n Gruwelen in de Gorzen KORTWEG De toppertjes dag 1 'T CENT Nieuws Van de Hargahoeve U wilt toch ook het beste voor uw Fiat 8.90 3.79 1.59 3.88 4.79 2.68 4.99 50 jaar in onderwijs Rapar de dupe van analoog uitzenden Rotterdam Huisregels? Kunst voor boven de bank in jubilerende artoteek Milieudefensie zet ekobloemen buiten Warme bijval voor Annie de Reuver no 2.99 nü 0.99 8 9 10 HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM WOENSDAG 1 NOVEMBER 2000 44 - 1441 SCHIEDAM - Twee leerkrachten van de Sint Willibrordusschool in Schiedam-Zuid vieren op 3 november hun 25-jarig onder- wijsjubileum. Marijke Zwart en Henriëtte Keyzer vormen die dag het middelpunt van een groot feest. De kinderen zingen de jubileren de leerkrachten 's morgens op het schoolplein een welkomstlied toe. Theater Potdoosie geeft ver volgens voor alle kinderen een voorstelling in de gymzaal. De dag wordt afgesloten met span nende activiteiten voor alle groe pen. SCHIEDAM - Milieudefensie Schiedam zet zaterdag 3 novem ber in de Boterbuurt en de Feministenbuurt de ekobloeme- tjes eens flink buiten. Tesamen met de plantsoenendienst worden zaterdag vanaf 10 uur in de Boterbuurt traditioneel voor 400 gulden aan eko-narcissen geplant. De dienst natuurontwikkeling en de gemeentelijke plantsoenen dienst ondersteunen deze actie van harte. Dit jaar heeft Schiedam ook weer eko-bloem- bollen ingekocht om de plantsoe nen te verfraaien. Ekobloem- bollen zijn bloembollen waar geen bestrijdingsmiddelen en kunstmest aan te pas komt. De bollenteelt in Nederland is een van de takken van de landbouw waar veel bestrijdingsmiddelen worden toegepast. Na het planten van de bollen wor den in de Feministenbuurt huis- aan-huis zakjes eko-bollen uitge deeld. De Feministenbuurt kent namelijk bijna geen openbaar groen. Op deze manier bedankt Milieudefensie de bewoners voor het sparen van oud papier. Milieudefensie en de KNNV halen samen papier op in deze wijk. De opbrengst van het oud papier wil Milieudefensie terug geven aan de wijk. De KNNV besteedt het geld aan de tuin die rond de Boshoek wordt aange legd. Door de hoge opbrengsten dit jaar kan Milieudefensie royaal, voor 1200 gulden, uitpakken. NOORDEINDE 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 www.pash.nl Het Nieuwe Stadsblad loods (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Dottie en Lo la. De twee poesjes zitten in de dierenopvang te wachten op een nieuwe baas. De me dewerkers van de Harga hoeve doen een boekje open over dit alleraardigste tweetal. Vondelingen Dottie en Lola Op 14 oktober is Dottie (zo heb ben wij haar genoemd) bij ons als vondeling binnengebracht. Dottie is muisgrijs/cypers/wit van kleur en ze is gevonden in de Alberdingk Thijmstraat. Wie weet waar deze poes thuis hoort? De volgende vondeling is Lola, mmimm eveneens een poesje. Zij is cy pers/wit van kleur. Ook zij is op 14 oktober gevonden, maar Lola dwaalde rond in de Pascalstraat. Ook over deze poes willen de mensen van de Hargahoeve graag nadere informatie. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur. Op za terdag van 10.00-15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. SCHIEDAM - Emigranten Omroep Rapar stelt alles in het werk om de vier weken geleden totaal onverwacht uit de lucht gehaalde zender, Omroep 4, weer terug te krijgen op de kabel in Schiedam. Daartoe is onlangs een handtekenin genactie opgestart en heeft het team van de radio-omroep brieven gezonden naar wethouder Wiegman en de andere PvdA-gemeenteraadsleden van Schiedam. Maar het geduld van Rapar is inmiddels op. Radiomaker R. Rodriques laat weten: 'We wachten al twee weken lang op een bevredigend antwoord van deze mensen, we hebben nog steeds geen schrijven terug ontvangen. Daarom hebben wij nu besloten de publiciteit te zoeken.' De Rapar-woordvoerder meldt: 'Wij bestaan al twee jaar als emi grantenomroep, we hebben des tijds gevochten om een financiële bijdrage los te krijgen van de gemeente. Die hebben we uitein delijk van wethouder Wiegman gekregen. Onze luisteraars bestaan in belangrijke mate uit