Nieuws van de Hargahoeve Van Wassem put inspiratie uit as van rituele kunstverbranding Burgemeester opent nieuw Monuta uitvaartcentrum De toppertjes dag SCHIEDAM U wilt toch ook het beste voor uw Fiat Kledingdief tegen de lamp Schrijfwedstrijd Eerste algemene beschouwingen van het millennium brengen nauwelijks wat nieuws 2.99 7.90 9.90 1.99 19.90 10 3.98 5.98 Het Nieuwe Stadsblad 2 3 4 5 6 7 8 Pepsi Cola 2.78 Autobedrijf J. van der Voorde HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM - Personeel van een kledingzaak in het Hof van Spaland hield vrijdagmiddag een 26-jarige Schiedamse aan die even daarvoor had gepro beerd kleding te stelen. Zij pro beerde zonder te betalen een broek en trui ter waarde van 105 gulden langs de kassa te smok kelen maar werd betrapt toen de alarmpoortjes afgingen. De vrouw werd overgedragen aan de politie en moest mee naar het bureau. SCHIEDAM - De Literaire com missie van het Filmhuis houdt in Schiedam weer een wedstrijd voor schrijvers van verhalen en gedichten. Deelname is mogelijk in beide categorien en het thema van het werk is vrij. Iedere deel nemer mag drie gedichten van maximaal 32 regels of een ver haal van maximaal 1500 woor den insturen. De inzendtermijn sluit op 15 fe bruari 2001Voor info en opvra gen van het reglement: Anneke Blok (tel. 4751785) of Dick Kok (4702490). (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Cora en Gaya. Twee roodharige poezenda- mes die in de dierenopvang zitten te wachten op een nieuwe baas. De medewer kers van de Hargahoeve doen een boekje open over dit fraai ogende tweetal. Cora werd knuffelkat De rode kat op de foto heet Co- ra. De ongeveer 8 jaar oude poes kreeg die naam nadat zij als zwerver was binnengebracht in het asiel. Cora zit daar al sinds juni en had in het begin nogal problemen om zich aan te pas sen. Ze was zeer angstig voor kleine ruimtes. Inmiddels is ze helemaal bijgetrokken en is ze een enorme knuffel geworden. Cora is wel een kat die zelf be paalt wanneer ze wordt aange haald. Het is niet bekend of zij met andere katten of honden overweg kan. Gaya: 'n pittige tante Gaya is een rood/witte poes van ongeveer een jaar oud. Gaya is in het asiel terecht gekomen om dat haar baasje te ziek was om nog voor haar te kunnen zorgen. Gaya is een poes met een pittig karakter en daarom zoekt het asielteam voor haar mensen die geen kleine kinderen of andere dieren hebben. Omdat Gaya nogal over wat energie beschikt, zou het voor haar geen overbodi ge luxe zijn als ze de mogelijk heid krijgt om af en toe naar bui ten te kunnen. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur. Op za terdag van 10.00-15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. M Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - Het AOV zegt het bij monde van Catelijne Raaphorst-de Groot het hardst: wethouder Aad Wiegman (PvdA) 'huldigt maar één keuze: zijn keuze'. Maar de aanval op de geplaagde wethouder van financiën, bezig aan zijn elfde jaar in die functie, werd geleid door CDA- fractievoorzitter M.-Paul van Mansum. Het CDA verwijt Wiegman de kerntakendiscussie wel te starten maar ver volgens pas te vervolgen nadat de commissie hem daartoe unaniem dwingt. "Maar deze wethouder heeft', aldus Van Mansum, 'blijkbaar nog steeds voldoende krediet om ge woon z'n eigen gang te gaan'. 'Nog steeds voldoende krediet', opvallende woorden uit de mond van de fractievoorzitter van de grootste oppositiepartij, die ja ren uitblonk in mildheid jegens het collega, maar die de zich bij de vorige algemene beschou wingen in een felle aanvaring met burgemeester Reinier Scheeres (ook PvdA) over de VVV plotseling ontpopte als op positieleider en die rol bij vlagen met verve vervult. Onlangs stemde het CDA voor een door SP, AOV en Gemeente belangen ingediende motie van wantrouwen tegen Wiegman. 