010-4. Bob Langendam deZuiclcrSber ■■■I umm hns Berichten van de wijkagent IN DEZE KRANT SStS^SS*5^ lood Nieuwe winteijas voor Snerttram Parkeeroverlast aangepakt Verdachte van moord opgepakt Talent ontmoet talent Schutter aangehouden Brand in flat Je moet oppassen dat je niet een nieuw instituutje creëert' Inbraak en diefstal Diverse winkeldiefstallen Echt bruynzeelparket alleen op dit adres KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S 1 JUWI EXCLUSIEF HERFSTACTIE van 17 t/m 31 oktober 2000. Kortingen op een groot deel van onze collectie tot wel syffS Gespecialiseerd in trouwringen van o.a. Desiree KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur DONDERDAG 12 OKTOBER 2000, JAARGANG 52 Nr. 41 DE EMEENTE SCHIEDAM Nog even en de Snerttram is weer onderdeel van het Rotterdamse straatbeeld. Het is een prima gelegenheid om onder het genot van een kop erwtensoep 'Rotterdam by evening te bekijken', terwijl een gids vertelt over oud en nieuw Rotterdam en een accordeonist voor echte Rotterdamse muziek zorgt. Nieuw is het uiterlijk van de tram. Creatieve Havenloodslezers wer den deze zomer opgeroepen een nieuwe jas te ontwerpen. Melany Groothuis en Paul Zuidgeest maakten het mooiste ontwerp, dat in middels door kunstenares Eef de Graaf is aangebracht. Het thema is 'de vierjaargetijden'. De Snerttram vertrekt vanaf zondag 22 oktober tot en met eind maart 2001 elke vrijdag, zaterdag en zondag om 16.00 uur. Wie mee wil, moet er snel bij zijn, want de voorverkoop is inmiddels begonnen. Kaarten bestellen bij De Havenloods, telefoon 010-469 99 11 en de Rotterdamse VVV, 010-402 32 34. De rondrit start bij Brasserie Mes Vork aan de Boezemstraat 188 en duurt ongeveer anderhalf uur. Eethoek COCKTAIL onderdeel diende nog te worden onderzocht. Rombouts: "Je moet oppassen dat je niet een nieuw instituutje creëert. Het gaat om brood en spelen." Juist dat laatste moet binnen de stichting geconcreti seerd worden: hoe maken Schie dam en Vlaardingen de dingen die al goed zijn nog beter? Daarvoor zijn een flinke dosis gezond vertrouwen in de toe komst (bij bestuur en bevolking) en een behoorlijk scheppend vermogen noodzakelijk. "Er zijn voldoende zielen die van SVP een succes kunnen maken," op perde burgemeester Scheeres. Bijvoorbeeld het VSB-Fonds, dat al heeft toegezegd met an derhalf miljoen gulden over de brug te komen, als SVP van start gaat. En juist op dat moment is een laatste voorwaarde uitzon derlijk belangrijk: er moet de bereidheid bestaan om ideeën, hoe (te) gek ook, beet te pakken en met overtuiging om te zetten in tastbare zaken. De 'zielen' moeten worden geholpen, met elkaar verbonden en onder steund. Daarvoor is behalve geld ook de bereidheid nodig om te discus siëren met zowel Schiedammers als Vlaardingers. Dat zijn im mers de 'zielen' die -uiteindelijk - van SVP een succes of een domper maken. SCHIEDAM - Omdat er steeds vaker fout geparkeerd wordt op de parkeerplaatsen bij het trein station Schiedam-Nieuwland en het politiebureau zijn politie mensen van het district Schie dam een actie gestart om dit te gen te gaan. Tot en met zondag 15 oktober wordt ieder verkeerd geparkeerd voertuig voorzien van een gele waarschuwingskaart. Pas vanaf 16 oktober wordt daadwerkelijk bekeurd. TOTALE OPLAGE: SCHIEDAM - De wijkagent van de wijk Groenoord krijgt veel klachten loslopende honden en het uitlaten van honden op gras velden. Tevens blijkt dat hondenbezitters hun honden tegen volwassenen en kinderen laten opspringen. Mensen zijn soms bang van (op springende) honden. Een hond die niet agressief is, kan op deze mensen wel degelijk agressief overkomen. Hou daar dus rekening mee! Ook komen er regelmatig klachten binnen over overlast, veroor zaakt door jeugd. Jongeren zijn best bereid te voetballen en spelen op de daartoe bestemde plaatsen, alleen liggen die nu vol honden poep. Daardoor gaan de jongeren andere plaatsen opzoeken om te spelen, wat door veel bewoners weer als overlast gevend wordt be schouwd. Naar aanleiding van de vele klachten houdt de politie verscherpt toezicht op loslopende honden en het