'Dynamisch! Dat is zacht uitgedrukt, want geen dag in de makelaardij is dezelfde' Albedagen in Ahoy' barstensvol informatie Open dagen ROC Zadkine Dnderwijs- en Beroepenbeurs Albeda C 46-CG28-7 door LIANNE BOUMAN Het reilen en zeilen van een makelaarskantoor valt of staat bij enthousiast, goed opgeleid, ondersteunend personeel. Je kunt stellen dat het de organisatorische touwtjes in handen heeft, zodat de makelaar zijn handen vrij heeft voor het makelen. 'Wij zijn het eer ste contact met de klant. Zowel telefonisch of hier aan de balie. De eerste informatie wordt door ons gegeven en als er uiteinde lijk een opdracht voor ver kopen of aankopen uit volgt, regelen wij wat er geregeld moet worden. Hartstikke leuk werk. Heel zelfstandig en verantwoor delijk', zijn de woorden waarmee Brigitte de Vreede-van Egmond, office manager van Ruseier Makelaars in Rotterdam, summier haar werkzaam heden uit de doeken doet. In Nederland staan ongeveer vijf miljoen koophuizen. Iedere Nederlander verhuist ongeveer zeven keer in zijn leven. Naast de huizen zijn er bedrijfspanden en agrarische objecten die ook van eigenaar wisselen. Zelfs onbebouwde grond wordt tot onroerend goed gerekend. Bij de meeste aan- en verkopen makelt een makelaar. Maar de makelaar zou zijn werk niet kunnen ver richten als hij of zij geen onder steunende mensen achter zich heeft staan. Mensen zoals Brigitte en haar collega's secre taresse Marcella de Jong en management assistente Natasja van Dijk. Het is een gewone doordeweek se dag. Achter de balie in de pre sentatieruimte van het make laarskantoor rinkelen de tele foons op de bureaus van het ondersteunend personeel voort durend. Aan de balie wordt een mevrouw door Marcella te woord gestaan. Zij informeert Stagaires bij Ruseier Makelaardij Vl.n.r. Natasja van Dijk, Marcella de Jong en Brigitte de Vreede-van Egmond. vrijblijvend over het woningbe stand en over de werkwijze van het makelaarskantoor. Even later vertrekt de woningzoekende, nadat Marcella haar wat presen tatiemateriaal en de nieuwste uitgave van het woonmagazine heeft meegegeven. Natasja komt op dat moment naar beneden om met haar collega's achter de balie koffie te drinken. Ze klet sen wat en bespreken de zaken die op die dag bijzondere aan dacht vereisen. Opleidingen Brigitte's vooropleiding is de meao, Marcella heeft een havo diploma op zak. Eenmaal in dienst bij Ruseier volgden zij met goed gevolg bij het Studiecentrum Opleidingen Makelaardij (SOM), onderdeel van de Nederlandse Vereniging van Makelaars o.g., de Vastgoed Introductie-opleiding bij het SOM. Marcella: 'De opleiding laat je kennismaken met alle onderdelen van de makelaardij. Zoals een stukje bouwkunde en privaat- en publieksrecht. Brigitte en ik zijn nu bezig met de Vastgoed Praktijkopleiding, die opleidt tot assistent makelaar binnendienst.' De vraag: 'Wat vind jij het leukste onderdeel van je werk?', beantwoordt Brigitte met: 'Aankoop. Elke dag duik ik de computer in om op zoek te gaan naar het ideale huis voor onze klanten die een zoekopdracht hebben gegeven. Aan de hand van hun woonwen sen, zoals locatie, aantal kamers en woningtype speur ik het woningbestand af. Ontdek ik een huis, dan neem ik contact op met de opdrachtgever en informeer zo uitgebreid mogelijk over het huis. Als de klant het huis wil bezichtigen, bel ik de verkopend makelaar voor een datum en tijd stip waarop het huis kan worden bezichtigd. Vervolgens raad pleeg ik de agenda van onze makelaars om te kijken of zij op die datum en tijdstip tijd heeft. Is dat geregeld dan breng ik onze klant daarvan op de hoogte.' Natasja draait topdagen, want deze maand nog opent het make laarskantoor een zesde vestiging in Barendrecht. Natasja heeft vrijwel de gehele organisatie voor het nieuwe kantoor op haar bordje en dat betekent veel extra werk. 'De inrichting van het pand is bijna voltooid. Ik ben nu bezig met het samenstellen van een advertentie voor de vacature secretaresse die volgende week in deze krant wordt geplaatst. En net zoals momenteel in elke branche is het in de huidige arbeidsmarkt afwachten of er gereageerd wordt. Aan secreta resses is in elke sector gebrek. Van een secretaresses in de makelaardij wordt best wel veel verwacht. Ze moet het leuk vin den met mensen om te gaan, stressbestendig en representatief zijn, de wil hebben opleidingen te volgen en zelfstandig moeten kunnen werken. Ik heb er nog geen dag spijt van gehad in de makelaardij te zijn gaan werken. De makelaardij dynamisch! Dat is zacht uitgedrukt, want geen een dag is dezelfde. Bovendien is er volop