PRAXIS J Een zak vol geschenken ter CSrspyy m Gratis muismat? uns PvdA en D66: Initiatief voor wijk en buurtbeheer PvdA: Pleidooi voor sloop van Opstandingskerk IN KRANT f loods MILIEUKLACHTEN ZONDAG 10 DECEMBER Extra subsidie VVV wordt 'blijvertje' Hond bijt schapen Dieven in woning en op bouwterrein Kort geding na ontslag door bestuur Honki Ponk Gebr. De Veld 'Digitale dementie' voorkomen ons mm DONDERDAG 7 DECEMBER 2000, 52e JAARGANG, Nr 49 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUS Rl EKS PAG IN A'S TOTALE OPLAGE: 937.148 HNS Inwoners Maassluis en Vlaardingen naar Schiedam Berry Lussenburg in 'Vermist' Sterke staaltjes rond nieuwe flat-liften Dit jaar wilde de gemeenteraad een extra subsidie van 50.000 aan de VVV na een felle discus sie met burgemeester Scheeres voorlopig alleen voor het lopend jaar verlenen en niet zoals ge vraagd als structurele verhoging van de subsidie die nu 369.000 per jaar bedraagt. Aan de subsi dieverhoging voor 2000 werd als voorwaarde gesteld dat de extra middelen uitsluitend mochten worden gebruikt voor Schiedam promotie. In 1996 besteedde de VVV nog 46.000 gulden aan het bevorderen van het toerisme naar de stad, een bedrag dat in de begroting voor 2000 was terug gelopen tot slechts 10.000. De VVV kampt de laatste jaren met ernstige exploitatieproblemen door de toegenomen concurren tie van postkantoren, grenswis selkantoren en de ANWB en de eisen die de overkoepelende or ganisatie ANVV stelt aan de professionaliteit van het perso neel. De raad stelde de subsidie verhoging voor de komende ja ren afhankelijk van een uitvoe ringsovereenkomst tussen ge meente en VVV waarin duide lijke afspraken worden gemaakt over de tegenprestaties die van de VVV worden verlangd voor de subsidie. B&W hebben die overeenkomst inmiddels gere geld en de commissie voor alge mene en economische zaken heeft ermee ingestemd. Maan dag beslist de gemeenteraad. Onlangs suggereerde BVSC- voorzitter John van Gestel de- verhuizing van de VVV naar de Lange Kerkstraat bij het ABC- complex. IN DEZE KRANT UIT UW REGIO BEZOEK ONZE KERSTMARKT! De 2ak van Sinterklaas, vol met geschenken, dat was de beloning die de 10-jarige Susanne Mirck dinsdagmiddag kreeg voor de schitterende kleur plaat die zij voor de goedheiligman had gemaakt. Sint Nicolaas zelf kwam naar de kop van de Hoogstraat om daar de prij zen uit te reiken van de kleurwed- strijd die de winkeliers van Hoog straat, Grote Markt en Koemarkt ter ere van hem hadden georganiseerd. De jeugd liet zich niet onbetuigd, de jury moest vorige week een keuze maken uit een hele stapel kleurpla ten die eigenlijk allemaal een prijs verdienden. Een moeilijke keus dus, maar de klus werd niettemin ge klaard. De tweede prijs was voor Mickey de Ruiter {10), 3 e werd Wim Netten (6). Troostprijzen gingen naar Laura van Leeuwen (5). Jannick Juijn (4), Emi- ne (4) en Marvin (7). De aanmoedi gingsprijs was voor de 2-jarige Mei vin. T Een veehouder ontdekte maan dagochtend dat diverse schapen die in een weiland langs de Woudweg stonden, waren gebe ten door een hond. Twee schapen raakten ernstig gewond. Zij werden behandeld door een dierenarts. Vanaf een bouwterrein aan het Raam werden het afgelopen weekend een compressor, een pallet stenen en een pallet plan ken weggehaald. Zondagnacht sloegen dieven hun slag in een woning in de Galileistraat. Zij namen een mobiele telefoon, horloge en sportschoenen mee. Insluipster betrapt Een bewoonster van de Van Mus- schenbroekstraat werd maandag morgen om kwart voor zeven wak ker omdat ze geluiden hoorde bij de voordeur. Toen ze on inspectie uit ging zag ze een onbekende vrouw in ae gang staan. De insluipster ging er bij net zien van de bewoonster van door. Theo H.B. Schoenmakers De afgetreden bestuursle den van stichting Honki Ponk hebben hun ontslag ingetrokken nadat zij meer te weten kwamen over door directrice Marjo van Wolfe- ren eigenmachtig aangestel de organisatieadviseur Jan Pieter de Kok. En over zijn advocaat, Pieter de Bruin, die op voorspraak van Van Wolferen tot het bestuur was toegetreden. Tijdens een vergadering ontsloeg het bestuur maandagavond directrice Van Wolferen en royeerde het Pieter de Bruin als bestuurslid van stichting Honki Ponk. Ju rist de Bruin slaat terug met een kort geding, mede namens van Wolferen, tegen de vier andere bestuursle den. De kantonrechter wordt tevens gevraagd de voor