II ill II Gemeente Schiedam J Gun de toekomst een kijkje in je leven I I Schrijf geschiedenis: Maak foto's voor FotoMonument 2000 A Ll iewijs verlopen? Kom naar de Stads winkel, Stadserf 1, Schiedam VERORDENING LEERLINGENVERVOER N WOENSDAG 18 OKTOBER 2000 42-NS1-5 yTY/A FFF Over honderd jaar weten mensen waarschijnlijk niet meer wat het is om met de hand af te wassen, in de file te staan of met bood schappen te sjouwen. Wat weten we immers zelf nog van het dagelijks leven van onze grootouders? Of vraag een kind eens zich een wereld voor te stellen waarin geen computers zijn? Alles ver andert en vaak razendsnel. Wat nu gewoon is, kan over tien jaar achterhaald en over vijftig jaar vergeten zijn. Voor de generaties na ons zal het dan ook heel moeilijk zijn een beeld te krijgen van óns dagelijks leven. De bedenkers van FotoMonument 2000 wil len daaraan wat doen. FotoMonument 2000 is een initiatief dat door Reinier Scheeres, burgemeester van Schiedam, ondersteund wordt. AFSLUITING POLDERWEGEN EN MIDDEN DELFLAND WET MILIEUBEHEER KAPVERGUNNINGEN WET MILIEUBEHEER WET MILIEUBEHEER GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN De Walvis is een unieke gelegenheid om te bowlen. Jong en oud treffen elkaar in een gezellige, sportieve ambiance. Je speelt met je vriend of vriendin, met familie of... bijvoorbeeld "met de zaak". Je kan er ook gezellig barbecuen of gourmetten met wel 300 personen. Doe het ook eens! PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 42, WOENSDAG 18 OKTOBER, 2000 Ook voor als u iets te vieren heeft is De Walvis een uitstekende locatie. Bruiloften, jubilea, fees ten en partijen noem maar op... De Walvis bieat heel veel. Vraag vrijblijvend inlichtingen en informatie aan. i '1 I «I ■I Gp©in©Gnt©b©ncht©n Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010)246 53 89 Fax: (010) 246 53 64 Over iedereen, door iedereen en voor iedereen Aan iedereen dan ook de vraag, Nederlan ders en medelanders, om foto's te maken voor FotoMonument 2000. Het maakt niet uit of je nog jong bent, of dat u al oud(er) bent. Iedereen kan meedoen, als fotograaf of als gefotografeerde. Het draait bij FotoMonument om mensen in gewone dagelijkse situaties: thuis, op het werk, op school, in hobby's en vrijetijd, in contact met familie, vrienden, buren, colle ga's, klasgenoten, clubgenoten, klanten en andere medemensen. FotoMonument draait dus écht om iedereen en om die alledaagse dingen die niet of nauwelijks worden gefoto grafeerd, juist omdat ze zo gewoon zijn. Als veel mensen foto's maken, dan ontstaat er een uniek monument in foto's van het dagelijks leven in het jaar 2000. Meedoen aan FotoMonument betekent bovendien dat je zichtbaar deel uit gaat maken van de geschiedenis van ons land. Alle foto's wor den namelijk zorgvuldig gearchiveerd en bewaard in de rijksarchieven. Komende generaties krijgen dankzij FotoMonument een reële kijk op ons leven in het jaar 2000. Niet alleen voor later, maar ook voor nu De culturele momentopname die FotoMo nument oplevert, zal zeker ook Nu een bron van inspiratie en plezier zijn, iedereen kan dat zelf gaan bekijken. Alle foto's zullen van 13 april tot en met 3 juni 2001 te zien zijn op een grote landelijke tentoonstelling in Zaanstad en later dat jaar in een aantal pro vincies. Een selectie van de foto's verschijnt in het FotoMonument 2000-boek. Hoe kun je meedoen? Je kunt aan FotoMonument meedoen als fotograaf of als gefotografeerde. Bijzonder is, dat je niet in je eentje kan meedoen, maar alléén met één of meer anderen in een groepje. Je bepaalt samen een onderwerp uit het dagelijks leven dat je belangrijk vindt om te fotograferen en vast te leggen voor de toekomst. Het onderwerp van je keuze werk je uit tot een serie van minimaal twee en maximaal tien foto's in zwart-wit of kleur. Je moet die foto's maken tussen 1 oktober en 31 december 2000 en vóór 10 januari 2001 in tweevoud opsturen aan FotoMonument 2000, Plompetorengracht 3, 3512 CA Utrecht. Om de archivering en expositie mogelijk te maken vragen wij je de foto's heel voorzich tig in de rechterbovenhoek te nummeren en wat informatie te geven over de maker, plaats en het onderwerp. Hiervoor is een beschrijvingsmodel ontwikkeld. Meer informatie Wil je meer weten over FotoMonument 2000, haal dan de folder op bij een biblio theek, museum, archief, gemeentehuis of kunsteducatiecentrum. Voor scholen is een lesbrief beschikbaar. Op zo'n vijftig plaatsen in ons land liggen informatiemappen ter inzage en kun je hulp krijgen. Alle informa tie is ook te vinden op de website WWW.fotomonument.nl Maak je van FotoMonument een leuk pro ject, geef dit dan door aan het Nederlands Centrum voor Volkscultuur. Tel. (030) 276 02 44 Fax(030)27361 11 Stichting FotoMonument 2000 is een initia tief van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur, de Stichting Beeldende Ama