'Nog steeds voldoende krediet' duidt erop, dat het CDA hoopt en wellicht verwacht dat dit kre diet, nog slechts bij de coalitie partijen aanwezig, zal afbrokke len. Het CDA laat het niet bij kritiek op de manier waarop Wiegman met de kerntakendis cussie omgaat. Ook over de erf pacht moet Wiegman ervan lus ten; 'als er niet te scoren valt, lijkt hij vooral te willen vertra gen'. Ook de VVD, vanouds een fer vent voorstander van de verkoop van grond in eigendom aan hui zenbezitters, verwijt coalitiege noot Wiegman geen uitvoering te geven 'aan een uitermate be langrijk onderdeel van het colle gewerkprogramma. De VVD diende een motie in, die op een zeer nipte meerderheid zou kun nen afstevenen (tegenstanders PvdA, GroenLinks en SP zijn samen goed voor 17 van de 25 raadsleden, het zal er bij de stemming donderdag wellicht opnieuw van afhangen of CD-er Bierhuizen aanwezig is). Het CDA heeft niet alleen kri tiek op het functioneren van Wiegman als wethouder van fi nanciën, ook als wethouder van onderwijs moet hij het ontgel den. Van Mansum: 'Bij de Taal tuin staat een portocabin die al acht jaar de functie van school heeft. Hoe tijdelijk is tijdelijk?'. Toch was er dinsdagavond ook lof voor Wiegman te horen, en wel van Menno Siljée, de frac tievoorzitter van de PvdA waar voor Wiegman nu al bijna dertig jaar in de Schiedamse gemeente raad zetelt. Siljée stelde Wieg man ten voorbeeld voor het wijkwethouderschap, dat maar moeilijk van de grond komt. 'In Oost gaan ambtenaren en de wijkwethouder Aad Wiegman om de tafel zitten met bewo ners'. Siljée deed dit in het deel van zijn betoog waarin hij pleitte voor het 'teruggeven van de wij ken aan de bewoners', door hen over een reeks van jaren geleide lijk mee te laten beslissen over een steeds groter deel van het geld dat in hun wijk wordt be steed. SCHIEDAM - De scheuren in de gevel van het nieuwe stadskantoor acht het CDA een afspiegeling van de vele scheuren die het consta teert in de Schiedamse poli tiek, tussen de leden van het college die met verdeel de meningen voorstellen -zoals het bestemmings plan voor het ziekenhuis- aan de raad presenteren, tussen bestuur en ambtena ren, tussen college en raad ('waardoor scoren belang rijker lijkt te worden dan samen bouwen aan een toe komst voor de stad') en tussen raadsleden onder ling, die 'conferenties nodig hebben om te komen tot waar ze samen voor staan: een betere stad waarin het goed samen wonen, samen werken en samen recreëren is'. Het Theater aan de Schie komt niet erg uit de verf als congres accommodatie. Het CDA noemt het zelfs 'een ander geheim van Holland' dat het theater zich zo ook profileert. Fractievoorzitter M.-Paul van Mansum bepleit dat de miljoenenachterstand in huurbetalingen aan de gemeen te, die het Nieuwe Stadsblad vo rige maand onthulde, snel wordt weggewerkt omdat hij deze fu nest acht voor het aantrekken van potentiële klanten. Tevens bepleit het CDA dat de verdie pingen van het stadskantoor die leegkomen wanneer de mede werkers van Stedelijk Beheer verhuizen naar de ONS, ver bouwt tot kamers waarin de con gresgangers in kleinere werk groepen bijeen kunnen komen. Chatroom Volgens de PvdA-fractie is de internetpagina van de gemeente Schiedam weinig meer dan 'een electronische folder'. Net als an dere fracties hekelde de PvdA het gebrek aan actualiteit en het beperkte gebruik dat van de be schikbare technieken wordt ge maakt. 'Maak van de internetpa gina een echt interactief medi um', aldus PvdA-fractievoorzit- ter Menno Siljée. 'Laat burgers meepraten via chatrooms waar ook politici en ambtenaren aan kunnen deelnemen. Laat scho lieren hun taalvaardigheid en computervaardigheid uitprobe ren door op internationaal ni veau, in samenwerking met de partnersteden, chatrooms in te richten.' Des Bouvrie De VVD verwijt de Schiedamse winkeliers, onvoldoende te anti ciperen op de komst van Jan des Bouvrie naar de Korenbeurs. De nieuwe opties die de komst van Jan des Bouvrie naar de gene- verstad biedt, worden nog niet benut, aldus fractievoorzitter Will van Wijk tijdens de algeme ne beschouwingen. Maar niet al leen de Schiedamse onderne mers, ook de gemeente schiet te kort. 