010-4 IN KRANT Ji Too hot to Handel Zaterdag 4 november Zondag 5 november Inzittenden van in het water gereden auto redden zichzelf Wijkplan voor Schiedam-Oost te zien in de Marconihove loods Betrapt met vals paspoort Onder invloed tegen paal Dieven halen kluis weg PAUL BERG Vier opgepakt met harddrugs Milieubarometer op nominatie voor Energy Award Klacht over gebroken zadel in tv-programma WOENSDAG 1 NOVEMBER 2000, JAARGANG 52 Nr. 44 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: NS Emigranten omroep wil terug op de kabel Bijzonder kunstobject in hal bs De Kring Gruwelen in de Gorzen SCHIEDAM - Een 33-jarige man uit Engeland werd vrijdag ochtend bij de Vreemdelingen dienst van Schiedam aangehou den omdat zijn paspoort vals bleek te zijn. De man legitimeer de zich met de vervalsing om een vergunning te krijgen. In plaats van de gewenste vergun ning ging hij de cel in. SCHIEDAM - Een 62-jarige au tomobilist uit Schiedam reed za terdagmiddag op de Burgemees ter Stulemeijerlaan met zijn auto tegen een lantaarnpaal. De man bleek onder invloed van alcohol te verkeren (1,65 promille). Zijn rijbewijs werd ingevorderd. SCHIEDAM - Bij een inbraak vrij dagnacht in een winkel aan het Broersveld haalden dieven maar ge lijk de hele kluis met inhoud weg. Eerder die dag was op de Koemarkt een vrouw achterhaald die even daarvoor twee blouses had gestolen bij een kledingzaak in de Nieuwe Passage. De vrouw, een 44-jarige Rotterdamse, mocht na verhoor weer naar huis. Met een dagvaar ding. Donderdagnacht werd inge broken in een woning aan de Vlaar- dingerdijk. Daar verdwenen onder meer sieraden en een fototoestel. za. van 10:00 tot 17:00 uur zo. van 11:00 tut 17:00 uur lnfo@St8rPromotions.nl 015-369 77 34 OPTICIEN Paul Berg over... Opticien Paul Berg: "Parkeren kan bij ons altijd voor de deur. Gratis." Eigentijdse showdans en de klassieke muziek van de aloude componist Handel sloten donderdagavond perfect op elkaar aan in Too hot to Handel'. Een pro ductie van de Schiedamse balletcoryfee Barbara Elei- schmann, die het publiek in het Schiedams Theater in vervoering bracht. Op de muziek van Handel, zowel in originele vorm als in een ei gentijds jasje gestoken, zetten de 18 actrices/danseressen en drie mini's een tijdloze musicalstory op de planken. Waarbij twee rivaliserende groepen, het 'Nu' en het Toen' duidelijk maakten dat muziek geen leeftijd kent. De schitterende show vormde voor Fleischmann, die al eerder successen boekte met musicals van eigen bodem, de afsluiting van een tijdperk. De balletschool gaat gewoon door, maar er ko men geen nieuwe grote producties meer zoals 'Too hot to Han del'. De vrijwel allemaal uit Schiedam afkomstige danseressen en muzikanten maakten met hun wervelende show van die fina le een onvergetelijke gebeurtenis. SCHIEDAM - Tweemaal trof de politie vrijdag tijdens een controle in Schiedam automobilisten aan die drugs in hun bezit hadden. Op de Parkweg werd 's middag een auto geïnspecteerd waarin een pakje verdovende middelen werd aangetroffen. Toen de bestuurder, een 30-jarige man uit het Duitse Bercheim en zijn bijrijder, een 39- jarige Rotterdammer, werden ge boeid probeerden ze nog stiekem een paar pakjes verdovende mid delen weg te gooien. Maar dat werd gezien. Zowel de verdoven de middelen als de auto waarin de mannen zaten werden in beslag genomen. In de pakjes bleek bijna anderhalve kilo cocaïne te zitten. Beide mannen werden in de cel gezet. Bij een nachtelijke contro