W X Musis verdedigt drie nationale titels KORTWEG Verdachte overvallen voor de rechter De toppertjes dag SCHIEDAM Verkeerbord uit grond gerukt U wilt toch ook het beste voor uw Fiat 0.89 13.90 1.89 3.53 Politie zoekt getuigen Regenboog viert 15 jaar Winkeldieven in kraag gepakt fj j^i"1 Unieke samenwerking veiligheidsassistenten en onderhoudsmedewerkers krijgt vervolg HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 4 OKTOBER 2000 40 - 1441 SCHIEDAM - De politie is op zoek naar de man die woensdag avond ingreep toen bij sporthal Oost een man en een jongen van 11 jaar ruzie kregen en slaags raakten. De politie van Schiedam onder zoek het incident en is op zoek naar getuigen, met name naar de man die het tweetal heeft ge scheiden. Zij kunnen bellen: tel. 2744312. SCHIEDAM - Basisschool de Regenboog viert van 9 tot 13 ok tober het 15-jarig bestaan van de rk/pc-school. Die feestweek wordt maandag rond half negen geopend met ballonnen, een feestlied, klassen versieren etc., dinsdag gaan de jongste leerlingen naar de Efte- ling, woensdagavond is er een cabaretoptreden van leerlingen voor ouders en leerkrachten. Donderdag volgt een sportdag voor de hele school in de Mar griethal. De slotdag, vrijdag, wordt opgestart met ochtend gymnastiek en vervolgens een high cofee/tea in de hal voor al le ouders die meehielpen tijdens de feestweek. SCHIEDAM - Personeel van een supermarkt in het Hof van Spaland hield maandagmiddag een 46-jarige Schiedammer aan die geprobeerd had om een cd- speler van 199 gulden, een braadpan van 95,- en twee pak jes tartaar van 9,- zonder te beta len mee te nemen. Eerder al was een 51-jarige plaatsgenoot opgepakt die had geprobeerd twee flessen sherry ongezien langs de kassa te smokkelen. Een 57-jarige Schiedammer werd betrapt terwijl hij probeer de acht halve liters bier weg te nemen. Het drietal werd overge dragen aan de politie. N00RDEINDE 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 www.pash.nl Het Nieuwe Stadsblad (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn Venice en Pluis. Zij zitten in de dierenop vang te wachten op een nieuwe baas. De medewer kers van de Hargahoeve doen een boekje open over dit fraai ogende tweetal. Venice is een zwart/wit ge streept poesje van 12 jaar oud, maar desondanks zeer energiek. Ze is dol op aandacht van wie dan ook, hoewel ze niet zo goed met andere katten en honden door een deur kan. Wij zoeken een rustig gezin of wellicht wat oudere mensen, om deze scheet van een kat in huis te nemen. Pluis is een cypers/witte poes van 7 jaar, en is in de Hargahoe ve terechtgekomen, omdat de ei genaar te weinig tijd had om aandacht aan haar te besteden. Dit beestje is lief voor kinderen, maar een ander kat of een hond ziet ze nou niet bepaald zitten. Om de pootjes te strekken mag ze graag regelmatig een omme tje maken door de buitenlucht. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. door Look J. Boden Het is nog maar enkele ja ren geleden dat de ONS niet alleen goed op weg is de Schiedamse wijken schoon te houden, maar ook tot op zekere hoogte veiliger te maken. Hiervoor zijn des tijds Wijkbeheerteams op gezet, waarbij veiligheidsas sistenten en onderhoudsme dewerkers nauw samenwer ken. Na een succesvolle pe riode in Nieuwland en Oost wordt nu in de behoefte voorzien in het stadsdeel Centrum. Mari Dingenouts en Jack Haver land van de ONS Groep lijken tevreden mensen. In de afgelo pen jaren is er hard gewerkt aan een project om de stadswijken van Schiedam niet alleen scho ner, maar ook veiliger te krijgen. Met de creatie van een aantal Melkertbanen is dat ongeveer twee jaar geleden van de grond gekomen. Nu inmiddels werken er bijna vijftig mensen dagelijks aan een leefbare stad. De insteek van het project is tweeledig. In eerste instantie gaan veiligheidsassistenten de straat op om een inventarisatie te maken van wat er zoal in de wijk te verbeteren is. Daaronder valt bijvoorbeeld het signaleren van graffiti, zwerfvuil, kapotte 12 straatverlichting