Barnes laarzen orting Rondom de kerstdagen hebben we speciale openingstijden. f HPl i IN DEZE KRANT Wie is wie? 'Voorwerk' helpt 120 jongeren aan de slag GRANDIOZE AANBIEDING ca; jr»i| ïi wST VA J J Vj tv V ónze gezellige en sfeervolle l^?STMARKT:is weer geoj^nd! PAUL BERG Met Kerstman op de foto in centrum Beiteldief slaat flink in Officier van justitie zegt over voldoende bewijzen te beschikken dat K.B. dader is www.fox-kapsalon.nl Actie tegen verdwijnen GGD Fitzorg Stalen kunst in Gorzen Harre/Kandelaarweg vrijdag weer open KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken MODE den. Een direct in het park inge steld onderzoek van de politie leverde niets op. Naar aanleiding van een getuigenis van Maikel werd een signalement van de verdachte opgesteld. Het zou KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Maandag 18 t/m vrijdag 22 december van 8.00 tot 22.00 uur. Zaterdag van 7.00 tot 22.00 uur. Ruim 200 gratis parkeerplaatsen. Feest smakelijk. CU Proef de dag. Albert Heijn, Hof van Spaland 1, Schiedam. fcJ Ai o, i/.toiolnj f via li.OO ü-. Koopavond op elke woensdag, iÉhMgéÉ donderdag en vrijdag in J9e^e^e maan<l december ';j HET groïm warenhuis PIJNACKER - Rijskade la de gehele maand december O P T IC I E N Marianne van Verseveld over... contactlenzen: "Een lens-abonnement heeft u al vanaf f34,- per maand, all in." door Peter Braad SCHIEDAM-Joho,joho: de Kerstman is weer gearri veerd, en dat gaat de winke liersvereniging Hoogstraat goed vieren. De Kerstman is zaterdagmiddag gezellig aan het shoppen in Schiedam. Wie hem tussen 12.00 en 16.30 uur tegenkomt op de Hoogstraat, Grote Markt of de Koemarkt dan kan ieder een met kinderen gratis op de gevoelige plaat. De foto's zijn vanaf vrijdag 22 december af te halen bij Bram Ladage op de Koe markt. Ook zondag 17 en 24 decem ber zijn de winkels in het centrum geopend. De koop zondag van 17 december wordt muzikaal ondersteund door de West Coast Jazz Band met een bekend ker strepertoire. f? ta *t V w 5 SOOds WDfc ïccSo ACj I v~ VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: Siljée: 'Breur is malafide' Zowel de Harreweg als de Kan- delaarweg zijn vanaf 15 decem ber weer opengesteld voor alle verkeer. Beide wegen zijn ruim drie maanden afgesloten ge weest wegens werkzaamheden. De (snor)fietser kan straks te vens gebruik maken van een nieuw fietspad aan de oostzijde van de Harreweg. Overigens zijn de werkzaamhe den pas definitief afgerond in het voorjaar van 2001. Op som mige gedeelten van de wegen zal dan ook tot die tijd een snel heidslimiet gelden van 30 km/uur. In een bouwmarkt aan de Vlaar- dingweg werd woensdagmiddag een 37-jarige Vlaardinger in de kraag gepakt. De man had ge probeerd voor ruim 1000 gulden aan gereedschap, waaronder bei tels, te stelen. De mislukte win keldief werd overgedragen aan de politie en ging de cel in. FIETSENDIEF AANGEHOU DEN - In de nacht van maandag op dinsdag omstreeks 01.15 uur zagen politiemensen van het district Schie dam dat een man in de fietsenstal ling op het Bijdorpplein probeerde fietsen te openen. Toen de man een fietsslot had geforceerd en met de fiets wilde weggaan, werd hij aan gehouden. De man, een 29-jarige Vlaardinger is ingesloten. Het Gemeentearchief van Schiedam is be zig met de uitbreiding en beschrijving van zijn fotobestand en roept daarvoor de hulp in van Schiedammers. Hier een foto van een groep leerlingen van hel Stedelijk Gymnasium, toen nog geves tigd in het Blaauwhuis aan de Lange Nieuwstraat. De foto is dus genomen vóórdat de school dit pand verliet in 1967. Het Gemeentearchief wil graag weten wie er op deze foto staan. Wie iemand herkent of meer wil weten kan op zaterdag 16 de cember tussen 14.00 en 15.00 uur bellen naar het programma van de Ziekenomroep, ZOS- Mugazine, dat rechtstreeks wordt uitgezonden via de kabel op 91.5 Mhz. Telefoonnummer van de Ziekenomroep is 426 00 00. Ook kunt U contact opnemen met het Gemeentearchief Schie dam, Stadserf 1 (derde etage), telefoon 246 57 57. Waterweggemeenten bekrachtigen samenwerking Door het ondertekenen van contracten hebben de gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Maassluis hun samenwerking in het pro ject 'Voorwerk' van het Albeda College bekrachtigd. In dat sa menwerkingsproject hebben het Albeda College, het Schiedamse Maascollege en de Vlaardingse Openbare Scholengemeenschap hun krachten gebundeld om jongeren die geen kwalificatie drei gen te halen toch nog verder op weg te helpen. En met succes. 