Nieuw kruis voor Heilig-Hart kerk 'Schiedam van twee kanten' moet communicatie weer op gang brengen Zilver voor Willem Noorduin bij kogelstoten Paralympics Man gooit glaswerk en servies naar politie 0A 5# tj intratuin c loods 010-4. IN KRANT Halloween Party Inbraak in postkantoor "Het moet eindelijk eens afgelopen zijn met dat geklets in de marge H i WOENSDAG 25 OKTOBER 2000, JAARGANG 52 Nr. 43 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE Drijvende steiger voor waternet geïnstalleerd Zang en dans bepaalt beeld Interculturele manifestatie Ruim 16 mille voor verbetering van extra gehavende Hargahoeve SCHIEDAM - De jaarlijkse col lecte van de Dierenbescherming Schiedam heeft begin deze maand 16.400 gulden opge bracht. Dat geld is bestemd voor dierenasiel De Hargahoeve. Daar liggen uitgebreide plannen klaar voor verbetering en uit breiding van het complex. Het gaat ondermeer om betere op vang voor dieren die gewond worden binnengebracht, een speelplaats voor honden en een 'hospitaaltje' voor juist gesterili seerde of gecastreerde katten. De uitvoering van de plannen loopt dezer dagen nogal wat ver traging op door onlangs gecon stateerde scheuren in de Harga hoeve. De Dierenbescherming legt de schuld daarvan bij de zware tunnel- en wegenbouw- werkzaamheden in Schiedam. Inmiddels heeft ook een be woonster van de L. Raemaeker- straat een klacht ingediend over schade aan haar woning als ge volg van de aanleg van de Bene- luxlijn. Voor de Hargahoeve be tekent het uitstel van de verbe terplannen overigens geen afstel van de renovatie/uitbreiding, waarvoor flinke sommen geld nodig zijn. A4 slechts via tunnel of overkapt langs Schiedam SCHIEDAM - Burgemeester en wethouders van Schiedam hou den vast aan hun afwijzende standpunt over het doortrekken van de A4 door Midden Delft- land, via het stedelijk gebied van Schiedam en Vlaardingen. Mo chten Kabinet en Tweede Kamer desondanks toch besluiten tot de aanleg van de weg, dat is een overkluising of aanleg in de vorm van een tunnel noodzake lijk. Dat maakt het college van b&w duidelijk in antwoord op vragen van de CDA-raadsleden Ruseier en Kaptein. Bij de inlei ding van die lijst CDA-vragen werd verwezen naar 'een nieuwe fase' waarin de planvorming rond die A4 weer op gang komt en waarbij de Stadsregio Rotter dam zich met Schiedam en Vlaardingen zal richten op een stedebouwkundige invulling van het stedelijk gebied rond de A4. Naar aanleiding van die ontwik keling wil het CDA van het col lege weten of b&w nog steeds bereid zijn het eerder door de gemeente Schiedam ingenomen standpunt 'Geen A4' te verdedi gen. Het college is daartoe niet alleen bereid maar doet dat ook geregeld, zo luidt de verzekering richting CDA. Aangegeven wordt dat de gemeente Schie dam volledig wordt betrokken bij de planvorming rond de ste delijke invulling als van hoger hand besloten wordt de weg toch aan te leggen. PAUL BERG dat is duidelijk. Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 Er moest een enorme kraan aan te pas komen om maandag het door de tand des fijds aangetaste kruis op de torenspits van de katholieke Heilig-Hart Kerk. beter bekend als de Gorzen-kerk, te vervangen door een glanzend nieuw kruis. Een 'hoogstandje' dat geruime tijd in beslag nam aan de Lekstraat en dat veel publiek trok. Het uit 192? stammende kerkgebouw, met zijn duizend zitplaatsen, valt op door zijn grote spitsboogvensters en zijn met paarse leien bedekte zadeldak. In tegenstelling tot veel andere kerkgebouwen maakt de toren geen deel uit van het kerkgebouw. De 50 meter hoge toren met zijn paraboolvormig dak en markante kruis staat tussen de kerk en de pastorie in. Verschillende kunstenaars werkten destijd mee aan het kerkinterieur van. de Gorzen- kerk. Beeldhouwer Keuzekamp maakte het hoofdaltaar, J.C. Breve de communieban ken, naar ontwerp van architect Groenewe- gen die later weliswaar naar Medan afreisde maar de Schiedamse kerk niet vergat. Hij stuurde van daaruit schetsen voor een doop vont en kandelaars. SCHIEDAM - Inbrekers dron gen binnen in het postkantoor aan de Nolenslaan, zo werd za terdagmorgen ontdekt. Een eer ste inspectie maakte nog niet di rect duidelijk wat er mogelijk was verdwenen. Zaterdagmid dag werd ingebroken in een wo ning aan de Lange Achterweg. De dieven namen daar onder meer een videorecorder en foto camera mee. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd inge broken in een tabakszaak aan de 's-Gravelandseweg. De dieven haalden diverse pakjes sigaretten en doosjes sigaren weg. Eerder die week werden uit een opengebroken schuur drie fiet sen, een naaimachine en een stofzuiger weggehaald. