tlm 31 oktober geestige aanbiedingen Veiligheids assistenten m/v Medewerker service onderhoudsploeg m/v 'Als je om mensen geeft, krijg je erg veel terug' bij de ONS bij de ONS Oktober staat bij Fox in het teken van kleur. De laboratoria van L'Oréal hebben na jarenlang onderzoek een nieuwe kleurtechniek ontdekt: Hi.Chroma. Deze techniek geeft een ongekende intensiteit en diepte aan haarkleur met verbazingwekkende effecten. Dankzij Hi.Chroma kunnen de kappers en kapsters van Fox bijv. intense, rode en koperen kleuraccenten "op maat" maken: van opvallende lijnen tot subtiele nuances. Ook in donker of gekleurd haar, zonder vooraf te ontkleuren. Oktober staat bij Fox ook in het teken van Halloween. Vind je het griezelig of eng om kleur in je haar te kiezen? Kom dan snel langs en ontdek hoe geestig een kleuraccent is. Deze maand is zo'n kleurtje extra voordelig want t/m 31 oktober a.s. krijg je 10, korting op vertoon van onderstaande waardebon. Maak gauw een afspraak bij Fox, ook op internet: www.fox-kapsalon.nl ..elke dag mooi haar! Het Bureau voor Werk en Scholing in Schiedam heeft de volgende vacatures. Opleiding en ervaring zijn niet vereist, motivatie is het belangrijkste! iedam 010 474 39 04 010 460 40 60 010 470 72 28 010 470 52 18 010 473 21 00 Vanuit een wijkpost in teamverband of koppels toezicht houden in de wijk en vraagbaak zijn voor het publiek. U gaat tevens de opleiding Algemeen Beveiligings Medewerker (ABM) volgen In eerste instantie krijgt u een jaarcontract, bij goed functioneren wordt dit een contract voor onbepaalde tijd Werkzaamheden: - duidelijk herkenbaar in uniform aanwezig zijn -rondes lopen door wijk - onregelmatigheden doorgeven aan wijkpost. - het signaleren van achterstallig onderhoud en schade jnroepen van hulpverlening bij eerste hulp aan personen - rapporteren van gebeurtenissen e.d. Functie-eisen: - tenminste 23 jaar of ouder - een jaar als werkzoekend ingeschreven staan bij het Arbeidsbureau - in het afgelopen jaar niet meer dan 3 maanden gewerkt hebben - goede sociale vaardigheden - goede beheersing Nederlandse taal (ook in lezen en schrijven) - in teamverband kunnen werken - geen bezwaar tegen af en toe werken op koopavond eft in deweekenden - bewijs van goed gedrag is noodzakelijk -een medische keuring maakt deel uit van de procedure Bel voor Informatie: mw.T. Doets (010) 246 50 41 of d h r. J. Stuger (010) 246 50 42 Vanuit een wijkpost, samen met collega's (waaronder veiligheidsassis tenten) en medewerkers van buurtorganisaties zorgen voor een aange name leefomgeving in de wijk. Uw taak hierin is in teamverband te zor gen, voor het onderhoud. In eerste instantie krijgt u een jaarcontract, bij goed functioneren wordt dit een contract voor onbepaalde tijd Werkzaamheden: - klein onderhoud speelterreinen en reparaties aan straatmeubilair - signaleren van gebreken in openbaar gebied, - verwijderen onkruid, graffiti, zwerfvuil - legen prullenbakken Functie-eisen: - tenminste 23 jaar of ouder - een jaar als werkzoekend ingeschreven staan bij het Arbeidsbureau - in het afgelopen jaar niet meer dan drie maanden gewerkt hebben - in teamverband en buiten kunnen werken - enige technische vaardigheid - goede gezondheid - redelijk Nederlands spreken en begrijpen Bel voor Informatie: mw.T. Doets (010) 246 50 41 of dhr.J. Stuger (010) 246 5042 Het goede nieuws is, dat psychiatrische patiënten dankzij een goede behandeling kunnen genezen en in staat zijn een vol strekt normaal leven op te bouwen. Er is echter ook een categorie, die ondanks de behandeling en andere professionele begeleiding de stap naar een plezieriger leven moeilijk kan maken. Zij hebben vooral behoefte aan