeleid van één wereldwijd platform concept. Onderzoek onder klan ten heeft uitgewezen dat er voor al behoefte is aan meer interi eurruimte en daarom is de nieu we Civic van binnen naar buiten ontworpen met vanaf het aller eerste ontwikkelingsstadium dit uitgangspunt in gedachte. De belangrijkste ingrediënten om binnen de compacte buitenma ten tot dit ruime interieur te ko men, zijn onder andere een ka rakteristieke korte neus, hoog gemonteerd stuurhuis, compac tere motoren, een minimale overhang voor en ruimte- besparende wielophanging. Met het oog op de botsveiligheid was de korte neus een technische uit daging. Honda kwam met een ingenieuze constructie. De Civic splitst de botsenergie op effec tieve wijze langs evenwijdige lijnen en voert de vrijkomende krachten af via de bijzonder stij ve voorste langsarmen en het er onder gelegen subffame. Naast de uitstekende impactbestendig heid bij botsingen van opzij en van achter werd ook uitzonder lijk veel aandacht besteed aan voetgangersveiligheid, waaraan Honda's geavanceerde generatie crashtestdummies natuurlijk meewerkte. De drie- en vijf deurs beschikken over een bij zondere noviteit in de vorm van een versnellingshendel op het dasboard. Hiermee wordt een vlakke vloer gecreëerd waarmee ook weer een ruimer interieur en daarmee extra leefbaarheid wordt gerealiseerd. Voor inzittenden is het zelfs mo gelijk om zich van voor naar achter of van links naar rechts in het interieur te verplaatsen. De locatie van de ver snellingshendel zo dicht bij het stuur zorgt ook voor een sportie ver schakelgevoel. De Civics zijn voorzien van een zeer ge avanceerde nieuwe viercilinder zestienklepsmotoren (1.4,1.6 en 1.7) die lichter, schoner en zuiniger zijn dan de voorgan gers. Vanaf 15 september is de nieuwe Sirion 1.3 16V in elke Daihatsu showroom te bewonderen. De nieuwe Sirion heeft een totaal nieuw ontwikkelde 1.3 16V mo tor voorzien van DVVT tech niek. Deze motor levert een groot vermogen van 75 kW/102 pk en daarnaast is het benzine verbruik zeer laag. Ook aan de buitenkant ziet de Sirion 1.3 16V er sportief uit. Het design is meer afgestemd op het karakter van de motor. Sportiviteit die sa men gaat met de modernste technieken. Een voorbeeld van deze hightech, welke in de Si rion 1.3 16V is gebruikt, is wel het unieke stuurtiptronic, wat optioneel kan worden geleverd. De 1.3 16V twincam motor heeft DVVT (Dynamic Variable Valve Timing) techniek. Gebruikma kend van de gegevens zoals het motortoerental en de gasklep openingshoek, maakt de boord computer de openingstijd van de kleppen zo gunstig dat de inlaat- en uitlaatslagen zo efficiënt en geleidelijk als mogelijk verlo pen. Om het maximale te gene reren van 75 kW/102 pk bij 7000 tpm en een maximaal koppel van 120 Nm bij 4400 tpm, bevindt de Sirion zich op een hoogste ni veau vergeleken met de presta ties van elke andere 1.3 liter au to op de hedendaagse markt met een gecombineerd benzinever bruik van slechts 5,7 liter/100 km en een C02 uitstoot van 154 g/km. De Sirion 1.3 16V heeft stan daard een handgeschakelde 5 versnellingsbak. Daarnaast kan men optioneel kiezen voor een volledig automatische trans missie voorzien van stuurtiptro nic. Stuurtiptronic, waarbij men schakelt op het stuur, is uniek en helemaal in het Sirion segment. Tijdens het schakelen kan de be rijder beide handen aan het stuur houden. Door middel van het in drukken van een of - knop schakelt de transmissie op of te rug. De Sirion 1.3 16V is gebaseerd op de originele Sirion elegantie, vergezelt van sportieve details. Onder de nieuwe specificaties bevinden zich onder andere een sportieve voor- en ach terbumper, zij skirts, mistlampen voor en een centraal gemonteer de dakantenne. Rondom de gril le is een chroomkleurige moul ding gemonteerd dat het toch al fraaie uiterlijk van de Sirion af maakt. Verder is de mistlamp in het achterlichtunit geïntegreerd. De nieuwe versie van de Sirion is in combinatie met deze details een frisse verschijning, terwijl de moderne styling van het oor spronkelijke ontwerp hetzelfde is gebleven.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 19