IN DEZE KRANT Gemeente zet Willem Noorduin in het zonnetje loods intratuin Ook jeugd zet de bloemetjes buiten Acht miljoen voor ophogen wijken Akkers en Velden önze gezellige en sfeervolle KERSTMARKT is weer geopend! I wNi i SaF-":.Lii-a—- ji^ Twee gewonden bij aanrijding PAUL BERG Fietspad afgesloten Help Sint!!! Vrees voor asbest bij bewoners Dr. Savornin Lohmanlaan Let op!!! WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000, VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken JAARGANG 52 Nr. 45 ,-V Op donderdag en vrijdag lEf "koopavond tot^1.00 uur. ml koopzondagen 3, 10 en 17 I JLJi december: 11.00 - 17.00 uun< het GR0EN4 warenhuis it PIJNACKER - Rijskade la AYK SUNCENTRE KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - Op de krui sing Matlingeweg/Honkong- straat raakten vrijdagmiddag twee automobilisten gewond bij een aanrijding. Een 26- jarige vrouw uit Rijswijk wilde vanaf de Hon- kongstraat de Matlingeweg opdraaien en verzuimde daarbij voorrang te verlenen aan een 61-jarige bestuurder uit Maassluis. Beide bestuurders werden voor onderzoek overgebracht naar het Schieland zieken huis. O P T I C I E N Dineke Berg over... service en garantie: "Bent u 55+ en minder mobiel? Wij halen u op en brengen u graag weer naar huis." Proefvaart fluisterboot geslaagd Stoomboot kampt met vertraging VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Vanwege werkzaamheden aan het spoorviaduct over de A4 (Hoekse Lijn, tussen Vlaardin- gen-Oost en Schiedam Nieuw- land) zal het daar aanwezige fietspad tussen 6 november en 14 december worden afgesloten. Ter plaatse zullen fietsers aan de hand van borden worden omge leid. In de genoemde periode zullen werkzaamheden aan het spoor worden verricht, aanpassingen in de bovenleiding worden ge maakt, en zal het oude spoor- en fietsviaduct worden vervangen door een nieuwe. Dit is een bericht voor alle kin deren in Schiedam: Sint Nico- laas heeft een groot probleem. Verderop in deze krant kun je hier alles over lezen. Hij heeft jullie hulp nodig om dit pro bleem op te lossen. De leukste en meest originele oplossingen worden beloond met een Sint Nicolaas VIP-arrangement op 18 november, bij de intocht van Sint. Stuur je oplossing voor 15 no vember naar Sport Recreatie, Postbus 1500, 3100 EA Schie dam. Emailadres: Schen- kel@dsr. schiedam.nl (tel. 2465507). BRANDSTICHTER IN KRAAG GEPAKT - Politiemensen betrap ten zondagmiddag achter winkel centrum Hof van Spaland een jon gen die net een stapel kranten in brand wilde steken. Bij het opdoemen van de politie hield de 12-iarige Schiedammer daar geschrokken mee op. De luci fers die hij bij zich had werden in beslag genomen en vernietigd. Na een waarschuwing en een tele foontje naar zijn ouders werd de jonge brandstichter naar huis ge stuurd. ilieudefensie zette zaterdag letterlijk de bloemetjes eens flink buiten in Schiedam en kreeg daarbij enthousiaste assistentie van de bewoners, jong geleerd is oud gedaan bracht een aan tal kleine plantertjes daarbij maar gelijk even in de praktijk. Het waren 'ekobollen' die in de Botenbuurt en de Feministenbuurt in de grond werden gepoot om ervoor te zorgen dat die wijken in het voorjaar een blommige aanblik bie den. Aan het opkweken van ekobloembollen zijn geen bestrijdingsmiddelen of kunst mest te pas gekomen, ze vormen zo een po sitieve uitschieter in de om zijn royale gif- gebruik 'beruchte'Nederlandse bollenteelt. Samen met de Plantsoenendienst verdeelde Milieudefensie voor 400 gulden aan bollen in de Botenbuurt, daarna werden in de nu nog erg kaaltjes ogende Feministenbuurt huis aan huis zakjes ekobollen uitgedeeld, als beloning voor het in de wijk ingezamel de oud papier. De hoge opbrengst van dit jaar, 1200 gulden, wordt besteed aan de tuin die rond de Boshoek wordt aangelegd. SCHIEDAM - Na jarenlang getouwtrek tussen bewoners en gemeente lijkt een oplossing in zicht voor de met grondverzakkin gen kampende wijken De Akkers en De Velden. Begin volgend jaar wordt een aanvang gemaakt met het ophogen van de ingezakte plek ken. De gemeente