uitlaten van de honden op speelvelden en grasvelden. Bij blijvende overlast veroorzaakt door de jeugd zal uiteraard ver baliserend worden opgetreden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met wijkagent Wil lem Jansen, telefoon 010-274 44 49. SCHIEDAM - De organisatoren van de Westvest 90 con certserie hebben de finalisten en prijs winnaars in de oudste leef tijdscategorie van het Inter nationale Steinway Sons Pianoconcours uitgenodigd voor een concert, om het pu bliek kennis te laten maken met deze getalenteerde jonge pianisten. Naast winnaar Anatoli Kochebtne speelden ook Lestari Schotes en Lie- brecht Vanbeckevoort. Op het programma stonden wer ken van Brahms, Chopin, Van Beethoven, Rachmani- nov en Schumann. SCHIEDAM- Dinsdagmorgen werd door rechercheurs van het district Zuid een 29-jarige Schiedammer aangehouden, verdacht van de moord cq. dood slag op een 26-jarige Schiedam mer. De 26-jarige Schiedammer werd op zaterdagavond 16 september na een schietpartij hevig bloe dend voor een woning in de Moerkerkestraat in Rotterdam I aangetroffen. In het Dijkzigt zie kenhuis moest direct operatief worden ingegrepen. Maandag 18 september overleed het slachtoffer aan zijn verwon dingen. De aangehouden 29-jarige Schiedammer werd in verzeke ring gesteld en wordt nader over het motief van de schietpartij ge hoord. SCHIEDAM - Een 35-jarige Rotterdammer is maandag voor de Officier van Justitie geleid, op verdenking van betrokken heid bij de dood van een 32-jari- ge vrouw uit Schiedam. Het stoffelijk overschot van de vrouw werd op zondag 30 april in een woning aan Burgemeester Van Haarenlaan aangetroffen. Uit nader onderzoek door de re cherche van het district Schie dam is gebleken dat de vrouw door een misdrijf om het leven is gekomen. De verdachte werd vorige week dinsdag aangehouden. Het on derzoek duurt nog voort. SCHIEDAM - Tussen dinsdag avond 23.00uur en woensdag ochtend 06.00uur werd ingebro ken in een woning aan de Bui tenkerklaan. Uit de woning werden autosleu tels weggenomen en vervolgens werd ook de auto gestolen. De politie stelt een nader onderzoek Damclub Schiedam op weg naar de top Serie concerten in Huis te Poort SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN - Op tien oktober vond in Schiedam een gezamenlijke vergadering plaats van de Schiedamse Raadscommissie voor alge mene en economische za ken (AEZ) en de Vlaar- dingse raadscommissie voor sociale en economi sche zaken over de voort gang van de Stichting Schiedam-Vlaardingen Promotie (SVP). Een ding was na afloop duidelijk: er moet nog een hoop gebeu ren om de stichting ais ge pland op 1 januari 2001 te kunnen lanceren. SCHIEDAM - Personeel van een supermarkt aan de Borodin- laan hield maandag een man aan op verdenking van winkeldief stal. De 42-jarige Schiedammer had even daarvoor geprobeerd twee flessen shampoo, twee zakken snoep en vijf zakjes kruiden weg te nemen. Een andere supermarkt aan het Broersveld moest het diezelfde dag ook ontgelden. Daar had een 39-jarige Schie dammer geprobeerd een blikje bier ter waarde van 75 cent weg te nemen. Beide mannen zijn overgedragen aan de politie en overgebracht naar het politiebureau. SCHIEDAM - In de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks half vier stond op de zesde etage van een flatgebouw aan het Cho- pinplein een soort scootmobiel in brang. Hierbij liep ook het flatgebouw schade op. Inmiddels is geble ken dat op verschillende plaat sen in het gebouw geprobeerd is brand te stichten. De schade bedraagt inmiddels een ruime ton; een woning is door rookschade niet meer be woonbaar. De politie heeft een nader onder zoek ingesteld, als gevolg waar van aanhoudingen niet worden uitgesloten. door Wim Schelberg groeit de behoefte om intralo- kaal de banden aan te halen, vanwege de steeds groeiende mobiliteit." Bovendien, zo meld de Scheeres, hebben de voorzie ningen de burger geld gekost. "Ook het jaarlijks in stand hou den van die voorzieningen kost veel geld. Dus moet er sprake zijn van enig rendement." Stichting Schiedam-Vlaardin- gen Promotie moet het platform