010-4. 10-70% t; intratuin Oud Schiedam in boek en beeld bij jubileum Historische Vereniging Jumping, Fun Travel en theater bij Jeugdland IN KRANT OPRUIMING Halloween Party! loods Commissaris pakt autodief Rommelmarkt VERBOUWINGS TUINMEUBELEN PAUL BERG Molenspruit op plek getakeld Arbeidsongeval Drankdiefstal Andere man voldoet volgens verdediging wèl aan signalement :A" Overvaller aangehouden WOENSDAG 18 OKTOBER 2000, 52e JAARGANG, Nr42 De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: Op zoek naar de zin van het eigen bestaan Knuffels van Frans Bauer naar zigeuners in Roemenië Kunstenaar houdt rituele 'lijk'- verbranding SCHIEDAM - Een in Schiedam wonende plaatsvervangend korpschef van Rotterdam be trapte maandag nabij zijn wo ning in het centrum twee auto dieven. Het tweetal forceerde de koffer bak van een wagen en ging er vandoor met een koffer. De commissaris ging achter het tweetal aan en wist een van hen, na een korte achtervolging, in de kraag te pakken en hem de koffer af te pakken. Hij droeg de autodief, een 28-ja- rige Rotterdammer, over aan de politie van Schiedam. Naar de andere gevluchte autodief wordt een onderzoek ingesteld. Zondag is er in wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Drees- plein 2, een rommelmarkt van 10 tot 15 uur, tafel huren kost fl2,50 plus borg f5„ entree fl, (kinderen tot 12 jaar onder bege leiding gratis). Vrijdag 27 oktober is er een kle ding en speelgoedbeurs van 9.30 tot 11.30 uur, entree is gratis, zelf kleding of speelgoed verko pen bel dan voor informatie: tel. 4738671. NOG ENKELE WEKEN. OUD-BEIJERLAND O P T I C I E N Ineke Teunissen over... service en garantie: "Heeft u binnen 1 jaar een glas gebroken, dan krijgt u van ons 50% korting op een nieuw glas." Met behulp van een grote kraan werd zaterdag de oude iange spruit* van de Schiedamse molen De Noord vervangen door een nieuwe. Het wegha len en plaatsen van de 14 meter lange en 1500 kilo zware balk, die dwars door de kap van de molen ligt, was een karwei dat op een hoogte van 31 meter geklaard moest worden. De uit 1962 daterende oude spruit had duide lijk zijn beste tijd gehad, daarom werd beslo ten de balk te vervangen voordat hij een ge vaar voor de omgeving kon gaan opleveren. De spruit is een onderdeel van het kruiwerk *.lat dient om de molenkap in de richting van de wind te kunnen draaien. Verwacht wordt dat de molen over 1 a 2 weken weer kan De uit 1803 stammende molen De Noord ver keert in goede staat en kan nog als vanouds graan malen. Binnen zijn vrijwilligers doende om het tnaalwerk van de molen verder te res taureren. Helaas wordt van deze en andere Schiedamse molens de windvang steeds meer bedreigd door hoogbouw. Met name de hoge gebouwen in Nieuwland en het centrum van gen de wind weg waardoor de molen dreigt te veranderen in een 'dood monument'. SCHIEDAM - Een 55-jarige Rotterdammer is woensdagoch tend met ernstige rugklachten naar het Dijkzigt Ziekenhuis ge bracht, die hij opliep na een val een vaste trap. De man was werkzaam in een bedrijf aan de Industrieweg (Spaanse Polder), waar hij op nog onverklaarbare wijze van een trap viel. De Ar beidsinspectie stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - Personeel van een supermarkt aan het Broersveld hield woensdagmiddag een man aan die even daarvoor een fles drank ter waarde van fl. 21,50 had weggeno men. De man, een 38-jarige Schie dammer, bleek ook nog een aantal openstaande boetes te hebben. Hij is in verzekering gesteld. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur SCHIEDAM - Het advoca- tentrio dat als verdediger optreedt van de man die verdacht wordt van de brute moord op Nienke Kleiss, verwijt de recherche dat er onvoldoende onder zoek is gedaan naar andere mogelijke schuldigen. De verdediging ziet de eigen cliënt, de 31-jarige Vlaardinger Kees B., aller minst als de meest voor de hand liggende dader. In het Rotterdams Dagblad wijzen de advocaten de ontklede man, die kort na de moord op Nienke een paar kilome ter verderop in Vlaardingen een 12-jarig jongetje lastig viel, aan als potentiële dader. Die man voldoet volgens de ver dediging aan het signalement dat het door de moordenaar zwaar mishandelde vriendje van Nien ke de politie heeft gegeven; een man met een gezicht vol bloede rige puisten en een ringetje in zijn oor. De Vlaardingse maga zijnbediende B. die een maand geleden werd gearresteerd als vermoedelijke moordenaar van het op 22 juni seksueel mis bruikte en omgebrachte 10-jari- ge Schiedamse meisje, zou vol gens zijn advocaten daarentegen 4SL Schiedam rouwde massaal op de dag dat Nienke werd begraven een gaaf gezicht hebben. Daar naast wijst het advocatentrio met beschuldigende vinger naar één van de getuigen die kort na de moord ter plekke was. Volgens hun informatie gaat het om een homoseksuele man met een SCHIEDAM - Een 17-jarige Hagenaar werd donderdag voorgeleid voor de Officier van Justitie in Rotterdam, op verdenking van een ge wapende overval op een café in de Boterstraat te Schiedam. Tevens wordt hij ervan verdacht een overval te hebben gepleegd op een su permarkt in de Duyvesteynstraat in Rotterdam-Overschie. Hij werd maandagavond aangehouden. Bij Intratuln! Zie onze advertentie volgende week in deze krant. JJ HET GROENE WARENHUIS Pijnacker: Rijskade la, tel. (015) 361 00 00 Zoetermeer: Voorweg 192, tel. (079) 351 55 51 voorkeur voor jonge jongens. DNA-test De uitkomst van het DNA-on- derzoek, dat bijna is afgerond, zal een dezer dagen duidelijk maken of de op het slachtoffer achtergebleven sporen die van verdachte Kees B. zijn. B. heeft, volgens zijn advocaat, vrijwillige medewerking ver leend aan dat DNA-onderzoek. De openbare aanklacht van het advocatentrio tegen de werkwij ze van het rechercheteam dat on derzoek verricht in de moord- zaak, heeft opnieuw tot onrust geleid onder omwonenden van het Beatrixpark, de plaats waar de moord werd gepleegd. Ou ders hielden in de periode na de gruwelijke moord hun kinderen weg van het al eerder na diverse incidenten tot 'kinderlokkersge- bied' bestempelde park. Vrees voor herhaling Bij de gemeente werden verzoe ken ingediend voor een beter be schermde speelplek voor de buurtjeugd. De onrust nam af nadat bekend werd dat de ver moedelijke moordenaar van Nienke was opgepakt. Die vrees voor herhaling is weer toegenomen nu de verdediging van de gearresteerde Vlaardin ger via de pers insinueert dat de politie de verkeerde heeft inge rekend. 'Daar geloof ik overigens niet echt in, het zal wel een aflei dingsmanoeuvre zijn van de ad vocaat, om zijn cliënt vrij te pleiten', reageert een van de buurtbewoners. 'Maar het spookt wel weer door je hoofd, dat die gevaarlijke gek mogelijk toch nog vrij rondloopt.' B. mag dan tot op heden ten stel ligste ontkend hebben de dader te zijn, de bewijzen tegen hem lijken behoorlijk sterk. De gear resteerde Vlaardinger heeft toe gegeven dat hij 22 juni op de plaats van de moord aanwezig was maar verklaarde dat hij daar toevallig was langsgekomen. Hij zou daar het 11-jarige vriendje van het vermoorde meisje ge wond hebben aangetroffen en te hulp zijn geschoten, vervolgens zou hij de politie hebben gealar meerd. Zijn verklaring is echter in tegenspraak met het verhaal van een echtpaar op de fiets dat even na zes uur die middag het gewonde jongetje in het park aantrof in gezelschap van twee passanten die zich al over hem ontfermd hadden. De later aangehouden Vlaardinger was volgens hun verklaringen op dat moment in geen velden of we gen te bekennen. SCHIEDAM - De historische vereniging presenteerde zater dag, als onderdeel van de viering van het 25-jarig bestaan, een bij zonder Tedengeschenk'. Een heruitgave van het boekwerk 'Schiedam voor 1600', samen gesteld door dr. K. Heeringa, een van de voorgangers