de kans om hogerop te komen. Ik ben er zelf het voorbeeld van. Ik kan iedereen werken in de makelaardij aanra den.' Duizenden jonge mensen in Rotterdam en wijde omtrek staan dit jaar weer voor een moeilijke beslissing. Ze zijn in de fase van hun leven aanbeland waarin ze een belangrijk onder deel van hun toekomst moeten gaan bepalen. Het onderdeel arbeidsmarkt, waarvoor ze eerst een opleiding moeten volgen. De Onderwijs- en Beroepenbeurs van het Albeda College, een van de twee regio nale opleidingscentra in de regio, laat kennismaken met de opleidingen binnen het college en tegelijkertijd met het bedrijfs leven, waarin al tijdens de oplei ding het geleerde in de praktijk wordt gebracht. als met de bedrijven in die bepaalde sector. Ook kunnen ze worden voorgelicht over de wijze waarop de opleiding kan worden aangepakt. Dus via de beroeps opleidende leerweg, kortweg bol genoemd, of de beroeps begeleidende leerweg, kortweg bbl genoemd. Kies je voor bol, dan volg je een dagop leiding, kies je voor bbl dan leer en werk je tegelijkertijd', vertelt Teade Zijlstra, lid van de pro jectleiding belast met de beurs. Zijlstra benadrukt dat ook ouders, vrienden en vriendinnen van harte welkom zijn: 'We heb ben gemerkt dat veel jonge men sen, die 's middags klassikaal de beurs hebben bezocht, 's avonds weer met ouders en/of vrienden terugkomen. Wij hechten daar grote waarde aan, want het is heel belangrijk dat ouders ook weten welke opleidingsmoge lijkheden er zijn en zich laten voorlichten over de studie waar voor hun kind belangstelling heeft.' Vorig jaar bezochten circa vijf duizend belangstellenden de Onderwijs- en Beroepenbeurs. De beurs maakt onderdeel uit van de Albedagen en is een goede voorbereiding op de open dagen, die op locaties kunnen worden bezocht. 'Als een leer ling op de beurs zijn keuze voor een sector heeft kunnen bepalen, dan kan hij op de open dagen gericht naar die locatie gaan waar de opleidingen in de uitver koren branche worden onderwe zen. De open dagen worden in januari/februari gehouden', informeert Zijlstra. De Onderwijs- en Beroepenbeurs, al weer de vier de in rij, vindt ook dit jaar weer plaats in Ahoy' Rotterdam. Op donderdag 23 november van 14.00 tot 21.00 uur is iedereen die is geïnteresseerd in zijn toe komst of in de toekomst van zijn kind(eren) welkom. De toegang is vrij. Kennismaken met Zadkine en haar opleidingen kan op 19 en 20 januari. Alle locaties presenteren die dagen op eigen wijze hun brancheopieidingen. Niet alleen docenten, ook deelnemers aan de opleidingen zijn present om potentiële Zadkine-leerlingen te informeren over de sfeer op school, de opleidingen, de werkgele genheid in de betreffende branche en de activiteiten er omheen. Op een later tijdstip wordt meer aandacht besteed aan de open dagen van ROC Zadkine. Horeca, brood en banket, facili taire dienstverlening, kappen, sport en beweging, gezondheids zorg, handel. Administratie, automatisering, toerisme, bevei liging en geüniformeerde beroe pen, metaaltechniek, elektro techniek, bouwtechniek, twee- wielertechniek, modetechniek, motorvoertuigentechniek. Branchegericht worden ze op de Onderwijs- en Beroepenbeurs aangeboden. Een deel van de beursvloer is ingericht voor algemene opleidingen als Nederlands voor anderstaligen, agrarische opleidingen, moder ne, vreemde talen, teamtraining, sollicitatietraining, concentratie training, vmbo, mavo. Havo en vwo. En ook mavo, middelbaar onderwijs voor ouderen en voor bereiding op werk. Naast de onderwijspresentaties zijn er ook andere activiteiten als een modeshow, een klimtoren, wer ken op computers, internetcafé en kookwedstrijden. Een groot aantal bedrijven uit diverse sec toren geeft eveneens acte de pre sence. 'Het succes in de Onderwijs- en Beroepenbeurs zit 'm in de pre sentatie van alle opleidingen van het Albeda College op één vloer. Veel jonge mensen weten nog niet eens in welke bedrijfsbran- che ze ooit terecht willen komen. Op onze beurs kunnen ze in een paar uur tijd met vrij wel alle branches kennismaken, zowel met wat er per sector aan opleidingsmogelijkheden zijn Clockhouse trui. Clockhouse streepshirt. 29.95 Canda V-hals Shetlandtrui. 49.95 Canda Chenille trui met rits. 39.95 Gehaakt vestje 92-122 24.95 t Clockhouse jeans met wijde pijpen Canda corduroy broek vanaf 59.95 Jeans met borduur. 92 - 11 29.95 EN [5| CREDITCARDS MAAK VAN JE HOBBY EEN CARRIÈRE BIJ C&A, SURF NAAR WWW.CENA.NL C&A IS EEN MILIEU GECERTIFICEERDE ONDERNEMING foto: JANSSEN DE KIEVITH FOTOGRAFIE o

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 7