Therapie via de pc Geheim van Holland met 3 jaar verlengd KORTWEG SCHIEDAM Kerstsfeer leven ingeblazen Muzikale koopzondag Inbrekers in de kraag gepakt Stennis onder bedreiging Schiespoordag Honderden publicaties met PR-waarde van miljoenen Fabrieksdirecteur Bijl: Pertinent onjuiste berichtgeving Sluiting Zwembad Zuid tijdens de kerstdagen en oud en nieuw: Wij wensen u prettige feestdagen en een gelukkig en gezond 2001 Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 21 DECEMBER 2000 51-1475 De meeste winkels van de Nieu we Passage in Schiedam zijn zondag 24 december van 12 tot 17 uur open. Om deze kerst koopzondag extra gezellig te maken hebben de winkeliers Santa Claus uitgenodigd, die komt met een arreslee vol mu ziekinstrumenten naar het win kelcentrum om daar hartver warmende kerstmelodiën ten ge hore te brengen. Voor de jeugdi ge bezoekers maakt hij ballonfi guren. Zaterdag en zondag zorgt het speciale Kerst-Inpakteam er voor dat alle cadeautjes feeste lijk verpakt worden. Dat kan za terdag tussen 11 en 16 uur, zon dag van 12 tot 17 uur. Een beveiligingsbeambte con stateerde dinsdagnacht dat twee mannen (twee Rotterdammers van 23 jaar) hadden geprobeerd in te breken in een woning aan de Juliana van Stolbergstraat. De mannen stapten vervolgens in een auto en gingen er vandoor. De beambte waarschuwde de politie, die de twee mannen op het Schuttersveld kon aanhou den. In de auto van de twee werd een alarmpistool en een schroe vendraaier aangetroffen en in beslag genomen. De twee gin gen de cel in. SCHIEDAM - Drie mannen maakten op de Vlaardingerdijk flink stennis met elkaar. Daarbij bedreigde één van hen, een 31- jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, de andere twee (een 24-jarige Rotterdammer en een 45-jarige Schiedammer) met een vuurwapen. Niet veel later kon de vreemdeling in de Graaf Florisstraat door de politie wor den aangehouden. Het vuurwa pen, een gaspistool, werd korte tijd daarna aangetroffen in een brandgang van de Filips van Bourgondiëstraat. De laatste Schiespoordag van 2000 staat zaterdag 23 december in het teken van de KerstTussen 10 en 16 uur gaan in de grote zaal op de hele uren het licht uit en kan het publiek genieten van de ontelbare lichtjes die de minia tuur-dorpjes, steden en spoorba nen verlichten. Er is ook weer een modelspoorbeurs en kapotte trei nen kunnen tegen kostprijs gere pareerd worden in het clubhuis aan de Westerkade 21. De toe gang is 1,- (kinderen -,50). loods (010) 4.699.444 Verpleeghuis DrieMaasStede nam onlangs een bijzondere computer in gebruik. Daarmee kunnen de patiënten niet alleen 'internetten' en hun e-mails naar familie over de hele wereld sturen. Ze kunnen op deze pc ook speciale oefenprogramma's gebruiken als extra onder steuning voor de logopedie en ergotherapie die ze nodig hebben. Ze kunnen nu buiten de vaste therapietijden op eigen gelegenheid, in hun eigen tijd oefenen. De patiënten wordt geleerd hoe zij de program ma's kunnen opstarten en zichzelf een extra lesje kunnen geven. Het idee voor het pc-project ontstond toen een dankbare familie een softwareprogramma aan Drie MaasStede schonk waarmee de patiën ten zelfstandig lessen kunnen volgen. De vereniging 'Vrienden van DrieMaasStede' zorgden voor de computer en aanvullende program ma s. De computer werd in aanwezigheid van directie, personeelsleden, pa tiënten en familieleden feestelijk onthuld door voorzitter Herman Nolman van de Vriendenvereniging die zich inzet om middelen ter beschikking te stellen die