Doodoo's Coffee breekt met conventies op Super Super Trio K 'x V Carl Craig hoofdact Chesterfield Labelland Meedoen aan hondenfeest mag ook met lease-exemplaar Het Reispaleis UIT Eigentijdse theaterbewerking van Berlin Alexanderplatz 'U bent gewoon een nare man Honden op de catwalk, in de talkshow, bij de revue én in de kunst! I 50 - 1002 - J c- if£3 teJl/..;! f *c J Vrijdag 15 december MUZIEK 20.15: De Nieuwe Snaar, Fortis Theater a/d Schie, Schiedam 20.15: Het Groot Niet Te Vermijden, CC Het Kruispunt, Barendrecht THEATER 20.15: De Kale Zangeres, Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse 20.15: Aan de vooravond, Isala Theater, grote zaal, Capelle a/d IJssei 20.00: Acda de Munnik, Luxor Theater, Rotterdam 20.15: Geert Hautekiet, Theater Twee Hondjes, Hellevoetsiuis VARIA 14.00-22.00: Kerstmarkt, Winkelcentrum De Koperwiek, Vlaardingen-Centrum Zaterdag 16 december DANS 20.15: De Notenkraker, Fortis Theater a/d Schie, Schiedam MUZIEK 20.15: Lais,' Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse 15.00: Inloopconcert, Grote Kerk, Vlaardingen 20.15: Het Groot Niet Te Vermijden, CC Het Kruispunt, Barendrecht 22.00: Fluff, Podium Café De Graauwe Hengst, Vlaardingen 14.00-14.45: Kerstconcert, Stedelijk Museum Schiedam, aula, Schiedam THEATER 20.15: Prettige Feestdagen, SCC De Goote, Brielie 20.30:, Richard Groenendijk Theater de Schuurkerk, Maassluis VARIA 10.00-21.00 en 10.00-18.00: Kerstmarkt, Boomgaartshoek, Barendrecht 14.00-21.00: Kerstmarkt, Dorpskern van Heenvliet 10.00-17.00 Kerstmarkt, Vlaardingen Centrum Zondag 17 december MUZIEK 15.30: Café Merz, Jazz in Merz, Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse 17.00: Kerstzang 2000, Grote Kerk, Vlaardingen 20.00: Cole Porter's songbook, Luxor Theater, Rotterdam. American Songbook heeft inmiddels een traditie opge bouwd met voorstellingen rondom beroemde Amerikaanse zangers, com ponisten en liedjesschrij vers. Dit keer zingen Joke Bruijs, Pia Douwes, Robert Long beroemde Cole Porterhits van 'Let's do it', 'I've got you under my skin' tot 'Ev'ry Time We Say Goodbye', onder bege leiding van Cor Bakker en het 26-mans American Songbook Orkest. De voor stelling 'Cole Porter's Songbook', bestaande uit beroemde en minder beroemde liedjes van Cole Porter gelardeerd met anekdotes uit zijn leven. THEATER 14.00: De Vreselijke Verzen ter lering en vermaak, Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse VARIA 11.00-18.00: Kerstmarkt, Centrum Brielie Kerstmarkt, Schiedam- Centrum 11.00-17.00: Kerstmarkt, Centrum Vlaardingen Maandag 18 december JEUGD 14.00: Roodkapje, SCC De Goote, Brielie MUZIEK 20.00: Kerstconcert, de Doelen, grote zaal, Rotterdam 12.45: Lunchconcert, Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse THEATER 20.00: Rent, Luxor Theater, Rotterdam 20.30: Zonder getuige, Rotterdamse Schouwburg, klei ne zaal, Rotterdam Een selectie met de leukste bands die in Zuid Holland deelnamen aan het Supertrio speelt zaterdag 16 december in Villa Musica in Vlaardingen. Opener van het Super Super trio is het veelbelo vende Schiedamse trio Doodoo's Coffee. In de geest van de punk houden de drie jeugdige muzikan ten er een onconventionele benadering van rock 'n roll op na: Alles kan en alles mag. Een instelling die heeft geresul teerd in een repertoire dat zich beweegt tussen the Stooges en Strawinsky. De bassist/zanger Bruno, gitarist/zanger Nanco en drummer Wouter nemen daarbij alle ruimte om 'los te gaan': Geen optreden klinkt hetzelfde. Bruno(22):'Vaak genoeg spelen we een half uur zonder dat daar ook maar een noot van vaststaat. Soms werkt een compositie als springplank om vervolgens te kunnen uiten hoe je je die dag voelt. Het gaat om het moment.' Muzikale virtuositeit wordt daarbij ondergeschikt gemaakt aan de kunst. 