Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Praatpaal 'Onze Golf kent geen grenzen' Renault in 'Millenniumwedstrij d' m 'Opa' Bolderheij wint Fiat Seicento Trofeo Waardering GM's E- Business Nissan creëert 300 banen Mitsubishi's GDI- CVT klaar Audi eerste automerk met WAP-service UITGAVE: DE HAVENLOODS WOENSDAG 18 OKTOBER 2000 rubriek over mensen in de autobranche Evert Bolderheij en zijn navigator Arina Reijnen hebben via een derde plaats in de Golden Tulip Rally de Fiat Seicento Tro feo 2000 gewonnen. De equipe werd in Hellendoorn derde en hun puntentotaal van 114 betekent dat ze in Rallysprint van Zoetermeer niet meer door de concurren tie kunnen worden ingehaald. Het leven begint voor Evert Bolderbleij dus niet bij veertig maar bij 57. De routinier die in zijn lange carrière al vier maal eerder ral lykampioen was en even zovele keren Nederlands kampioen toerwagens op het circuit van Zandvoort, bleef dit seizoen de aanstormende concurrentie de baas omdat hij in elke rally wel snel was, maar daarnaast het materiaal spaarde. Hij won de openingsrally in Luxemburg en bleef vervolgens die keren dat hij niet won met een tweede en derde plaats punten bijeen sprokkelen. Zijn Fiat Seicentotitel is, zo sprak Bolderheij na afloop, in zoverre uniek- voor hem, omdat hij inmiddels grootvader is geworden. 'Leuk om het kind later te vertellen,' aldus Bolderheij die toegaf dat de equipe Fassbender-His- sink in de Golden Tulip voor hem niet bij te benen was. COLOFON Auto Actueel Verschijnt éénmaal per maand als bijlage van Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam. In een oplage van 40.816 REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 531 Met de introductie van de nieuwe A4 zet Audi wederom maatstaven in het premium-segment van de midden klasse. De innovatieve technologie en de geavanceerde 'architectuur' van het lijnenspel zijn beslist trendset tend. En de nieuwe A4 is met recht een perfecte representant van Audi's lijfspreuk 'Voorsprong door tech niek'. Een auto die zowel rijplezier als intellect, hoogste kwaliteitseisen en sportieve stijl in zich verenigt. De nieuwe Audi A4: krachtige, maar tege lijk ook zuinige benzine- en TDI-motoren zorgen voor uitstekende prestaties. Alle benzinemotoren voldoen ruimschoots aan de strenge grenswaarden van de EU-IV- norm. Alle TDI-motoren onderbieden de waarden van de EU-III-norm. In de nieuwe A4 biedt Audi twee compleet nieuwe geconstrueerde, lichtemetalen ben zinemotoren aan, alle met vijf kleppen techniek: een 2.0-liter viercilinder met een vermogen van 96 kW (130 pk) en een 3,0- liter V6 die 162 kW(220 pk levert). Dit benzine-programma wordt gecompleteerd door de beproefde 1.8 T viercilinder met een vermogen van 110 kW (150 pk). Bij de introductie bestaat het TDI-programma uit twee motoren, de 1,9-liter viercilinder met pompverstuiver-inspuiting - vermogen 96 kW (130 pk) - en de 132 kW (180 pk) ster ke 2.5 V6. De tankinhoud bedraagt voor taan 70 liter, waarmee TDI-rijders een ac tieradius hebben van circa 1.300 km (1.9 TDI). Het aluminium onderstel is een voorbeeld van Audi's toekomstvisie. Het zorgt door de geringe onafgeveerde massa voor een toonaangevende rijdynamiek. Het eerste klas veercomfort van de A4 sedan wordt verder aangevuld met een zeer nauwkeuri ge besturing en een exacte handelbaarheid. Met zijn heldere contouren vertaalt de car- rosserielijn van de nieuwe A4 decente sportiviteit in een consequent moderne ar chitectuur: een lijnenspel waarin aërodyna mische perfectie en karakteristieke Audi- dynamiek vorm krijgen. Koplampen met helder glas, de bekende Audi-grille en de hoge taillelijn accentueren de volgens de actuele Audi designfilosofie ontworpen carrosserie. De Cw-waarde van slechts 0,28 en een - niet alleen in deze klasse - uitstekende torsiestijfheid zijn al even ken merkend voor de A4-carrosserie als de toe passing van vooruitstrevende lichtbouw- technologie, zelfs tot in de kleinste details. Voor de bestuurder vormt het resultaat van deze geconcentreerde toepassing van high tech ook een inspirerende ervaring. De al uitstekende ergonomie van zijn voorganger is hier nog verder geperfectioneerd. Cock pit en interieur omhullen de bestuurder als een maatkostuum. Tegelijkertijd biedt de nieuwe Audi A4 een bijzonder ruime en comfortabele ambiance. Achterin valt di rect de grote(re) been- en hoofdruimte op, alsmede de extra breedte op schouderni veau. Ook voor de bagage is er veel ruim te: met een inhoud van 445 liter is de baga geruimte met voornamelijk strakke wan den prima berekend op zijn taak. Op woensdag 20 september jl. vierde Volkswagen AG een spe ciaal jubileum: de productie van de 20-miljoenste Golf, op de pro ductielijn in Wolfsburg. Dat ge beurde in aanwezigheid van de voltallige directie van Volkswa gen AG, de voorzitter van de raad van bestuur Dr. Ferdinand Piëch, de medezeggenschapsraad onder leiding van voorzitter Klaus Vol- kert, talloze politici en uiteraard de medewerkers van de Golf- productielijn. Het jubileumvoertuig is een VW Golf in Reflexzilver metallic, met een vermogen van 125 kW (170 pk) en handgeschakelde vijfversnellingsbak. De luxueuze uitrusting omvat onder meer een navigatiesysteem, multifunctio neel stuurwiel, elektronisch gere gelde airconditioning en een ach terbank met twee geïntegreerde kinderzitjes. Deze auto is het symbool van een ongekende 'succes story' die in april 1974 begon met de productiestart van de eerste Golf en die inmiddels al 26 jaar zeer populair is. In zijn speech memoreerde Dr. Folker Weissgerber, lid van de Volkswa gen-directie en verantwoordelijk voor productie, dat de Golf syno niem is aan kracht, dynamiek en perfecte technologie. 