een maatje, een vriend die hen helpt bij het opbouwen van een normaal bestaan. De PameijerKeerkring zoekt vrijwilligers die deze uitdagende taak op zich willen nemen. Het gaat om alledaagse zaken, zoals het meegaan naar een sportclub, cursus of andere activiteit. En wat te denken van koken, winkelen of een ter rasje pikken? Praten over problemen kan erbij horen, net als het klaren van een lastig huishoudelijk klusje. In Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland werkt de PameijerKeerkring vooral voor mensen met een chronische psychiatri sche handicap of met een ernstige psycho sociale handicap. De vrijwilliger richt zich op mensen die zelfstandig wonen en genoeg hebben aan gemiddeld één keer per week professionele begeleiding. Zij hebben vooral behoefte aan een maatje. Christel van der Pol van de PameijerKeer kring gebruikt bewust de term 'vriend'. De vrijwilliger mag beslist niet worden verward met de hulpverleners, die gezamenlijk overi gens regelmatig in staat zijn een 'redelijk normaal' leven op te tuigen. „Naast de medi sche behandeling speelt de thuiszorg een rol. Voor de woonbegeleiding zorgt de PameijerKeerkring. We bekommeren ons om zaken als de financiën, de huursubsidie en de gasrekening. Als die zaken allemaal gere geld zijn, begint het leven redelijk normaal te worden.Toch zijn er grenzen aan de hulp verlening. Professionals kun nen de eenzaam heid niet ophef fen." Eenzaamheid is een levensgroot probleem bij psychiatrische patiënten.Tijdens hun ziekte zijn ze het contact met familieleden en vrienden vaak kwijtgeraakt. De problemen worden daardoor alleen maar erger en de gevolgen van de handicap zijn dan onnodig groot. „Mensen zitten op een eiland en komen er zonder hulp niet meer af," zegt Christel van der Pol. „Ze zijn vaak onaangepast, gericht op over-leven. Ze stuiten vaak op mensen die slechts verwachten dat ze zich aan de regeltjes houden. Helaas is er vaak niemand die helpt bij het opbouwen van zelfvertrou wen. Een maatje kan daarom een belangrijke rol spelen bij het opbouwen van een zo ge woon mogelijk leven." Van de vrijwilliger worden geen bijzondere gaven verwacht. Het belangrijkste is, dat hij/zij voor 100 procent achter het idee staat dat iedereen recht heeft op een gewoon leven, ongeacht de lichamelijke of geestelij ke gesteldheid. Respect voor de cliënt staat voorop, maar tegelijkertijd geeft de vrijwilli ger duidelijk zijn/haar grenzen aan. Het opbouwen van een nieuw leven vereist een lange adem. Daarom wordt er gezocht naar vrienden die bereid zijn tijd en energie te steken in een langdurige band. De cliënt en de vrijwilliger bepalen samen de vorm en de intensiteit van het contact. De vrienden worden zorgvuldig voorbereid en begeleid door de professionele staf van de PameijerKeer-kring. Via cursussen en bijeenkomsten wordt men op de hoogte gebracht van nieuwe ontwikkelingen. De bijeenkomsten zijn ook geschikt om bij te praten met andere vrijwilligers. „We zoeken mensen die stevig in hun schoenenstaan. Het is geen werk voor red dende engels en wereldverbeteraars," zegt Christel van der Pol. „De band met een cliënt gaat misschien niet altijd over rozen, maar het is wel zeer dankbaar werk." De PameijerKeerking Voor inlichtingen en aanmelding als vrijwilliger kunt u bellen met: Christel van der Pol, maatschappelijk werkster, (010) 4270087. Stichting PameijerKeerkring - Nieuwe Waterweg Noord - Burg. Honnerlage Gretelaan 57 - 3119 BA Schiedam Vlaardingen: de Loper 15, Veerpiein 5, Schiedam: Borodinlaan 56, Scheepvaartweg 73, Passage 2, WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 41-NS1-8

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 8