010-4 IN KRANT Grootse valsemunterij met oppakken hoofdverdachten in de kiem gesmoord Schiedam bouwt mee aan milieudam Cüï&l- Politie traint abseilen Politie spuit pepperspray bij arrestatie agressieve man D □ns loods Vier dagen geen treinverkeer Sinterklaas in blusstrijd Sleutelaars de fout in Palletdieven opgepakt Tientallen Schiedamse en Vlaardingse ondernemers de dupe van nep-snippen Negen betrapt bij alcoholcontrole, vier rijbewijzen en een auto kwijt RA.van der KOOIJ intratuin www.fox-kapsalon.nl WOENSDAG 22 NOVEMBER 2000 52e JAARGANG, Nr47 KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE 75.000ste museummolen viert feest Vrouwen bevallen op straat Gemeente wil beloftes vastleggen VLAARDINGEN - In opdracht van Railinfrabeheer wordt van donderdag 23 november tot maandag 27 november tussen Schiedam en Vlaardingen een nieuw spoordek in de spoorbaan geschoven. Het is de zwaarste betonconstructie (4630 ton) die ooit in Nederland is ingescho- ven.De werkzaamheden aan het spoorviaduct gebeuren in het ka der van de verbreding van Rijks weg A4 en aanleg van de Tweede Beneluxtunnel, en vinden zowel overdag als 's nachts plaats. Al lereerst worden de sporen en hulpbruggen verwijderd, waarna men het oude spoordek eruit haalt. Hierna worden met behulp van zeer zwaar materieel de landhoofden gesloopt. Dit gaat met een snelheid van zo'n zes meter per uur. Na het inschuiven bouwt de aannemer het spoor weer terug. Als alles probleem loos verloopt rijden de treinen vanaf maandag 27 november weer volgens dienstregeling. Het werk start donderdag avond 23 november om 20.00 uur en duurt tot maandagoch tend 05.00 uur. Tijdens deze buitendienststelling is geen treinverkeer mogelijk tussen Schiedam en Vlaardingen. Bij een controle op de Schie- damse Matlingeweg haalde de politie twee jongens van de weg die op een gestolen brommer reden. De bestuurder, een 14- jarige Rotterdammer was te jong om het voertuig te mogen besturen en droeg, evenals zijn 13-jarige stadgenoot achterop, geen helm. Uit onderzoek bleek dat de brommer als gestolen gesignaleerd stond. Het voer tuig verdween op 2 november bij een school in Rotterdam. De twee jongens werden aange houden en overgedragen aan de politie van district Oost. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur PAUL BERG dat is duidelijk. Sint Nicolaas was de winnaar, besliste de Schiedamse jeugd nadat de net gearriveerde goed- heüigman met loco-burge meester Hafkamp een sportief biuswedstrijdje was aangegaan. Het wa terige spektakel vormde een van de hoogtepunten van de spectaculaire ont vangst die Schiedam voor de Sint had opgezet. De complete 'bruine vloot' voer zaterdag uit om de te zwaar beladen pakjesboot van Sint te ontlasten zodat die, "tot op luchting van heel jong Schiedam, toch nog net op tijd aan de kade van 't Hoofd kon afmeren. Het werd na de glorieuze intocht van Sint in zijn open koets een feest van jewelste op het grote plein van het Stadserf, waar bij Sint Nicolaas werd omstuwd door een* enorme horde dolenthousiaste kinderen. Acrobatisch Pieten daalden er met ware doodsverachting aan touwen af vanaf de grote kerk. De abseilers trokken vee! be kijks, ook van de kinder-Vips die Sint uil de problemen hielpen en als beloning de hele intocht zaterdag vanaf de 'eerste rij' mochten meemaken. foto's: HANS KEJJZER V Personeel van een bouwmarkt in de Regoutstraat pakte donder dagmiddag een 51-jarige Schie dammer in de kraag die even daarvoor had geprobeerd een doppenset van circa 40 gulden te stelen. De winkeldief werd over gedragen aan de politie die pro ces verbaal opmaakte. Diezelfde haalden inbrekers een decoupeerzaag en wat ander ma teriaal weg uit de opengebroken kelderbox van een woning aan de Dr. Schaepmansingel. Op de Industrieweg hield de po litie zaterdagmiddag twee man nen aan die even daarvoor bij een bedrijf aan de Schuttevaer- weg zes pallets hadden wegge nomen. De twee, een 42-jarige Rotter dammer en een 47-jarige man zonder vaste woonplaats, zijn overgebracht naar het politiebu reau. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN - Leden van de re chercheteams van de dis tricten Waterweg en Schie dam hebben vorige week een gezamenlijk onderzoek naar valsemunterij afge rond. Aanleiding voor het onderzoek was het bij di verse middenstanders in de regio opduiken van valse biljetten van 100 gulden (snippen). Deze zijn door de diverse delicten flink de dupe geworden. Het onder zoek, dat de toepasselijke naam Snipper droeg, heeft in totaal drie maanden ge duurd. De politie kwam de vervalsingen op het spoor, nadat zij in juni van dit jaar een 16-jarige Schie dammer op heterdaad betrapte, toen deze in een winkel aan de Dirk de Derdelaan in Vlaardin gen levensmiddelen wilde kopen met een vals briefje van hon derd. De winkelier vertrouwde het niet en informeerde de poli tie. Hierop is de verdachte aan- gehouden. Hij bleek in het bezit te zijn van nog vek ^ndere valse snippen. De uitgifte van de honderdjes zette na de aanhouding echter door. De politie heeft toen beslo ten het onderzoek met vier re chercheurs voort te zetten, waar bij uiteindelijk nog zes verdach ten werden aangehouden. Op dit moment van afronding zitten nog twee hoofdverdachten