Nieuwe lokalen voor Maascollege ■EJ LICHTJESAVOND DELFT PRAXTs PRAXÏS ZONDAG 17 DECEMBER ONS Groep sponsort landskampioen SCHIEDAM DONDERDAG 14 DECEMBER 2000 50 Stichting Amivedi n Van Mansum: 'aangifte doen tegen pamflet' Over de loongrens? Ouderen en veiligheid We spannen ons nu in om mensen weer op het goede spoor te krijgen Dinsdagavond 19 december Historische centrum van Delft g Milieuklachten uit uw regio Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam UKEIU BEZOEK ONZE KERSTMARKT! HET NIEUWE STADSBLAD WATERWEG - Zaterdagmiddag 16 december aanstaande organi seren de AOV-afdelingen Schie dam en Vlaardingen een thema middag over 'Ouderen en Veilig heid'. Aan de middag wordt meege werkt door de brandweer Nieu we Waterweg Noord de politie, 3VO (voorheen Veilig Verkeer Nederland) en de ANWB. Tij dens de themamiddag zullen in leidingen worden gegeven over brandpreventie, verkeers-veilig- heid en veiligheid in en om het huis. Er zijn stands van de deelnemen de organisaties. De middag vindt plaats in het Verzorgingstehuis Vaartland aan de Dillenburgsin gel 9 te Vlaardingen. Dit is gele gen tegenover het Holy zieken huis en (onder andere vanaf sta tion Vlaardingen Oost) uitste kend bereikbaar met bus 56. De middag begint om 13.00 uur, de inleidingen om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De toegang, koffie, thee en kerstversnaperingen zijn gratis. Vermist Poes, cypers, 7 maanden, wit be fje en op poten wit, omgeving Jozef Israëlsstraat; Kater, cy pers, 8 jaar, wit in bek, borst en voetjes wit, omgeving Oud- dorpsestraat, Gorzen; Kater, ge castreerd, gecastreerd, roodbruin met zwart, korte staart, omge ving Lange Kerkstraat, Cen trum; Schildpadpoes, donker bruin, roodgroen bandje, omge ving Pendrechtsestraat, Gorzen; Kater, rood met witte bef, voet jes en wit in snoet, 3 jaar, omge ving Rijnstraat, Gorzen. Gevonden Kater, rood. met bruin lederen band, Burg. van Harenlaan; Ro- zella (papegaai), Onbekend; Ka ter, pers, beige, Meesterstraat, Nieuwland; Poes, cypers grijs, Burg. van Harenlaan; Kater, rood met zwarte vlek in bek. Vil lastraat, Oost; Kater, rood, ge castreerd, Broersvest; Poes, lap je, ongeveer 4 jaar, 's Graveland- sepolder; Poes, cypers grijs, jong, Parkweg, Nieuwland; Rood met wit en zwarte kat, Ro- zenburgsestraat, Gorzen. Stichting Amivedi Schiedam, telefoon 010-471 18 57. loods (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Het Maascollege aan de Mgr. Nolenslaan heeft woensdag 6 december op feestelijke wijze een stukje nieuwbouw in gebruik genomen. Ten tijde van de expansie in de jaren zeventig werd besloten 5 noodlokalen aan het bestaande gebouw te plaatsen, zodat er voldoende ruimte bleef voor leerlingen. In de loop van de tijd ging het echter minder goed. De leerlingenaantallen slonken dusdanig, dat men op een gegeven moment niet meer naar de gebouwtjes omkeek. Bejaardencentrum St. Jan de Doper liet zich er rijkelijk door bedelen, want zo'n lokaal als soos is niet verkeerd. Maar de tijden verander den, de leerlingensterkte nam weer in kracht toe, en dus ging de di rectie op zoek naar mogelijkheden. Het eerste waar men aan dacht waren de noodlokalen, maar ja... "Met bloedend hart heb ik het de bejaarden moeten vertellen dat wij de ruimte weer wilden gebrui ken," zegt opleidingsdirecteur Verzijden. "Gelukkig kregen ze recent van de gemeente een bouwvergunning, om bij de school iets nieuws te bouwen." De noodlokalen zelf worden overigens niet gebruikt. De ruimte is opnieuw bebouwd, en geeft nu invulling aan het tekort, als mede aan een nieuw project voor leerlingen die net even buiten de boot vallen. t door Wim Schelberg WATERWEG - De gemeen