le ontdekte de politie vrijdag niet alleen op de Boerhaavelaan een onverzekerde auto, maar ook een partijtje harddrugs. Toen de be stuurder en zijn passagier waren uitgestapt, zag een van de politie mensen dat de bestuurder, een 31 - jarige man uit Helium, iets onder zijn kleding verstopte. Bij fouille ring kwam een zakje verdovende middelen te voor-schijn. Ook de bijrijder, een 36-jarige Groninger, had drugs in zijn bezit. De twee mannen wer-den aangehouden en ingesloten. In totaal hadden ze ruim 100 gram cocaïne, 30 XTC- pillen en ruim 1000 gulden bij zich. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam is een van de belangrijkste kanshebbers voor de Energy Award, een landelijk toegekende milieu- prijs voor de meest succes volle en waardevolle initia- tieven op het gebied van energiebesparing. De uit voering van de Milieubarometer, een pro duct van de Rotterdamse Stichting Stimular, leverde de nominatie op voor de Energy Award van Novem BV, de Nederlandse onder neming voor energie en milieu. Het is voor de tweede achtereen volgende keer dat de gemeente Schiedam wordt genomineerd voor de Energy Award. De win naar wordt bekend gemaakt tij dens de Nationale Klimaatcon ferentie die 7 december in Fort Voordorp, nabij Utrecht, wordt gehouden. Gemeenten met opmerkelijke projecten op energiegebied ko men in aanmerking voor een Award. Circa 20 projecten van gemeenten die energie en milieu hoog in het vaandel hebben staan, zijn genomineerd in zeven categoriën: bestaande bouw, De Rijksgebouwendienst draait mee in het project Milieubarometer nieuwbouw, provincies, bedrij ven, verkeer vervoer, gemeen telijke gebouwen en duurzame energie. Schiedam gaat in de categorie 'bedrijven' de strijd aan met de gemeenten Zwolle en Heems kerk. Zij zijn in de race met een project restwarmtebenutting en de energievoorziening van een bedrijventerrein. Vorig jaar verdiende Schiedam een nominatie met het 'stooklijn- project' waarmee veel energie kan worden bespaard in woon gebouwen met een gezamenlijke verwarmingsinstallatie. Eye-opener De Milieubarometer is ontwik keld voor bedrijven uit verschil lende branches. Door het opne men van diverse gegevens zoals energie- en waterverbruik, afval, uitstoot van stoffen en woon- werk verkeer, krijgt de onderne mer inzicht in de milieubelasting van zijn bedrijf. De acht bedrij ven waarbij deze milieubarome ter vorig jaar is uitgevoerd zijn hier zeer enthousiast over. De milieubarometer wordt door de bedrijfsvoerders omschreven als 'een eye-opener', 'een stuurwiel' en 'vast gereedschap op het dashboard van de ondernemer!' De acht Schiedamse bedrijven waar de milieubarometer in 1999 is uitgevoerd zijn Dynadro, Asbipro, Drukkerij van Rossum, de Rijksgebouwendienst, Druk kerij van de Water, TDS Druk werken, Berendsen Textielservi- ce en de BGS. De milieubarometer wordt ook dit jaar uitgevoerd. Geïnteres seerde Schiedamse bedrijven kunnen bellen met Stimular, tel. 2382828. SCHIEDAM - De 'Rijdende Rechter' van het gelijknamige NCRV tv-programma kwam maandag naar Schiedam om daar het wegdek van de Dam hoogst persoonlijk aan een inspectie te onderwerpen. De inspectie vorm de onderdeel van zijn onderzoek naar de claim die een Jietser bij de Rijdende Rechter heeft gede poneerd tegen de gemeente KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Schiedam. De man geeft in zijn aanklacht aan dat het wegdek van de Dam dermate slecht is dat zijn fietszadel brak toen hij daar over