en meer van dat soort dingen. Hiervan wordt een rapport gemaakt, dat wordt over gedragen aan de onderhoudsme dewerkers, die er vervolgens ac tie op ondernemen. Volgens Dingenouts is het project daar door redelijk uniek: "Men kan wel spreken van een zeer goed samenwerking. Een Wijkservi- cepunt (van waaruit de teams werken - red.) moet iets toevoe gen aan de wijk. Doordat er nu geen sprake is van alleen onder houdsmedewerkers zijn de lijnen veel korter, en kun je doelmati ger werken." Veiligheidsgevoel Na de succesvolle introductie en integratie van de Wijkbeheer teams in Nieuwland en Oost, is nu ook Centrum aan de beurt. Het is bijvoorbeeld de bedoeling dat op zaterdag voordat de win kels openen het winkelhart aan een schoonmaakactie wordt on derworpen. Maar natuurlijk ook de genoem de zaken zoals de manco's die in elke wijk worden gesignaleerd, staan op het actielijstje van de medewerkers. Ook is er vraag naar een derge lijk team in Groenoord, maar de kans dat het daar spoedig van de grond zal komen is nog even ge ring. Weliswaar heeft ONS daar voor een vergunning gekregen, maar het probleem ligt in het feit dat er moeilijk aan personeel te komen is. Voornamelijk mensen die een uitkering hebben worden voor dergelijke projecten gevraagd, om ze aan het werk te krijgen, maar net zo goed om ze te 'reso cialiseren', zoals Jack Haverland aangeeft. Maar velen ervan stro men na een aantal dienstjaren door naar een 'reguliere baan', waardoor er in het team weer een gat ontstaat, dat node opge vuld dient te worden om de zaak op volle sterkte te kunnen uit voeren. "Want we realiseren wel, dat de teams een soort kweekvij ver vormen," meent Haverland. Ondertussen kan geconstateerd worden dat door de Wijkbeheer teams het veiligheidsgevoel lijkt te stijgen. Een schonere leefom geving draagt daar sowieso aan bij, maar de zekere vorm van so ciale controle is daar mede be hulpzaam in. Desondanks wordt er nog niet 's avonds gesurveilleerd. Dat is voorlopig een zaak van de poli tie. Maar wellicht zit er in een avondbeheerteam wel toekomst muziek, die de burger alleen maar ten goede zou kunnen ko men. (Vervolg van voorpagina) Belangenparkeren CD-gemeenteraadslid Bierhui zen was uit zijn permanente po litieke winterslaap ontwaakt om de raadsvergadering bij te wo nen, maar voerde niet het woord. Uiteindelijk zou hij, met Ge meentebelangen, AOV, SP, PvdA behalve de wethouders en CDA'er Christine Lepidis-Das- kalakis, tot de zestien tegen stemmers behoren. De andere 4 CDA'ers, VVD, D66 en Groen- Links vormden met Wiegman en Groeneveld de nipte meerder heid. Een motie van PvdA'er Bente Zijdeveld om in Bijdorp belangenparkeren in te voeren zodra het ziekenhuis wordt geo pend, werd met brede steun aan genomen. Ook Hafkamp kon zich er in vinden. Voorstemmers namen nota van zijn herhaalde verzeke ring dat de Schiedammer geen financiële pijn zal lijden voor het ziekenhuis en dat ook alle kosten van de verplaatsing van de korfbalvereniging die moet wijken voor de parkeervoorzie ning ('een afschuwelijke par- keerpuist' in de woorden van Bente Zijdeveld), door het zie kenhuis zullen worden vergoed. Dat geldt ook voor de kosten van de aan te leggen infrastructuur, inclusief de wegen buiten het ziekenhuisterrein, verzekerde Hafkamp. Het ging er soms vinnig aan toe, zoals tussen coalitiegenoten Maarten Groene (PvdA) en Hen- nie Hage (GroenLinks). Groene: "We moeten een dure rotonde aanleggen" werd afgebeten en gecorrigeerd door Hage: "We kunnen een veilige rotonde aan leggen!" Hij haalde GroenLinks over de streep door de maximale hoogte van de parkeergarage, die altijd 10 meter was geweest maar in het bestemmingsplan plotseling het dubbele bleek te bedragen, weer terug te brengen tot de drie in plaats van zes bouwlagen en het aantal par keerplaatsen, eerst 'maximaal 620', toen 'minimaal 620', weer op maximaal dit aantal te stellen. 