heeft acht miljoen beschikbaar gesteld voor het ophogen van de wijken. Daarvan is ruim drie miljoen voor De Akkers, voor de nog ernstiger verzakkingen in De Velden is vijf mil joen beschikbaar. Die grondverzakkingen zijn het gevolg van het feit dat er woningen zijn gebouwd terwijl de grond nog niet afdoende was ingeklonken om daarvoor een goed draagvlak te vormen. SCHIEDAM - Een truck in je straat, die een lading grond met stenen en stuk ken ijzer uitstort. Een chauffeur die zegt dat te doen in opdracht van de gemeente, die de straat gaat egaliseren. Maar dat zou den ze pas in januari vol gend jaar doen. Zoveel voortvarendheid van de ge meente Schiedam, dat ver trouwen de bewoners niet. Ze hebben gelijk, de ge meente weet van niks. De bewoners vrezen dat de zo merkwaardig geloosde grond, ernstig verontrei nigd is, mogelijk zelfs met asbest. Kinderen begrijpen dat ze er niet in moeten spelen. Vrijdagmorgen rond half negen werden bewoners van de Dr. Sa vornin Lohmanlaan in de nieuw bouwwijk Dalsland, tussen Wi- bautplein, RJ. Troelstralaan en Opstandingskerk, opgeschrikt door een kiepauto, die puin op straat uitstortte. Toegesnelde be woners, die de chauffeur en zijn bijrijder om uitleg vroegen, kre gen te horen dat ze handelden in opdracht van de gemeente, en dat de straat zou worden geëga liseerd. Nu klagen de bewoners al jaren over het feit dat hun straat met dure nieuwbouwwo ningen er sinds de oplevering van hun huizen bij ligt als een bouwstraat. De gemeente werkt hem bewust niet af omdat er nog veel bouwverkeer door moet. Daardoor is de straat nog verder verzakt ten opzichte van de stoep, waardoor gevaarlijke situ- De bewoners vrezen dal de gestorte grond ernstig verontreinigd is atie zijn ontstaan die slechts pro visorisch zijn verholpen. Dins dagavond vroeg CDA-fractie- voorzitter M.-Paul van Mansum tijdens de algemene beschou wingen in de gemeenteraad be grip voor de bewoners. Sprekend over de Opstandingskerk kon hij zich voorstellen dat deze zeggen 'verbeter eerst maar eens onze woongeving voor we gaan pra ten over dat gebouw. Het CDA vindt het rieken naar ongelijk heid wanneer je ziet hoe lang de ze bewoners al op een goede woonomgeving moeten wach ten. Je zou denken dat ze na zo veel overlast van de metrobouw juist een streepje voor zouden hebben.' Na eerdere klachten en publica ties in het Nieuwe Stadsblad be loofde wethouder Aad Wiegman (PvdA) onlangs dat de straat in januari volgend jaar op orde zou zijn. Dus verbaasde de plotselin ge vroegtijdige activiteit de be woners. Hun verbazing werd nog groter toen ze de staat van de ge storte grond zagen, vol stenen en stukken ijzer. Toen ze de man nen daarover vroegen, zeiden deze alleen uit te voeren wat hen was opgedragen. Na hun lading te hebben gedropt verlieten ze de straat. Terwijl de ene bewoon ster de telefoon greep om duide lijkheid te verkrijgen, snelde een ander naar het stadskantoor, waar zij vergeefs probeerde wet houder Wiegman of de coördi nerend wethouder te spreken te krijgen. Wel werd een medewer ker van de afdeling bestratingen, die een vrije dag had, gebeld die na op het stadskantoor het ver haal te hebben aangehoord, be reid bleek direct mee te komen naar de Savornin Lohmanlaan. Volgens zeggen van de bewoners kon hij zijn ogen niet geloven. Hij verzekerde de bewoners, dat de gemeente hierin niet de hand had gehad en belde onmiddellijk de milieupolitie, die proces ver baal opmaakte en monsters van de gestorte grond nam. Hij be loofde direct maatregelen te zul len nemen, 's Middags kwam een ploeg, die trachtte de grond uit te rijden. Bewoners verbaas den zich daarover, omdat hen dat niet de aangewezen methode lijkt om te gaan met grond van onbekende samenstelling, die misschien wel vervuild is. Om-- dat het flink geregend had, werd het zo al snel een modderbrij, waarna de mannen hun werk on afgemaakt achterlieten. Wethou der Wiegman verzekerde aan het einde van de dag nogmaals dat de gemeente met deze stort geen bemoeienis had en zegde toe di rect na het weekeinde maatrege len te zullen nemen