van de hui dige gemeentearchivaris L. Priester. Heeringa was eind 19e/begin 20e eeuw ook leraar aan het Stedelijk Gymnasium van Schiedam. De boekpresenta tie werd omlijst met de vertol king van de Gymnasium-Marsch door de heer A.A. Jordaans. De door Bart Verhallen gecompo neerde mars werd in 1897 bij de ingebruikname van het gebouw van het Stedelijk Museum aan de Lange Nieuwstraat gespeeld door de Schiedamse Schutterij- kapel en het Schiedams Symp honic Orkest, beide onder lei ding van Bart Verhallen. Heerin ga maakte in die tijd deel uit van het docentencorps van het gym nasium. Een ander lid van de Historische Vereniging, de heer J. van der Zalm, oud-docent van de Land bouwuniversiteit in Wagenin- gen, besloot zijn speech over de historische stedebouwkundige waarde van de Schiedamse bin nenstad met het aanbieden van een fraaie maquette van een groot gedeelte van de binnenstad van Schiedam. Daarin wordt de situatie van de veertiger jaren tot de twintigste eeuw uitgebeeld, een groot deel van de stad bin nen de vesten, globaal het ge bied van het te beschermen stadsgezicht. Tot slot van de verrassende bij eenkomst zorgde de heer Jord aans via pianospoel voor een muzikale felicitatie van het 100- jarige Stedelijk Museum. Hij vertolkte de door de Historische Vereniging opgediepte 'Majoor Visser-Marsch' van Bart Verhal len. Deze majoor Visser was in 1899 initiatiefnemer tot de stich ting Stedelijk Museum Schie dam en heeft derhalve een be langrijke rol gespeeld voor het behoud van de historische waar den van de stad. In 1899, dus vlak voor het raadsbesluit met betrekking tot de stichting van het museum werd genomen, was hij 25 jaar in dienst van de schut terij en bij die gelegenheid werd de eerder genoemde mars te zij ner ere gecomponeerd. Beide marsen zijn destijds als bladmu ziek uitgegeven. Exemplaren er van bevinden zich in de Haagse archieven. SCHIEDAM - Jeugdland 2000 heeft in de herfstvakantie een pro gramma van klimmen en klauteren in petto voor de jeugd van Schiedam in de leeftijd van 5 t/m 14 jaar. Dat begint dinsdag 24 oktober met 'Jumping Tuesday' in de Margriethal. De evenemen tenhal staat van 11 tot 15 uur in het teken van Blasio en hun spec taculaire luchtkussens. Zij transformeren de Margriethal in een enorm spring- en speelparadijs. Woensdag verandert sportzaal Oost aan de Celciusstraat op zijn beurt in een groot klim- en klau- terparadijs als daar Fun Travel 1 plaatsvindt. De jeugd kan er ape- kooien op en over de toestellen, Blasio zorgt voor een serie zeer aparte luchtkussens. Van 10 tot 12.30 uur zijn de 5/9 jarigen wel kom, van 13.30 tot 15.30 uur de 10/14-jarigen. Voor Fun Travel moet wel vooraf ingeschreven worden via tel. 2465507. Donderdag speelt Fun Travel 2 zich af in Sportzaal Zuid aan de D. Durrerstraat. Ook hier wordt het spelparcours, met mogelijke eni ge aanpassingen, afgelegd onder deskundige begeleiding en voor dezelfde leeftijdsgroepen. Vrijdag volgt in de Margriethal oml2 uur de theatervoorstelling 'Rat van avontuur'. Een verhaal in het teken van 'de kermis'. Voor en na de voorstelling (11 tot 15 uur) worden allerlei spelletjes gedaan die hetzelfde thema hebben als de voorstelling. Alle activiteiten zijn gratis. NS Nieuwe HftStudsblad KORTING KORTING KORTING Woonboulevard Oud-Beijerland, Bedr. terr De Bosschen, naast Gamma Tel. oi86 623353, vrijdag koopavond Internet: www.roobol.nl ^Maandag^ieeM^da^open/wondags^ DAT IS DUIDELIJK. Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 fateEDDEWAERHEIft Advocaat verdachte moord Nienke verwijt politie eenzijdig onderzoek iaj foto: ED DEWAERHEIJT Broersvest 135 Schiedam Centrum Tel. 010 - 426 84 92 Design laars van Dick Boons" 3/4 hoog met sleehak. Kap uit verschillende delen. Speciaal detail elastieke inzet in ongelijke kap In zwart, bordo, groen en ijswit leder

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1