80% van de jongeren heeft de opleiding met gunstig gevolg afge sloten. De afgelopen twee jaar hebben al 120 jongeren via Voor werk hun weg gevonden in de maatschappij. Nu, aan het begin van het derde jaar, hebben zich wederom bijna 70 jongeren voor de op leiding aangemeld. De jongeren lopen drie dagen per week stage in een bedrijf. Daar komt dan nog een dag theorie bij en een dag praktijkonderwijs passend bij het gekozen beroep. Onderwijs op maat dus. Iedere leerling heeft een vaste docent die de leerling zowel in het bedrijf als op school begeleidt. Als de jongeren tus sen de 16 en 23 jaar vier maanden succesvol de opleiding volgen, krijgen ze een WIW-dienstverband bij de betreffende gemeente van in principe 32 uur, maar maximaal 36 uur, aangeboden. Op grond van dit dienstverband worden jongeren, in het kader van hun werkervaringstraject, tegen betaling van een inleenvergoeding gedetacheerd bij een organisatie. Of ze volgen beroepsgerichte scholing. Toegevoegde waarde aan het geheel is dat de deelnemers nog gemotiveerder zijn op het moment dat zij ervaren dat zij werk nemers zijn die voor hun inzet en arbeid een salaris krijgen. Uit val wordt zo tot een minimum beperkt. Truitje met glitters, zwart/paars en zwart/rood, S t/m XL, van 49r95" Stretchbroek, zwart, 36 t/m 44, van_59r§5 WATERWEG - De 31-jari- ge Vlaardinger K.B. heeft driemaal bekend in juni van dit jaar het Schiedamse meisje Nienke (10) in het Beatrixpark te hebben ver moord. Dat betoogde offi cier van justitie B. den Hartig donderdag voor de Rotterdamse rechtbank. B. stond daar terecht op ver denking van seksueel mis bruik van de moord op Nienke en poging tot moord op haar 11-jarige vriendje Maike De Vlaar dinger ontkent nu weer, maar gaf wel toe pedofiel te zijn. De zaak is nu drie maanden uitgesteld in af wachting van de uitkom sten van DNA-onderzoek. Het openbaar ministerie acht het bewezen dat B. de dader is. Hij zou op 22 juni Nienke en Maikel in het Beatrixpark onder bedrei ging van een mes de bosjes heb ben ingelokt, waarna de gruwel daden plaatsvonden. Het meisje werd gepenetreerd en vervol gens met een schoenveter ge wurgd. Maikel werd ook be dreigd, maar wist zijn leven te redden door zich dood te hou- gaan om een man van tussen de 20 en 30 jaar, met een bleek en pokdalig gezicht. Het verspreide signalement komt totaal niet overeen met dat van de gearres teerde Vlaardinger. Volgens het Openbaar Ministe rie is dat echter gelegen in het feit dat Maikel ernstig getrauma tiseerd was toen hij moest ver tellen hoe de dader er uit zag. De officier van justitie zegt over ge noeg bewijzen te beschikken dat B. de dader is. Volgens Den Hartig heeft de Vlaardinger in één weekend drie keer bekend: tegenover de poli tie, hemzelf en de rechter-com- missaris. Voorts is B. kort na de moord gesignaleerd op het brug getje in het Beatrixpark, vlakbij de plaats van het delict en is zijn fiets bij de bosjes gevonden. Bo vendien zou hij zelf hebben ge zegd van zijn werk een Stanley- mes te hebben meegenomen en verklaard te zullen bekennen als DNA-materiaal van hem zou worden aangetroffen. De Vlaar dinger moet ten tijde van de moord in het park geweest zijn omdat via een steunzender is ge registreerd dat B. zijn mobiele telefoon in de buurt van het park heeft gebruikt. De zaak wordt nu drie maanden aangehouden. In die periode wordt nader DNA-onderzoek uitgevoerd, de verdachte wordt in het Utrechtse Pieter Baan Centrum onderzocht en er wordt voorts een nader getuigenonder zoek gehouden. De advocaat van de verdachte, mr. Taekema vroeg de rechter zijn cliënt in de tus sentijd op vrije voeten te stellen, maar dat verzoek werd afgewe zen. Wel stelde hij dat zijn cliënt zijn eerdere bekentenis onder druk zou hebben afgelegd. Ook ontkende hij dat er sprake zou zijn van drie bekentenissen. Profiteer nu van onze grandioze opruimingsaanbieding op de bete van 13-12-00 t/m 31-12-00 Broersvest 135 Schiedam Centrum Tel. 010-426 84 92 Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 DAT IS DUIDELIJK. Stadsblad Nieuwe Openingstijden: di t/m vr van 9.00 tot 17.30 uur, za van 9.00 tot 17.00 Broersvest 111, 3111 EE Schiedam, 010 4260399, alja@kabelfoon.nl Vlaardinger bekent en ontkent moord op Schiedamse Nienke Winkelcentrum Hof van Spaland, Schiedam, Loop nu binnen voor onze feestelijke decembercollectie! Infolijn: (073) 5118019. Op op.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 1