'We doen alles om zo helder mogelijk over te laten komen wat we willen vertellen,' legt de bassist uit,' genres zeggen ons niks. "Hoe kom ik tot de essen- Els Neijts Ze zag het in de States. In Californië natuurlijk. Santa Barbara om precies te zijn. Hondengekte van het zui verste water en tot in het absoluut absurde. 'Geweldig', dacht Mieke van der Linden - program meur van Calypso - 'dat kunnen wij ook.' En dat gaat ze bewijzen. Op 17 december zal Calypso en omgeving niet veilig zijn voor hondenhaters of lie den met een trouwe-vier- voeter-fobie want dan heb ben de honden het voor het zeggen. Op alle fronten en alle mogelijke manieren want het Grote en kleine hondenfeest gaat ver, héél ver. Zover dat de honden entree moet betalen. Ze mogen hun baasje gratis meenemen maar moeten voor introducés vijf piek neertellen. Het allerleukste zou van der Linden het vinden als alle hon den verkleed komen. Van zonnebril tot Hawaïhoed 'Gestoord?' Ze trekt haar wenk brauwen op en meldt: 'Je kunt er wel een héél grote prijs mee winnen. Wat? Heel veel vreten. Voor de hond natuurlijk. Of een trimding.' Het idee voor een hondenfeest werd als gezegd in de States geboren. 'Ik stond voor een banketbakker, Nighttown Rotterdam is op vrijdag 15 december het decor van de zesde editie van Chesterfield Labelland. Op Chesterfield Labelland maakt het publiek telkens kennis met drie verschillen de dancelabels met elk hun eigen stijl. Dit keer met ondermeer de top-DJ's Recloose, Smith Mighty en de absolute publieks trekker Carl Craig. Het concept werd begin dit jaar geïntroduceerd en heeft overal volle zalen getrok ken. Het publiek was erg enthousiast over de opzet, waarbij men van het ene naar het andere Label kon 'zappen'. Labelland in Nighttown zal de spetteren de afsluiter van dit jaar worden. In Nighttown Rotterdam presen teert Chesterfield Labelland op 15 december 2000: Planet E, Soma en XT Alle drie opgericht door onafhankelijke individuen, die met deze Labels een eigen wereld van muziek, mode, design en spiritualiteit creëren Heavy dancemuziek Elk met eigen DJ's, acts en per formances. Elk met een eigen ruimte, die is ingericht volgens hun eigen manier van denken. tie", dat is het uitgangspunt. En daarvoor kleden we ons hele maal uit. Muzikaal dan.' In hun missie om conventies de rug toe te keren roept hij zijn publiek op terug te keren naar de kleutertijd. 'Kleuters staan veel meer open. Als je ouder word raak je verstrengelt in allerlei regeltjes. Hoe lang heeft het niet dacht ik. Was het er één voor honden, bleek. Mijn dochter was er niet weg te slaan. Er werden ook allerlei andere idiote dingen voor honden verkocht. Van zon nebrillen tot hawaïhoeden maar ook goede boeken. Ik zag welke vormen hondengekte daar kan aannemen en dacht Volgens mij Planet E heeft een visie die er mag zijn. Het technolabel stelt zich tot doel om nieuwe muziek te vinden. En alleen het beste van het beste. Carl Craig startte Planet E in 1992 om experimen tele dancemuziek naar een hoger plan te trekken. Sindsdien brengt het een verrassende sound. Van het vooruitstrevende techno/jazzproject Innerzone Orchestra tot de 'smooth' house muziek van Moodyman. Naast hoofdact Paperclip People featu ring Carl Craig zijn Anton geduurd voor vrouwen in het westen een andere positie kregen en nog steeds is het raar als een meisje een jongen versiert. Zet een stel kleuters bij elkaar, blank zwart of geel en ze gaan gewoon met elkaar spelen. Zodra de ouders er bij komen gaat het pas mis,' weet Bruno. Om elkaar de muzikale vrijheid werkt dat bij ons ook. Ik ken veel mensen die gek zijn met honden en herinnerde me dat David Hockney in Boymans een expo sitie had over zijn honden, alle maal teckels. Er is toen zelfs een Boymans teckelrace gehouden. Dat was gewoon lachen en dat