en maandag ochtend vroeg opnieuw te zullen bellen. Aan het einde van de maandagmiddag hadden de be woners van de Savornin Loh manlaan echter noch het beloof de telefoontje van wethouder Wiegman gehad, noch enige ac tiviteit in hun straat bespeurd. De politie deelde desgevraagd mee, dat een onderzoek is ver richt naar de gebruikte truck, waarvan alleen de kleur bekend was in een poging de schuldige en de herkomst van de grond te achterhalen, doch dat dit niet tot resultaat had geleid. Men kon niet zeggen of de monsters wa ren of nog werden onderzocht. Intussen maken de bewoners van Dalsland, vooral degenen met op straat spelende kinderen, zich zorgen over eventuele verontrei niging van de gestorte grond. 'Je kiest immers niet voor niks zo'n vreemde methode om ervan af te komen', zegt een hunner, erop wijzend dat de chauffeur en zijn maat tegen de buren logen toen deze een uitleg van de stort vroe gen. De kinderen in de straat worden veiligheidshalve maar ingeprent, dat de grond giftig is, en dat ze er absoluut vanaf moe ten blijven. Recente schandalen in Schiedam indachtig, vrezen de bewoners dat de grond zelfs met asbest verontreinigd kan zijn. De kinderen blijken daar, in ieder geval tot nu toe, naar te lui steren. Want in Schiedam weet, niet in de laatste plaats dankzij alle eerdere blunders in Park weg-oost, zelfs een kind intus sen natuurlijk al wel hoe gevaar lijk asbest is, zodat je daar beter ver van blijft. SCHIEDAM - Voor Willem Noorduin kwam met de huldi ging op het Stadskantoor in Schiedam vorige week vrijdag middag een einde aan een zeer vermoeiende week. De Schie- damse deelnemer aan de Para lympische Spelen in Sydney, waarbij hij zowel op het kogel stoten als op het discuswerpen een zilveren medaille veroverde, wil voorlopig even wat rust. "Ik ben na aankomst op Schiphol vorige week dinsdagmorgen al leen maar bezig geweest met de diverse huldigingen. Erg leuk natuurlijk, maar nu wil ik me weer gaan richten op mijn werk en op mijn training," aldus Noorduin, die het initiatief van de gemeente Schiedam om hem in het zonnetje te zetten zeer waardeerde. "Dat doe je natuur lijk goed, vooral de vriendelijke woorden van burgemeester •Scheeres, die een overzicht schetste mijn carrière," aldus Willem Noorduin. De Schie dammer kan na zijn twee zilve ren medailles in Sydney inder daad al terugzien op een indruk wekkende loopbaan met een gouden medaille op de Spelen Uit handen van burgemeester Scheeres ontvangt Willem Noorduin een prachtige kandelaar. van Barcelona op kogelstoten en den in Atlanta veroverde hij een discuswerpen en vier jaar gele- gouden medaille op kogelstoten en een bronzen medaille op het discuswerpen. Daar tussendoor werd hij ook in 1994 wereld kampioen op het discuswerpen. Of Willem Noorduin zijn carriè re op internationaal niveau gaat voortzetten weet hij nog niet. "Je moet er wel erg veel voor doen. Probleem is voorts dat wij ei genlijk maar eenmaal in de vier jaar bij de Olympische Spelen kunnen pieken, daarvoor moetje in die periode erg veel opzij zet ten en ik weet niet of ik dat nog kan opbrengen." Willem Noorduin ontving van de gemeente Schiedam een fraaie kandelaar uitgevoerd in glas voor zijn opmerkelijke pres tatie in Australië. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM -'s-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Ayk Suncentre Schiedam heeft alle lampen weer ver nieuwd. Ongelooflijk f|| snel en mooi bruinen HH in de modernste t tfw zonnestudio van AJKI H Schiedam. k ÜJ Elke daa geopend - a Uratis drankje - Zonder afspraak. Schiedam, Hoogstraat 160B, tel. 2730476 DAT IS DUIDELIJK. Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant tow HAHS SSUZËR Illegale puinstort door onbekenden op klaarlichte dag in Dalsland foto: RONALD STAM Lange lederlaars van "maripe". Perfekte pasvorm en speciale details, zoals deze rubberzooi met leder sleehak. In zwart, bordo en groenleder. In verschillende hoogtes verkrijgbaar. Broersvest 135 Schiedam Centrum Tel. 010 - 426 84 92

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1