'In verband met de komst van Des Bouvrie is verruiming van de parkeermogelijkheden aan de noordwestkant van het centrum des te dringender'. Zo lang die nog niet kan worden ge bouwd, wil de VVD dat extra be wegwijzering naar wel beschik bare parkeergelegenheden en daarvandaan markering van de looproutes naar de Korenbeurs nodig is. Meeprofiteren De VVD wil Schiedammers la ten meeprofiteren van het gun stige economisch klimaat Frac tievoorzitter Will van Wijk stelt voor de zogenaamde zalmsnip in 2001 niet meer met een kwart te korten, doch weer geheel door te sluizen aan de burgers. Boven dien wenst de VVD dat de ge meente geen extra OZB-inkom- sten genereert door de hogere taxatiewaarden van de wonin gen, die vanaf 2001 als grond slag gelden. Daarom moeten de heffingspercentages omlaag, zo dat de burgers ondanks de hoge re waarde van hun huis net zo veel betalen en de gemeente niet meer, maar ook niet minder, ont vangt. Kritiek op SVP Noemde PvdA-vice-fractievoor- zitter de Schiedam Vlaardingen Promotie onlangs voor de mi crofoon van Radio Schiedam nog 'een uit de hand gelopen hobby', de VVD-fractie zegde er tijdens de algemene beschou wingen onvoorwaardelijke steun aan toe. In tegenstelling tot het CDA. Dat wil 'het geld voor de Schie dam Vlaardingen Promotie ge durende een jaar in het schoon maken van de binnenstad stop pen.' Daarmee 'bereiken we waarschijnlijk veel meer, inclu sief tevreden inwoners'. en op winkelpui Niet alleen de wethouder van fi nanciën, ook de nieuwe vesti ging van een beddengigant op de hoek van de Lange Nieuwstraat en Oranjestraat moest het giste renavond tijdens de algemene beschouwingen in de gemeente raad ontgelden. CDA-fractievoorzitter M.-Paul van Mansum uitte zijn frustratie over de aankleding van de gevel en etalage: 'de pui van deze zaak heeft een uitstraling gekregen die alle inspanningen van min stens vier winkeliers in de direc te omgeving om iets van klasse en stijl uit te stralen teniet doet.' Van Mansum verwijt het college niet tegen de inbreuk op de ge wenste opwaardering van het openbaar gebied op te treden. Cultuurcentrum Een cultuurcentrum op wijkni veau, de eerste in Nieuwland. Door wijkbewoners zelf vorm gegeven. De gemeente zorgt voor een ruimte, infrastructuur en profes sionele ondersteuning. De buurt bewoners zelf organiseren hun eigen tentoonstellingen, shows en waar zij verder behoefte aan hebben. Dat beeld schetste Judith Boer- tjens, fractievoorzitter van GroenLinks. Ook via lokale TV moet de gemeente volgens GroenLinks de Schiedammers in staat stellen de ontwikkelingen in hun wijk in beeld te brengen en daarover een mening te ge ven. Voorleesambtenaren De gemeenteraadsleden van GroenLinks geven het goede voorbeeld, dat naar ze hopen door de andere fracties, maar ook door ambtenaren van de ge meente, zal worden gevolgd. In de middagpauzes gaan de GroenLinksers voorlezen op de basischolen in Schiedam. De eerste reactie is al binnen: 'Een mooi initiatief, zolang het voor lezen maar niet uit hun verkie zingsprogramma gebeurt'. SCHIEDAM - Het gebeurt maar zelden dat een kunstenaar een vuur tje stookt van zijn werk. Tony van Wassem deed dat wel. Zaterdag stak de Schiedamse fotograaf/schilder eigenhandig een aantal van zijn oude werkstukken in de fik. Niet omdat hij die zat was, maar om te bewerkstelligen dat als een 'fenix' uit de as van zijn oude werk in spiratie zou ontstaan voor nieuw werk. Bij een loods van FireF in Vlaardingen werd het zaterdag een ritueel afscheid van het oude werk, in de stijl van de Indiase lijkverbrandingen. Het idee voor deze vurige vernieuwing werd geboren toen de Schie damse kunstenaar Van Wassem een reis van drie maanden maakte door India en Nepal. Het betekende een ommekeer in zijn leven. Hij keerde terug met vele foto's van het Nepalese straatbeeld. Een deel ervan, vooral de opnamen die schilderachtige gevels van huizen tot onderwerp hebben, drukte hij af. Enkele foto's met patronen die hij op gevels aantrof dienden als voor beeld voor abstracte schilderijen op aluminium en geoxideerd metaal. Dat en ander recent werk is momenteel te zien in de expositie 'Hui zen en zelfportretten uit India en Nepal' die tot 10 december in het Stedelijk Museum van Schiedam. De as die zaterdag overbleef na de kunstverbranding is niet, zoals in India gebruikelijk is, over het water uitgestrooid. Die