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur SCHIEDAM - Het idee is nog piepjong, maar zeker de moeite waard. Het is ook niet de eerste keer, dat een dergelijk idee ontstaat. Dit keer is echter bij de initia tiefnemers ervan de wil om door te zetten sterk aanwe zig. Dit keer lijkt meer dan ooit de tijd rijp voor het plan. Bovendien komt dit keer niet van politieke par tijen of belangengroepen. Als alles meezit en er me dewerking vanuit de stad komt, zal in februari de eerste keer 'Schiedam van twee kanten' een feit zijn. Een discussieforum waarin Schiedammers hun mening over de hete hangijzers in en rond hun woonplaats kwijt kunnen. "Het idee ontstond eigenlijk toe vallig tijdens een discussie over Schiedam", aldus Rob van Klaarwater. "Hoe kun je nu mensen die kritisch maar posi tief zijn over hun stad bij elkaar krijgen? En hoe kun je zorgen dat uit die bundeling van inwo ners ook wat zinnigs voortkomt? Zo is het allemaal begonnen. Zo'n idee suddert even door - ie dereen denkt er eens op zijn ei gen manier over na. Maar uitein delijk kwamen we tot de conclu sie dat dit best de moeite van het proberen waard was." Johan Dielemans: "Je moet de opzet eenvoudig houden. Dat is vaak het meest doeltreffend. Dus is de uiteindelijke formule simpel ge worden: je organiseert regelma tig op een vast tijdstip en een vaste plaats een discussieavond. Twee personen hebben zich in eenzelfde onderwerp verdiept, maar presenteren kort - in een minuut of tien - twee tegenover- gestelde meningen. Daarover kan dan door het tweetal en door het publiek gediscussieerd wor den. En dat kan dan misschien nog wel een uur of twee duren. Je weet maar nooit." "Natuurlijk is het nog maar een idee. Maar als er Schiedammers zijn die over hun stad nadenken - en die zijn er voldoende - dan kan de uitwerking van dat idee heel geslaagd worden," aldus Wim Schelberg. "En het is na tuurlijk heel belangrijk dat je structuur aanbrengt in het ge heel. Mensen die geïnteresseerd zijn, moeten op de hoogte ge houden worden van de datum en het onderwerp van de volgende discussie. Achteraf kan het re sultaat van een discussie op schrift worden gesteld. Bijvoor beeld ook op een website, of via e-mail. In ieder geval hebben we al de Stadsomroep benaderd. Die laat binnenkort weten of een en ander uitgezonden kan gaan worden. We hebben zelfs al een locatie en een discussieleider op het oog." Wel zijn natuurlijk onderwerpen nodig. Om volgend jaar goed voor de dag te kunnen komen, moet nu al worden begonnen met het inventariseren van mo gelijke discussiepunten. Dat kunnen alle mogelijke onder werpen zijn, afkomstig uit alle mogelijke plekken in Schiedam. Wim Schelberg: "Voorlopig wil len we eerst eens inventariseren, hoeveel mensen dit idee eventu eel zouden willen ondersteunen. Bovendien moeten we mensen zien te vinden, die bereid zijn om elk onderwerp in te leiden. En dan is het niet eens zozeer belangrijk, dat het een puur poli tiek verhaal wordt: je zou ook een jongere met een oudere kun nen laten praten over uitgaan in Schiedam. Of een kunstenaar met de directeur van het Stede lijk Museum. Je kunt het zo gek niet verzinnen, of er kan zinnig over gediscussieerd worden. Misschien ontstaat er dan vanuit bestuurslagen vanzelf de interes se om ook eens wat te komen vertellen, of aan de discussie mee te doen." Uiteindelijk is het de bedoeling dat de discussies leiden tot een grotere betrokken heid van Schiedammers bij hun stad. En natuurlijk is enig prak tisch resultaat niet uitgesloten. Johan Dielemans: "Het zou best zo kunnen zijn dat je naar aan leiding van een discussie een aantal zaken bij politieke partij en aankaart. Als veel mensen er gens een duidelijke mening over hebben, dan kun je daar iets mee." Onderwerpen die op deze manier besproken hadden kun nen worden, zijn bijvoorbeeld de plaats van het nieuw te bouwen ziekenhuis, (on)veiligheid op straat, promotie van Schiedam en Vlaardingen, het stranden van bijvoorbeeld het Spectrumfesti val. "Als je weet wat er in je stad gebeurt, dan kun je daarop voor uitlopen en misschien op het goede moment een andere, com pletere of betere richting aan 'lo pende zaken' geven. Dat is ei genlijk het belangrijkst: mensen met elkaar om de tafel krijgen in een overlegsituatie. Dat kan Schiedam best gebruiken." Wanneer Schiedammers ideeën hebben om van de discussie avonden een succes te maken, of wanneer zij onderwerpen willen aandragen waarover best