Handelswaar van alle tijden m Motorrijder en passagiere komen om bij botsing Parfumdief steekt toe KïFPQT .JGKul, IJ intratuin 0104i699.4W IN KRANT P T 1 C 1 E N PAUL BERG loods Juwelier beroofd Computers weggehaald Rijdende drugsshop Driemaal de fout in Broers Stout vrezen voor nekslag bij komstt Goed Geld voor risico-inventarisatie legionella bij sportclubs Schiedam dnze gezellige e ZONDAG GEOPEND www.fox-kapsalon.nl WOENSDAG 29 NOVEMBER 2000, JAARGANG 52 Nr. 48 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: HNS Uitbreiding El Furkan voorlopig van de baan Alliantie onder dak Oude tijden herleven in Kethel SCHIEDAM - Terwijl de be drijfsvoerder van een juweliers zaak aan de Hoogstraat bezig was een klant te helpen, sloegen twee berovers donderdag hun slag. De mannen wisten het slot van een vitrine met ringen open te breken. Toen de juwelier het slot hoorde klikken, liepen de dieven rustig naar buiten. De gedupeerde winkelier zette de achtervolging in, maar verl oor de twee mannen uit het oog. Uit de vitrine bleken drie ringen verdwenen te zijn. Computers vormden de buiten van inbrekers die donderdag nacht binnendrongen bij een ra dio- en televisiezaak aan de Nieuwpoortweg. De dieven kwa men binnen door de hoofdingang en het daarachter aangebrachte rolluik te forceren. Zij namen verschillende computers mee. TENNISPARK SPIERINGSHOEK Reserveer nu reeds banen voor het zomerseizoen 2001. Y I i i W 1 Lgyft icrrtliniTWil Paul Berg over... specialistisch oogonderzoek: Snoepgoed is van alle tijden, werd zaterdag duidelijk tijdens de bazaar die onderdeel vormde van de open dag waarmee de dagverzorging van Frankeland het 15-jarig bestaan vierde. Jong en oud groepte samen rond de stands met kaneelstokken, dropjes, popcorn, suikerspinnen en andere lekkernijen van toen die er nu ook nog ingaan als koek. De bezoekers die zaterdag een kijk je kwamen nemen in de huiskamers en overigen ruimtes van de dagver zorging, konden tussen de bedrijven door hun hart ophalen bij de kramen met fraaie zelfgemaakte handwerk- produeten, bij de rommelmarkt en boekenkraam en de informatiestand. Hoewel de informatie die dag met name interessant was voor de wat oudere Schiedammers was ook op de kinderen gerekend in Frankeland, voor de jongste bezoekers was een eigen knutselhoek ingericht en vormde ook de snoepkraam een trekpleister van formaat. r De politie haalde zaterdagnacht een fietser van de weg die zich ontpopte als een 'rijdende drugs- winkel'. De man, een 24-jarige Schiedammer, bleek een hele voorraad drugs bij zich te hebben. Zijn verzameling omvatte heroï ne, speed xtc-pillen en marihu ana. De routinecontrole leverde bovendien een gestolen porte monnee op, die de fietser op zak had. Daarin zat een betaalpasje waarvan hij evenmin de herkomst kon verklaren. De man ging, in afwachting van de uitkomst naar het politieonderzoek, de cel in. Een motor politieagent betrapte donderdag op de A20 bij Schie dam een 39-jarige automobilist uit Vlaardingen die verschillende overtredingen had begaan. De man bleef op de rijksweg onnodig lang links rijden, had geen gordel om en reed 132 km per uur in plaats van de toegestane 100. De overtre der kreeg een proces verbaal. Naar verwachting tekent Irado binnen twee weken een samenwerkingsovereen komst met kringloopcen trum 't Goed in Vlaardin gen. 't Goed moet verhui zen naar een nieuwe locatie en het lijkt erop dat die in Schiedam ligt. Momenteel wordt onderzocht of daar voor het afvalbrengstation aan de Van Heekstraat in Schiedam een geschikte plek kan zijn. Maar Irado, dat zich naast Schiedam en Vlaardingen ook bezig houdt met de afvalinzame ling van Berkel en Roden rijs, Bleiswijk en Berg- schenhoek, heeft meer pij len op zijn boog. 