Surinamers, Marokkanen en Antillianen. De mensen zijn heel erg boos dat hun zender ineens van de kabel is verdwenen. Zonder enige uitleg.' Geld-kwestie Inmiddels heeft Rapar achter haald dat het verdwijnen van de kabel van de Emigrantenomroep een financiële reden heeft. Rodriques verklaart: 'SLOR, de lokale omroep Rotterdam, is overgestapt op het analoog uit zenden. Dat heeft tot gevolg dat ONS een kastje moet kopen om onze uitzendingen via de kabel weer mogelijk te maken. Dat zou zo'n 10/20.000 gulden kosten. Maar tot op heden is er gewoon niets gebeurd. Wij krijgen te horen: 'op 1 januari zitten jullie gewoon weer op de kabel', maar in die tussentijd blijven onze luis teraars wel gewoon verstoken van hun vertrouwde omroep. Nog eens twee maanden lang.' De medewerker van Rapar meldt: 'Er is ook een brief verstuurd naar de directeur van O.N.S., en naar de Ombudscommissie van de gemeente. Wij weten niet waarom de gemeente en O.N.S. ons in de kou laten staan. Wij zijn toch ook mensen, of zie ik dat verkeerd?' In de brief aan b&w van Schiedam benadrukt Rapar dat Omroep 4 voor 'allochtonen' zeer belangrijk is. Aangegeven wordt dat het om een zeer grote groep mensen gaat. 'Omroep 4 wordt verzorgd door Setasan (Javanen en Hindoestanen), Rapar (Creolen, Antillianen, Arubanen, Chinezen, Indianen) en MOR Migranten OmRoép (Turken, Marokkanen, Bosniërs, Kroaten, Joegoslaven etc. De uitzendingen omvatten ondermeer overlijdens berichten, nieuws uit het land van herkomst, culturele bezigheden, wetswijzigingen (zoals het nieuw belastingstelsel 2001) en gemeentelijke berichtgeving en het programma 'Nieuws uit de eigen wijk'. 'En ja, ze maken ook af en toe weieens wat reclame', beaamt Rodriques. 'Maar er is vooral muziek uit het land van herkomst, dat geeft het gevoel dat wij die in Nederland wonen, ons ook thuis kunnen voelen', benadrukt hij. Rodriques verzekert: 'Het aantal luisteraars van buitenlandse komaf is heel groot, die mensen willen op de hoogte blijven van de ontwikkelingen op het thuis front, om zich klaar te maken voor vertrek naar hun land. Ze willen vooral ook horen hoe de heer Bouterse nu berecht gaat worden en hoe de politieke ban den met Nederland zijn hersteld.' De mensen van Rapar zijn vooral boos over de manier waarop Omroep 4 van de kabel is verd wenen. 'Ze hebben niet eens de moeite genomen om de luiste raars te berichten waarom zij Omroep 4 nu ineens niet meer kunnen ontvangen. Wij waren altijd te beluisteren op 106,5 fm, die frequentie is nu nog steeds vrij op de radio. Daar kan toch wel wat aan gedaan worden? Rapar moet gewoon terug op de kabel in Schiedam! SCHIEDAM - De bewoners van de Schiedamse Gorzen kregen zaterdagavond de schrik van hun leven toen ze in het donker geconfron teerd werden met een groep heksen, tovenaars, spoken en geraamtes. De gruwelijke gasten bleken ove rigens geen kwade bedoelingen te hebben. Achter de angstaanjagende mom bakkesen ging de buurtjeugd schuil die het Halloweenfeest in de Gorzen kwam introduceren. Aangevoerd door mensen van de straatteams, die het feest organi seerden, schuimden de fraai ver klede en met grote lampions uit gedoste kinderen de buurt af om, zoals bij Halloween gebruikelijk is, deur aan deur snoep op te halen als beloning voor hun opzienbarende act. Ze werden rijkelijk beloond. SCHIEDAM - Oude tijden her leefden toen Annie de Reuver donderdag in wijkcentrum De Erker kwam zingen voor een zaal vol 50plussers. In het kader van de interculturele manifesta tie die de Erker dezer dagen in verschillende delen afwerkt ko men alle bezoekersgroepen roy aal aan bod. Annie de Reuver boekte met haar oude succesre pertoire in Schiedam weer als vanouds enorme bijval vanuit de zaal. De tand des tijds heeft haar stem niet aangetast, konden haar vele fans ter plekke constateren. Het wordt de uitdelende mens niet makkelijk gemaakt, hier in Schiedam. Of, om precies te zijn: in winkelcentrum de Passa ge. Wie aldaar zijn mening wil verkondigen, of een produkt wil aanbieden, loopt het risico te worden weggestuurd. Hoe ver bijsterend het ook mag klinken: zonder toestemming wordt daar niets gedaan. Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur werden di verse mensen verordonneerd 'ergens anders te gaan staan', omdat zij flyers en zakjes chips uitdeelden. Er verschenen ver baasde blikken op de gezichten: ergens anders gaan staan? Waar om? Op deze laatste vraag klonk het stellige antwoord: 'Huisre gels!' Inderdaad, u leest het goed. Huisregels. Van de Passa gedirectie. Hieruit valt bijna weinig meer te concluderen, dan dat men op een openbaar toe gankelijke plaats geen mening meer mag verkondigen. Flyers, posters, commerciële intenties of niet, het wordt allemaal de kop ingedrukt. Ergens in ons al ler Grondwet stond toch een re geltje opgenomen over de vrij heid van meningsuiting... Geldt deze ineens niet meer in de Pas sage? Of wordt dit winkelcen trum niet als openbaar bestem peld? Was dat werkelijk zo, dan zou iedereen zich bij de ingang moeten legitimeren. Geen lid van de Passage? Sorry, geen toe gang. Je reinste onzin, en indrui send tegen grondbeginselen. Binnenkort een bord boven de ingangen: 'De directie van de Passage wenst u veel plezier in dit winkelcentrum. Als u maar geen mening heeft.' Laat dit geen waarheid zijn. Look J. Boden, redactie SCHIEDAM De Artoteek Schiedam staat 4 november geheel en al in het teken van de 'dag van de kunstuitleen'. De traditiegetrouw bij zondere dag wordt dit jaar extra feestelijk vanwege het lOjarig be staan van de artoteek. Dat wordt tussen 11 en 17 uur gevierd met koffie, gebak en een ca deautje voor iedere bezoeker. Bovendien leent eenieder die deze dag een abonnement afsluit voor het komende jaar tot aan het eind van het jaar gratis een kunstwerk. Daarnaast wordt 4 november de tentoonstelling 'kunst voor boven de bank' gemaakt door een aantal Schiedammers. De landelijke dag van de kunstuitleen heeft dit jaar als thema 'Ne derland kiest kunst'. In Artoteek Schiedam is dat beperkt tot 'Schie dam kiest kunst'. Een aantal inwoners reageerde enthousiast op de oproep om kunst voor boven de bak te kiezen uit de collectie van de Artoteek. Boven de zitbanken van de artoteek worden tussen 13 en 14 uur de keuze van deze stadgenoten opgehangen. Fotograaf Sjef van Duin legt de kiezer van de kunst, de kunst en de bank in kleur vast. De tentoonstelling blijft tot en met 11 november te zien: woensdag t/m vrijdag van 13.30 tot 17 uur, donderdag van 19 tot 21 uur en zaterdag van 11 tot 17 uur. Autobedrijf J. van der Voorde 5e Industriestraat 39, 3133 EL Vlaardingen anaa Tei. 010 - 434 si 57 anno SCHIEDAM In de Dorpskerk aan het Noor deinde is zondag een gospel- soundavond met m.m.v. het koor Rejoice uit Delft, aanvang 19 uur, toegang gratis bij de uitgang is er een collecte. Vrijdag is er bij het Fortis theater a.d. Schie aan het Stads- erf 1, Little Shop of Horrors; griezelmusical met bill van Dijk, Joke Kruijf e.a. aanvang 20.15 uur. Dinsdag 7 november is er Jeans; The Jubilee Show, aan vang 20.15 uur. Woensdag 8 no vember is er The Award Win ners; Theaterconcert met Willem Nijholt en Greetje Kaufeld. In theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, is morgen De Reddingsbrigade; Paul van Soest, (cabaret) te zien, aanvang 20.15 uur. Reserveren tel. 2467467. in de Linduinakapel (Franke- land) is zondag eucharistievie ring om 9.15 uur: voorganger is pater J. van Schagen met cantor Sjef Engering. Morgen ontvangt Harmonia in het wijkcentrum aan het Wibaut- plein 165, Martin Reul die hel derziende waarnemingen doet d.m.v. door u meegenomen bloe men, aanvang 20 uur, entree f8,50. Zaterdag is er een inloopcon cert in De Grote Kerk om 15 uur met Kees Blijdorp orgel en Lidy Blijdorp cello, toegang gratis. In Podium Café De Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28 is donderdag om 21.30 uur Wil lem v Dullemen (vocaal gi taar), Arie Verhoef (gitaar), Bert Post (drums), Rini v Willigen (vocaal gitaar) te horen. Za terdag om 22 uur is er Q v Loui se met Roeline van Calkar (zang/gitaar), Louis Kamphuis (bas), Gerwin Overdevest (per cussie/zang), Marcel Weelink (gitaar/piano) en Ernst Wijnands (zang), ze