veiligheid? beveiligers J Wordt u onze nieuwe collega? Carpoolen via internet Op vakantie in de grote stad Waarschuwingsetiket op besmet pluimveevlees 010-421 99 44 cso het Zonnehuis Vlaardingen Sta jij voor Apenkenner geeft lezing DOCENTEN VERZORGENDE I.G. "Met 0900 - 1450?" loonadministrateur/ administratief medewerk(st)er M&R Accountants Parkeergelden elektronisch geïnd Nominale ziekenfondspremie jongeren afgeschaft Consumentenbond tegen heffing auteursrechten pc Sieraden tentoon DONDERDAG 9 NOVEMBER 2000 45-NS2-15 Schulden komen voor in alle lagen van de bevolking. Soms als gevolg van onver standige uitgaven, maar vaker als gevolg van een samenloop van omstandig heden zoals ontslag, schei ding of ziekte. Naar schat ting kampen 200 duizend Nederlandse gezinnen met problematische schulden. Een groot deel durft geen hulp te vragen, terwijl die wel voorhanden is. Schulden ontstaan vaak onge merkt. Mensen met een laag inkomen kunnen tegenvallers niet opvangen en vervallen lang zaam van het ene probleem in het andere. Ze kunnen de huur en de energierekening niet meer betalen en de wasmachine gaat ook nog stuk. Kwetsbaar zijn ook huishoudens met inkomens daling door scheiding ziekte of ontslag. Mensen die in financië le problemen dreigen te raken, vinden het vaak moeilijk om hulp te vragen. Liever vullen ze zo lang mogelijk het ene gat met het andere of openen zij de post niet om hun probleem niet te hoeven onderkennen. Maar als de deurwaarder beslag laat leg gen op een deel van het inkomen of de woning wordt ontruimd, lukt dat niet meer. Het is echter niet nodig om het zover te laten komen. Er zijn professionele schuldhulpverle ners die kijken hoe groot het probleem is. Misschien wordt onvoldoende gebruik gemaakt van voorzieningen als huursub sidie en bijzondere bijstand en is het met deze extraatjes welk mogelijk om rond te komen. Minnelijk akkoord Lukt het niet op deze manier tot een oplossing te komen, dan bekijkt de schuldhulpverlener de persoonlijke financiële situatie en bepaalt aan de hand van een beproefde methode hoeveel geld maandelijks opzij kan worden gezet om schulden af te lossen. Vervolgens doet hij een aanbod aan de schuldeisers. Accepteren de schuldeisers dit aanbod, dan is sprake van een minnelijk akkoord. In dat geval moet de schuldenaar er rekening mee houden dat het inkomen driejaar lang iets onder het bijstandsmi nimum ligt en de rest wordt gebruikt voor aflossing. Ook kunnen waardevolle goederen worden verkocht om de schuld eisers tegemoet te komen. Tijdens de looptijd van het akkoord proberen de schuld hulpverleners ook nog eens vast te stellen wat de oorzaak van de problemen is geweest. In som mige gevallen is het zelfs goed dat het beheer over de uitgaven een tijdlang uit handen wordt gegeven. De vaste lasten worden dan automatisch betaald en de schuldenaar krijgt een vast leef geld. Schuldhulpverleners zijn meest al verbonden aan de gemeente. Zij werken bijvoorbeeld bij of voor een gemeentelijke krediet bank, de sociale dienst of het maatschappelijk werk of bij een gespecialiseerd bedrijf dat door de gemeente wordt ingehuurd. Wettelijke schuldsanering Soms lukt het echter niet om vrijwillig tot overeenstemming met schuldeisers te komen. Er is te weinig ruimte in het budget om een fatsoenlijk aanbod te doen aan de schuldeisers of die wijzen het akkoord om een andere reden af. In dat geval kan men een beroep doen op de wet telijke schuldsaneringsregeling. In grote lijn komt dat neer op een minnelijk akkoord. De schuldenaar leeft drie jaar lang iets onder bijstandsniveau en stelt de rest van zijn inkomen (en eventueel waardevolle goederen) beschikbaar