'Bij het vestigen van een kringloop centrum denken we aan een terrein bij een afval brengstation', aldus Mari Dingenouts van Irado, de locatie Van Heekstraat in Schiedam is een uitermate geschikte plek, maar er moet nog bekeken worden of de ruimte daar toerei kend is. De beslissing is nog niet gevallen. Ook de loca tie Bosland in Bergschen- hoek is nog in beeld.' 't Goed vormt onderdeel van een keten van kringloopcentra met vestigingen op verschillende plekken in Nederland. In Vlaar dingen kampt 't Goed op de lo catie aan de Deltaweg met ruim tenood, de broodnodige uitbrei- ding is daar vanwege een nabu rig tankstation onmogelijk. Irado is in gesprek met de organisatie over e< :n alternatieve locatie voor de reparatie en verkoop van uit dat afval geselecteerde nog bruikbaire goederen. Sluiting dreigt De samenwerking die Irado wil aangaa n met 't Goed lijkt het einde in te luiden voor het Kringloopcentrum Schiedam. 'Als 't Goed naar Schiedam komt, kunnen wij wel sluiten', constateert bedrijfsvoerder C. Stout verbitterd. Stout, die sa men m et zijn broer de inmiddels al 15 j aar operationele stichting Kringloopcentrum Schiedam vormt, dringt al jarenlang aan op samen werking met de gemeente om he t centrum aan de Parkweg, waar afvalproducten worden herste ld voor hergebruik, verder uit te bouwen. Het bericht dat de gemeente en Irado in zee willen gaan met 't Goed in Vlaardingen en dat kringloopcentrum zomo gelijk naar Schiedam willen ha len, is hem rauw op zijn dak ge vallen. Een kringloopbedrijf kan de ge meente jaarlijks zo'n 563 ton af val besparen, besefte politiek Schiedam twee jaar geleden al. De gemeente dacht aan een pro fessioneel opgezet bedrijf van zo'n 2000 vierkante meter waar van de helft plaats zou bieden aan een winkel. Dat bedrijf zou werk kunnen bieden aan zo'n 24 mensen. Dat bleek uit een onder zoek dat ONS Milieu liet instel len naar de haalbaarheid van een Schiedams kringloopbedrijf. Met in het achterhoofd de we tenschap dat het ministerie van VROM als richtlijn had bepaald dat in het jaar 2000, dit jaar dus, 60 tot 70 procent van het ingeza melde afval hergebruikt moet worden. Het kringloopcentrum van de gebroeders Stout kwam in die discussie ook even ter sprake. Maar dit kringloopcentrum werd als te kleinschalig van opzet af gedaan om het benodigde herge- bruikpercentage te realiseren. Onderzoeksbureau Wesseling becijferde destijds dat het opzet ten van een professioneel kring loopcentrum een forse investe ring zou vergen. Het eerste jaar zou daarvoor zo'n 360.000 gul den op tafel moeten komen en het tweede jaar zou er ook nog circa 70.000 gulden bijgepast moeten worden alvorens in het derde bestaansjaar een winst van om en nabij de 46.000 gulden geboekt zou kunnen worden. De gebroeders Stout boden de gemeente ogenblikkelijk aan om hun kringloopcentrum met be hulp van een gemeentelijke bij drage uit te breiden, zodat het niet nodig zou zijn om een ander kringloopcentrum op te zetten in Schiedam. Maar van dat aanbod werd geen gebruik gemaakt. 'Wij hebben onze plannen al lang klaarliggen liggen', ver klaart Stout. 'We kunnen zo een milieustraat opengooien op'de Oude Haven. Maar de gemeente heeft nooit de moeite genomen om daar eens serieus naar te kij ken.' Stout (47) startte zijn kringloop centrum 15 jaar geleden aan de Wibautstraat. 