i IN KRANT kunstonthulling Mijn kunstwerk is 't mooiste Europacup Cricket 2001 in Schiedam Groei bieb stagneert Borrel wordt schaars in centrum PRAXIS deZuiderSter y I oods Monuta houdt open dag Auto weg na inbraak Voorzitter dreigt: We trekken de stenen uit de straat Gebr. De Veld DONDERDAG 9 NOVEMBER 2000, JAARGANG 52 Nr. 45 jg VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: HNS Zes moties bij behandeling begroting Vrouwenberaad bespreekt de politiek Scholieren ruiken aan de techniek SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres opent vrijdag 10 no vember officieel het nieuwe Mo nuta uitvaartcentrum aan de Burgemeester Honnerlage Gre- telaan 377. Samen met vesti gingsmanager Jan Heinsbroek overhandigt Schiedams le bur ger om 12 uur een cheque aan de heer Meeusen van de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schie dam. Ter gelegenheid van de opening houdt Monuta-ABO/van den Boogert zaterdag 11 november van 11 tot 16 uur een open dag in haar nieuwe uitvaartcentrum. Om geïnteresseerden uitgebreid te informeren over de mogelijk heden rondom het laatste af scheid. Bezoekers kunnen infor matie krijgen over bijvoorbeeld uitvaartverzekeringen- en ver zorging begraafplaatsen, urnen, uitvaartkisten, uitvaartrituelen en vervoersmogelijkheden. PARKWEG WEER OPEN - Bin nen een of twee weken zal na vele jaren de Parkweg eindelijk weer worden opengesteld voor net ver keer, al is het nog in de vorm van een noodstraat.Voorlopig nog slechts in één richting, naar het cen trum toe. Rond half november wordt de Parkweg vrijgegeven voor het de binnenstad inkomend verkeer. Er zullen noodmaatregelen aan het wegdek worden genomen om dit be rijdbaar te maken. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur 0 Autocentrum Kroes «Pb "ei een feestelijke lichtop- tocht' luidden de kinderen van basisschool De Kring maandagavond een belang- .rijk ceremonieel van hun school in: de onthulling van een uniek kunstobject in de schoolbal. De Schiedamse kunstenares Yvon Koop man vervaardigde dat fraaie hangende kunstwerk, maar dat hoefde ze niet in haar eentje te doen.'De leerlingen inspireerden haar middels creatieve tekeningen en werk stukken, waarvan delen in het uiteindelijke kunstwerk zijn verwerkt. Het onthullen van het kunstwerk in de hal werd omlijst met een expositie over het denk- en maakproces dat aan het vervaar digen van het kunstwerk voorafging en een uitstalling van de daarbij doorYvon Koop man gebruikte werkstukken. Binnen de school wordt overigens nog hard gewerkt om het begrotingsgat van bijna 5000 gulden voor het kunstwerk nog te dichten. 'Op 17 november is de trekking van de grote verloting. Er zijn nog lootjes en certificaten te koop', meldt directeur van Kampen uitnodigend. SCHIEDAM - De dieven die dinsdag overdag inbraken in een woning aan de Rembrandtlaan namen niet alleen de nodige spullen mee maar verdwenen dank zij de gevonden autosleu tels ook met de voor de deur ge parkeerde wagen. Uit een wo ning aan de Van Leeuwenhoeck- straat haalden dieven ondermeer een videorecorder en horloge weg en ook een woning aan het Koggeschip werd doelwit van in brekers. De nacht daarvoor verdwenen uit een bedrijfspand aan de 's- Gravelandseweg twee compu ters. VRACHTWAGEN RAMT AUTO - De bestuurder van de vrachtwagen die dinsdagmiddag op de 's-Gravelandseweg van rij strook wilde wisselen zag daar bij een auto over het hoofd. Zijn voertuig raakte de auto van een 31-jarige Vlaardinger die door de klap letsel opliep. De man werd voor controle overgebracht naar het Holy zie kenhuis. Theo H B Schoenmakers SCHIEDAM -De vonken vlogen er af op de informa