Mé Nieuwe gemeentesecretaris Schiedam moet motivatie ambtenaren opvijzelen Jessica Durlacher opent serie schrijversavonden 126 miljoen extra voor strijd tegen wateroverlast ons PRAXÏS PRAXIS Bob Langendam STRALUMA ■I IN KRANT loods Strbkima Zonder rijbewijs en niet verzekerd Fietsendief in kraag gepakt Heftruck rijdt over voet man Brandstichters tweemaal actief Vragen over frezónrlheNi- Dansen rond geheime deurtjes n; Boze man gooit na ruzie met visite eigen ruiten in Piet Buytels volgt na bijna een jaar Arno Gorissen op Concurrentie Culturele Hoofdstad betekent einde Spectrumfestival Inbrekers nemen auto ook mee loio - 433 99 66j consuminder energie www.energietips.nl p ^technicus ill :- DONDERDAG 19 OKTOBER 2000, JAARGANG 52 Nr. 42 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: HNS Jan Rot grote trekker bij Renaissance Festival Secret Garden en fotogrammen in Museum Geen hippie of kaboutertijd voor edelsmid SCHIEDAM - De politie haalde dinsdagavond op het Giessen- plein een automobilist van de weg die de nodige regels aan zijn laars lapte. De man, een 25- jarige inwoner van Utrecht, bleek niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Bovendien bleek de auto waarin hij reed niet verzekerd. Het voertuig werd in beslag ge nomen, tegen de bestuurder werd proces verbaal opgemaakt. SCHIEDAM - Een oplettende Schiedammer zag maandagmid dag in het Hof van Spaland een jonge fietsendief in actie. De man zette de achtervolging in en wist het diefje, een 14-jarige Schie dammer, in de kraag te grijpen op de Kerkweg. Hij droeg de jongen over aan de politie. SCHIEDAM - Bij een bedrijf aan de Nieuwpoortweg in Schie dam raakte dinsdagmiddag een 33-jarige Belg gewond toen een heftruck over zijn voet reed. De man was in het magazijn van het bedrijf goederen aan het lossen, toen de heftruckchauffeur hem raakte. De gewonde werknemer werd overgebracht naar het Holy ziekenhuis. Inmiddels heeft de arbeidsinspectie een onderzoek ingesteld naar de toedracht van het ongeval. SCHIEDAM - De brandweer van Schiedam moest maandag nacht uitrukken voor een auto die in brand stond in de Snelli- usstraat. De spuitgasten konden niet voorkomen dat de wagen to taal uitbrandde. Het afgelopen weekend brandde een mobiel toilet in de Jan van Galenstraat tot op de grond toe af. Een nabu rige gevel raakte door het vuur zwart geblakerd. In beide geval len vermoedt de politie dat de brand is aangestoken. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Ze zaten er gelijk helemaal in, de kinderen die dinsdagmorgen de aanzet mochten geven voor het nieuwe Schiedamse lespro ject 'De dans rond de geheime deur tjes'. Zwaaiend met fleurige sjaals zetten de jongste leerlingen van basis school De Troubadour de toon voor deze nu al uitermate gewaardeerde creatieve onderwijsvorm. Onder welwillend oog van wethouder Aad Wiegman en directeur Verbiest van het VSS Fonds werden in het schoolgebouw de twee leskisten vol verborgen schatten met enig ritueel geopend. Daarna kon de jeugd een keuze maken uit het assortiment van rinkelende enkelbanden, sjaals, sprin- gelastiek en stuiterballen waarmee ze extra kleur geven aan hun lichtvoetige danspassen. Niet zomaar danspassen, nee de jeugd van Schiedam gaat zich de komende tijd onder deskundige leiding bekwa men in wapperen, zweven stampen, trommelen, hoge en lage golfen ma ken en pinguinwaggelen. En dat alle maal op bijpassende muziek, uiter aard. Het moge duidelijk zijn: leren is leuk, de komende tijd in Schiedam! SCHIEDAM - Een 29-jarige bewoner van een huis aan de Buijs Ballotsingel ontlaadde dinsdagnacht zijn woede door de ruiten van zijn eigen wo ning in te gooien. De man kreeg die nacht rond twee uur ruzie met twee 39-jarige plaatsgenoten die bij hem op bezoek waren. Bij het handge meen dat daarop volgde lie pen de gasten lichte verwon dingen op, vervolgens kegel de de doldriftige bewoner zijn ruiten in. Toen de gealarmeerde politie arriveerde ging de amokma- ker er vandoor, maar op de hoek van zijn straat met de Lorentzlaan werd hij alsnog aa'ngehouden. De man werd met snijwonden in zijn hand overgebracht naar het Schie- landziekenhuis