spelen eigen nummers met eigenzinnge composities met melodieuze zanglijnen. Zondag om 21.30 uur Op Zon dag kan het anders. Dinsdag om 21 uur jamsessie. Z.O.S. radio zendt iedere maandag van 20 tot 22 uur het progamma ZOS Langs de Wa terweg uit, hier worden allerlei onderwerpen betreffende mi- lieunatuurweer besproken voor kommentaar of suggestie's bel dan naar tel. 4260000. Groei Bloei organiseert 11 november een fietstocht door de Broekpolder, verzamelen om 12.30 uur met de fiets op het Bachplein bij de Boshoek, deel nemers uit Vlaardingen en Maassluis/Maasland kunnen aansluiten bij de fiets/voetbrug over de Vliet in Holy naar de Broekpolder. Donderdag 16 no vember is er een workshop; pad destoel van gips verfen, aanvang 20 uur in de Boshoek, kosten f37,50 voor leden anders f42,50, opgeven bij Joop Wasman tel. 4702631 of Sjoeke Kortland tel. 4714050. STICHTING WELZIJN In De Blauwe Brug aan het Bachplein 590, start morgen te- kenen&schilderen voor 10 t/m 15 jarigen, duur 7 lessen f60,. Voor volwassenen yoga voor be ginners vanaf 9 november, 12 lessen f93,. De cursus tekstver werken start 13 november van 13.30 tot 16.30 uur. Voor info opgeven: tel. 2470464. Vanaf 13.30 uur kunnen kinde ren van 4 t/m 9 jaar van start bij Fantasia, vanaf 13.15 kan er in geschreven worden bij de Blau we Brug voor f 1Woensdag worden er auto's gemaakt van kurken en dozen en er is sport en spel. Bomen en klei en sport&spel op 8 november, een verrekijker en sport&spel op 15 november. Woensdag 29 novem ber is het Sinterklaas. Het Ouder en KinS Centrum organiseert kinderfeestjes in de grote zaal van wijkcentrum Wi- bautplein, van te voren reserve ren voor de woensdag van 14 tot 16 uur, kosten f8,50 per kind min. 5 en max. 9 kinderen van 4 t/m 11 jaar. Er kan gekozen wor den voor een knutselmiddag, spelletjesmiddag of discomid dag. Voor info: tel. 4491511. Vanaf 13 november is het kan toor van het Ouder en Kind Cen trum gevestigd aan het Broers- veld 142, verjaardagsfeestjes blijven op het Dr. Wibautplein. In het Emancipatie centrum aan het Broersveld 142 start een basiscursus vergaderen van 8 november t/m 13 december op woensdag van 9.15 tot 11.15 uur, duur 6 lessen f75,. In Klubhuis Zuid aan de Dwarsstraat 42 is 9 november een beurs voor winterkleding en speelgoed van 10.30 tot 14 uur, deelnemers bepalen zelf de prijs, per nummer kan men 10 kle dingstukken verkopen, 20% van de opbrengst komt ten goede aan de activiteiten van het Klubhuis. Deelnemers kunnen 2 november bellen naar tel. 4367297 voor een deelnemersnummer en in formatie. OUDERENWERK Vrijdag van 14 tot 16 uur is er in Oost een proefles country dansen, gratis, stijldansen in De Woudhoek van 19.30 tot 22.30 uur, kosten fl 7,25 pet maand. Zondag in de 4 molens een thé- dansant van 13.30 tot 16.15 uur, toegang f3,50, Geheugentraining start 25 ja nuari op donderdag van 14 tot 15.15 uur,, kosten f50, met R'- dampas 02,50 in de 4 molens. Ouderen kunnen zich hiervoor aanmelden in het dienstencen trum tel. 4705500. 1 Cd Sperziebonen 500 gram Nieuwe oogst: 2 Cd Hollandse appelen kilo 3 CU Schouderkarbonade 500 gram -&95' 4.95 kilo©®®©,van 200 g halen, 100 g betalen: 4 Cd Bretonse ham verpakt 200 gram, van 5 Cd Goudse belegen kaas 48+ kilo, van Jr&9tT 6 Cd Bolletjes wit of bruin, of witte puntjes zak 6 stuks, van 2e halve prijs: 7 Cd Hagel melk of puur, 2 pakken 400 gram, van 5J& Pickwick vruchtenthee 3 doosjes 10 stuks, van 3SS voor1 voor voor 10.90 voor 2e halve prijs: DubbelFrisss 2 pakken 1 liter, van -3^8" Page Plus toiletpapier pak 8 rollen, van jkTfT voor voor voor voor verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnèl en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010)4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, (010)4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden. Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Emigrantenomroep strij dt voor terugkeer op de kabel fÊ folo: WESTLANDS FOTOBURAEU Deze aanbiedingen zijn alleen met de AH Bonuskaart t/m 5 november as.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3