ten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hebben maan dag met het Albeda College een akkoord bereikt over het opzetten van een ver nieuwend samenwerking- project. Hierin is neergelegd hoe een structurele koppe ling kan worden gemaakt tussen onderwijs gesubsi dieerde arbeid. Sinds l januari 1998 voeren ge meenten de Wet Inschakeling Werkzoekenden (WIW) uit. Hierin zijn de voormalige Ba nenpoolregeling en de Jeugd Werkgarantiewet samengevoegd tot één regeling. In het kader van de WIW biedt de betreffende ge meente werkzoekenden een tra ject richting werk aan, dat be staat uit werkervaring, scholing en begeleiding. Op initiatief van de Dienst Edu catie Schiedam heeft de regio Nieuwe Waterweg Noord erva ring opgedaan met de aanpak van het samenwerkingsproject Voorwerk. Daarin hebben het Albeda College, het Maascolle ge in Schiedam en de Vlaarding- se Openbare Scholengemeen schap hun krachten gebundeld om jongeren die geen kwalifica tie dreigen te behalen, toch nog verder op weg te helpen. En met succes, want tachtig procent van de jongeren heeft de opleiding met gunstig gevolg afgesloten. De afgelopen twee jaar hebben reeds 120 jongeren via Voorwerk hun weg gevonden in de maat schappij. Nu, aan het begin van het derde jaar, hebben zich we derom bijna zeventig jongeren voor de opleiding aangemeld. "Daarvoor kreeg Voorwerk on geveer twee-en-een-half jaar ge leden dan ook terecht de Ver- nieuwingsprijs," aldus Pim De Donkere Dagen van Delft van 19.00 tot 22.00 uur in het sfeervolle met o.a.: ontsteking van het licht om 19.00 uur, Dickensfiguren, markt met kerstspullen, demonstratie glazen kerstballen blazen, gratis Glühwein, carolsingers, optreden Koninklijke Politiekapel Haaglanden en diverse andere koortjes en muziekgroepen, met de kerstman op de foto, en heel veel andere speciale kerstactiviteiten. De Donkere Dagen van Delft Kalkman, voorzitter van de stuurgroep 'Voorwerk Nieuwe Waterweg Noord'. Nieuw aan het project is het maatwerk dat wordt geleverd aan jongeren door te kijken naar wat zij willen en kunnen. "De groep wordt steeds groter. En dat is gunstig. Want het is in deze tijd van hoogconjunctuur voor jongeren aantrekkelijk om snel de ar beidsmarkt op te zoeken en zich minder druk te maken om het af maken van hun opleiding." Zelfstandige positie Schiedams wethouder J. Meijer kan dat beamen. "We zijn nog niet zo lang op deze manier be zig. Alhoewel gemeenten al lan ger betrokken waren bij de in spanningen om mensen die bui ten de maatschappij dreigden te vallen op het goede spoor terug te zetten, spant de gemeente zich nu actief in. We willen jongeren al vooraf ondersteunen bij het verkrijgen van een zelfstandige positie in de maatschappij." Dat alleen leidt tot goede startkwali ficaties, aldus Meijer. Maar er is meer. Hierbij valt te denken aan de aanpak van voortijdige schoolverlaters, de ondersteu ning binnen het voortgezet on derwijs, taalcursussen en ar beidsmarktgerichte trajecten. Maar ook aan de ondersteuning van tienermoeders wordt niet voorbijgegaan. Samenwerking komt op deze wijze steeds vaker voor. In het vervolg gaan ge meenten zich actief inspannen om te voorkomen dat jongeren de boot missen. Zijdelings roer de de Vlaardingse wethouder Roijers ook het veiligheidsas pect van de samenwerking aan. "Op deze manier kun je voorko men dat jongeren doelloos rond hangen in een gemeente. Je kunt ze nu een serieus alternatief bie den: ze worden werknemers die voor hun inzet, kennis en arbeid een salaris krijgen." Juist binnen de kaders van een regionale sa menwerking kan optimaal ge bruik worden gemaakt van de bestaande expertise. En dat leidt - voor alle partijen - tot een meerwaarde. Ook wethouder