'Ik was invalide geworden en kreeg een aanvul lende uitkering van de sociale dienst. Zeven jaar geleden ver huisde het afval-recyclebedrijfje noodgedwongen naar de Park weg, daarnaast beschikken de broers over een opslagruimte aan de Marconistraat. Aan de Parkweg wordt alle mogelijk huisraad elektrische apparatuur en meubilair gerepareerd opge knapt en doorverkocht aan men sen die wat minder te besteden hebben of die uit zuinigheid of milieubewustzijn een voorkeur hebben voor tweedehands spul len. Uitbreiden Uitbreiding van zijn kringloop centrum is absoluut noodzake lijk nu de sociale dienst heeft la ten weten dat zijn uitkering afge bouwd moet worden, laat Stout weten. 'We hebben vele malen bij de gemeente aangeklopt voor een groter pand maar tot op he den hebben we geen enkele me dewerking gekregen.' Wethouder Anneke Meijer be aamt dat de gemeente Stout niet als een serieuze partner ziet bij de plannen voor een grootscha lig kringloopcentrum. Het op zetten van zo'n kringloopcen trum is al lang de wens van de gemeente en zeker ook van Groen Links, verzekert ze. 'Maar de manier van bedrijfsvoering van Stout past niet in de plannen die de gemeente heeft. Er is trouwens nog een commercieel bedrijf van dien aard aan de No lenslaan. Maar ze komen allebei niet in aanmerking voor dit pro ject.' Meijer verklaart: 'Er is uit gebreid onderzoek gedaan en daaruit is 't Goed in Vlaardingen als de beste naar voren gekomen.' door Peter Spek WATERWEG - GGD Fit Zorg, het centrum voor be wegen en gezondheid, stopt op korte termijn met haar activiteiten. Gedwongen door de teleurstellende be drijfsresultaten van de afge lopen jaren en de slechte perspectieven voor de toe komst is het besluit geno men om de activiteiten in het gebouw van de GGD Nieuwe Waterweg Noord aan de Van Hogendorplaan stop te zetten. Vorige week is het jersoneei hiervan op de hoogte gesteld. Het I jesluit betekent voor de ze ven nedewerkers van GGD Fit Zorg dat zij uit moeten gaan zien naar een nieuwe werkkring. Het gaat hierbij om een aantal fysio therapeuten, een sportarts en en kele administratieve medewer kers "Wij hebben het personeel echt er laten weten dat wij zoveel mogelijk ondersteuning willen geven naar het zoeken van een and< ;re baan. Daarbij zal worden gekeken of er binnen GGD Nieuwe Waterweg Noord en GG D ArboZorg maar ook bin nen de diensten van de drie ge meenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis herplaatsingsmo gelijkheden zijn," aldus FitZorg woordvoerster Corine Jansen. In 1997 opende de toenmalige staatssecretaris van sport Erica Terpstra het centrum voor bewe gen en gezondheid in Vlaardin gen. Corine Jansen kijkt met eni ge teleurstelling terug op het mislukken van dit ambitieuze project. Het was namelijk ook het eerste gezondheidscentrum van deze omvang en in deze vorm in Nederland. "Jammer dat het ondanks alle inspanningen van alle partijen die hierbij be trokken zijn geweest niet gelukt is het idee verder uit te bouwen." Alternatief De klanten van GGD FitZorg zijn vorige week op de hoogte gesteld van de beslissing. "In to taal deden aan de diverse activi teiten van GGD FitZorg gemid deld 350 deelnemers mee. Ook voor hen zullen wij trachten een goed alternatief te vinden bij an dere aanbieders van fitzorgacti- viteiten. De bestaande facilitei ten zullen worden aangeboden tot 31 december," aldus de woordvoerster. Bij GGD FitZorg in het gebouw aan de Van Ho gendorplaan kon men terecht voor speciale fitness-program ma's voor ouderen en mensen met een chronische aandoenin gen en voor bedrijfsfitness. Ver der was ook het Sport