'Schaamteloze lobby' Toen Wiegman en Groeneweg aan de onzekerheid een einde maakten en deden wat ze de he le avond hadden geweigerd: aan kondigen uat ze voor zouden stemmen, Christine Lepidis de enige in de CDA-fractie bleek die toch tegen zou stemmen, alle meegebrachte zakjes nootjes, rollen snoep en gevulde koeken al lang opbleken. Bierhuizen doorsluimerde en terwijl Ellen, zeven weken oude dochter van SP-raadsleden Yorick Haan en Edith Kuitert rustig doorsliep in de armen van haar moeder in haar raadszetel, waren de kop pen snel geteld. Het ziekenhuis 'modern, met extra specialista- ties zoals geriatrie en revalidatie, belangrijk gezien de steeds ver dere vergrijzing van de regio', aldus Hafkamp, komt er, net als het belangenparkeren in Bij dorp. Een historische vergissing, meent onder andere AOV-raads- lid Catelijne Rapphorst-de Groot, die melding maakte van een 'schaamteloze lobby' van het ziekenhuis, en vergeefs aan dacht vroeg voor de problemen van haar doelgroep: "Een oudere hartpatiënt, die door zijn ge zondheidstoestand snel ver moeid is, moet straks verplicht een boswandeling van een halve kilometer maken om vanuit het openbaar vervoer of een auto de toegangsdeur tot het ziekenhuis te bereiken." SCHIEDAM - De teams van Bowlinhuis Musis Sacrum kenden (zoals deze krant vorige week meld de) een magere competitiestart. Het neemt echter niet weg, dat de Schiedamse spelers in de afgelopen jaren getoond hebben tot de Nederlandse top te behoren. Het leverde vorig seizoen drie kampioen schappen op: die van de Stedenteams, het dames trio en het heren trio. Het is eenzaam aan de top en tegelijk moeilijk om op drie fronten de heerschappij voort te zetten, want de concurrentie is groot. De dames verdedigen voor de derde achtereenvolgende maal hun titel. De bezetting van het team wijzigde niet en bestaat dus uit Chris Koopmans, Silvia va Baest, Mercedes Everduim en Johanna Brandsma. Bij de Nederlandse mannenkampioen, die dit jaar de naam Musis Reason Almela voert, wijzigde de bemanning wel. Olaf Kalken moest wegens drukke werkzaamheden afhaken, terwijl Roel Mol zich nu voor Rijswijk inzet. Bij het kwartet Martijn Bakker, Johnny Fransen, Adwin Minderhoud en captain Henk van Essen voegde zich jeugdspeler Alex de Vries. Warehouse Computers, dat eveneens Musis Sacrum als thuisbasis heeft en vorig jaar ternauwernood de degradatiedans ontsprong, bestaat uit Jan de Bruijn, Rinaldo Tollenaar, John Kool, Frans Maarse, Koos van der Enden en Henri Clerckx. Het Schiedamse Bowlinghuis De Walvis levert het team CTM met Ger van Loon, Soerisch Fagoe en Patrick van de Veerdonk. SCHIEDAM - Op de Lange Haven werd woensdagavond een 17- jarige Rotterdammer aangehouden die even da Diezelfde avond werd op de Beatrixlaan een 57-jarige Schiedammer aangehouden die met een borrel op 1,40 promille) achter het stuur zat. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. Autobedrijf J. van der Voorde 5e Industriestraat 39, 3133 EL Vlaardingen Tel. 010 - 434 81 57 SCHIEDAM Stichting Welzijn Schiedam/ De Blauwe Brug organiseert zaterdag i.s.m. de winkeliersvereniging Hof van Spaland een Creamarkt van 9 tot 17 uur in het winkelcentrum. De Z.O.S.-radio zendt op dinsdag van 20 tot 22 uur het ver- zoekplatenprogamma uit op kanaal 91.5fm van het Schiedamse kabelnet. Voor een plaatje of een groet kan de studio gebeld wor den tel. 4260000 of fax. 4270069 onder vermelding voor wie het bestemd is (naam en adres, kamernummer in het ziekenhuis of wooncentra) en uw eigen naam. In podium-café De Graauwe Hengst, Lange Haven 28, is don derdag Marco Diamantatos vanaf 22 uur te horen met begeleiding van Karei en Kees Hartingsveld, Serge en Leon Elias. Zaterdag treedt Hairy Few op, die op de tweede plaats eindigde tijdens de popprijs Schiedam. In Kluphuis Oost, Boerhaavelaan 79, is zondag een thé-dansant voor 40+ van half 2 tot 16 uur, kaarten in voorverkoop f2,- aan de zaal f2,50, kaarten kunnen van maandag t/m vrijdag van 9 tot 17 uur afgehaald worden. Voor info: tel. 2451818. De cursus fotografie van SHV is gestart er zijn nog plaatsen vrij, 12 oktober, 2 november en 16 