uit Schiedam van respectievelijk 23 en 37 jaar oud in voorarrest in afwachting van hun berechting. De ander vier verdachten zijn de leeftijd van 21 tot en met 45 jaar en woonachtig in Schiedam, Rotterdam, Schoonhoven en Den Haag. Schadevergoeding Bij diverse huiszoekingen in Rotterdam en Schiedam nam de politie onder andere tientallen valse bankbiljetten in beslag. Uit het onderzoek bleek dat deze valse biljetten op bijzonder kun dige wijze waren vervalst. Zelfs met de zogeheten blauwe lamp van de winkelier, konden de neppers moeilijk van echt onder scheiden worden. Ook kwam zij verdovende middelen op het spoor, alsmede computerappara tuur en een vuurwapen. De poli tie hoorde alle verdachten en heeft een proces verbaal opge maakt. Een 25-jarige verdachte uit Den Haag heeft later tevens bekend dat hij enkele zaktele foons heeft verduisterd van zijn werkgever, een koeriersdienst. Het gaat daarbij om enkele tien tallen gsm's. De strafbare feiten zijn ge pleegd tussen april en september 2000. Ongeveer honderd middenstan ders in de regio Rotterdam-Rijn mond zijn de dupe geworden van deze bedrieglijk echte vervalsin gen. Volgens een woordvoerster van de politie van het district Waterweg zijn de exacte gege vens om hoeveel Vlaardingse en Schiedamse ondernemers het daadwerkelijk gaat bij Justitie bekend. Navraag heeft echter nog niet de juiste gegevens opgeleverd, maar duidelijk is wel, dat het merendeel van de gedupeerden uit de twee buurgemeenten komt. Door het strafbare feit lijden zij allen overigens een fors verlies, omdat de kosten uiteindelijk niet vergoed worden. De politie heeft het vals geld in beslag genomen. De middenstanders kunnen al leen via een civielrechtelijke procedure op grond van het Bur gerlijk Wetboek proberen om hun schade vergoed te krijgen. In het kader van de grote landelijke alcoholcontrole was de politie ook in Schiedam zaterdagavond en nacht op diverse plaatsen actief. Dat gebeurde ondermeer op de Gerrit Verboonstraat en de Nieuwe Damlaan. Tegen negen automobilisten werd proces-verbaal opge maakt omdat ze teveel hadden gedronken. Van vier werd het rijbewijs ingevorderd. Eén van hen, een 33-jarige Schiedammer, weigerde zijn rijbewijs in te leveren, waarop zijn auto in beslag werd genomen. Eén automobilist veroorzaakte op de kruising van de Burg. Knap- pertlaan/Aleidastraat een aanrijding. De 26-jarige Rotterdammer reed vanaf de Aleidastraat de Burg. Knappertlaan op zonder voor rang te geven aan de daar rijdende 22-jarige Schiedammer. Niemand raakte gewond. De Rotterdammer bleek onder invloed van alcohol (1.00). Schiedam bouwde nadrukkelijk mee aan de dam van zandzakken die zaterdag met man en macht werd aangelegd rond het Haagse congresgebouw. Om de wereldleiders, die daar in conferentie waren over het klimaat, er nog even aan te herinneren dat door de overmatige uitstoot van C02 de temperatuur op aarde onrustbarend stijgt, evenals de zeespiegel. Milieudefensie Schiedam toog met een legertje dijkenbouwers naar den Haag om mee te bouwen en ook het gemeentebestuur droeg zijn steentje bij. Voor ieder bestaansjaar van de stad werd een gulden bijge dragen aan het goede doel en dat leverde in den Haag 725 gulden op voor de aanschaf van extra zand zakken voor de deur van het congresgebouw. Als politieman moet je van alle markten thuis zijn. Want het vak van diender beperkt zich zeker niet alleen tot het uitschrijven van bekeuringen, zoals menig geïrriteerd burger weieens denkt. Een team instructeurs van de politie beklom donderdagavond laat een grote kraan op het terrein van Huisman-Itrec aan de Schiedamse Adm. Trompstraat om zich verder te bekwamen in het abseilen vanaf grote hoogte. Het bedrijf dat liftconstructies ontwikkelt die variëren van kranen tot boortorens biedt een uitermate geschikt oefenterrein voor hulp troepen die ook bij calamiteiten hun mannetje staan. Een 40-jarige Schiedammer pikte het zaterdagnacht niet dat de vrouw bij wie hij in de auto zat door de politie werd aangehouden op verdenking van overmatig alcoholgebruik. De man reageerde agres sief naar een agent die bij de politieauto stond. Hij bedreigde de po litieman en sloeg hem.De opgefokte man werd vervolgens aange houden wegens bedreiging en belediging, maar dat ging niet zonder slag of stoot. De Schiedammer verzette zich tegen zijn arrestatie, waarop de politie met pepperspray spoot om hem tot kalmte te dwin gen en alsnog aan te houden.De man bracht de rest van de nacht door in de cel en werd zondagmiddag met een dagvaarding weer naar huis gestuurd. Op donderdag en vrijdag koopavond tot" 21.0JÖ uur. Koopzondagen 3," 10 en '17 december: 11.00 - 17.00 uur C PIJNACKER - Rijskade la» NS r Nieuwe Stadsblad De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken OPTICIEN !TT5?. MAN rtABEMAa Gratis parkeren voor de deur. en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 Vele valse snippen werden zelfs niet herkend door het blauwe licht, die veel onder nemers tegenwoordig bij de kassa hebben staan. Foto; HANS KEIJZER SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant foto: SJOERD VAN LUYN foto: WESTLANDS FOTOBUREAU HET GttOIfi* WARENHUIS

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1