Goed geventileerde woning is gezondere woning it. GROWSHOP GREENCORNER DECEMBER-ACTIE Bij aankoop van "HET BEGIN" krijgt u uw matten GRATIS DEEN WERVING SELECTIE Zuid Wet bodembescherming Onderwerp Green CORNERj l MEDEWERKER (MA) VOOR DE AFHAALBALIE DONDERDAG 30 NOVEMBER 2000 48-NS2-15 Een slecht geventileerde woning is een ongezonde woning en een ongezonde woning werkt astma tische aandoeningen en aller gieën in de hand. Niet dat de 1,7 miljoen Nederlanders met een astmatische of daaraan verwante aandoening allemaal in een slecht geventileerde woning wonen, maar zij hebben wel baat bij een gezond binnenmilieu. In een goed geventileerde woning heeft men zelden last van vocht en tochtproblemen. In een slecht geventileerde woning komen die problemen vaak voor. Daarom brengt de Woonbond een chec klist uit waarmee zowel kopers als huurders de ventilatie van hun woning kunnen beoordelen. Een slecht binnenmilieu kan veroorzaakt worden door te wei nig ventilatiemogelijkheden omdat de bewoner de bestaande mogelijkheden niet benut, of omdat de technische installaties slecht functioneren en de woning bouwkundige gebreken vertoont. Het kan heel goed zijn dat onwenselijke situaties niet direct verholpen kunnen wor den. Soms kan het pas als bij voorbeeld de kozijnen worden vernieuwd. In minstens een mil joen woningen voldoen de installaties maar voor 80 procent aan de norm. Een slecht binnen milieu kan het gevolg zijn van een te ver doorgevoerde kier- dichting van de woning, terwijl de ventilatiemogelijkheden ontoereikend zijn. De bewoners zijn soms beducht voor een hoge gasrekening en sluiten alles her metisch af. Men realiseert zich niet dat dit soms een averechts effect heeft, omdat er meer ener gie nodig is om vochtige lucht op te warmen. Bovendien zal men de neiging hebben de ver warming hoger te zetten om het onaangename klamme gevoel te compenseren. Een gemiddeld huishouden pro duceert door te koken, douchen, ademen en wassen elke dag tien liter vocht. De binnenlucht wordt daarbij voortdurend ver vuild door allerlei luchtjes, ver brandingsgassen, rook, stof en niet te vergeten de kranteninkt die verdampt. Het binnenmilieu is alleen maar gezond te noemen als mens en dier voldoende zuurstof krijgen en de afvalstof fen in voldoende mate worden afgevoerd. Dat zou een hoop luchtwegklachten schelen. Minder huisstofmijten, dankzij een droge en schone omgeving. De eisen waaraan ventilatievoor- zieningen moeten voldoen zijn vastgelegd in bouwvoorschrif ten. Voor bestaande woningen gelden in principe de voorschrif ten van het moment dat de woning werd gebouwd. Dit bete kent dat aanpassing achteraf niet verplicht is als de voorzieningen aan redelijke eisen voldoen. Daarnaast gelden er ook voor bestaande woningen algemene bouwvoorschriften, zoals de bouwverordening uit 1992. Maar dat een bestaande woning niet hoeft te voldoen aan de nieuwste eisen, betekent volgens de Woonbond niet dat de ver huurder stil moet blijven zitten. Een verhuurder heeft niets aan ontevreden huurders en ook is hij er niet bij gebaat als er door onvoldoende ventilatie houtrot, vochtplekken en schimmelvor ming ontstaan. Een verstandige verhuurder kijkt verder dan zijn wettelijke plichten. De checklist ventilatie kan wor den besteld door 5,60 gulden over te maken op giro 621 74 79 van Woonbondinformatie te Amsterdam, onder vermelding van Checklist Ventilatie. Wat is goed speelgoed? Menig ouder zal het zich in de weken voor sinterklaas en kerst afvragen. De Stichting Speel Goed Nederland helpt een handje door gratis folders uit te brengen met allerhande tips. Speelgoed moet natuurlijk veilig zijn en niet snel stuk gaan. Wettelijk is vastgelegd aan welke eisen speelgoed moet vol doen als het op de markt wordt gebracht. Op het speelgoed of op de verpakking moeten de letters CE zijn aangebracht. Deze let ters staan voor 'Conformité Européene'. Dat betekent dat een product voldoet aan de vei ligheidseisen die in Europa de norm zijn. Producten die van buiten Europa geïmporteerd worden, moeten uiteraard ook van deze letters zijn voorzien. Behalve dat goed speelgoed vei lig en van goede kwaliteit moet zijn, is het vooral belangrijk dat het leuk is om mee te spelen. Goed speelgoed prikkelt de fan tasie en stimuleert de ontwikke ling. Een kind leert bijvoorbeeld sociale vaardigheden, door samen te spelen. Maar ook voor de lichamelijke ontwikkeling van een kind is spelen van belang. Voorwaarde is wel dat het speelgoed aansluit op de behoeften en de ontwikkeling van het kind. Speelgoed dat nog