november kosten f60,-, de cur sus wordt gegeven door Gerard van Soest. Inschrijven van maan dag t/m donderdag van 9 tot 12 uur Voor info: tel. 4264781. Woensdag 11 oktober is er een boekenmarkt op basisschool De Wieken, in de hal van de school aan De Wildestraat 65 en West- frankelandsestraat 152, van 11.45 tot 12.45 uur, er zijn o.a. oude leesboeken, methodeboeken en andere leermiddelen te koop. Donderdag ontvangt Harmonia in wijkcentrum Wibautplein, Witbautplein 165, mevr. Paula Schirmer die waarnemingen doet d.m.v. mediamieke tekeningen die zij ter plaatse maakt, aanvang 20 uur, entree f8,50. In het filmhuis, in gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12, is don derdag en vrijdag Rent-a-friend van Eddy Terstall te zien, aanvang 21 uur, zaterdag is er Les Diseurs de Verite van Karim Traidia te zien om 21 uur, toegang f 12,50. OUDERENWERK In Oost is er country dansen voor 55+ op vrijdag van 14 tot 15 uur, kosten fl 1,50 per maand, met R'dam-pas f7,50, tel. 4731496. In de Woudhoek is er stijldansen op vrijdag vanaf 19.30 uur, kos ten voor anderhalf uur fl 7,25 per maand, met R'dam-pas fl 1,25 voor info: tel. 4709555. In de 4 molens is vrijdag van 13.30 tot 16 uur een optreden van de Griekse dansgroep Aphrodites, kosten f6,- p.p. van te voren opgeven. In de Woudhoek is zondag een thé-dansant van 14 tot 16.30 uur, entree 0,50, donderdag 12 oktober is er bingo van 14 tot 16 uur, kosten f7,-, kaarten kunnen van te voren afgehaald worden. Iedere woensdag is er koersbal in Zuid van 14 tot 16.30 uur, kosten f6,- per maand. Iedere vrijdag is er klaverjasclub van 19.30 tot 23.30 uur, kosten f2,50 per keer. Koersbal voor beginners is er in Oost, de lessen zijn voor 55+ die het spel, de regels en technieken willen leren, van 14 tot 16 uur op woensdag, kosten f6,- per maand. Voor info+aanmelding: tel. 4731496. SCHIEDAM - Begin deze week moest een 18-jarige Schiedammer zich voor de officier van justitie verantwoorden voor zijn mogelijke aandeel in een gewapende overval op een café in de Boterstraat in zijn woonplaats en een overvalpoging op een supermarkt in Rotter dam. De man werd dinsdag door leden van een arrestatieteam aange houden in een woning aan de Parkweg. In Schiedam werd het café in de nacht van 19 op 20 augustus over vallen door twee gewapende mannen. Daarbij kreeg een medewerk ster een vuurwapen tegen haar hoofd gezet en werden de bezoekers gedwongen op de grond te gaan liggen. De beide overvallers maak ten geld en sieraden buit. In Rotterdam mislukte de overvalpoging. Ook daar werd het personeel met een vuurwapen bedreigd maar gin gen de overvallers er zonder buit vandoor na een handgemeen met de bedrijfsleider. De recherche van Schiedam zet het onderzoek naar de overvallen voort en sluit niet uit dat er meerdere aanhoudingen zullen volgen. 1 2 3 4 voor 7.50 voor 2.89 8 9 10 Ch Komkommer per stuk, van -ItOST voor Ch Gehakt half-om-half 500 gram 4*25 4.25 kilo van J4r50" Ch Gebraden beenham 100 gram, van -34J1T ChZaanse mini bolletjes 1 QQ wit of bruin, zak 10 stuks, vam249 voor Vers van 't mes: ChZaanlander kaas licht pikant 48+ kilo van JrZ9tT voor Halve prijs: Mona verwenkwark bosvruchten of aardbei/vanille beker 500 ml, van voor 2e halve prijs: Coca-Cola regular, light of light caffeine free 2 flessen 1.5 liter naar keuze, van AZH5 voor Perla mokka snelfiltermaling A Q pak 2 x 250 of 500 gram, van-&49 voor Smiths chips zak 200 gram, van -2/15 Amstel pils krat 24 flesjes 0.3 liter, van -T755 voor 1.79 voor 14.95 J IO o d 8 I verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, (010)4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010)4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Nieuws van de Hargahoeve Wijkbeheerteam wegens geslaagde opzet nu ook in Centrum aan de slag Het Wijkbeheerteam Centrum is al een tijdje aan de slag. 'Een historische vergissing' Deze aanbiedingen zijn alleen geldig met de AH Bonuskaart t/m 8 oktober as.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3