Gemeente Schiedam Alle buurt bewoners aan de computer Veirbouwinkj e Mff! 1 A Belasting en bijstand Informatie SOCIALE SAMENHANG Veiligheidsassistent, gastvrouw of gastheer beheerder Medewerker Bodediensten Oproep aan alle mensen met een bij standsuitkering 4 /■Y/A So§yal odenekalan §ahi§lara duyuru! I I I I Mensen met een bijstandsuitkering krijgen vanaf 1 januari 2001 te maken met de belastingdienst. BINNENPLANSE VRIJSTELLING Gemeente Schiedam ook op teletekst pag. 701-711 (achter het mozaïekkanaal). Eind dit Jaar digitaal trapveld In Nleuwland Investeren In werk pure noodzaak BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam GemeMHpiedim PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 4 9, WOENSDAG 6 DECEMBER, 2 WOENSDAG 6 DECEMBER 2000 49-NS1-2 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: info@sehiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010)246 53 89 Fax: (010)246 53 64 Heeft ti van de belastingdienst een formulier 'voorlopige teruggave heffingskorting' ontvangen? Stuur dit fortnulier ingevuld zo spoedig mogelijk terug naar de iMiTigdienst. Hulp nodi£ bij bet invullen? Bel uw cóntattpersoon van Sociale Zaken. Ver§i daire§inden "VerQi indirimlerinin Qecici olarak iade§i talebi" formunu aldiy§aniz, bu formu nok§an§iz olarak doldurup en ki§a zamanda verQi daire§ine Qonderiniz. Yardima ihtiyaciniz var§a, belediyede yetkili ki§iye ba§vurabilir§iniz. (ART. 15 WRO) Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor: Het vergroten van een woning, Mina Krusemanstraat 32 (bp. Woudhoek-Noord 1994) Het bouwen van een transformatorstation, Buijs Ballotsingel 132 (bp Bebouwingsvoorschrif ten voor de Bebouwde Kom) De bouwplannen worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In de van toepassing zijnde bestemmingsplannen is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmo gelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening toepassing te geven aan deze binnenplanse vrij stellingsbevoegdheid. Vooraf willen burgemeester en wethouders belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. De vrijstellingsverzoeken liggen hiertoe gedurende twee weken vanaf 7 december tot en met 21 december ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kunnen belanghebben den tegen het voornemen om vrijstelling te ver lenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw en Woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Eind van dit jaar opent het eerste 'digitale trapveld' in Schiedam in de bibliotheek bij het wijkcentrum van de wijk Nieuwland. Een digitaal trapveld is een ruimte waar computers staan die verbin ding hebben met Internet. Wijkbewoners kunnen hier terecht om kennis te maken met computers, Internet en e-mail. Er zijn begeleiders aanwezig die mensen op weg kunnen helpen. Ook komen hier verschillende cursussen op computergebied. Alle buurtbewoners zijn straks welkom bij het digitale trapveld. Vooral vrouwen en allochtonen worden via speciale bijeenkom sten uitdrukkelijk uitgenodigd. "We zouden het liefst dit digitale trapveld gratis aanbieden aan wijkbewoners," zegt Werk, werk en nog eens werk, dat is de leidraad van het werkge legenheidsbeleid in Schiedam. "Het hebben van werk is de basis van een stabiele positie in de maatschappij," vindt wethouder Anneke Meijer. "Of het nou betaald werk is of niet, het geeft je sociale contacten en het gevoel dat je niet gemist kan worden. Het voorkomt dat mensen in een isolement raken." Wethouder Meijer is onder andere verantwoordelijk voor sociale zaken en werkgelegenheid in Schiedam. Ze vindt het belangrijk om te blijven investeren in werk, ondanks de economische bloei die ook aan Schiedam niet voorbij gaat. "Een aantal mensen vindt op eigen kracht een baan