A.G.M. Keijzer van Maassluis prees de voorbeeldige samen werking tussen de onderwijsin stellingen en het ambtelijk appa raat. Daarnaast concretiseerde hij de directe voordelen van WIW. "Omdat jongeren een sta geplaats krijgen in het reguliere bedrijfsleven, heeft de WIW- consulent makkelijker toegang tot de commerciële markt." Ook wees Keijzer op de duur van het contract. Dat geldt in principe voor één schooljaar, maar wordt steeds stilzwijgend voor een jaar verlengd. "Geen bericht is wat dat betreft goed bericht," formu leerde hij het. De heer A. Venus van het Albeda College legde nog kort de principes van Voor werk uit. In 1995 werd hiermee experimenteel gestart door het Albeda College, dat op dat mo ment kritisch gevolgd werd door het ministerie van OC&W. Nu is dat inmiddels anders. "Want we hebben bewezen dat de methode werkt," aldus Venus. De jonge ren lopen drie dagen per week stage in een bedrijf. Daar komt dan nog een dag theorie bij en een dag praktijkonderwijs, pas send bij het gekozen beroep. Wanneer de jongeren tussen de 16 en 23 jaar vier maanden suc cesvol de opleiding van Voor werk volgen, krijgen ze een WIW-dienstverband bij de be treffende gemeente van in prin cipe 32 uur, maar maximaal 36 uur aangeboden. Op grond van dit dienstverband worden jonge ren, in het kader van hun werk ervaringtraject, tegen betaling van een inleenvergoeding gede tacheerd bij een inlenende orga nisatie. Bovendien zijn er moge lijkheden voor het volgen van beroepsgerichte scholing binnen de uren van het dienstverband. Een vaste consulent begeleidt de jongeren intensief binnen hun traject. "Het feit, dat gemeenten hun nek hebben uitgestoken om ons hier in terzijde te staan, is een groot compliment waard," benadrukte Venus. "Want uiteindelijk is het een leertraject voor alle betrok kenen." Vaste inspreker John Zwart had het maandagavond in de raads vergadering over rascistische pamfletten die in steeds grotere aantallen in Schiedam worden verspreid. CDA-fractievoorzitter M.-Paul van Mansum bleek er ook een te hebben ontvangen en aangifte te hebben gedaan bij de politie. Burgemeester Reinier Scheeres antwoordde Zwart dat de ge meente geen mogelijkheden heeft in te grijpen, doch raadde hem en anderen die zulke pamf letten ontvangen aan. eveneens aangifte te doen. De pamfletten, gesierd met ha kenkruizen, zijn afkomstig van Johan de Deken, die in Schie dam bekendheid geniet als voor zitter van de kleine Stichting Modelbouw. De schrijfsels van De Deken zijn gewoonlijk gesierd met een ha kenkruis en gemaakt op een ou de schrijfmachine met veel type- en spelfouten. Hierin verwijt hij Radar, het anti-discriminatiebu reau, het systeem van de SD en Gestapo uit 1943-44 te gebrui ken. Een bestuurslid van de Stichting Kunst Werkt krijgt een persoon lijke aanval te verduren op grond van het door De Deken geuite verwijt bij de screening welke stichtingen en verenigingen zich wel mochten presenteren op de Brandersfeesten op 'een arische manier te werk' te gaan omdat ze selecteert ten gunste van het be drijfsleven en sponsoring. Zijn laatste epistel meldt: 'De politie Rijnmond slaapt nog'. Als het aan Van Mansum, Scheeres en Zwart ligt is de po litie klaar wakker geschud en maakt een einde aan de pamflet- tenregen van De Deken. VAN 10.00 TOT 17.00 UUR! Kerstster SCHIEDAM - ONS Groep wordt de nieuwe hoofdsponsor van cric ket-landskampioen Excelsior'20. Het contract, dat een loopduur heeft van drie jaar, wordt op za terdag 16 december door ONS- directeur Henk Eikenbroek en Excelsior-voorzitter Arie Verwaal van een handtekening voorzien. Excelsiors nieuwe sponsor affi cheert zich als een bedrijf met een regionale, landelijke en inter