is wat ik nu ook wil. Géén officië- Miller en Recloose te gast op Labelland. Miller runde ooit "The Music Institute", het epi centrum van de housemuziek en is nu een veelgevraagd DJ/pro- ducer. Recloose maakt er altijd een show van. Zo werkte hij al met livemuzikanten, MC's en dichters. Het uit Glasgow afkomstige technolhouselabel Soma werd in 1991 opgericht door het duo Slam en hun promotor Dave Clarke. Soma én Slam kregen wereldwijd bekendheid door de l te gunnen binnen een band kan je volgens hem niet anders dan vrienden zijn: 'Als je de mensen waarmee je speelt niet aardig vind kan je geen muziek maken. Het is een soort huwelijk. Het moet zo intens mogelijk zijn.' Binnen nu en kort verschijnt de eerste CD van Doodoo's Coffee. De acht tracks die onder de titel 'Chosen Boundaries' op de markt worden gebracht zijn opgenomen in de studio van Total Music in Schiedam. Het zijn tevens de laatste opnames die daar gemaakt zijn. Bruno: 'We hebben die gast waarschijn lijk helemaal gek gemaakt. Maar hij ons ook.' In Villa Musica spelen zaterdag vanaf 20.00 uur ook Incense, Nicky's Trinity, Panic in Detroit, BCP, Medium, Riplets Abstract Dialect en Wallrus. De presenta tie is in handen van Kev Aper en Jet Sol. Villa Musica is te vinden aan de Wilhelminahaven N-Z 10B in Vlaardingen. Entree: Tien piek. Rockband Wallrus opzoek naar wormgaten De Rotterdamse rockband Wallrus met zowel een optreden in WaterFront (15 december, aanvang 21.00 uur, entree f 15,-) als in Villa Musica (16 decem- le beurs. Wat kunnen honden en hun bazen en bazinnen allemaal ver wachten,een week voor kerst mis? Om te beginnen start om twaalf uur 's middags The Dog Parade op het Schouwburgplein. Inschrijven vanaf 11.30 op het zelfde plein. De Parade trekt, verkleed en al, richting Calypso 2001Honden en baasjes, ieder een mag mee doen, maar het liefst wel verkleed. De best geklede man van Nederland Jules Deelder, (hond Bicks), is het enige jurylid. Hij bepaalt de winnaars. De prijsuitreiking vindt na de parade plaats op de Dog Walk in de Grote Zaal van Calypso. Tijdens het Kleine en Grote Hondenfeest is er de hele dag wat te doen in het Calypso pand. Zo hebben de Rotterdamse foto graaf en styliste-duo Ari Versluis en Elly Uyttenbroek een specia le Hond en Baas Foto Studio ingericht waar honden en baas jes tegen betaling gefotografeerd kunnen worden. Ari en Elly maakten een paar jaar geleden furore met hun fototentoonstel ling Exactitudes in de Rotterdamse Kunsthal. Knuffelen, aaien en blaffen toegestaan Radio Rijnmond's Roland Vonk, (hond: Droef), zal een Hondenliefhebber-talkshow lei den. Aan bod komen ondermeer hot items als: de Hondenfluisteraar, de hond in de kunst, honden in de wetenschap en de noodzaak van trimmen van de viervoeter. Henk Renes van briljante techno-plaat 'Tositive Education" van Slam in 1993. Onlangs verscheen hiervan een remix, met mixen van Carl Cox en Josh Wink. Vanavond wordt Soma, behalve door Slam, verte genwoordigd door Silicone Soul, dat garant staat voor heavy dancemuziek. Onze resident in Nighttown, DJ Michel de Heij, sluit de basement muzikaal af. Londense undergroundscene !K7 was oorspronkelijk STUDIO K7, dat in de tachtiger jaren video's over onafhankelij ke scenes produceerde. Met de opkomst van de housemuziek richtte het zich op computerani maties voor deze muziek. !K7 bestaat sinds 1997 en brengt electronic dancereleases uit van experimentele, onafhankelijke producers. Op Labelland draait George Evelyn, alias DJ Ease, met ongeëvenaarde chill out hip hop. Ook Ian Simmonds, afkom stig uit de Londense underg roundscene, is vanavond te gast. Het duo Smith Mighty laat een rustige breakbeat en drum 'n' bass horen en Shantel schudt de boel wakker met electronic dance uit Berlijn en New York. Naast de beats van de