vanavond uitgeschre ven ouderavond te verbie den. Vanmiddag dient voor de kan tonrechter op de Kop van zuid een kort geding van de directrice en de organisatie-adviseur van kinderopvang Honki Ponk tegen de vier bestuursleden die op 6 november hun functie ter be schikking stelden. Dat gebeurde in een zeer emotionele vergade ring, waarin de vier vergeefs trachtten zich te ontdoen van Honky Ponk vormt vanavond hoe dan ook onderwerp van discussie hun collega Pieter de Bruin. Vol gens woordvoerster Coby de la Rie, een van de vier bestuursle den, werd het besluit tot aftreden genomen in het belang van de stichting, de kinderen en dat van directrice Marjo van Wolferen, 'wiens levenswerk Honk Ponk immers is'. Op dat moment wis ten de vier nog steeds niet wat voor vlees ze met De Bruin in huis hadden en hadden ze zelfs nog geen weet van de bemoeien is van De Kok met de stichting. De Bruin was eerder op verzoek van Honki Ponk directrice Marjo van Wolferen in het bestuur op genomen. Dat zocht een jurist, en De Bruin bleek bovendien kennis te hebben van de uit gangspunten van de antroposofi sche beweging. De vier bestuursleden die hun functie ter beschikking hebben gesteld hebben zich echter niet uit laten schrijven in het vereni- gingsregister van de Kamer van Koophandel. Toen vorige week bleek wie De Bruin was (advo caat van alternatief genezer De Kok, die veroordeeld was we gens het onthouden van medi sche zorg en wiens patiënten wa ren overleden ten gevolge van zijn behandeling die bestond uit het eten van bepaalde grassoor ten en pianospelen) namen de bestuursleden hun taken weer op. Maandagavond 4 december jongstleden kwam het bestuur bijeen. Mede-bestuurslid Pieter de Bruin werd geroyeerd en Honki Ponk directrice Marjo van OF 33,- PER MAAND \v 010 -432 33 88 www.peterverspuy.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Q Autocentrum Kroes Wolferen, die De Kok als haar adviseur had benoemd zonder het stichtingsbestuur hiervan zelfs maar mededeling te doen, werd ontslagen. Dit leidde tot een dagvaarding van Van Wolfe ren en advocaat De Bruin voor het kort geding vanmiddag. Aan deze dagvaarding werd later ook nog de eis toegevoegd, dat het wordt verboden vanavond de ou deravond te organiseren. Coby de la Rie toont zich daar over zeer verontwaardigd: 'Dat betekent dat de ouders geen in formatie kunnen krijgen en geen vragen kunnen stellen aan Hugo Verburg, de Rotterdamse huis arts en medewerker van de Eras mus universiteit, die eerder ageerde tegen de illegale school die De Kok in Rotterdam leidde'. Nadat op 29 november duidelijk werd dat directrice Marjo van Wolferen onder de hypnotiseren de invloed van De Kok verkeer de, raken ouders en de laatste dagen meer en meer van over tuigd dat ook de staf door hem is beïnvloed. Onder de ouders lopen de emo ties hoog op en de kinderen blij ven, hoewel zij geen weet heb ben van de aard en omvang van de perikelen, niet gevrijwaard van de grote onrust in hun om geving. Ouders hebben inmid dels verklaard dat ook als de rechter het organiseren van de ouderavond onverhoopt zou ver bieden, om acht uur toch naar De Rank te komen. Zij menen dat de rechter dan misschien het organiseren van de avond door de afgetreden be stuursleden zou kunnen verbie den, maar hen niet kan verhinde ren met elkaar over de ontstane situatie van gedachten te wisse len. Er wordt rekening gehouden met een massale opkomst, en met de mogelijkheid dat jurist De Bruin nog weer andere juridische mid delen inroept om te verhinderen dat de ouders de stichting en hun kinderen aan 'de verderfelijke invloed' van De Kok, De Bruin en Van Wolferen onttrekken. Ook bij de gemeente Schiedam worden steeds meer documenten al leen nog maar digitaal gemaakt en bewaard. Daardoor ontstaat de be hoefte om archivering van digitale documenten mogelijk te maken en het verlies van documenten te voorkomen. Dat laatste noemt men 'di gitale dementie'. Volgens de Archiefwet 1995 heeft de gemeentear chivaris de verantwoordelijkheid voor het beheer van alle gemeente lijke documenten, ook wanneer deze nog niet aan het gemeentear chief zijn overgedragen. Elektronische documenten behoren daartoe evenzeer als papieren stukken. De archivaris heeft echter geen moge lijkheid toezicht te houden op wat zich afspeelt op harde schijven en floppies van de vele computers die binnen het gemeentelijk apparaat zijn opgesteld. Een