tiebijeenkomst over de bouwplannen op het Land van Belofte. Toen jaren te rug in zaal Beatrix ver schillende keuzen werden gepresenteerd, ging de voorkeur uit naar dat van HBG wegens zijn compacte karakter. In de nadere uit werking blijkt daar veel aan veranderd. Een grote boog met voor voorgevels van de commerciële ruim ten (winkels en horeca) strekt van de punt tegen over Bij Heeren naar de nieuwbouw op de hoek Lange Kerkstraat en Grof- baan. Daar ontstaat een nauwe doorgang waarin vrachtauto's elkaar niet kunnen passeren. De ge meente wil dat oplossen met verkeerslichten in kreupelstraat en Grofbaan. Bewoners noemen die plan nen 'idioot' of erger en vre zen dagelijkse ongelukken. De gewraakte uitbouw van het complex staat getekend voor de tabak- en lectuurshop van De Haard op de hoek van de Lange Kerkstraat en de Kreupelstraat. Er blijft daar een wegprofiel van circa 6 meter over. Vrachtauto's mogen binnenkort de binnenstad niet meer door het Herenpad verlaten en moeten na bijvoor beeld een winkel in de Nieuwe Passage te hebben bevoorraad, over Grofbaan, Kreupelstraat en Boterstraat weer terug naar de 's- Gravelandseweg. Op het kruis punt komen nu wekelijks 2.400 vrachtauto's voorbij, dat aantal zou dus wel eens kunnen ver dubbelen, vrezen de bewoners. Bovendien moeten er ruim 2000 vrachtautoladingen zand uit de bouwput worden afgevoerd. Maar komend uit de Kreupel straat moeten ze een slinger ma ken om de Grofbaan in te kun nen, en dat op een straat waar twee personenauto's elkaar al leen met grote omzichtigheid en stapvoets kunnen passeren. Voor de bewoners ligt de oplossing voor de hand. Die punt eraf. Vol gens hen kan dat gemakkelijk, er zit onder dat deel van het com plex geen kelder, aan de kant van de Kreupelstraat zijn er wat opslagruimten die alleen maar dienen als opvulling van de ruimte die achter de verkoop- facade aan de voorkant moet worden opgevuld. Zij willen dat het kruispunt juist breder en overzichtelijker wordt gemaakt, zodat twee auto's daar voor el kaar kunnen uitwijken en elkaar passeren. Terwijl projectontwikkelaar HBG, met een medewerkster van de commerciële afdeling en een deskundige van de bouw- poot aanwezig, wijselijk zijn mond hield, bleef de gemeente onverkort vasthouden aan het ontwerp zoals het er nu ligt. De voorzitter van de bewonersver eniging Schiedam Centrum (BVSC), John van Gestel, ge woonlijk de rust zelve en diplo matiek in zijn woordkeus, ver klaarde namens de bewoners de punt de oorlog: 'Als die er komt, trekken we de stenen uit de grond.' In het centrum zijn er ge noeg mensen te vinden die daar niet voor terugschrikken, bleek maandag. Van Gestel riep alle bewoners op, te zijner tijd de raadscommissie voor ruimtelijke ordening te bezoeken en daar massaal hun stem tegen het plan te verheffen. Behalve verkeers technische bezwaren hebben de bewoners ook stedenbouwkun dige bedenkingen tegen de door hen zo gewraakte 'punt'. Zij wil len graag de zichtlijn tussen de St. basiliek en de Grote of St. Janskerk behouden. Bij eerste plannen voor het Land van Be lofte was die zichtas steeds een belangrijk uitgangspunt. Het be vreemdt de bewoners dat deze meerwaarde thans ineens aan de commerciële gevellengte onder geschikt wordt gemaakt. De maandag aanwezige bewo ners waren gul met hun kritiek op het plan, en op de manier waarop de gemeente de ver keersstromen tijdens de bouw en erna wil afwikkelen. De bouw valt gedeeltelijk samen met eerst het verleggen van de trambaan van de zijkant van de Broers vest naar het midden en later de bouw van de tramplusbaan door de Overschiesestraat naar het station Schiedam Centrum. Cen trumbewoners