en na behan deling ingesloten in de poli tiecel. De verwondingen van zijn twee bezoekers werden in het Vlaardingse Holyziekenhuis behandeld. SCHIEDAM - Schiedam krijgt per 1 februari vol gend jaar een nieuwe ge meentesecretaris. Burge meester en wethouders be sloten deze week om drs. P.J. Buytels bij de gemeen teraad voor te dragen voor de functie van algemeen di recteur van het ambtena renteam. Als de raad dins dagavond in een extra ver gadering groen licht geeft voor zijn benoeming kan de nieuwe gemeentesecreta ris/directeur 1 februari aan de siag. Schiedam heeft het dan bijna een jaar lang zonder gemeente secretaris moeten stellen. Zijn voorganger Arno Gorissen ver trok eind februari met een 'plati na' in plaats van de bekende 'gouden handdruk', zo luidde destijds het gerucht in de be stuurlijke wandelgangen. Feit is wel dat Gorissen, die circa 16 jaar lang in dienst was van de gemeente Schiedam, tot aan zijn pensioen (over tien jaar) een jaarlijkse uitkering ontvangt van die gemeente. Inmiddels is hij weer elders aan het werk, hij functioneert als waarnemend se cretaris in de gemeente Valkens- waard. Gorissen was als hoogste ambte naar van de gemeente Schiedam verantwoordelijk voor de reorga nisatie van het gemeentelijk ap paraat die in de jaren daarvoor werd doorgevoerd. Een reorga nisatie die voor veel onrust zorg de in het stadskantoor. Sinds het destijds veelbesproken en be schreven vertrek van Gorissen nemen Frans Griffioen als hoofd van de bestuursdienst en loco secretaris Ben Hakkenbroek zijn taken waar. Piet Buytels krijgt nog zwaarde re verantwoordelijkheden dan zijn voorganger, hij fungeert str aks als gemeentesecretaris en als algemeen directeur van de amb telijke organisatie. Een van de belangrijkste taken waarvoor de nieuwe secretaris zich gesteld ziet is het verbeteten van de mo tivatie en de betrokkenheid van het personeel. Daarnaast wordt van hem verwacht dat hij de slagvaardigheid van de organisa tie verbetert. Gorissen krijgt ook de regie over het grotestedenbe- leid, daarbij wordt van hem ver wacht dat hij de Stadsvisie en het Meerjaren ontwikkelings programma realiseert. Piet Buytels kreeg na een vlot verlopen selectieprocedure het unanieme vertrouwen van de se- heeft politicologie gestudeerd en werkt sinds 1992 als gemeente secretaris in Boxtel. Daarvoor was hij van 1989 tot 1992 sec tordirecteur welzijn en zorg in de gemeente Zeist. Buytels heeft laten weten zich in Schiedam te willen vestigen, hij wordt voorlopig aangesteld voor een periode van vijfjaar. De toekomstige gemeentesecre taris kreeg niet alleen unaniem het vertrouwen van de selectie commissie, zijn voordracht heeft ook de instemming van de on dernemingsraden. Nadat de gemeenteraad op 27 maart het functieprofiel voor de nieuw te benoemen gemeentese cretaris vaststelde werd de brede selectiecommissie samengesteld die de kandidaten moest beoor delen. Die commissie bestond uit afgevaardigden van de ge meenteraad, b&w, het Ambtelijk Management Team en de onder nemingsraden. Zij voerden de gesprekken met een aantal van de kandidaten die door bureau Prime waren voor gedragen. Buytels kwam na drukkelijk als meest geschikte voor de functie uit die selectie, hij voldoet volgens de commis sie aan de hoge eisen die de ge meenteraad heeft gesteld. SCHIEDAM - De bekende schrijfster Jessica Durlacher geeft vrijdag 27 oktober het startsein voor het nieuwe schrij versavonden seizoen van Schie dam. Van haar verscheen on langs de nieuwe roman 'De dochter'. Een boek dat evenals haar lovend ontvangen de buutroman 'Het geweten' is ge schreven uit het perspectief van de tweede generatie oorlogs slachtoffers. De vader van Jessi ca Durlacher is de inmiddels overleden schrijver G.L. Durla cher die als overlevende van Au schwitz verschillende boeken over deze zwarte periode heeft geschreven. De hoofdpersonen uit het nieu we boek van Jessica Durlacher zijn allemaal getroffen door oor logstrauma's. De schrijfster houdt vanaf 20.15 uur een lezing in de bibliotheek aan het Bachplein. De toegang bedraagt 10,-. De overige schrijversavonden worden bezocht door Marijke Hilhorst, schrijfster