nationale uitstraling. Het richt zich op het leveren van diensten en producten op het gebied van energie, milieu, infrastructuur en media. Vanuit die optiek wil ONS de maatschappelijke verantwoor delijkheid niet uit de weg gaan en in samenwerking met aeTCNCB en Excelsior'20 aan de cricket- sport impulsen geven. Ook de sti mulering van de jeugdsport heeft de aandacht. Gedacht wordt ver der aan schooi-crickettoernooien en het voortzetten van de cricket- clinics en voorlichting op de ba sisscholen, waarmee Excelsi or'20 in samenwerking met enke le gemeentelijke diensten al een start gemaakt heeft. Spelmiddag voor voetbalieugd De Dienst Sport en Recreatie or ganiseert op vrijdag 29 december een speldag voor de voetbaljeugd in de Margriethal. Het evenement begint om 10.00 uur en wordt omstreeks 16.00 uur afgesloten, iedere Schiedamse voetbalclub mogen 15 pupillen en 5 junioren meedoen. Zij nemen deef aan een voetbalcircuit, een toernooi, pe nalty-schieten en nog enkele an dere spelen. De dag wordt afge sloten met de prijsuitreiking. Nieuwe voorzitter Harga Alex Krol heeft tijdens een be stuursvergadering van de korfbal vereniging Harga aangekondigd, dat hij met onmiddellijke ingang de voorzittershamer wilde beëin digd. Tevens meldde hij zich af als lid. Krol heeft zijn mede-be stuursleden nadrukkelijk gezegd, dat kwade gevoelens jegens Har ga of een van de leden niet ten grondslag hebben gelegen aan zijn beslissing. "Ik wil mijn leven anders gaan inrichten," was de wedstrijden); 2. DVO'32 3,54 (39 uit 11); 3. HSC/za 3,45 (38 uit II); 4. RKWIK3.il (28 uit 9); 5. Demos 3 (24 uit 8); 6. VFC 2,62 (21 uit 8); 7. WK 2,54 (28 uit II); 8. MVV'27 2,41 (29 uit 12); 9. DRGS/zo 2.44 (22 uit 9); 10 en 11. DRGS/za 2,33 (28 uit 12) en Fortuna 2,33 (21 uit 9). Damclub Schiedam wint weer Damclub Schiedam heeft door een zege op 's-Gravenpolder en het verlies van de concurrenten Rijnsburg en Denk en Zet een nieuwe belangrijke stap gezet op weg naar de hoogste klasse van de damcompetitiet De Schiedam mers, die zonder Anatoli Gant- warg speelden, wonnen met 13-7 en gaan aan de leiding van de eer steklas met 13 punten uit 7 wed strijden. In de thuiswedstrijd kwam DC Schiedam moeizaam op gang. Henk de Witt doorbrak de stilte, dankzij een fraaie zege. Ook Ron Heusdens sloot zijn partij met winst af. Voronitsch. Luteyn, Mous, Van Schaik en Den En gelsman moesten zich tevreden stellen met een remise. Op het moment, dat Vrijland en De Jager dreigden te verliezen, zorgde de voor Rob van Eijk in gevallen Mathieu Smit door'winst voor een opsteker. Dat gaf de bei de verliezers-in-spe zoveel inspi ratie, dat het hen alsnog lukte om een remise te regelen. De reserves, verzwakt door het niet meespelen van Smit en Van Schaik, boekten een nuttige zege op het Leidse LDG 11-9). Bryan Wollaert, Piet Bastiaanse en Adri- aan Groenendijk wonnen. Hun zes punten werden aangevuld met vijf uit remises verworven pun ten. verklaring. Penningmeester Mat- thijs Leeuw neemt he' scnap tijdelijk waar. Wellens/Van de Handel aan de leiding In de huishoudelijke competitie van Turnsociëteit Tamboer gaat het koppel Wellens/Van de Han del aan de leiding met een totaal van 290,81 en een gemiddelde score van 58.16. Het duo Bran denburg heeft een achterstand van twee punten (56.10). Het thijs Leeuw neemt net voorzitter- echtpaar Wassink is derde (55,43) en Ham/Van der Herik vierde Zaalvoetbalkampioensc hap op herhaling Het ooit door de voetbalvereni ging WK begonnen toernooi om net zaalvoetbalkampioenschap van Schiedam wordt in 2001 op nieuw georganiseerd door zaalvoetbalvereniging Gr noord. Het evenement speelt zich af op zaterdag 20 januari en wordt gehouden in de