vrezen grote op stoppingen, winkeliers en onder nemers zien de nekslag voor hun bedrijven aankomen. Zo hebben ze gemeten dat de vrachtauto's die bij de laadsluizen van hej ABC-complex in de Kreupel straat moeten lossen, slechts moeizaam en dus uiterst lang zaam daarin kunnen draaien en dan de hele straat blokkeren. Bo vendien zijn zij verontwaardigd over het feit, dat er weer par keerplaatsen in de binnenstad verloren gaan, zonder dat deze elders worden gecompenseerd. De gemeente hoopt op langere openingstijden van de parkeer garages boven het ABC-com- plex en onder het Stadserf, maar om redenen van geluidsoverlast en het milieu verzetten bewoners zich daar al langer tegen. Hun verbazing wordt gewekt door het feit dat de bouwketen niet in de keerlus van tram 4 verrijzen, waar om die reden geen tijdelij ke plaats voor de poffertjes kraam kon worden gevonden, maar achter het ABC-complex in de Boterstraat. Termen als 'niet te geloven', 'het plan is verkracht', 'we worden door de gemeente en HBG vernaggeld', 'ik heb nog nooit zoveel idiote dingen bij elkaar gezien en ge hoord als dit' vlogen de inleiders om de oren. Op het laatste werd gereageerd met 'wij aanvaarden dat in dank en als compliment. Het is heel erg praktisch dat we veel dingen zo creatief hebben kunnen realiseren.' Wat al die grote mensen uit zochten als 'kunst boven de bank' bij de artoteek kon deze kleine Schiedamse op de dag van de kunstuitleen niet echt bekoren. 'Mijn kunst voor bo ven de bank is gewoon veel mooier', gaf ze met haar hele houding te kennen. Zij had haar keuze snel ge maakt in het kader van 'Schie dam kiest Kunst', het thema dat de artoteek hanteerde tij dens de uitermate geslaagde Dag van de Kunstuitleen. SCHIEDAM - Het Holland toernooi, het jaarlijks internatio naal handbaltorrnooi dat tot voor kort in de Schiedamse Mar griethal werd gehouden, ont groeide deze accommodatie en week uit naar Rotterdam. Tot leedwezen van VVD-wethouder Luub Hafkamp van sport en zijn fractie, de VVD. Fractievoorzit ter Will van Wijk sprak er dins dag tijdens de begrotingsbehan deling zijn leedwezen over uit. In een betoog, waarin hij een einde aan de verdikking en de vervetting van de Schiedamse jeugd, een einde aan muisarmen en schermnekken en minder in ternet ten gunste van meer sport bepleitte, verzocht hij b&w an dere aansprekende sportevene menten naar Schiedam te halen. Hij werd door partijgenoot Haf kamp op zijn wenken bediend. De sportwethouder deelde mee dat het Europees Kampioen schap cricket volgend jaar op de velden van Excelsior en Hermes DVS (waar Will van Wijk voor zitter van de criekctafdeling is) zal worden gehouden. Overigens vindt niet het hele EK in Schie dam plaats, een deel van het kampioenschap zal op het veld van het Rotterdamse VOC plaatsvinden. Op het Europees kampioenschap cricket dat na het EK voetbal in Schotland werd gehouden, prolongeerde Oranje zijn Europese titel. Ne derland geldt derhalve ook vol gend jaar als grote favoriet. Ne derlands cricketstad nummer 1 heeft wat om naar uit te kijken. SCHIEDAM - Na de opening van de nieuwbouw van de ge meentelijke openbare biblio theek aan het Stadserf groeide het aantal bibliotheekbezoekers met bijna een kwart (24% om precies te zijn). De laatste tijd blijkt die groei echter te stagneren. Wethouder Luub Hafkamp (VVD) van cul tuur beloofde tijdens de algeme ne beschouwingen dat de ge meentebibliotheek in staat wordt gesteld wat aan die stilstand te doen. Raadsleden hadden er in hun al gemene beschouwingen onder andere over geklaagd, dat het niet mogelijk is stukken die scholieren voor hun werkstuk ken in de bibliotheek op