zijn van waar de steden Schie dam en Vlaardingen zich afzon derlijk profileren. En er moet nog veel gebeuren: "We moeten nu aan de weg gaan timmeren. Want dit is het moment ervoor. Dat betekent dat je eens niet meer de 'vaste' lijsten van men sen die altijd benaderd worden, moet hanteren. Dit initiatief De hoofdmoot van de vergade ring kwam voor rekening van de heer Rombouts, burgemeester van Den Bosch. Er schortte vol gens hem nog het één en ander aan het imago van Vlaardingen en Schiedam: "Ik kom niet ver der dan haring en jenever." Dus moet aan het imago gewerkt worden. "En dan gaat het niet al leen om wat je zegt dat je doet. Het gaat vooral om watje doet." Daarbij is het zelforganiserend vermogen van een stad belang rijk. "Je moet economisch ren dabel investeren in samenwer king binnen een stad. Maar stadspromotie moet je ook zien als iets spannends: je versterkt je eigen identiteit, werkt in een binnenstad met de wrijving tus sen woon- en toeristische func ties. Tenslotte moetje sterk kwa litatief denken over je stad." Schiedams burgemeester Scheeres over Vlaardingen en Schiedam: "Op dit moment zijn budgetten beperkt en veelal ge richt op de eigen doelgroep. Nu moet breed worden aangepakt." Toch ontbraken in een bijlage van het rapport van SVP, waar een voorlopige inventarisatie van de (markt)partij en stond af gedrukt, bijvoorbeeld bewoners verenigingen. Bovendien werd in het rapport voorbij gegaan aan het feit, dat aan de interne overleg- en vertegen woordigingsstructuur van veel in de bijlage genoemde instellin gen ook nog het een en ander te verbeteren valt. De conceptstatuten van SVP vertoonden nog 'gaten'. De functiebeschrijving voor de nog aan te trekken directeur van de stichting had echter wel al tot in detail vorm gekregen. Het moet iemand zijn met een ruim rela tienetwerk en initiërende, in noverende en creatieve kwalitei ten. Hij moet een strategisch bu sinessplan opstellen en inventa riseren wat Vlaardingen en Schiedam nu te bieden hebben en hoe dat in de toekomst beter kan worden. Bovendien moet het gezamenlijk instrumentarium ontwikkeld worden om een en ander te coördineren. Veel van deze en andere bevin dingen werden al geconstateerd in de Quick Scan die in april 1999 gedaan werd. Belangrijkste conclusie destijds was, dat SVP financieel en commercieel haal baar zou zijn wanneer al na twee jaar na inwerkingtreding van de formule succes geboekt zou worden. Dat is de voorwaarde waaronder het VSB-Fonds een subsidie verstrekt voor in princi pe vijfjaar. Daarnaast moeten de afzonderlijke gemeentes finan cieel bijdragen en moeten marktpartijen door aangetoonde kwaliteit van SVP de kar mee willen trekken. Stichting SVP is voorlopig vooral in de ontwikke lingsfase. In eerste instantie is het van belang te analyseren wat de sterke en zwakke punten van Schiedam en Vlaardingen zijn. Een paar sterke punten werden in het rapport al genoemd: cul tuur, historie, water, Branders feesten, en Haring- en Bierfeest. Een inventarisatie van zwakke punten ontbrak nagenoeg: dat De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken V I I li I N t, •eenin^eelb^nde'CT-seaö, Rise? Business Sys rri tc ZOeM perOi^ een ER P R O J E .occlearbeidfOOW^ i databckabclingsp'Qie yy/ww nsct n Stadshoiulcrswcg l03a-107d, 3039 I I) Rotterdam Iclcloon: (010) 463 00 36 Leverancier van o.a.Versace, Corum, Audemars Piguet.S.T.Dupont.Philippe Charriol, Paul Picot. Hooldwecj 18. Capelle aan den IJssel, lol 010 ir>1 88 44 l Hlllelaan 30-31), l.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel. 010 - 480 22 73 Het Nieuwe Stadsblad Eef de Graaf beschildert nieuwe Snerttram foto: LEUNIS VERLINDE Tafel in zwart mat met gezandstraalde glasplaat (190x80 cm.) en vier zwart matte stoelen met zwart stoffen zitting. Meeneemprijs! Van 1095,- voor Stichting Schiedam-Vlaardingen Promotie valt of staat met 'ziel' Burgemeester Rombouts van Den Bosch (tweede van links): 'Je moet oppassen dat je niet een nieuw instituutje creëert Het gaat om brood en spelen. Foto: HANS KEIJZER

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1