Ichthus Academie mm ƒ37.200.00 JA, IK WORD POSTCODE-MILJONAIR! Beroepsinformatie 25.000,- rfl loods i NATIONALE] DONDERDAG 14 DECEMBER 2000 50-CG28-8 Elke week een ander beroep in woord en beeld op woensdagavond tussen 21.30 en 22.00 uur bij Stads Radio Roterdam en op donderdag of vrijdag in deze krant. Patrick Breetveld (26) is chauffeur/medewerker bij BV TEMARO The Dutch Marine Suppliers, gevestigd aan de Hoogstraat 22 in Rotterdam. Tijdens het ruim vijftig jarig bestaan heeft het bedrijf een expertise opgebouwd in de non-food bevoorrading van scheepswerven, rederijen en offshore operators over de gehele wereld. Het werk van Patrick bestaat grotendeels uit het bezorgen van de goederen en het klaar maken van de orders. Daarnaast installeert hij regelmatig aan boord enke le van de geleverde producten. Omdat zijn broer en enkele vrienden op de LTS zaten, ging Patrick er na de lagere school ook maar naar toe. Na de twee jaar basisopleiding koos hij voor de mechanische techniek. Tk wist toen waarschijnlijk niet beter. Achterafheb ik er spijt van dat ik geen schilder geworden ben. Dan had ik de bouw moeten kiezen. Schilderen heb ik altijd wel leuk gevonden. Thuis was ik er altijd al mee bezig'. Twee weken liep hij stage bij een constructiebedrijf. 'Slijpen, slopen, opruimen en allerlei klusjes doen'. Het beviel Patrick wel bij dat bedrijf. Hij is zelfs nog een keer voor vakan tiewerk terug geweest. 'Toen mocht ik wat aftekenen en tekeningen lezen'. Op 16-jarige leeftijd had hij z'n LTS diploma op zak. Ging niet verder leren, maar direct aan het werk. 'Op woensdag kreeg ik m'n diploma. Op donderdagmorgen ging ik als bankwerker in de plaatwerkerij aan de slag bij m'n broer. Mijn vader kende z'n baas. Vandaar dat ik er makkelijk terechtkon'. Het was de bedoeling dat Patrick drie dagen per week zou gaan werken en twee dagen naar school. Om de opleiding constructiebankwerkerlasser te kun nen volgen. Die opzet bleek echter van korte duur te zijn. 'Na een jaar ging het niet zo goed meer. Toen had ik er geen zin meer in. Van hun kant hoefde het op deze manier ook niet'. Op 17-jarige leeftijd liet Patrick zich bij verschillende uitzendbureaus Voor de toelating tot de tweejarige MBO-opleiding Chauffeur Goederenvervoer is geen specifieke vooropleiding vereist. Wel moet je minimaal zestien jaar zijn. In principe worden leren en werken gecombi neerd in de Beroepsbegeleidende Leerweg (BBL). Vier dagen werken en één dag naar school. Bij voldoende deelname is ook de Beroepsopleidende Leerweg (BOL) variant mogelijk: naar school met stageperiodes. Voor cur sisten rondom de twintig jaar en in het bezit van rijbewijs B, bestaat de mogelijkheid om de opleiding in één jaar af te ronden. Wanneer je de oplei ding met succes hebt afgesloten, heb je de rijbewijzen B, C en E, de chauffeursbevoegdheid en het ADR-eertificaat (gevaarlijke stoffen) op zak. Tijdens de chauffeursopleiding wordt veel aandacht besteed aan voer tuig en lading, ritafhandeling, ritvoorbereiding en weggedrag. Specialisatie in binnenlands- en buitenlands vervoer is mogelijk. In onze regio kan de opleiding gevolgd worden bij het Scheepvaart en Transport College Rotterdam. Voor nadere informatie: telefoon 010-4.29.02.66. of website: www.stc-r.nl. inschrijven. Tk heb niet echt zonder werk gezeten'. De langste periode werkte hij bij een markeerbedrijf. 