voor aflossing aan schuldeisers. Daarna hoeft het restant van de schulden niet terug te worden betaald. In dit geval is het echter de rechtbank en niet de schuldeiser die beslist over de uitvoering van de regeling. De rechtbank beoor deelt of de afspraken worden nakomen, of de schuldenaar bij het ontstaan van de schulden 'te goeder trouw' is geweest en of iemand eerder gebruik heeft gemaakt van de regeling. Wie gebruik kan maken van de schuldsanering, krijgt een bewindvoerder toegewezen en heeft in elk geval geen last meer van allerlei incassomaatregelen. Tijdens de wettelijke schuldsa nering kan een oplossing worden gezocht voor de oorzaken van de problemen om te voorkomen dat er opnieuw schulden worden gemaakt. Overigens zijn de minnelijke en wettelijke schuldsanering ook toegankelijk voor zelfstandige ondernemers. Meer informatie is te vinden bij de sociale dienst of afdeling voorlichting van de gemeente. Daar ligt ook een folder over schuldhulpverlening. Of kijk op internet: www. wsnp. rvr. org. 61 CSG Aquamarijn zoekt voor de afdeling Groen van Prinsterer muziek 14 uur aardrijkskunde natuurkunde, AIMW 14 uur Heeft u het voornemen om in het nieuwe jaar een opleiding te gaan volgen? Dan is dit uw kans! Het Zonnehuis Vlaardingen biedt u de mogelijkheid tot het volgen van de opleiding U werkt 4 dagen per week in het Zonnehuis als leerling en krijgt 1 dag per week theorie. De eerste twee maanden volgt u les in het Zonnehuis, daarna volgt u gedurende drie jaar 1 dag in de week theorielessen op een opleidingsinstituut. Als u in bezit bent van een MAVO-diploma of een VBO-diploma met drie vakken op C-niveau of beschikt over werkervaring én een goede motivatie, dan kunt u reageren. Heeft u interesse, wilt u solliciteren? Neemt u dan snel contact op met Hans Kramers (docent) of Kees Schriek (opleidingscoördinator), telefoonnummer: 010-4759595. éi? Security Partners Nederland zoekt zonder diploma Professioneel en persoonlijk Wie iemand zoekt om mee te rijden naar het werk kan sinds kort terecht op de internetsite www.liftcentrale.net. Chauffeur respectievelijk meerijder toetsen datum, naam, start- en eindbestemming en hun telefoonnummer of emailadres in. Deze data zijn voor andere gebruikers 24 uur per dag toegankelijk. Daardoor is het voor zoekers en aanbieders die met elkaar mee willen rijden mogelijk direct contact met elkaar op te nemen, om details, reiskos ten en een ontmoetingsplaats af te spreken. Is er in een stad geen pas send aanbod, dan kan hij in de dichtstbijzijnde stad naar een passen de meerijdmogelijkheid of meerijder zoeken. Het doel van de site is het voorkomen van milieuvervuiling en een verstandiger gebruik van energie. Stedentrips worden steeds populairder. Van de Nederlandse bevol king maakte acht procent in 1999 een stedenreis (1,2 miljoen men sen), terwijl ruim 3,2 miljoen mensen aangeven serieus van plan te zijn de komende drie jaar een stedenreis te gaan maken. Het aanbod aan stedenvakanties in Nederland is echter nogal magertjes. Reden voor VVV Vakanties de reisgids 'City Breaks' te presenteren. Daarin tal van arrangementen in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Maastricht en Groningen. 'In 1999 boden touroperators in totaal 15 programma's 2538 ver schillende citytrips aan - exclusief Londen en Parijs - waarvan slechts 76 (2,9 procent) in Nederland', meldt Hans van Driem, direc teur Toerisme Recreatie Nederland. De uitgave van een Nederlandse stedengids komt volgens hem op een uitgelezen moment. 