teurkunst, Responsable Communicatie en de gemeente Zaanstad. Op de polderwegen naar Delft, de Harreweg en de Kandelaarweg, vinden momenteel wegwerkzaamheden plaats. Inmiddels is het fietspad langs de Harreweg gedeeltelijk gereed. Fietsers kunnen gebruik maken van de wegen, maar moeten ter plaatse van de werkzaamheden door de berm lopen. Ook kan daarbij enige vertraging (maximaal 10 minuten) optreden. Er wordt naar gestreefd om in elk geval voor de fietsers zo snel mogelijk een goede verbinding naar Delft te herstellen. De bedoeling is de wegwerkzaamheden in de herfstvakantie in belangrijke mate af te ronden, zodat de routes na de herfstvakantie voor de fietsers weer beschikbaar zijn. Bij slecht weer kan dit uitlopen. De maand november is nog nodig voor afwerkingswerkzaamheden (om bermen en belijning). Tot die tijd moet het autoverkeer gebruik maken van de route via de Al 3. Naar verwachting kunnen de wegen eind november weer voor autoverkeer worden opengesteld. Voor informatie over de toegankelijkheid voor fietsers kunt u bellen met de gemeente Schie dam, Ton Braam, telefoonnummer 246 54 04. Milieudienst Rijnm0 ONTWERP-BESCHIKKINGEN Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 15 maart 2000 is een adnvraag ontvangen van Techniship "HAG" BV om een revi sievergunning voor een reparatie- en constructie bedrijf voor scheepsonderdelen aan de Calandstraat 123 te Schiedam (00.11.03). De veranderingen binnen de inrichting hebben betrekking op het aantal en type installa ties, de indeling van werkruimtes, locatie en constructie van opslagvoorzieningen en de hoeveelheid opgeslagen gasflessen, (diesel)olie en gevaarlijke stoffen. 2. Op 6 juni 2000 is een aanvraag ontvangen van L. van Tiel B.V. om een revisievergun ning voor een transportbedrijf aan de Admiraal de Ruvterstraat 27 te Schiedam (00.23.05). Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ningen te verlenen. Aan de vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerp-beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 18 oktober 2000 tot en met 14 november 2000 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijn mond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooru ren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van een ontwerp-beschikking kunt u deze tot en met 14 november 2000 schriftelijk kenbaar maken aan Burge meester en Wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over de ontwerpen van de beschikkingen kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn worden ingediend. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen een beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerp-beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 2 oktober 2000 de tweede Verordening tot wijziging van de Verordening Leerlin genvervoer gemeente Schiedam 1998 heeft vastgesteld. Deze wijziging treedt In werking met ingang van de dag na bekendmaking. De verordening ligt vanaf heden ter inzage bij de Dienst Educatie, Piersonstraat 31 te Schiedam. Nadere informatie kan worden verkregen bij de heer P. van den Berg van de Dienst Educatie (tele foonnummer 010-246 5995). Op grond van artikel 4.4.2 van APV verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning tA'iheudienst Ri/no,0f)rf - 1 vleugelnoot, 1 kastanje, 1 sierkers, 3 st. sierappel ,16 stuks populier en abeel, 1 plataan staande op het Land van Belofte, in verband met ontwikkeling bouwplan (bouwrijpmaken) - ca 85 bomen aan de Parkweg Oost waaronder essen, sierappels, meidoorns, platanen, popu lieren, meelbessen, lindes en haagbeuken in verband met de ontwikkeling bouwplan fase bouwrijp maken. - 1 es staande op het parkeerterrein A.Arienstraat/ nabij A.A.P. lokatie, in verband met uit breiding A.A.P. lokatie Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorko men dat de boom (of bomen) al gekapt wordt (of worden), dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursdienst, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. J.P.Krijgsman, tel.: 246 56 66. ONTWERP-BESCHIKKINGEN Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer. Als de vergun ningvoorschriften niet meer toereikend zijn voor de bescherming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de vergunning ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trekken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervol gens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschik king). Onderwerp. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen voorschriften van de volgende vergunningen krachtens artikel 8.23 van de Wet milieubeheer ambtshalve aa-n te vullen, te wijzigen en/of in te trekken. 1. De voorschriften van de op 5 maart 1996 aan Tig Welding Service verleende vergun ning ten behoeve van een constructiewerkplaats aan de Minervaweg 23 te Schiedam (406132). 