noodzakelijk of goed zijn voor de patiën ten maar waarvoor in het gewone verpleegbudget geen ruimte is. Rond diezelfde tijd werd in het verpleeghuis het totaal gerenoveerde 'bruin café voor de patiënten weer in gebruik genomen. Het veel rui mer geworden 'café' is opnieuw ingericht met ondermeer een oude 'tapkast' uit het begin van de vorige eeuw. Voorzitter Hagenaars van de Raad van Bestuur onthulde de nieuwe naam van 't café; 't Hoek je. Daarna zongen patiënten, personeel en vrijwilligers, begeleid door een muzikant, uitbundig 'Daar in dat kleine café..' en werd het eerste pilsje officieel getapt door manager zorg, de heer Zajdenband door Theo H.B. Schoenmakers SCHIEDAM - De samen werking van Schiedam, Delft, Dordrecht, Gouda, Haarlem en Leiden met de VVV's van deze zes plaat sen, onder de vleugels van het Zuidhollands Bureau voor Toerisme, wordt ten minste drie jaar voortgezet. Oorspronkelijk werd het project in juni 1995 voor drie jaar opgezet, maar het werd al een keer eerder verlengd. Door samenwer king met een van de groot ste Engelse touroperators en reisorganisaties in Duits land, Zwitserland, Oosten rijk en Frankrijk wordt een enorm gebied aangeboord. De samenwerking maakt het mogelijk campagnes te voeren op een schaal die door de gemeenten afzon derlijk nooit zouden kun nen worden bereikt. Boven dien zijn er fondsen be schikbaar gekomen die an ders buiten bereik zouden zijn gebleven. Vaststellend dat de afgelopen jaren veel door deelname aan het Ge heim van Holland is gewon nen, is besloten de samen werking in ieder geval tot en met 2003 te continueren. Het Geheim van Holland is uit gegroeid tot het gezamenlijk kwaliteitsmerk van Schiedam en de andere Oud-Hollandse ste den. De zes gemeenten die deel nemen in het project Het Ge heim van Holland willen geza menlijk het toerisme uit binnen en buitenland naar hun stad be vorderen en de verblijfsduur van de toerist verlengen (in Schie dam blijft de gemiddelde toerist enkele uren), rondvaarten, stads wandelingen en andere toeristi sche producten ontwikkelen en bijdragen aan wat men noemt 'een positieve beeldvorming van het stedelijk imago'. Dat gebeurt onder andere door het gezamen lijk ontwikkelen van producten zoals de kinderstadsgidsen en kennisuitwisseling. Voor het project Sprekende gevels werd een rijkssubsidie van 4,5 ton ontvangen. Schiedam doet aan dat project echter niet mee, om dat het ambitieniveau ervan te hoog wordt geacht. Door het bundelen van de krach ten zijn de effecten groter. De samenwerking fungeert als kap stok voor meer aandacht van de pers en heeft in de afgelopen ja ren ook aanleiding gegeven tot free publicity in honderden pu blicaties in binnen en buiten land. De waarde daarvan wordt geschat op vele miljoenen gul dens. Door opname in de gidsen van buitenlandse touroperators zijn de afzetkanalen sterk ge groeid. Zo figureert het Geheim van Holland in de Break Away gidsen met een oplage van een half miljoen exemplaren van het Britse Thompson, een van de grootste reisorganisaties in het Verenigd Koninkrijk. In Duits land, Zwitserland, Oostenrijk en Frankrijk wordt het Geheim van Holland aangeboden door Karn- stra Reizen, een grote aanbieder van groepsreizen. Bedrijfsleven zuinig Elk van de zes gemeenten draagt jaarlijks 34.000 gulden bij aan de kosten van Het Geheim van Holland. Elke VVV betaalt per jaar 12.000 gulden. De sector economische zaken trekt per jaar bovendien nog eens 15.000 gul den uit voor begeleiding en coördinatie van de productont wikkeling. Uit