heen reed. Maandagavond wer den in Schiedam tv-opnames gemaakt van de proef met de fietscomfortmetereen busje met daarachter twee fietswielen gemonteerd, waarmee de kwali teit van het wegdek kan worden onderzocht. Na het onderzoek ter plaatse werden de belanghebben den en getuigen nader aan de tand gevoeld tijdens een hoorzit ting in De Gekroonde Branders ketel. De uitspraak van de Rij dende Rechter, mr Frans Visser, in de zaak tegen de gemeente Schiedam laat overigens nog even op zich wachten. Die wordt pas tegen het einde van dit jaar ver wacht. De uitzending waarin de Rijdende Rechter zijn uitspraak doet zal vermoedelijk eind janu ari begin Jèbruari volgen. SCHIEDAM - Aan het Noordvest raakte zaterdagmiddag rond half één een auto met daarin twee mensen te water. De bestuurder, een 24-jarige Schiedammer, wilde zijn wagen parkeren op de par keerplaats naast molen 'De Vrijheid'. Als gevolg van het gladde wegdek gleed de auto door en schoof het water in. De bestuurder en zijn 21-jarige passagiere, eveneens uit Schie dam, wisten zelf uit de auto te klimmen en aan wal te komen. Zij kwamen met de schrik vrij. De wagen werd later door een takelwagen uit het water gehesen. SCHIEDAM - De eerste opzet van het wijkplan voor Schiedam-Oost is klaar. Dit ontwerp-plan wordt dezer dagen visueel gepresenteerd in het atrium van woonzorgcomplex Marconihove aan de Marconiweg 2. Vanaf de straat kan iedereen de beelden bekijken die via vier mo nitoren vertoond worden. Per monitor wordt aandacht besteed aan een thema uit het wijkplan. Dat zijn 'beheer van de openbare ruimte en leefbaarheid', 'ruimtelijke inrichting en verkeer', 'welzijn/educa tie/werkgelegenheid/economische ontwikkeling' en 'wonen en bevol king'. Op deze manier worden deze en volgende week de hoofdlijnen gepresenteerd voor het wijkplan dat in voorbereiding is. Dit wijkplan vormt onderdeel van het Schiedamse Grotestedenbeleid en is het eer ste in de reeks die worden opgezet in de zogenaamde 'wijkcarrousel'. De gemeenteraad heeft besloten dat er voor elke Schiedamse wijk een visie moet worden ontwikkeld die laat zien hoe de wijk er over een aantal jaren in fysiek, economisch en sociaal opzicht uit zou moeten zien. Aan het wijkplan voor Oost wordt samengewerkt door de gemeente, Woonplus, ONS, Welzijn en de politie. Ook is diverse malen overleg gevoerd de Bewoners Vereniging. De presentatie werd begin juli opgestart met een wijkmarkt voor de bewoners. Wijkbewoners die opmerkingen hebben naar aanleiding van de pre sentatie van het ontwerp-wijkplan worden uitgenodigd om daarover 6 november te komen praten bij een kopje koffie, dat kan van 10 tot 11.30 uur en van 18.30 tot 20 uur in de Marconihove. Na het verwerken van de opmerkingen zal het ontwerp-wijkplan ter besluitvorming worden aangeboden aan het college van b&w en de directies van de deelnemende organisatie. Het Nieuwe Stadsblad ■Mm MMM De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken S1ADSERF DAT IS DUIDELIJK. Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 foto. WESTiANQS FCTOBDREAU Schiedam grote kanshebber voor landelijk milieuprijs IM8 foto: ED DEWAERHEIJT Rijdende rechter test met fiets wegdek Schiedamse Dam uit Broersvest 135 Schiedam Centrum Tel. 010-426 84 92 Design laars van "Attilio Giusti Leombrunf Een mix van mode, comfortabele pasvorm en superzacht nappa leder. In 3/4 hoog en lang. In diverse kleuren, v.a. 329,- NS

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1