van 'De va der, de moeder en de tijd' op vrijdag 24 november, Matthijs van Boxsel (Encyclopedie van de domheid) op 26 januari, Geert Mak (De eeuw van mijn vader) op 23 februari, Mensje van Keulen (Eilandgasten) op 20 april. Voor de hele cyclus zijn bij boekhandel Mercurius passepar touts verkrijgbaar die een voor deel van ruim 20% geven, plus een bloemlezing van Paul van Ostayen. Elke lezing wordt een gesigneerd boek en een abonne ment op het culturele tijdschrift Musis verloot. Voor informatie: tel. 010-4712313. VLAARDINGEN/SCHIEDAM - De komende vijfjaar heeft het Hoogheemraadschap Delfland 126 miljoen gulden nodig om wateroverlast te kunnen voorko men. De vlieten worden ver breed om de afvoering van het water na regen sneller te kunnen regelen. Het gemaal in Scheve- ningen (afvoer in de zee) moet om dezelfde reden worden uitge breid. De verbreding is de groot ste kostenpost van het project Ook zijn er noodbergingen no dig waarin het water na hevige regenval kan worden opgesla gen. Delen van het gebied wor den gereserveerd als ruimte voor berging van het water. Door de toekomstige maatregelen zal het gebied het dubbele verwerken van wat nu het geval is. De wa terschapomslag (belasting) moet de 126 miljoen voor de plannen bekostigen. Cyclaam jUlJvoof HOOGVLIET - De organisatoren van het Schiedamse Spectrum festival hebben B&W laten weten dat ze geen volgend festival meer organiseren. Het organisatieteam kampt met een gebrek aan mankracht om Spectrumfestival 2001dat grootser van opzet zou worden dan voorheen, op een verantwoorde manier op de rails te zetten. Een van de hoofdredenen voor het stoppen van de organisatie is dat het Spectrumfestival is dat op het gebied van fonds- en spon sorwerving grote concurrentie wordt ondervonden van Rotterdam Culturele Hoofdstad. De stichting Spectrumfestival heeft het gemeentebestuur laten we ten de beslissing om te stoppen met het festival 'met pijn in het hart' te hebben genomen. SCHIEDAM - Na een inbraak in een woning aan de Van 's-Grave- landestraat namen de klandestiene bezoekers dinsdagnacht niet al leen de nodige waardeartikelen zoals een mobiele telefoon mee, ook de autosleutels werden ingepikt. Waarna de buit met de voor het huis geparkeerde auto werd afgevoerd. Bij een inbraak in een woning aan de Heinsiusstraat verdwenen on dermeer een videorecorder en een koffiezetapparaat. Een woning aan de Emmastraat vormde tijdens de afwezigheid van de bewoners, dinsdagmiddag en avond, doelwit van dieven. Fauteuil TORINO JU WEU KR EXCLUSIEF HERFSTACTIE van 17 t/m 31 oktober 2000. Kortingen op een groot deel van onze collectie tot wel 3VaiJtfl Gespecialiseerd in trouwringen van o.a. Desiree Stadshoudersweg 105a-107d, 3039 ED Rotterdam s 1 HNS Nieuwe BifaStadsblacLJi MOET U GEZIEN HEBBEN 7500 M2 meubelen en verlichting Zeemanstraat 17 /V 2991 XR Barendrecht O Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Meubelen Tel. 010-292 10 26 Verlichting Tel. 010 292 10 22 www.stratuma nl rcei|erwaaraj - www.straiuma nl Ring Rotterdam Zuid via A15 afslag 20 Barendrecht l)sselmonde Bel de GGD Gczondheidslijn wij weten waar u moet zijn! maandag t/m vrijdag 09.00 uur - I 3.00 uur fote. i:ï> DEW^HRHEij i Arno Gorissen vertrok eind februari met een 'platina' handdruk lectiecommissie. De nieuwe ko- man van ambtelijk Schiedam Verkrijgbaar in diverse kleuren Praxis Rotterdam, Vierhavensstraat, tel. 010 - 4776008 Elke werkdag van 9 tot 9 open op zaterdag tot 5 uur een.oto.meetbedml'.xle^CT-seco O AT AT t door&toeimogeli,Khedeb monteren, mochten en van storingen -nrt rv van interesse? m^\ o» bet ^^RoUerdAm Mae' rsiar v. erbloemsUaat 25. ,vww nseml-uo" In loogkleur rotan. Met ecru stoffen kussen. Ook leverbaar met beige kus sen. Meeneemprijs! Op vrijdag en zaterdag 20 en 21 oktober Nu van 379,- voor I259.H Hoofdweg 10. Capelle aan den IJssel. tel. Ó10 451 08 44 Hillelaan 30-39. t o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zgid. tel 010 - 485 2Ï 73 Telefoon: (010) 465 00 56 Leuerahcibr van o.a Versace, Coruni, Audemars Piguet.S.T.Dupont,Philippe Charriol. Paul Picot.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1