'Onze Golf kent geen grenzen; de wereld ligt aan zijn voeten. De Golf past overal, is compact en flexibel, heeft aan het kleinste parkeer- plekje genoeg.' j Renault heeft een partnercontract getekend voor 'The Race, de Mil lenniumwedstrijd', een wedstrijd voor bijzondere zeilboten die vanaf 31 december 2000 strijden tijdens een reis om de wereld met beman ning, zonder aanleggen en zonder hulp. Deze 'no-limits' wedstrijd, die technologie en natuur met elkaar combineert, vertegenwoordigt de woorden lef en visie, die ook de kern van de merkidentiteit van de Franse automobielconstructeur vormen. De 'no-limits' race moet de technische etalage vormen van de spectaculairste zeilschepen ter we reld. Vrij van reglementaire beperkingen ontwierpen scheepsarchitec- ten, ingenieurs en zeilers - om het begin van de derde eeuw te marke ren - bijzondere schepen van 30 tot 40 meter lang, met volop techniek aan boord, in staat om snelheden tot 40 knopen te halen en dik 600 mijl af te leggen in 24 uur. De race rond de wereld start in Barcelona. Overigens waagt de Fran se autobouwer zich niet voor 't eerst op het terrein van de nautische spoften. Op de laatste botensalon van Parijs presenteerden de de signers van het merk een prototype catamaran, de 'Concept-Cat'. Drie grote Amerikaanse business magazi nes hebben hun waardering uitgesproken voor de e-commerce activiteiten van GM, die volgens hen binnen de automobielin dustrie toonaangevend zijn. Volgens Busi ness 2.0 is General Motors één van de vijf grote bedrijven die 'het werkelijk door heb ben'. Het magazine refereert hierbij aan de soepele integratie van enkele internet gere lateerde platforms van GM. Ook het blad Forbes schreef dat "GM op het net ver vooruit loopt op haar concurrenten". De vraag naar nieuwe Nissans, die in de Spaanse fabriek (NMISA) van de band rol len, neemt sterk toe. Zo sterk, dat Nissan een derde shift heeft toegevoegd aan de ploegendienst. Hiermee creëert het Japanse merk 300 nieuwe banen waarmee de capa citeit van de fabriek optimaal benut wordt. In Spanje bouwt Nissan onder meer de nieuwe Almera Tino, Nissans eerste Euro pese MPV, en de Terrano II. Managing-di rector NMISA, Rafael Boronat: "Hier rol len nu vijf modellen van de band. Onze fa briek is één van de meest efficiënte van Europa. Dat komt zowel door de hoge kwa liteit van de productie als door de toewij ding en flexibiliteit van ons personeel". De door Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ontwikkelde GDI-CVT aandrijf- lijn is gebruiksklaar. De combinatie van Mitsubishi's zuinige, sterke GDl-motor en een geavanceerde variabele transmissie zorgt voor een laag brandstofverbruik en een sportief en soepel rijgedrag. De Japan se fabrikant gaat de aandrijflijn gebruiken voor een grote auto die in de nabije toe komst op de markt komt. De GDI-CVT be nut de voordelen van zijn twee componen ten optimaal: een hoog koppel en een ge ring verbruik van de GDI-motor plus de CVT-mogelijkheid om op elk gewenst mo ment een andere overbrengingsverhouding te kiezen. Audi biedt als eerste automerk in Neder land een WAP-service aan. Vooralsnog kan via deze service de dichtstbijzijnde dealer worden gelokaliseerd. Verder worden di verse Europese servicenummers weergege ven. Bij een automerk dat de leuze 'Voor sprong door techniek' hoog in het vaandel voert, krijgt de moderne communicatie technologie natuurlijk snel voet aan de grond. "Ook en vooral ten behoeve van de consument", zo benadrukt Audi. Vanaf het komende voorjaar de-MPV van Toyota in zal een nieuwe hybri- Volgens'chairman 'Okuda streeft Toyota ernaar t de maken „m'de prató* toepassen van de hybnde- Japan zijn mtrede maken. De Toyota Estima (in Europa bekend als de Previa) technologie te verbreden'. Okuda: 'We geloven krijgt een kent een benzine hybride-vierwielaandrijvmg. Dit bete ■/elektro-aandrijving voor en een dat het Toyota Hybride Systeem niet alleen erg ef- fectief is om de druk op het milieu te ver- elektromotor die de ai de autotentoonstelling van achterwielen aandrijft. Tijdens Genève liet het auto- anderen, maar dat het tevens een technologische doorbraak verte- me,k al de HV-M4 (zie fo») prototype genwoordigt.' van een hybride-MPV met vierwielaandrijving. Nieuwe HikStadsblad WËÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊBÊmÊÊÊÊm A4 van Audi is opnieuw trendsettend

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 13