2. De voorschriften van de op 13 februari 1991 aan Vema Schiedam BV verleende vergun ning ten behoeve van een aannemings- en machineverhuurbedrijf aan de Polderweg 146 te Schiedam. De aanpassing van de voorschriften heeft betrekking op de opslag van bouwmachines, werktuigen en bouwmateriaal, het verrichten van kleine herstelwerk zaamheden (groot onderhoud wordt uitbesteed), de opslag en het gebruik van diesel)olie, afgewerkte olie en gasflessen en het gebruik van een wasplaats (317217). Inzage U kunt de ontwerp-beschikkingen en de overige van belang zijnde stukken van 18 oktober 2000 tot en met 31 oktober 2000 tijdens de werkuren inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (010) 246 84 02) Na bovengenoemde periode is tot en met de termijn waarbinnen beroep kan worden inge steld tegen de beschikking inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen. Schriftelijke bedenkingen kunt u tot en met 31 oktober 2000 inbrengen bij Burgemeester en Wethouders van gemeente Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam, persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt indien u daarom in een aparte brief bij de van persoonlijke gegevens ontdane bedenkingen vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen een beschikking instellen indien u bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking, of indien u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet tot het inbrengen van bedenkingen in staat bent geweest. Inlichtingen. Voor nadere inlichtingen over de ontwerp-beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met bureau Documentaire Infor matievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Milieudienst Rijnrtlo KENNISGEVING Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-ontheffing) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 25 mei 2000 een aanvraag om ontheffing ingevolge artikel 10.47 van de Wet milieubeheer ontvangen van De Straat Milieu-adviseurs namens het bodemsaneringsfonds SUBAT. Het gaat om een ontheffing voor het lozen van bemalingswater op het openbaar riool aan de Couwenhovenstraat ter hoogte van nummer 44 te Schiedam. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde ont heffing te verlenen. Aan de ontheffing zijn voorschriften worden verbonden ter bescher ming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerp-ontheffing, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 18 oktober 2000 tot en met 14 november 2000 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooru ren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerp-ontheffing kunt u deze tot en met 14 november 2000 schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de ontheffing kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mon deling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn worden ingediend. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerp-ontheffing. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerp-ontheffing. Inlichtingen Voor informatie over de ontwerp-ontheffing kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). "ZIEKENHUIS 1999" Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad in haar ver gadering van 2 oktober 2000 het bestemmingsplan "Ziekenhuis 1999" gewijzigd heeft vast gesteld. De wijzigingen hebben betrekking op: de reductie van de bouwhoogte van de bij het ziekenhuis behorende parkeergarage; de toevoeging van de bestemming "Rioolpersleiding"; enkele wijzigingen van planologisch juridische aard. Het bestemmingsplan geeft een regeling voor de realisering van een ziekenhuis met bijbeho rende parkeergarage nabij NS station Nieuwland. Het gebied wordt globaal begrensd door de spoorbaan "Hoek van Holland-Rotterdam", de Schiedamseweg, de Nieuwe Damlaan, De Hargalaan en de Poldervaart. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van 19 oktober 2000 gedurende een termijn van vier weken (tot en met 15 november 2000) ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel op de begane grond van het Stadskantoor), Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden: ma t/m vrij van 8.00 u tot 17.00 li en op do tot 20.00 u. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen zij, die tijdig hun zienswijzen op het ontwerp- bestemmingsplan bij de gemeenteraad kenbaar hebben gemaakt, alsmede diegene die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich tot de gemeenteraad te wenden, alsme de een ieder die bedenkingen heeft tegen de aangebrachte wijzigingen in het plan, bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP 's-Gravenhage, schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het bestemmingsplan. a -i* 'Aoir/irtfj .fitdycf nlturn Nieuwe Haven 235 - 3117 AB Schiedam. Telefoon (010) 426 84 62. Fax: (010) 427 18 33 E-mail: Bowling.Schiedam@inter.NL.net i <4 1 '1 i 4 4 4 st 4 t 4 Ji

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 5