'Cultuur- en stedelijk toerisme hebben de politieke wind mee. In het landelijke grotestedenbeleid krijgt toerisme een belangrijkere rol toebedeeld, stedelijke ontwikkelingsplannen toerisme zijn opgesteld en er vindt een inhaalslag in restauratie van monumenten in grote steden plaats. Daarnaast zijn 4e toeristische investeringen in de Nederlandse steden sterk gegroeid, wat heeft geleid tot een toename van het aantal hotel bedden, attracties, evenementen en horecagelegenheden.' 'City Breaks' is volgens Van Driem meer dan een veredelde hotel- en transportbrochure. 'De zeventig korte stedenvakanties dompelen de toerist onder in de genoegens van de grote stad en laten deze van een ludieke, onbekende kant zien. Beleving en ervaringen staan centraal.' In Amsterdam staat onder meer de excursie 'Gluren bij de buren' op het programma, Den Haag laat zich zien als kleurrijke 'city mondial', Rotterdam laat de sfeer van Ketelbinkie herleven, Groningen laat de toerist meedraaien in de artistieke wereld en Maastricht biedt bijzon dere inkijkjes in het culturele en ook zeer culinaire Rijke Roomsche Leven. Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Groningen en Maastricht gaan hiermee nadrukkelijk de concurrentie aan met populaire ste- denbestemmingen als Parijs, Brugge of Londen. Pluimveevlees dat besmet is met Campylobacter en/of Salmonella mag uitsluitend verpakt en met een waarschuwing in winkels worden verkocht. Deze waarschuwing geeft aan op welke wijze de consu ment besmet pluimveevlees veilig kan bereiden en opeten. Het kabi netsbesluit is bedoeld als tijdelijke maatregel, vooruitlopend op een verbod besmet pluimveevlees te verhandelen. Dit verbod zal op iets langere termijn ingaan. In 1997 heeft het bedrijfsleven een plan van aanpak opgesteld om de besmetting van pluimveevlees met Campylobacter en Salmonella terug te dringen. De maatregelen hebben voor Salmonella weliswaar geleid tot een verminderde besmetting, maar het gestelde doel van maximaal tien procent besmet pluimvee is niet bereikt. Voor Campylobacter heeft het plan van aanpak slechts geresulteerd in een marginale verbetering. Met het oog op de volksgezondheid vindt het kabinet het niet verantwoord langer te wachten met maatregelen. Het besluit heeft geen betrekking op onbesmet pluimveevlees. De waarschuwing die op de verpakking komt te staan luidt: 'Let op, dit product bevat ziekmakende bacteriën. Zorg daarom dat deze bac teriën niet via de verpakking, uw handen of het keukengerei in uw eten terechtkomen. Maak het vlees door en door gaar om deze bacte riën uit te schakelen.' Het is de bedoeling dat de regeling op 15 februari 2001 inwerking treedt. ACTIEVE, ZELFSTANDIGE ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER Gemeenten krijgen de mogelijk heid parkeergelden uitsluitend1 elektronisch te innen, bijvoor beeld via chipkaarten of kaart systemen zoals telefoonkaarten. Volgens het kabinet worden gemeenten bij de huidige appa ratuur 'in ernstige mate' gecon fronteerd met diefstal en vernie ling bij het innen van parkeer gelden. Als voorwaarde is gesteld dat burgers makkelijk hun parkeer- geld moeten kunnen voldoen. Zo moeten er voldoende verkoop punten met zogeheten niet-reke- ninggebonden kaarten beschik baar zijn. Op die manier is het voor bijvoorbeeld toeristen ook mogelijk om eenvoudig te kun nen betalen. Deze kaarten met een landelijke dekking worden binnenkort op de markt ge bracht. De invoering van de euro per 1 januari 2002 is een goede gelegenheid hiertoe over te gaan omdat parkeerautomaten dan toch moeten worden vervangen of aangepast. Jongeren tot 18 jaar hoeven in de toekomst geen nominale zieken fondspremie meer te betalen. Dat heeft het kabinet besloten op voorstel van minister Borst van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Op