de zes gemeenten gezamen lijk wordt op jaarbasis uit het be drijfsleven echter slechts 58.000 gulden bijgedragen. Daarin ligt de wortel van de hernieuwde verlenging van de gemeentelijke samenwerking: oorspronkelijk was beoogd dat het project na drie jaar als samenwerkingsver band tussen gemeenten en VVV te hebben geopereerd, door de markt zou moeten worden over genomen. Ondanks de resultaten en de daaruit voortvloeiend opti misme voor de toekomst blijkt de markt wel de vruchten te wil len dragen van de groeiende stroom bezoekers aan de stad, maar de uitdaging daarvoor ook zelf initiatieven te ontplooien echter niet op te nemen. BEZORGING: 0900 - 8998200 Directeur M. Bijl van de Breeuwwerkfabriek in Schiedam heeft de berich ten over een 'principe overeenkomst' over de verhuizing van zijn fa briek naar nieuwbouw op het bedrijventerrein Vijf sluizen naar het rijk der fabelen verwezen. Bijl is verbolgen over een be richt in het RD waarin melding werd gemaakt van zo'n principe-over eenkomst tussen de Schie- damse Breeuwwerkfa briek en projectontwikke laar Janssen de Jong over een dergelijke bedrijfs- verhuizing. Directeur Bijl laat weten dat de directie van Breeuwwerk van twee verschillende pro jectontwikkelaars uitnodigin gen heeft ontvangen om van gedachten te wisselen over een mogelijke verplaatsing van de fabriek en herontwikkeling van de huidige bedrijfslocatie. Dit in verband met de proble matiek rond het Liverpool- complex en de ontwikkelingen in het gebied Westerkade- Nieuwe Haven-Warande. Dinsdag 12 december werd daarover gesproken tussen vertegenwoordigers van Breeuwwerk en Jansen De Jong. Bijl benadrukt dat daar bij slechts overeenstemming is bereikt over de voorwaarden waarop partijen met elkaar (kunnen) gaan onderhandelen. De Breeuwwerkdirecteur ver klaart: 'Eén van die voorwaar den was (en is), dat er voorals nog geen ruchtbaarheid aan de gesprekken zou worden gege ven, omdat eerdere onderhan delingen, tijdens de bouw van Liverpool, op niets waren uit gelopen.' Breeuwwerk is er verbolgen over dat er nu, tegen de ge maakte afspraken in, toch in formatie naar buiten is ge bracht. 'Temeer daar er, ook nu weer, in de berichtgeving verband wordt gelegd tussen (mogelijke) verplaatsing van de fabriek en geplande wo ningbouw door HBG Vastgoed op een aan de fabriek gren zend perceel', verduidelijkt Bijl. Misleiding De Breeuwerkdirecteur vreest dat een en ander nog een ver velend staartje zal krijgen. 'Vooralsnog ziet het er naar uit dat als gevolg van de hardnek kige miscommunicatie binnen het gemeentebestuur van Schiedam de geschiedenis zich gaat herhalen. Potentiële kopers van wonin gen die op het Bingham-ter- rein gebouwd gaan worden, zullen zich laten misleiden door de pertinent onjuiste be richtgeving.' SCHIEDAM In de Grote Kerk is 26 de cember een kerstconcert om 20 uur met Everhard Zwart, koor zang, samenzang, orgel, kaarten bij de ingang verkrijgbaar. In de Liduina basiliek is za terdag om 15 uur: kerstzang m.m.v. het Koningklijk Schie dams Mannenkoor Orpheus, 18 uur: eucharistieviering, zondag om 10.15 uur: Hoogmis. Voor avond van kerstmis 18.30 uur: kerstspel door de kinderen, 20 uur: eerste kerst-eucharistievie ring met orgelspel, klein koor en samenzang, 24 uur: nachtmis m.m.v. het herenkoor I.H.D. en het dameskoor Jubilatio, aan vang koorzang 23.45 uur. 25 De cember hoogfeest van kerstmis: geboorte van de heer maandag 10.15 uur: plechtige hoogmis m.m.v. het herenkoor I.H.D. Tweede kerstdag feest van de H.Stefanus, eerste