Medisch Adviescentrum in het pand on dergebracht. Sporters kunnen bij het SMA terecht voor keuringen, trainingsadviezen, blessurecon sulten en maximale-inspan- ningstesten, en vervulde een re gionale functie. Er wordt onder zocht of andere partijen belang stelling hebben om de SMA-ac- tiviteiten voor deze regio te be houden. Schiedamse sportverenigingen met kleed- en wasaccommodaties in eigen beheer kunnen laten onderzoeken hoe het staat met de kans op legionellabesmetting in hun onderkomen. De stichting Schiedam Vlaardingen Fopds.heeft de benodigde financiën toege zegd voor een legionella risico-inventarisatie en een beheersplan voor de betreffende sportclubs. Het bacteriologisch onderzoeksbureau Biobeheer BV uit Rotter dam voert het onderzoek uit, daarbij worden vier watermonsters op legionella onderzocht. Het onderzoektbureau heeft eerder al de onder de Dienst Sport Recreatie vallende accommodaties zoals zwembad Zuid, de sport hallen, de sportzalen en gymnastieklokalen onderzocht. De dienst Educatie heeft dit voorbeeld gevolgd met een onderzoek van de schoolgebouwen. Een 57-jarige motorrijder uit Schiedam en zijn 35-jarige Spaanse duo-passagiere kwamen om het leven toen zij woensdagavond omst reeks kwart voor zeven op de Churchillweg, ter hoogte van de krui sing met de Laan van Bol'Es, werden aangereden dooreen truck. De motor werd enkele tientallen meters meegesleurd, de berijders overleden ter plaatse aan hun verwondingen. De Het door de Techni sche Ongevallendienst van de politie ingestelde onderzoek heeft nog geen duidelijkheid opgeleverd over de toedracht van het ongeval. De politie van Schiedam is daarom op zoek naar getuigen van het ver keersongeval dat de twee motorrijders het lev.en kostte. Mensen die daar iets over kunnen melden worden dringend verzocht contact op te nemen. Een 29-jarige drogist en een te hulp geschoten winkelier liepen don- derdagvond ernstige snijwonden op aan hun vingers toen ze probeer den een winkeldief te overmeesteren.. De 38-jarige Schiedammer probeerde uit de drogisterij aan de Mgr. Nolenslaan parfum te stelen, maar werd daarbij betrapt. De man had ook enkele doosjes met haar- verzorgingsspullen onder zijn jas verborgen. Toen de drogist de winkeldief in de kraag pakte ontstond een vecht partij. Een door het geloei van de alarmpoortjes gealarmeerde colle ga-winkelier schoot te hulp. Het lukte de twee om de agressieve dief te overmeesteren, maar pas nadat deze zijn belagers met zijn stanley- mes flink had verwond. De winkeldief werd door de politie afgevoerd, de verwondingen van de twee winkeliers werden in het ziekenhuis behandeld. ah 10 en 17 december: .'Koopavond op elke woensdag, donderdag en vrijdag in de gehele maand december PIJNACKER - Rijskade la HNS II Nieuwe Het Stadsblad 2 De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant Laan van Spieringshoek 203 Schiedam. Tel. 010-4702241 Het huren van een baan(en) met de sportvereniging of kennissen. Dag-, avond- en weekendkaarten. Kies voor zekerheid en reserveer nu Tennis, uw hobhy, ons vak DAT IS DUIDELIJK, "Oogmeting of compleet onderzoek, wij weten precies wanneer een oogartsbezoek gewenst is." Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 foto; WSSUANDS FDTOBUREAU Grootschalig kringloopcentrum mogelijk aan Heekstraat Schiedam door Evelyn de Ruyter Sloul: 'Als '1 Goed naar Schiedam komt, kunnen wij wel sluiten foto ED DEWAERHEIJT GGD FitZorg stopt activiteiten, personeel mogelijk naar Schiedam het cègrite warenhuis

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1