dit moment komen jongeren met een bijbaantje vanzelf terecht in het ziekenfonds, waar ze te maken krijgen met een nominale premie van 35 gulden per maand. Omdat de bijbaners gemiddeld honderd tot honderd- vijftig gulden per maand verdie nen, neemt die premie meteen een forse hap uit hun zuurver diende centjes. Het kabinet streeft ernaar dé maatregel per 1 april 2001 in te voeren. De Consumentenbond ziet ern stige bezwaren tegen het heffen van auteursrechten bij de aan schaf van computers. Daarmee zou de koper voldoen aan zijn verplichtingen als hij muziekbe standen op zijn harde schijf zet. Het idee van de heffing komt van twee advocaten, die het publiceerden in het Nederlands Juristenblad van 27 oktober. Wie een computer aanschaft, betaalt vooraf voor de auteurs rechten bij het downloaden van muziek. Volgens de advocaten is -zo'n constructie vergelijkbaar met de heffing die nu al geldt bij aanschaf van blanco cd's of cas settebandjes. De Consumenten bond vindt deze vergelijking veel te ver gaan, omdat slechts een klein deel van de compute raars hun computer (mede) gebruikt voor het downloaden van muziek. Apenkenner Erans de Waal geeft vrijdag 10 november een lezing in de Erasmus Universiteit Rotterdam. De Waal is bioloog en onder zoekt sinds 1981 het gedrag van apen. Bij veel dieren worden kennis en gewoonten overgedra gen van de ene generatie op de andere. Er is steeds meer onder zoek naar de vraag of deze tradi ties vergelijkbaar zijn met de menselijke cultuur. Een heel nieuw vakgebied is in de maak, de zogenoemde culturele prima- tologie. Komend voorjaar ver schijnt De Waals nieuwe boek 'De Aap en de Sushi Chef'. De lezing is van 14.00 tot 15.30 uur in zaal B2. Toegang is gratis. In galerie De Lotus te Scheveningen is van 11 november tot en met 16 december het werk te zien van Petra Hartman, Coen Mulder en Irene de Visser. Het drietal maakt sieraden, elk met hun eigen mate rialen, technieken en the ma's. De galerie is te vinden aan de Zwolsestraat 50 en is geo pend van donderdag tot en met zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur. Of op afspraak. Het tele foonnummer is 070- 350 95 89. Schulden? Vraag tijdig om hulp CSG Aquamarijn is een christelijke scholen gemeenschap voor vmbo, havo, atheneum en gymnasium. Het centrale doel van CSG Aquamarijn is om elke leerling op grond van aanleg en inzet een optimale leerweg aan te bieden, waardoor iedere toegelaten leerling verzekerd is van een gekwalificeerde uitstroom. Naast de lessen zijn er veel culturele, sportieve en sociale activiteiten. CSG Aquamarijn telt 2850 leerlingen, 260 personeelsleden en bestaat uit drie afdelingen: Afdeling Gilde Vmbo Schiedam en Vlaardingen Afdeling Groen van Prlnsterer Vmbo/havo/atheneum/ gymnasium Vlaardingen Afdeling Westland Zuid— Vmbo/havo/vwo Maassluis en Vlaardingen CSG Aquamarijn is aangesloten bij het samenwerkingsverband PCVO Zuid-Holland. Binnen dit samenwerkingsverband werken negen scholengemeenschap pen samen op het gebied van personeelszorg en mobiliteit. 2e graads zo spoedig mogelijk tot en met 23 maart 2001 2e graads van 8 januari tot en met 24 april 2001 1 2 uur le en 2e graads, van I maart tot en met het einde van de cursus 2001 Bij alle bovengenoemde vacatures gaat het om vervanging wegens zwangerschapsverlof. We verwachten van u dat u uit persoonlijke overtuiging de christelijke identiteit van onze school tot uiting laat komen in de dagelijkse praktijk. U wilt enthousiast en actief meewerken aan een prettig leef-, leer- en werkklimaat in onze school. Gelieve uw sollicitatie zo spoedig mogelijk te richten aan de Centrale Directie