het in ternet opzoeken, uit te printen. Hafkamp beaamde dat er een duidelijke verschuiving in het gebruik van de bibliotheek te zien is: steeds minder mensen die met een krant of tijdschrift aan de leestafel plaatsnemen en steeds meer die een beeldscherm opzoeken. De bibliotheek zal daar dus ook meer mogelijkheden voor gaan bieden. SCHIEDAM - Het gaat niet goed met de Schiedamse horeca. Grandcafé de Admiraal gevestigd in de voormalige brugwachter woning van de Proveniersbrug tegenover het Proveniershuis op de hoek van de Boterstraat, is failliet verklaard. De deuren blijven al enige tijd gesloten. De Jail Inn, ernaast, een zaak die zich vooral op jongeren richt, werd onlangs verkocht aan een nieuwe eigenaar en veranderde van naam. Café 't Maantje in Broersveld dat nog maar kort geleden van eigenaar veranderde, is gesloten. Omwo nenden beweren dat er een bordeel in wordt gebouwd, maar die angst lijkt misplaatst. De nieuwe regelgeving rond het prostitutie- beleid maakt opening daarvan onmogelijk. Was ingrijpen bij het casino, eveneens in Broersveld, enkele jaren geleden alleen moge lijk via de omweg van het bestemmingsplan dat 'een open uitstra ling' vereiste, tegen een nieuwe sexinrichting kan de gemeente di rect ingrijpen. Begin deze maand sloot ook Bij Heeren, sinds an derhalfjaar als opvolger van het eerder gesloten Witberg gevestigd in de krul van de gemeentelijke bebouwing van het Stadserf bij de ruïne van het Huis te Riviere, de deuren. Bij Heeren was geduren de de zomermaanden al gesloten geweest en was na de start van het theaterseizoen in het Theater aan de Schie alleen nog open op avonden dat daar voorstellingen werden gegeven. De eters van het theatermenu voorafgaand aan de voorstellingen en de borrel na af loop moeten voorlopig elders hun heil zoeken. Op het pleintje aan de overkant van de Broersvest is de Kent, een vooral populair als afzakzaak wanneer de reguliere openingstijden van de cafés zijn verstreken, op last van de burgemeester gesloten nadat er een aan tal malen ongeregeldheden hadden plaatsgevonden. De vestiging van een horecagelegenheid in een van de leegstaande panden op het Stadserf (in het voormalige pand van het wooninformatiecen- trum, het enige waarop een horecavergunning kan worden ver leend), werd onlangs door de gemeente tegengehouden. In de nieuwbouw op de hoek van de Lange Kerkstraat en de Grofbaan zou eerst een nieuw grand café verrijzen. Vervolgens was sprake van een Ierse pub. Er kon echter geen huurder of pachter voor wor den gevonden die zijn plannen ook financieel rond kon krijgen. De brouwer die een optie voor het pand had, zag ervan af. De be gane grond staat nu te huur. Als de nieuwbouwplannen voor het Land van Belofte in de huidige vorm doorgang vinden, zal er opnieuw horecagelegenheid bijkomen. is* gaat woensdag 15 november van start Komplete eethoek DIANNE Tafel 120x75 cm. en vier stoelen in rubberwood naturel of kersenkleur. Meeneemprijs! Van 499,- voor mmm WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ HNS 4 Nieuwe Stadsblad 3 De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken Elektraweg 2E 3144 CB Maassluis foon: 010-5911455. Parkweg 369 Schiedam Telefoon 010-473 70 44 stw» 5 S WëSTLANDS Bewoners lopen te hoop tegen 'punt' aan HBG-complex Land van Belofte foto: HANS KEIJZER Praxis Rotterdam, Vierhavensstraat, tel. 010 - 477 60 08 Elke werkdag van 9.00 tot 21.00 uur geopend. Op zaterdag tot 17.00 uur. Hoofdweg 18. Capelle aan den IJssel. tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39. t.o. metrostation Ri|nhaven Rotterdam-Zuid. tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1