werkgroep 'digitale duurzaamheid'onder voorzit terschap van de gemeentearchivaris buigt zich over sluitende afspra ken voor het bewaren van bijvoorbeeld alle e-mails die daarvoor in aanmerking komen. Voor het opstellen daarvan wordt externe des kundigheid aangetrokken, waarvoor 20.000 gulden beschikbaar is. Surf naar www.energietips.nl De politiek' stelt vraagtekens bij de representativiteit van de bewo nersorganisaties. Volgens PvdA-vicefractievoorzitter Maarten Reu- derink is De Gorzen de meest homogene wijk, waarvan de bewo nersvereniging niet alleen lastig en kritisch is maar ook de indruk wekt representatief te zijn voor de wijk. Elders beperkt de represen tativiteit zich naar de mening van Reuderink tot buurtniveau, en dan nog maar in enkele gevallen: met deDelflandseweg, Plantage en Ket- hel-oost is zijn lijstje af. Hij wijst op de grote verschillen in Delf- landseweg en Slachthuisbuurt, twee buurten die onderdeel uitmaken van de wijk Nieuwland, of in West de ziekenhuisbuurt en de Aleidas- traat. Dezelfde wijk, maar een heel andere beleving en woonomge ving. Soms zijn de bewonersorganisaties een overkoepelend orgaan van buurtcommissies, stelt Reuderink vast. 'Vaak een groepje keihard werkende enthousiaste vrijwilligers die zich op basis van gezond ver stand en inlevingsvermogen inzetten voor hun omgeving, terwijl de rest de duizendste aflevering van GTST viert.' Tegelijkertijd ontwik kelden de PvdA en D66 plannen om de representativiteit van de be wonersvertegenwoordigers te vergroten, zo bleek twee weken gele den op de raadsledenconferentie. En aangezien in de woorden van Maarten Reuderink 'de tijd voor een geitenfokkersvereniging op R.K.-basis voor de gemiddelde Schiedamse bewoner wel voorbij is', lag het voor de hand de krachten tussen beide coalitiepartijen te bun delen en hun modellen voor het wijk- en buurtbeheer, die als twee druppels water op elkaar bleken te lijken, in elkaar te schuiven. Bei de fracties gaan eerst bij de buurtorganisaties in de stad peilen wat er bij hen leeft en bekijken of men de extra bevoegdheden en verant woordelijkheden (en het daaraan verbonden beschikkingsrecht over meer financiële middelen) ook zelf wil. Het vuil, de stad en de dood' speelt door het hoofd van PvdA-activist en Dalslandbewoner Arthur de Ruiter bij het zien van de Opstan dingskerk, telkenmale als hij zijn woning verlaat: 'Een vierkante dood, grauw en aangetast door vandalisme wacht het gebouw weg- roestend op haar beschikking'.Wat de PvdA-er betreft wordt dit sloop, 'de enige optie voor het de omgeving ontsierend bouwval'. Weliswaar erkent De Ruiter het beeldbepalend karakter van de toren voor de wijk, maar gezien de vermoede aanwezigheid van betonrot moet ook deze wijken. Met zijn medebewoners van de naast de Op standingskerk gelegen nieuwbouwwijk Dalsland is De Ruiter be vreesd voor parkeeroverlast in de wijk indien een van de plannen voor hergebruik van de Opstandingskerk tot uitvoering zouden ko men: 'het bedrijvencentrum in een new age jasje van projectontwik kelaar George Toth en het party- en zalencentrum van patatkoning van de Ree' worden niet aanvaardbaar geacht, al erkend De Ruiter dat aan dat laatste in Schiedam een grote behoefte bestaat. In de decem- ber-aflevering van Voorwaarts, het afdelingsblad van de Schiedamse PvdA, bepleit de Ruiter het gebied na de sloop van een van de laat ste heilige huisjes van het CDA, een groene inrichting van het gebied met een veldje, bloembakken en bosschages, en luxe appartementen die een weids uitzicht bieden over de Vlaardingerdijk, om met het aantrekken van meer koopkrachtige bewoners de wijk Nieuwland vooruit te stuwen in de vaart der volkeren. Keuken kombinatie RESI In wit met aluminium grepen en lijsten. Afmeting ca. 250 cm. breed. Meeneemprijs! Van 759,- voor II HNS Nieuwe Stadsblad E u a VAN 10.00 TOT 17.00 UUR Kerstboom met kluit Picea abies. Lengte 125-175 cm. Praxis Praxis Tuin Rotterdam, Vierhavensstraat, tel. 010 - 4776008 Directrice en haar adviseur eisen via rechter verbod ouderavond 1 Inclusief EKKENS EN 1100 m2 SHOWROOM Pascalweg 157-159 Rotterdam Lombardijen Bezoek ons ook op: Parkweg 369 Schiedam Telefoon 010-473 70 44 «flkittitta» r MfeeatomyewiK' mwtt i<nw»sO Elel 2E 3144 CB Maassluis telefoon: 010-5911455. Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, lel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1