'In Noordwijk aan Zee, lekker in het zonnetje nieuwe markeringen op de weg zetten'. Intern opgeleid Eveneens via het uitzendbureau kwam Patrick een jaartje later als magazijnmedewerker bij een staal- en constructiebedrijf terecht. Na anderhalf jaar kwam er een vacature vrij voor snijder. 'Ondertussen had den ze me er al het één en ander over verteld en laten doen. Eigenlijk was ik intern een beetje opgeleid'. Het leek Patrick wel wat. 'In het maga zijn is toch iets minder dan het snij den. Ik heb het er altijd erg naar m'n zin gehad. De collega's en het werk op zich waren leuk. Lekker zelfstan dig bezig en dat beviel me wel'. Het bedrijf ging in 1998 verhuizen. Vanuit Schiedam zou Patrick iedere dag heen en weer moeten rijden naar Uitgeest of er gaan wonen. 'Voor beide opties voelde ik weinig'. Bovendien had hij toch wel genoeg gekregen van dit soort werk. Tk had het eigenlijk wel een beetje gehad. Ik was al een beetje op zoek naar iets anders. Maar op m'n gemak, want ik wist nog niet precies wat ik wilde gaan doen. Die verhuizing kwam voor mij op het goede moment'. Gelukkig kon Patrick beroep doen op de zoon van de directeur van TEMARO. Tk kende Ronald ruim tien jaar. Hij werkte sinds kort bij z'n vader en wist dat ik zonder werk kwam te zitten. Toen een chauffeur te kennen had gegeven naar het bui tenland te zullen gaan, stelde hij aan z'n vader voor om mij in dienst te nemen'. Patrick kende ook de ver trekkende chauffeur goed. 'Tijdens de inwerkperiode van een maand liet hij me dingen zien en doen wat ik moest weten'. Daarna ging hij steeds zelfstandiger werken. Natuurlijk wel onder begeleiding en toeziend oog van z'n huidige chef Ronald Scheffer. Efficiënter werken Wanneer Patrick 's morgens op het werk komt, neemt hij eerst op kan toor een kopje koffie. Daarna pakt hij de ordeklem. 'Met z'n allen bekij ken we wat er die dag de deur uit moet, binnen komt, besteld dient te worden en wat er nog te doen is'. Op basis van die gegevens maakt Patrick een routeplanning voor die dag. Welke bestelde producten hij bij wie in principe gaat afleveren. Tk zie dan later wel of ik die route af kan maken. Er kan altijd een haastklus tussen komen'. De bestelde goederen moeten nog wel in het magazijn verzameld wor den. Veelal doet de magazijnmede werker dat. Mocht hij er nog niet mee klaar zijn, dan helpt Patrick hem daarbij. 'Soms schrijft de één de afleveringsbon, terwijl de ander inpakt. Dan zetten we het samen in de vrachtauto'. Het assortiment van non-food pro ducten is door de vraag van de klan ten enorm uitgebreid. Eerst had het bedrijf een kleinere opslagruimte in het centrum van de stad. Sinds enke le jaren bevindt het magazijn zich direct achter het kantoorpand. 'We kunnen nu veel meer kwijt en hoe ven niet meer heen en weer te rijden. Er kan veel efficiënter gewerkt wor den'. Producten die onder andere geleverd worden zijn linnengoed, keuken- en accommodatie uitrus ting, vloerbedekking, gordijnen en scheepsmeubilair. 'Kortom alles wat nodig is in de accommodatie voor zeeschepen'. Niet alles staat bij TEMARO op voorraad. Soms worden bestelde goederen eerst bij de dealer opge haald alvorens ze bij de klant bezorgd worden. 