DJ's speelt ook de Aquarius Lounge een belangrijke rol. In deze aparte ber, aanvang 20.30 uur, entree f10,-) tracht in zijn facinatie voor het begrip 'tijd' wormgaten op te wekken. Bij shows in okto ber en november is de band er al een aantal maal in geslaagd zo'n venster, dat zicht biedt op paral lelle universa, te creëren. Wallrus baseert akkoordensche ma's op kwantummechanische formules en is daarmee het eer ste westerse instituut dat de alomvattende natuurkundige snaartheorie in praktijk weet te brengen. In de supersnaartheorie is de fundamentele bouwsteen van de natuur een ééndimensio naal object dat een snaar wordt genoemd. De nog niet gecom pleteerde theorie wil alle natuur krachten in één enkel multidi- mensionaal raamwerk vereni gen. Tijdens de spectaculaire optre dens van de band op verschillen de locaties in Nederland werd zicht geboden op jager-verzame laars beschavingen, een Romeinse veldslag en een bui tenaardse beschaving. Wallrus loopt hiermee vooruit op de 21ste eeuwse kijk op het begrip 'tijd' dat volgens de muzikanten niet alleen in één richting in de vierde dimensie beweegt maar ongericht door 24 dimensies stuurt. Wat om te beginnen bij voorbeeld betekent dat de tijd ook terug tikt. trimsalon Balou zal ter onder steuning van dit standpunt een demonstratie knippen geven op de Dogwalk en het publiek advi seren over het beste kapsel voor hun lieveling. Iets heel bijzonders belooft het bezoek van het dierenopvang- team onder leiding van Henk Breugeling, allen van het dieren asiel aan de Abraham van Stolkweg. Niet alleen vertelt dit team over hoe het er toe gaat in het bekende asiel, er worden ook honden voorgesteld die op zoek zijn naar een nieuw baasje. De ladyspeaker van dit evenement is Annie van VPRO's Hondenshow. En verder zullen er mooie hon- denverhalen verteld worden, mag er geknuffeld, geaaid, geblaft en uitgelaten worden tijdens het Kleine en Grote Hondenfeest. Na zo'n hondsdrukke dag neemt het Calypsoteam om 18.00 uur even rust, om de deuren om 20.30 weer open te gooien voor The All Star Dog Revue! Een band Rotterdamse artiesten cq. Hondenbezitters - onder leiding van de Rotterdamse muzikant/producer Okkie Klootwijk (VOF de Kunst en I've Got the Bullits - zal een avond vol hondensongs brengen. Met medewerking van coryfeeën als John Buijsman, Annie Berini, Theo Braams, Richard Groenedijk, Luut Buijsman van de Kilima Hawaïans en vele anderen. Reserveren kunnen de bazen telefonisch via 010-4022019. P.S.: In het restaurant zullen geen hot dogs verkrijgbaar zijn. ruimte maakt het publiek een spirituele trip met behulp van Aura-readers, I Ching, Astrologen, Channeling, Brain Machines en Caleidoscoopkas- ten. Iets minder spiritueel maar zeker net zo lekker is een bezoek aan de Mini Massage Salon. Aquarius Lounge Maar een nieuw hoofd aan laten meten door de Party Kappers kan ook. Hier kan men tevens terecht voor een henna-tattoo naar eigen ontwerp. Partygangers die geïnspireerd zijn geraakt door de Labels, kun nen zelf als DJ aan de gang op een Dance Machine, een soft wareprogramma om muziek mee te maken. Bovendien kan men de opgedane ervaringen ter plekke met de rest van de wereld delen via iMacs. Dde happening in Nighttown wordt de laatste van zes Chesterfield Labellands dit jaar. Stuk voor stuk bomvolle dance- events. De productie is in han den van Beyond the Line. Wink verzorgt de spectaculaire styling van de verschillende locaties. De entreeprijs is f25,- (excl. presa- le). Uitsluitend toegankelijk voor personen van 18 jaar en ouder. Het programma voor 2001 wordt zo spoedig mogelijk bekendgemaakt. Wie logeren er op de vier verdie pingen van dit hotel? Wie is die meneer uit Sri Lanka en waarom is hij in Rotterdam? Met je eigen sleutel op zak kan je op speur tocht door de kamers van de