in deze tijd. Maar er blijven altijd vacatures en werkzoekenden die moeilijk te 'matchen' zijn. Met allerlei trajecten doen we daar iets aan. Zowel voor ondernemers als voor werklozen. En dat werkt." Op deze pagina schetst Schiedam de komende tijd hoe de verschillende werkgelegenheidstrajecten functioneren. Vandaag de eerste aflevering in deze serie: het digitale trapveld. Anneke Meijer Benno Wiendels, projectleider vanuit Schiedam. "Maar dat kan niet want we mogen niet concurrerend zijn met andere organisaties. Toch is het sleutelwoord wel dat het digitale trapveld voor iedereen bereikbaar moet zijn, een lage drempel heeft, dus echt duur wordt het zeker niet." Het digitale trapveld heeft als doel om mensen die niets van computers weten een beetje bij te spijkeren. Want nu is het zo dat een aantal mensen een voorsprong heeft: ze kunnen met computers en Internet omgaan en weten hoe ze een e-mail (elektronische post via de compu ter) kunnen versturen of ontvangen. Een grote groep achterblijvers weet nauwelijks iets van deze 'digitale wereld' en dat maakt hun kansen op de arbeids markt er niet groter op. Geen geheimen meer Mevrouw Barbosa Brito volgt sinds een paar maanden een computercursus bij ROC Zadkine via de Stichting NedWerk. Ze gaat twee dagen naar school en heeft, om te kunnen oefenen, thuis een compu ter staan, geleend van Stichting NedWerk. "Vroeger wist ik helemaal niets van com puters. Ik heb altijd als schoonmaakster gewerkt, maar dat wil ik niet meer. Ik wil straks gaan werken met computers. Officieel duurt de cursus twee jaar, maar APO I 1/ \l tr\ als ik snel ben kan ik ook eerder klaar zijn." Mevrouw woont in Nieuwland en is benieuwd'hoe het digitale trapveld er straks uitziet. Ze was aanwezig in de 'Cyberbus', een mobiel digitaal trapveld, bij de presentatie van het initiatief op 13 juni van dit jaar. Het schrijfprogramma 'Word', Internet en e-mail hebben inmiddels geen grote gehei men meer voor haar. "Als het digitale trap veld straks open is, ga ik zeker een kijkje nemen," zegt ze beslist. Misschien kan zij zelfs haar cursus daar verder afmaken, dicht bij huis. Projectleider Wiendels noemt het mobiele trapveldje in de bus een creatief element. "We proberen die bus in Schiedam te houden, zodat ook andere wijken kennis kunnen maken met het digitale trapveld. En we willen het aantal trapveldjes ook uitbreiden in Schiedam." Sociale samenhang Naast het verbeteren van kennis rond computers en het versterken van de positie op de arbeidsmarkt heeft het digitale trapveld ook nog een ander doel. Nieuwland is een wijk waar bewo ners weinig contact hebben, zowel onder ling als met allerlei (wijk)organisaties die iets voor hen kunnen betekenen. De komst van twintig computers in de wijk kan de sociale samenhang in de wijk verbeteren. Wiendels: "In de ochtend zijn er cursussen, zowel voor individuen als voor groepen. En 's middags is er vrije inloop, zoals een Internetcafé, met begeleiding." Hij ziet het al voor zich: buurtbewoners die veel gebruik maken van het digitale trapveld en meteen even binnenlopen bij het wijkcentrum of bij de bibliotheek. "Dat kan veel nieuw enthousiasme opleveren," denkt Wiendels. Bedrijfsleven Er zijn veel verschillende partijen betrokken om het digitale trapveld te realiseren. Het rijk financiert het project met een half mlijoen gulden per stad voor drie jaar vanuit het Grote Stedenbeleid, op voorwaarde dat gemeente Schiedam daar evenveel geld bij legt. Verder speelt de Stichting NedWerk met de nodige deskundigheid een belangrijke rol. Ook de gemeentelijke dienst Cultuur, Educatie en Sport doet mee door het beheren van de ruimte. Wiendels is nog druk bezig om het bedrijfsleven enthousiaster te maken. Ais alles goed verloopt komt