'Het is bij ons besteld en dan ook onze taak om er voor te zorgen dat de klant z'n bestelde product krijgt'. Wanneer alles verzendklaar staat, vertrekt Patrick. Door z'n ervaring weet hij inmiddels dat hij niet zo maar overal bij de klanten binnen kan lopen en de spullen eenvoudig neer zet. Bij het afleveren aan boord van zeeschepen komt nog wel wat meer kijken. 'Dan is het zaak om in samenwerking met de bemanning de spullen veilig en onbeschadigd aan boord te brengen. Vaak worden met behulp van hijs banden de producten aan boord gehesen.' Een specialisatie in het werk van Patrick, waarin het zich onderscheidt van het doorsnee koe- rierswerk. Sommige producten zoals zonneschermen, gordijnen, rolluiken en luxaflex worden ook door Patrick aan boord geïnstalleerd. 'Dan voel ik me wel eens een scheepsinrichter'. Van dag tot dag Tweeëneenhalf jaar werkt Patrick nu bij TEMARO. Directeur Hans Scheffer stimuleerde hem om begin dit jaar z'n groot rijbewijs te gaan halen. 'De zaak heeft de cursus voor mij betaald. Twee dagen theorie, twee dagen rijden en de laatste dag examen'. Daardoor is Patrick naast het busje nu ook inzetbaar op de vrachtwagen. Dat houdt in dat Patrick nog meer op de weg zit. Zijn voormalige werk in het magazijn wordt nu grotendeels opgevangen door een nieuw aangenomen maga zijnmedewerker. Van de min of meer noodgedwongen overstap van de mechanische techniek naar chauf feur heeft hij absoluut geen spijt. In tegendeel. Tk vind het heerlijk om in een auto rond te rijden. Je komt in de haven soms op plekken waar andere mensen niet mogen of kunnen komen. Je ziet gewoon dingen, die niet iedereen ziet. Voordat ik hier kwam, wist ik nog niet eens waar de besturing van een schip zat. Directeur Scheffer kan zich nog wel herinneren dat Patrick ooit eens de vraag gesteld heeft 'Waar de chauffeur van de boot zat'. De werk sfeer in het bedrijf trekt hem ook aan. 'Met z'n zessen zijn we een leuk team. We doen het met z'n allen en het gaat gewoon geweldig'. Wat de toekomst betreft zegt Patrick van dag tot dag te leven. Tk heb nu een baan waarin ik me goed kan vinden'. Mocht het nodig zijn om later nog een cursus of opleiding te volgen, dan is hij daar zeker toe bereid. 'Ook voor jezelf is dat alleen maar leuker'. Port of Rotterdam fSTADSl VjRADIOy tmnu.auuu .vK-'uC. Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. Weer terug voor de klas? Leuk! Maar dan wil ik me wel eerst even opfrissen.... Cursus herintreders in het basisonderwijs Pak uw kans op de Kanjer van de Postcode Loterij POSTCODE t mm, Postcode Straatprijs voor elk lot en voor 6701 DT 026 extra: een BMW! Voor alle uitslagen: I ✓Ja ik wii kans maten op aïie prijzen van de Nationale Postcode Loterij, inclusief de Postcode-Kanjer van minstens 37,2 miljoen, de Jackpot tot 21 miljoen, de Straatpdjzen en de tingoprijzen, Hiermee steun ik 28 goede doelen. - 'r;V ILOTERIJI Wft mm mm gm jmm mmh vmm M mm B mm mm M M x^, WERKEN in Wereldhaven Rotterdam door: ROGER HUYS 'Ik vind het heerlijk om in een auto rond te rijden' f I ■a W la •%W/y,y/jy///// Terug naar een onderwijsbaan? In de regio bestaat een drin gende behoefte aan onderwijs gevenden voor het basisonder wijs. Regelmatig komt het voor dat scholen hun leerlingen naar huis moeten sturen, omdat er geen leerkracht beschikbaar is. De overheid stimuleert dan ook de terugkeer van leerkrachten die enige tijd niet in het onder wijs werkzaam zijn geweest. Speciaal voor deze herintreders organiseert de Ichthus Academie de cursus herintre ders in het basisonderwijs