eens gesproken mag worden, dan kunnen ze dat de organisatoren laten weten. Voorlopig kan dat alleen nog schriftelijk. "Als het goed is, is er binnenkort de mo gelijkheid om suggesties te e- mailen. En wanneer we met de discussieavonden van start gaan, is het de bedoeling dat er een website is, waarop onderwerpen, sprekers en meer informatie te lezen zijn. Het moet eindelijk eens uit zijn met het geklets in de marge. Wij willen deze kar best trekken. Dus als Schiedam echt niets te zeggen heeft - dan weten wij het ook niet meer", al dus de drie organisatoren. Reac ties kunnen naar Broersvest 70c onder vermelding van 'Schie dams van twee kanten'. Begin december wordt een begin ge maakt met de inventarisatie. door Peter Spek SCHIEDAM - Schiedammer Willem Noorduin heeft bij Olympische Spelen voor gehan dicapten in Sydney op het on derdeel kogelstoten een zilveren medaille behaald. Maandag nacht voegde de ijzersterke Schiedammer daar nog een zil veren plak aan toe bij het discus werpen. Hij scoorde met zijn worp een afstand van 32,55 me ter. Voor de Schiedamse atleet is dit niet het eerste olympische succes. Al jarenlang behoort hij bij het kogelstoten en het discus werpen tot de absolute wereld top. Zijn prijzenkast is al gevuld met paralympische medailles in divere kleuren. Willem Noor duin nam al aan vier Olympische Spelen deel. Zijn erelijst is inderdaad indruk wekkend. De atleet behaalde in 1992 op de Spelen in Barcelona een gouden medaille op het ko gelstoten en discuswerpen. Vier jaar geleden in Atlanta blonk hij uit in de Nederlandse ploeg met een gouden medaille op het ko gelstoten en een bronzen plak op het discuswerpen. Voor Willem Noorduin is het nog steeds een superkick om voor een vol stadion een presta tie neer te zetten. In tegenstel ling tot de valide sporters krij gen de sporters met een handi cap maar een keer in de vier jaar de gelegenheid op dit niveau te presteren. Willem Noorduin heeft in het verleden bewezen juist op die momenten in goede vorm te verkeren. Later in deze week komt de Schiedammer nog uit op zijn favoriete onder deel het discuswerpen. Een me daille moet dan ook tot de moge lijkheden behoren. De Olympische Spelen voor ge handicapten in Sydney zijn ook voor de Vlaardingse zwemmer Jurjen Engelsman uitstekend be gonnen. De zwemmer van ZV Vlaardingen behaalde op het eerste nummer waarop hij uit kwam, de 200 meter wisselslag, meteen een fraaie olympische bronzen medaille. Engelsman noteerde op deze af stand een tijd van 2 minuten en 20,95 seconden. SCHIEDAM - Politiemensen werden bekogeld met glaswerk en serviesgoed toen ze zaterdagmiddag op inspectie gingen in de C. Huijgensstraat. Eerder was op het bureau Schiedam de melding binnengekomen dat een man in die straat huisraad uit het raam vanuit een woning op straat gooide. Diverse auto's werden daar door geraakt en liepen schade op. De met spullen gooiende man, een 19-jarige Schiedammer, vluchtte nadat hij ook de politie had bekogeld naar het dak van het pand. Hij werd door een buurman naar beneden gepraat en vervolgens aangehouden. MAN ONTVLUCHT BRANDEND HUIS - Een 44-jarige Schiedammer wist zondagochtend in alle vroegte maar ternauwernood, via een raam, zijn brandende woning te ontvluchten. De brandweer rukte uit, maar kon met voorkomen dat de woning totaal verwoest werd. Door de politie werden tij dens de uitslaande brand 24 woningen van het flatgebouw ontruimd waarbij ruim zestig bewoners voor korte tijd elders moesten worden opgevangen. De brand is ontstond doordat de vlam in een op het gas staande frituurpan sloeg. De woning raakte door het vuur onbewoonbaar, enkele omliggende woningen liepen rookschade op en kelderboxen onder de woning kregen te kampen met waterschade. Zaterdagavond 28-10 themakoopavond van 18.00 tot 22.00 uur. a*, Pijnacker: Rijskade la, tel. (015) 361 00 00 Zoetermeer: Voorweg 192, teL (079) 351 55 51 i ^Het Nieuwe Stadsblad De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken OPTICIEN rr.r, VAN HAHIHLAUlf- Gratis parkeren voor de deur. en altijd plaats feifcEOBSWMUtiKJT Nieuwbouw, oudbouw en winkeluitstallingen, zomaar drie onderwerpen die ter sprake kunnen komen. SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 A HET GROENE WARENHUIS Broersvest 13 j Schiedam Centrum Tel. 010 - 426 84 9 Zeer exclusieve designlaars va "Angela Falconi Combinatie van divers materialen, maar oo in glad leder verkrijgbaa Als detail metalen strij op de hak. Diverse modellen in lang en kort NS

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1