gas ten.. Dit spannende hotel vind je in het Wereldmuseum dat net haar nieuwe deuren heeft geopend. In de kerstvakantie ontvangt de hoteldirecteur bijzondere gasten die vertelmiddagen houden op 27, 28 en 29 december. Voor meer informatie: Wereldmuseum Rotterdam, Willemskade 25, telefoonnummer 010-2707181. De 350 pagina dikke Kidsgids Rotterdam 2001, nu te koop in de boekhandel, Staat vol met tips! Voor meer informatie hierover kun je bellen met de Kidsgids: 020-6723538. Tekening Jet Violier Berlin Alexanderplatz is een nieuwe, eigentijdse theaterbewerking van de roman van de joodse schrijver Alfred Dublin (1878-1957). Voor regisseur en bewerker Léon van der Sanden is het de opvolger van zijn theaterversie van Gerard Reve's De Avonden. Berlin Alexanderplatz is in Nederland vooral bekend geworden door de verfilming van Rainer Werner Fassbinder die op de tv is uitge zonden. De theaterversie is een avondvullend epos waarin humor en banaliteiten, onverwachte wendingen en spitse dialogen de toon zet ten. Het stuk speelt in het broeierige Berlijn van de jaren twintig en gaat over de grote strijd van de kleine man: de voormalige transportarbei der Franz Biberkopf (Hans Trentelman). Deze goedmoedige man probeert staande te blijven in een stad vol criminelen, hoeren en pooi ers. Drank is zijn houvast, liefde zijn streven. Hij komt net uit de gevangenis, vindt liefde en werk en alles lijkt hem eens mee te zitten. Maar het noodlot stormt drie keer op hem af En drie keer holt hij met open armen tegemoet. Tot hij breekt. Theatergezelschap Het Vervolg speelt Berlin Alexanderplatz op dinsdag 19 december - aanvang 20.15 uur - in het Fortis Theater a.d. Schie in Schiedam. Reserveren via: 010-2467467 De jaarlijkse familievoorstelling van het ro theater is een begrip. De afgelopen drie jaar maakte het ro samen met de firma Rieks Swarte de zeer succesvolle familievoorstel lingen Kleine Sofie en Lange Wapper, Hondje en Ja Zuster Nee Zuster. Dit seizoen maakt het ro de famitievoorstelling samen met Vis Vis, een theatergroep die bekend is om haar spectaculaire voorstellingen in de open tucht. De groep dankt haar internationale reputatie aan de special effects en imposante decors, die tijdens de voorstelling ver bluffende metamorfosen ondergaan. In 5000 Vingers volgen we de achtjarige Bart die in zijn droom wordt ontvoerd door zijn pianoleraar Doctor Terwilliker en diens bizarre handlangers. Onder het tirannieke bewind van zijn leraar wordt Bart gedwongen deel te nemen aan 'het grootste pianoconcert aller tijden', dat hij de volgende dag met 499 andere leerlingen op de 'Grand Pianoforte Terwilliker' zal moeten spelen. Alles liever dan dat! Deze gigantische piano is, zoals de naam al doet vermoeden, een gevaarlijke uitvinding van Dr. Terwilliker. Hij heeft met het instru ment snode plannen die rampzalige gevolgen zullen hebben voor de wereld. Tot overmaat van ramp is Barts moeder in de ban geraakt van de waanzinnige pianoleraar. Zijn laatste hoop op ontsnapping is de loodgieter... Een nieuw avontuur gaat beginnen! 5000 Vingers is een vrolijke mix van surrealistische decors, absurde wendingen, grappige dialogen en vreemde songteksten. Ingrediënten die meer dan genoeg materiaal opleveren voor het dynamische, visu ele theater van Vis a Vis en tevens mooi aansluiten bij "de rijke tradi tie van fantasievolle en humoristische familievoorstellingen van het ro theater. De voorstelling staat om te beginnen - vanaf 13 december, première op 16 december - in de Rotterdamse Schouwburg en gaat daarna op tournee. Voor info en reserveren: Rotterdamse Schouwburg, telefoon 010- 411 81 10. jloods KiP$ Em A* .y.' «as* /k$#\ Sculpturen: LEONE LIVAIN Foto: WILLEM DE ROON Foto: Carry Gisbertz F X

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 15