niet (of niet meer) bij een bepaald stadium in het kinderleven aansluit, ver veelt of wordt juist veel te moei lijk gevonden en daardoor gene geerd. De behoeften en de ont wikkeling veranderen bij het ouder worden. Daardoor is niet altijd duidelijk welk speelgoed een kind nodig heeft. Het vol gende overzicht helpt hierbij. Baby- en dreumesspeelgoed. iÈt V _J In het begin slaapt een baby bijna alleen maar; van spelen is nog niet echt sprake. Wel kan de baby al geluidjes en felle kleuren onderscheiden. Een muziek doosje of een fel gekleurd zacht speeltje zijn leuke cadeaus. Als het kleintje ongeveer drie maan den oud is, probeert het van alles te volgen met z'n oogjes. Ook probeert het al naar voorwerpen te grijpen. Een rammelaar is nu leuk om te krijgen, of speeltjes voor in bad. Als het kindje onge veer een jaar is, gaat het een beetje kruipen. De wereld is ineens reuze interessant voor de dreumes. Omdat hij z'n bewe gingen nog niet erg onder con trole heeft, is vooral wat groter speelgoed nu geschikt. Naast zelf bewegen is het heel leuk om iets anders voort te bewegen. Er zijn tientallen variaties van speelgoed te koop die de dreu mes achter zich aan kan slepen: een treintje, een rij eendjes, een kwispelende hond, noem maar op. Peuter- en kleuterspeelgoed Een van de favoriete kreten van een peuter is 'zelf doen'. Peuters klimmen, sjouwen, springen, ze spelen met theeserviesje, boer derij en kasteel en zijn druk in de weer met krijt, kleurpotloden en viltstiften. De fantasie van kinderen op deze leeftijd is bijna grenzeloos. Poppenkastpoppen sluiten goed aan bij deze leeftijd, maar ook met heel gewone blok ken worden spannende fantasie werelden gebouwd. Peuters spe len nog niet echt samen, ze spe len vooral naast elkaar. Kleuters spelen juist graag met andere kinderen. Samen met vriendjes en vriendinnetjes spelen ze win keltje of indiaantje. Kleuters kunnen al eenvoudige gezel schapsspelletjes doen. Het kind moet hier wel aan toe zijn, want winnen, verliezen en op je beurt wachten zijn helemaal nieuw voor de kleuter. Speelgoed voor het schoolgaan de kind Kinderen rond deze leeftijd wil len graag alles zo natuurgetrouw mogelijk nabootsen. Met ver- kleedkleren bijvoorbeeld kun nen kinderen zich urenlang ver maken. Het speelgoed moet echt zijn; de pop is geen poppenkind meer, maar een ballerina of een stoere held waar ze op willen lij ken. Als het weer het toelaat zul len de kinderen na schooltijd lekker buiten ravotten. Kan dat niet dan zijn er veel spellen te verkrijgen. Gezelschapsspellen De laatste tijd worden weer meer spellen gespeeld in huiselijke kring. Dit vormt het karakter omdat je tijdens het spelen van alles te verwerken krijgt. Je moet bijvoorbeeld op je beurt wachten en je houden aan de spelregels, je leert je concentreren en ver lies te lijden, of juist omgaan met een overwinning. Voor hele kleine kinderen is bijvoorbeeld lotto of domino eenvoudig en geschikt, terwijl kinderen vanaf driejaar spellen met een wedstr ijdelement leuk beginnen te vin den. Het schoolgaande kind is eigenlijk pas echt in staat om een gezelschapsspel te spelen. Spellen kunnen uiteenlopen van gelukspellen tot spellen waar voor veel concentratie en inzicht nodig is. De Stichting Speel Goed Nederland geeft een aantal gratis folders uit met informatie over speelgoed. Deze verschijnen onder de naam 'Spel en Speelgoed voor Baby en Dreumes' (van 0 tot 2 jaar), 'Spel en Speelgoed voor Peuter en Kleuter' (van 2 tot 4 jaar), 'Spel en Speelgoed voor het Schoolkind' (tot 12 jaar), 'Spellen en Speelgoed voor Volwassenen', 'Speelgoed voor Onderweg', 'Zomer- en Buitenspeelgoed', 'Veiligheid en Speelgoed', 'Speelgoed voor het zieke kind' en 'Speelgoed voor kinderen met cara'. De fol ders zijn te bestellen bij Speel Goed Nederland, Antwoordnummer 46201 1060 VC Amsterdam (een post zegel is niet nodig). Rabobank PARTTIME SECRETARIEEL/ADMINISTRATIEF MEDEWERKERS MA/ (2 a 3 dagen per week) provincie HoLLAND Kennisgeving ontwerp-beschikking Inzage Inspraak mm VIKA bv, gevestigd te Apeldoorn, Hilversum en Schiedam, is een landelijk opererende groothandel in centrale- verwarmings-materialen. Voor onze vestiging te Schiedam zoeken wij een gemotiveerde Hij/zij dient over een goede kennis van de centrale verwarmingsbranche te beschikken. TAAKOMSCHRIJVING: - assisteert de klanten aan de balie; - telefonisch onderhoud met de klant; - ervaring met werken met de computer; - informatie en service verlenen aan de klant; - zorgt voor klaarzetten van de orders; - kan goed in teamverband werken. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer IJ. Adema, tel. (010)2620200. Schriftelijke sollicitaties voorzien van uw c.v. kunt u binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad richten aan: VIKA B.V., t.a.v. Personeelszaken, Postbus 1379, 7301 BP Apeldoorn. Centrale Verwarming Machinebouw en Metaalwaren Poedercoaten Een gemiddeld huishouden produceert door te koken, douchen, ademen en wassen elke dag tien liter vocht. foto LEUNIS VERLINDE Wat is goed speelgoed? De laatste tijd worden weer meer spellen gespeeld in huiselijke kring. foto LEUNIS VERLINDE Op dinsdag 5 december zijn onze kantoren geopend tot 16.00 uur. Op woensdag 6 december bent u vanaf uur weer van harte welkom. U kunt natuurlijk 24 uur per dag gebruik maken van de geldautomaten. Prettige pakjesavond. Human capital is een belangrijke factor voor het succesvol functioneren van organisaties. Snelle ontwikkelingen op de arbeidsmarkt vereisen flexibiliteit, snelheid en creativiteit van een Human Resources Adviesorganisatie. Onze dienstverlening richt zich op structuur- en resultaatverbetering bij cliënten door middel van recruitment/executive search, interim management, assessment, loopbaanadvies, managementontwikkeling en organisatieverandering. In de loop der jaren hebben wij een goede relatie opgebouwd met nationale en interna tionale cliënten, afkomstig uit zowel de profit als de non-profit sector. Voor onze eigen organisatie zijn wij op zoek naar twee Functiebeschrijving Psychologisch Adviesbureau: Na een inwerkperiode voert u zelfstandig correspondentie, begeleidt kandidaten tijdens het maken van psychologische tests, ondersteunt de psychologen op administratief vlak en heeft u telefonisch klanten contact. U beheert de agenda's van de psychologen en maakt afspraken met relaties en kandidaten. Heeft u een opleiding op HAVO of MBO-niveau, goede typevaardigheid, kennis van Word en bent u op zoek naar een vaste baan, schrijf dan naar: Psychologisch Adviesbureau Deen, Postbus 1526, 3000 BM Rotterdam, t.a.v. mw. D. Metsemakers (tel. nr. 010-4770288). Functiebeschrijving Werving Selectiebureau: U bent het eerste aanspreekpunt voor kandidaten en tal van relaties en verwerkt de gegevens in ons informatiesysteem. Daarnaast bent u verantwoordelijk voor het verzorgen, bewaken en afhandelen van dagelijkse in- en uitgaande post en telefoonverkeer. Tevens ondersteunt u de adviseurs bij hun dagelijk se werkzaamheden. Wij komen graag in contact met kandidaten met een secretariële opleiding en/of enkele jaren relevante werkervaring. Heeft u interesse in deze vacature, stuur dan uw curriculum vitae naar Deen Werving Selectie, Schiedamse Vest 58, 3011 BD Rotterdam, t.a.v. mw. M. van Zuylekom (tel. nr. 010-4332277). RECRUITMENT - ASSESSMENT - EXECUTIVE SEARCH INTERIM Schiedams® Vest 58, 3011 8D Rotterdam, Tel. 010-4332277/Fax 010-21320)2 E-moH: rotterdam.dws@deen-groep.nl Internet: www.deenWerv1ngenS6lecf1e.nt Op grond van artikel 29, lid 1, onder b van de Wet bodembescherming hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een nader onderzoek naar de aard, mate en omvang van de verontreiniging op de locatie Nieuwe Waterwegstraat 9 in de gemeente Schiedam, kadastraal bekend onder sectie N, nummer 582 ontvangen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn voornemens vast te stellen dat er sprake is van een geval van ernstige verontreiniging. U kunt de ontwerp-beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 1 december 2000 gedurende vier weken op de volgende plaatsen inzien: - in de Stadswinkel van de gemeente Schiedam (in het Stadskantoor), balie bouwen, wonen en milieu, Stadserf 1 te Schiedam; - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak, telefoon nummer: 010 - 246 84 02. Op grond van artikel 6.1 van de Provinciale milieuverordening en afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, kunnen belanghebbenden gedurende de bovengenoemde termijn hun zienswijze over de ontwerp-beschikking kenbaar maken aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam, Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer D.J. Meijer van bureau Bodem, telefoonnummer: 010 - 246 82 67. Projectnummer941290/820 Wbb-code: ZH 507/0290/820 Bombaystraat 47 Rotterdam Tel./Fax: 010-46 22 541 Open: maandag t/m vrijdag 10.00 tot 17.30 uur, zaterdag 10.00 tot 16.30 uur BEREIKBAAR: Afslag Rotterdam - Noordwest polder, Matlingeweg volgen, na de BP linksaf, 3e straat rechts, 1e straat links

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 15