om u op de hoogte te stellen van recente ontwikkelingen en veranderingen. Cursusinhoud In de cursus komen o.a. de vol gende onderwerpen aan de orde: doelen en werkwijzen van de basisschool ontwikkelingen in de kern vakken taal en, rekenen-wiskunde zorgverbreding gedragsproblemen werken met allochtone leerlingen informatica intervisie stage Kosten en cursusduur Het Ministerie OC&W betaalt het cursusgeld. Van de cursist wordt een bijdrage van f 125,- gevraagd voor de cursusmaterialen. De cur sus omvat 12 cursusavonden en 8 stagedagen. Daarnaast volgt de cursist een intervisietraject en enkele cursussen naar keuze. Toelaatbaar zijn alle leerkrachten die in het bezit zijn van een in Nederland erkende onderwijs bevoegdheid. In verband met het beperkte aantal plaatsen is spoedige aanmelding gewenst. Uitvoeringslocaties Ichthus Hogeschool in Den Haag en Rotterdam (bij voldoende aan meldingen ook in Dordrecht en Oegstgeest). Informatie Voor de aanvraag ven een brochure of voor meer informatie over deze cursus kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Ichthus Academie, telefoonnummer 010 - 43 99 999 (voor informatie over Rotterdam/Dordrecht) en telefoonnummer 070 - 312 01 25 (voor informatie over Den Haag/Oegstgeest). Win 37,2 miljoen! J januari 7001 Aalsmeer Kijk 19.00 uur TROS TV2 elke werkdag üw kans op 6 miljoen! Lingo Bonuskans! Bel 0909-0055 (99 cpm) Belprijzen van deze week Carlton kofferset Golden Tulip hotelarrangement Canon digitale camera Raymond Weil horloge Siemens keukenset Henny Huisman: 'Pak uw kans op de Postcode-Kanjer van 37,2 miljoen gulden!' Op 1 januari 2001 kunt u met uw postcodelot één van de winnaars zijn van de Postcode-Kanjer van 37,2 miljoen gulden. Nu kunnen meerdeelnemers dan ooit in de Kanjer delen. Want de verhoging van de Kanjer - maar liefst 6,2 mil joen gulden méér dan vorig jaar - is bestemd voor alle deelnemers in de wijk rond om de winnende postcode. Du? iedereen die een lot heeft met dezelfde cijfers als de winnende Kanjer-postco de kan delen in alle miljoe nen. Hoe meer loten u heeft, hoe meer Kanjer- punten er op uw naam staan, dus hoe groter uw aandeel in deze miljoenen- prijs! Dit is uw kans om uw dromen waar te maken. Vul snel de bon in en stuur hem op. Want de miljoenenjacht van de Postcode Loterij nadert haar hoogtepunt! Bea Post Nationale Postcode Loterij 6701 DT in Wageningen 6 winnende loten www.postcodeloterij.nl NOS Teletekst 550/551 RTL Text 882 Uitslagenlijn: 0909-0088 (95 cpm) Zetfouten voorbehouden 3 loten a 15,- inclusief JackpotVerdubbelaar 2 loten a 15,- inclusief JackpotVerdubbelaar G 1 lot a 15,- inclusief JackpotVerdubbelaar A.u.b. uw keuze aankruisen en verder Invullen in bfokletters. Deelname houdt in aanvaarding van het reglement op aanvraag verkrijgbaar bij Ledenservice, tel. 0900- 300 1800 (35 cpm}. de Extra Trekking van nevenstaande rekening af te schrijven www.postcodeloterij.nl De loterij is goedgekeurd door ere Staatssecretaris van Justitie onder nummer L.0.890/0098/83 f5 «Ld. t S/12/19S7. mevrouw e heer- Naam Adres: Postcode Plaats: (Post)bank nummer: Bel mtj bt| een prijs boven 10.000,- Datum: Handtekening: 140.00.12 Eton uitknippen en in een envelop (zonder postzegel) opsturen naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503.1100 VM Amsterdam.^

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 7