van CSG Aquamarjjn, t.a.v. de heer J. Hofland, Postbus 3040, 3130 CA Vlaardingen. De heer Hofland is ook telefonisch te bereiken (010) 445 22 22 (centrale directie) of (0182) 39 58 4 I (privé) om uw vragen over deze vacatures te beantwoorden. Als u het even niet meer weet: bel Korrelatie Korrelatie wijst u de weg in het doolhof van instellingen voor gezondheidszorg en welzijn, de regelingen en de voorzieningen. korrelatie tel. 0900 -1450 (30 ct per minuut) email vraag@korrelatie.nl www.korrelatie.nl Bij SPN zijn diverse contractvormen mogelijk, w.o. vast dienstverband! Uiteraard bied SPN uitstekende arbeidsvoorwaarden. J Bel voor meer informatie: j Gespecialiseerd in beveiligingspersoneel Security Partners Nederland, Marten Meesweg 91A 3068 AV Rotterdam Vestigingen in: Amsterdam, Apeldoorn, Breda, Maastricht, Nieuwegein, Nijmegen en Rotterdam. Internet: www.fhmgroup.nl, E-mail: rotterdam@fhmgroup.nl Molenaar Remmerswaal Accountants verricht diensten voor ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf. Naast^el cogtrplerén en samenstellen van jaarrekeningen, verzorgen wij voor onze cliënten salarispeil financiële administraties en fiscale aangiften. Molenaar Repimejrswaal Accountants maakt deel uit van de Remmerswaal Groep, een samenwerkings verband bestaande uit zelfstandige kantoren van accountants, belasting- en bedrijfsadviseurs. Binnen onze praktijk, gericht op het Midden- en Kleinbedrijf, hebben wij de volgende com binatievacature: die met betrekking tot de loonadministratieve dienstverlening voor onze relaties zelfstandig loon- en salarisadministraties kan verzorgen, zo ook begeleiding en advisering van deze cliën ten. Met betrekking tot de niet-loonadministratieve werkzaamheden moet gedacht worden aan het op ons kantoor voeren van financiële administraties voor cliënten uit het midden- en kleinbedrijf. Zijn of haar opleiding dient minimaal te liggen op MBO-niveau (bedrijfsadministratieve richting), bij voorkeur aangevuld met het Praktijkdiploma Loonadministratie of studerend hiervoor. Wij bieden een uitstekende werkomgeving waarin voor gemotiveerde en representatieve medewerk(st)ers volop kansen liggen. Het salaris wordt overeengekomen op basis van uw individuele vaardigheden en natuurlijk op basis van de ervaring die u inbrengt Tevens bieden wij u goede secundaire arbeidsvoorwaarden en een prettige werksfeer. Spreekt de uitdaging die Molenaar Remmerswaal Accountants u biedt aan? Stuur dan uw reactie met C.V. aan: M&R Accountants, ta.v. de heer M.H. van Doesburg Postbus 232,3100 AE Schiedam II Westvest 46, 3111 BW Schiedam Telefoon 010-4261956, Telefax 010-4263213, E-mail mraccountants@box.nl mm||i9|p!nmm» txmmmm |g norcleanra Importeur van industriële vacutimzuigupparatuur. levert o.a. aan scheepvaart en industrie, zoekt met spoed voor ca. 4 dagen per week die op ons kleine kantoor de zorg op zich wil nemen voor: correspondentie Nederlands en Engels. telefoon, telefax, e-mail orderverwerking, facturatie (tevens export) alle voorkomende administratieve werkzaamheden Wij denken aan iemand met HAVO/MEAO-, Schoevers- of een gelijkwaardige opleiding, zeer goede kennis van de Nederlandse en Engelse taal in woord en geschrift, goede typevaardigheid, bekend met de computer (o.a. Windows '95, Office '97 - Word, Exact voor Windows - facturatie/verkoop), enige jaren ervaring in een soortgelijke functie en gewend accuraat en zelfstandig te werken. Leeftijd vanaf 25 jaar. Schriftelijke sollicitaties aan: Norclean Nederland B.V. Postbus 201 3130 AE VLAARDINGEN e-mail: norclean@wxs.nl internet: www.norclean.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 15