Margriet hal. 54,51 Waterweg topscorer De stand: 1TSB 4,33 (52 doelpunten uit 12 iij Tamboer begint op maandag 15 januari in het Wijkcentrum De Blauwe Brug (nabij winkelcen trum Spaland) een bridge-cursus voor beginners. De reeks bestaat uit twaalf lessen van 2 1/2 uur. Wekelijks is er op vrijdag tussen 13 en 16 uur een bridge-instuif waaraan men voor twee gulden per keer kan deelnemen. Het ge bouw is met de tram makkelijk bereikbaar. Bovendien is er een bewaakte rijwielstalling en vol doende parkeerruimte. Voor meer informatie kan men te recht bij A. Tamboer, tel. 4269635. Ék Bel gratis 0800 022 59 57 of kijk op www.trias.nl verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010)4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, (010)4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010)4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 De Havenloods Is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff-Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus -1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS foto: SJOERDVAN LUIJN L Samenwerking WIW-organisaties en 'Voorwerk' Albeda College is feit De ondertekening ging gepaard met een verder! toast. Wethouder Meijer zette die kracht bij: "Voorwerk is een mooie starten nu Foto: ED DEWAERHEIJT Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 0I0 - 462 20 22 PEUGEOT U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk U I N In diverse kleuren. Met minimaal 4 bloemschermen. Hoogte ca. 20 cm. per stuk Mega Praxis Tuin Rotterdam, Vierhavensstraat, tel. 010 - 4776008 Groe- Gaat u over de loongrens voor het ziekenfonds? Dan moet u zich per I januari aanstaande particulier verzekeren. Waar? Bij Trias natuurlijk. Waarom? Omdat Trias een uitstekende ziektekostenverzekering heeft Trias Particulier. Deze particuliere ziekte kostenverzekering waarvan de dekking gelijk is aan die van het ziekenfonds is met zijn prijs één van de scherpste uit de markt. Met onze prima aanvullende verzekeringen kunt u bovendien uw persoon lijk pakket naar eigen keuze samenstellen. De loongrens voor 2001 is vastgesteld op 65.700,- (bruto per jaar). Wij regelen in dat geval zo snel mogetijk uw particuliere ziektekostenver zekering. Vraag nu vrijblijvend de informatie aan bij Trias. Trias TRIAS VERZEKERT MET ZORG De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een overzicht van klachten van de afgelopen week. E Stank Op 8 december tussen half één en twee uur 's middags behandelde de DCMR drie stankklachten uit Vlaardingen Het bedrijf Atofina Rotterdam veroorzaakte de stankoverlast, doordat de afdichting in de aansluiting op een spoorwagon defect was. Hierdoor kon de stankstof mercaptaan ontsnappen. Het vullen van de spoorwagon is direct gestopt, nadat Atofina de stank had ontdekt. De DCMR gaat deze gasontsnapping nog onderzoeken. Brandlucht Vijf klachten over een brandlucht kwamen op 9 december tussen vier uur en half zeven 's morgens bij de DCMR binnen. Een uitslaande brand in een gymzaal van een school in Schiedam-Groenoord veroorzaakte de overlast. Olieachtige lucht De DCMR onderzocht op 10 december omstreeks vijf uu 's middags zes klachten over een olieachtige lucht. Van deze klachten kwamen vier klachten uit Maassluis, één klacht uit Maasland en één klacht uit Delft. Uit het onderzoek van de DCMR bleek dat VopakTerminal Europoort de klachten veroorzaakte. De DCMR overlegt met Vopak om de exacte bron van de overlast te achterhalen, zodat herhaling wordt voorkomen. Meer informatie over de DCMR leest u op www.dcmr.nl De milieuklachtentelefoon van de DCMR: (010) 47 33 333, (24 uur per dag).

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3