neemt Van Was sem op in een nieuw kunstwerk. WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 45 - 1441 ZAKELIJK BEKEKEN De dood is voor velen nog iets waar men liever niet over praat. Toch is het een belangrijk deel van het leven, namelijk de afsluiting ervan. Een goede zorg is dan ook geen overbodige luxe, als men zich be denkt wat er allemaal bij een begrafenis of crematie komt kijken. Monuta weet als geen ander hoe zij hiermee om moet gaan. Zij speelt al sinds jaar en dag in op de wensen van de overledene en diens na bestaanden. Vanaf nu doet zij dat in Schiedam ook vanuit een geheel nieuw pand. Was de lokatie aan de Nassaulaan verouderd, en ont stonden er vele malen parkeerproblemen, toch moest de kwaliteit van de uitvaart nog veel verder omhoog. Mensen stellen veel hogere ei sen aan een uitvaart dan voorheen het geval was. Nu is Monuta/ABO-Van den Boogert (om de gehele naam maar te noemen) gevestigd aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan, en het mag duidelijk zijn, dat dit een flinke verbetering is. Het is een rond pand, met 4 opbaarkamers en 3 ontvangstkamers, waarin men naar eigen inzicht de uitvaart kan meemaken. Want dat is de grond gedachte bij Monuta: men mag en kan meedoen met het verzorgen van de uitvaart, in welke mate men dat dan ook wil. Het nieuwe onderkomen staat op een geheel eigen terrein met 40 par keerplaatsen. Er is een tuin, waarin men in alle rust een gedenksteen kan uitzoeken. Ook kan men een kijkje nemen in het infocentrum met urnen en kisten, en een rijk assortiment aan rouwdrukwerk, dat natuurlijk ook 'op maat' kan worden gemaakt. Specifiek is, dat Mo nuta ook 's avonds geopend is, en dat men bij een plechtigheid niet alleen de gebruikelijke koffie met broodjes aangeboden krijgt, maar men ook de keuze heeft uit een aantal soorten wijn. Wil men desondanks niet daar worden opgebaard, dan kan men ui teraard gewoon thuis de volledige verzorging krijgen. Met een eigen koeling is het mogelijk de overledene tot aan de uitvaart in zijn ver trouwde omgeving te laten liggen. Burgemeester Scheeres opent vrijdag om 12.00 uur het nieuwe Mo- nuta-uitvaartcentrum aan de Honnerlage Gretelaan 377. Daarbij reikt hij, samen met vestigingsmanager Jan Heinsbroek, een cheque uit aan de heer Meeusen van de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam. Meer informatie over Monuta is te vinden op www.monuta.nl, via het gratis nummer 0800-0230550. Maar natuurlijk via de vesti ging zelf, telefoon 010-426 76 78. Nü CU Braziliaanse perssinaasappelen net 2.5 kilo OhGehakt half-om-half 500 gram ik4ff 4.45 kilo ®®s© LE9Ü Ch Magere varkenslappen 500 gram JAZT5A5 ChZaanse snijder heel ChZaanlander kazen 48+ nü per kilo een Bonusvoordeel van 3.00 .2230- 3 halen, 2 betalen: Croma Bak Braad 3 pakjes a 200 gram AHr7 Kanis Gunnink snelfiltermaling 2 pakken 500 gram U30 1U.UU 2e halve prijs: 2 flessen 1.5 liter naar keuze AAfT 3.67 3 halen, 2 betalen: Ch Knakworst 3 blikken a 10 stuks %%T 3 halen, 2 betalen: Ch Keukenpapier decor 3 pakken a 2 rollen -83T 5e Industriestraat 39, 3133 EL Vlaardingen Tel. 010 - 434 81 57 GIRO 626 I loods Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 28 november 2000 en zolang de voorraad strekt. Voor uw j dichtstbijzijnde Gall Gall, bel: 023 - 56 60 555. www.gall.nl verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, (010)4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Wiegman zwaar onder vuur graanjenever ERVEN LUCAS BOLS y- Scheuren in stadskantoor en politiek De kunstwerken gaan in de stijl van de Indiase lijkverbranding in vlammen op foto: HANS KEIJZER drZ.. kilo L3.9Ö Bij aankoop van 1 kilo een gratis glazen kaasplateau Deze aanbiedingen zijn alleen geldig met de AH Bonuskaart t/m 12 november a.s. "De vrijwilligers van Habitat leveren elke dag recordprestaties. Op mijn steun kunnen ze bouwen!" (Nellie Cooman. wereldkampioen 60 meter indoor) i Habitat for Humanity Voor informatie bel: 023-54748I4 of schrijf naar: Postbus 3290 200I DG Haarlem Samen hulzen bouwen voor een menswaardig bestaan.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3