er ten slotte een nieuwe reservoir aan arbeidskrachten, of zijn er straks in eik geval mensen die in staat zijn verdere scholing te volgen. "Schiedam is eigenlijk meereen industriestad en geen stad van informatie technologie. Maar je moet toch ergens beginnen. Op de conferentie van 13 juni bij de presentatie van het digitale trapveld bleek dat we met z'n allen de schouders eronder willen zetten. Dat vraagt om brede steun, juist omdat er zoveel partijen betrokken zijn. Ook na de startfase mag de aandacht niet verslappen. Dan kunnen we er echt een succes van maken." Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, tel.: 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 - 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 22-11-2000 t/m 01-12-2000: bouwaanvragen/meldingen: Strijensestraatl8-20 P. Dröge Noordvest 18 BIAS Architecten Kerkweg 53 Kerkbestuur St. Jacobus de Meerdere woningen verbouwen entreepui luifel bouwen Dagpauwooghof 28 R. van Heek Lange Haven 52/Taansteeg 1 BOAK Zuid Holland b.v. sloopaanvragen/sloopmeldingen: Lange Haven52/Taansteeg 1 BOAK Zuid Holland b.v. Poortugaalsestraat 19 Molensingel 99 St. voor Interconfessioneel en Kath. Onderwijs G. Gijbeis Verleende beschikkingen bouwvergunningen/meldingen: Verleend 23-11-2000 Nieuwe Damlaan 760 Verleend 29-11-2000 Galjoot 21 Wolkaarderstraat 5 Kerkweg 46c Jan van Galenstraat Nieuwe Damlaan 759 Sveapark gedeelte Sveaholm, deelplan C Korte Haven 1 t/m 9 Huisartsenpraktijk Nieuwland C.C. de Wilde J. Drenth N.L.M. Lansbergen M.C. v.d. Stappen Interieur montage B.V. Woonplus Schiedam Bemog Projectontwikkeling Bremamax B.V. kerkgebouw restaureren en gedeeltelijk veranderen woning vergroten woning annex pakhuis verbou wen (herziene aanvraag) woning gedeeltelijk slopen (her ziene aanvraag) noodlokalen slopen asbest verwijderen portocabin plaatsen voor de duur van maximaal 18 maanden berging bouwen dakkapel bouwen ontmoetingsruimte vergroten kozijnen plaatsen wijzigen van bedrijfspand zorgcentrum bouwen en vergro ten eengezinswoningen en een appartementengebouw bouwen panden verbouwen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: Verleend 01-12-2000 Molensingel 99 G. Gijbeis asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken, na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk ver zoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.05 van het Stadskantoor, Stadserf 1Schiedam. Datum: 11-12-2000 Schietbaanstraat 4 Buijs Ballotsingel 132 Pruimengaarde 23 Schrijnwerkerstraat 57 en 59 Lrambozengaarde 9 Geelgieterhof 14 Harkje Benthempad 15 Harkje Benthempad 17 S.C. van Waalwijk van Doorn ONS Netwerkbeheer B.V. F. Lissenburg C. Maat Aannemersbedrijf E. Rosdorf C. van der Heiden B. de Blaauwen R. Konings woning vergroten transformatorcentrum bouwen garage vergroten woning vergroten 2 dakkapellen bouwen woning vergroten woning vergroten woning vergroten Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen van maandag t/m donderdag bij het secretariaat, tel.: 246 54 90. Het Bureau voorWerken Scholing heeft verschillende mogelijkheden voor iedereen van 23 jaar en ouder die al langer dan een jaar op zoek is naar werk en in het afgelopen jaar niet meer dan drie maanden gewerkt heeft. Zo zou u bijvoorbeeld aan de slag kunnen als waarbij u een opleiding in de beveiliging gaat volgen. Maar er zijn ook vacatures als in een verzorgingstehuis voor ouderen, of als op bijvoorbeeld een basisschool. Als u liever buiten werkt zijn er ook meerdere vacatures. Met name postbezorging. Kijk voor meer informatie op Stadstekst (achter het mozaïekkanaal) pagina 707-708 en bel voor een baan Bureau voor Werk en Scholing, tel.: 2465041 of 2465042.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 2