martelaar dinsdag 10.15 uur: eucharistie viering m.m.v. het dameskoor Jubilatio. In de Evangelisch-Lutherse gemeente aan de Lange Nieuw- straat 219 is zondag een och tendgebedsdienst met Ds. A.I. Hyvarinen om 10 uur, de avond gebedsdienst is om 17 uur. Maandag le kerstdag Ds. A.I. Hyvarinen - viering heilig avondmaal m.m.v. cantorij. De stichting school voor filo sofie organiseert een cursus praktische filosofie voor begin ners, start 10 januari aan de Gro te Markt 25, 3 januari is er een open avond op dit adres, duur 12 lessen f175,- Voor info of folder: tel. 4736846. In podium café De Graauwe Hengst, Lange Haven 28 is don derdag 28 december om 22 uur de Death Valley Surfers, zater dag 30 december Volume Time een socca-salsaband, zondag 31 december gesloten, 1 januari en kele minuten na middernacht weer open. Beide kerstdagen is er bij ZOS radio via 91.5 fm van de kabel een speciaal kerstprogamma o.a een kerstconcert vanuit de Hei lig Hart Kerk in de Gorzen en een kerstconcert vanuit de Grote Kerk. Zaterdag worden er kerst groeten via de radio overge bracht u kunt u groeten doorge ven vanaf 9 uur via tel. 4260000, nieuwjaarswensen 30 december vanaf 9 uur. Het Bureau Rechtshulp heeft besloten het spreekuur op de Nieuwe Haven 147 op te heffen, men kan voortaan terecht bij het kantoor van het Bureau Rechts hulp, Statenweg 200 te Rotter dam. Afspraken maken via tel. 4106677 iedere werkdag van 9 tot 18 uur. Stichting Rechtswin kel Schiedam en het Instituut Sociaal Raadslieden blijven op de Nieuwe Haven 147. In podium café De Graauwe Hengst is donderdag om 21.30 uur Trio BillNaad en Black Blues, vrijdag 21 december om 22 uur brengt Amadin Ierse mu ziek, zaterdag om 22 uur is er ticket to ride met muziek uit de jaren '50'60 en '70. Het informatiecentrum van de Beneluxlijn aan het Stations plein 2 is vrijdag 22 december vanaf 17 uur gesloten, dinsdag 2 januari 2001 vanaf 9 uur weer geopend. ♦Woensdag 27 december is er bingo in Thurlede aan de Nieu we Damlaan 759, er worden 6 ronden gespeeld, aanvang 14 uur, entree f2,50, donderdag 28 december een optreden van de accordeonvereniging Delfsha- ven om 19 uur in de conversatie zaal, entree f2,50. ♦Op 27, 28 en 29 december is de Vreemdelingendienst dicht. Voor spoedeisende zaken kan gebeld worden: tel. 2744451. STICHTING WELZIJN De Blauwe Brug start met to neelspelen, zingen of dansen voor kinderen van 8 t/m 12 jaar vanf 17 januari, op woensdag van 13 tot 18 uur per groep of persoon wordt een uur geoefend, kosten f35,- per inschrijving. Maandag 15 januari is er een in formatiebijeenkomst voor kin deren en ouders, inschrijven kan tot 10 januari. Voor info: tel. 2470464. In De Erker, Jan van Avenne- straat 32 starten nieuwe compu terlessen, beginnerscursus 4 les sen f50,- en zijn ook cursussen Windows en Word for Windows en Exel, 8 lessen fl 50,- en ken nismakingslessen internet 's avonds en overdag. Voor info: tel. 4267767. ♦Peuterspeelzaal 't Krekeltje (in De Erker) is op zoek naar vrij willigers voor de begeleiding van een groep, voor info: Marin- ka Vis tel. 4736546. Radio Schiedam is te belui steren via 96.1 op de kabel en 106.7 in de ether met de volgen de progamma's: 24/12 de 100e aflevering Wat doe je voor de kost, 25 en 26 12 feestelijke kerstuitzending, 27/12 muziek uit de jaren '60,28/12 muziek uit de jaren '70, 29/12 muziek uit de jaren '80, 30/12 oudejaarsrecep- tie live vanuit De Rank, 31/12 de laatste dag van het jaar, 1/1 top 100 van het jaar 2000, 6/1 nieuwjaarsreceptie live van de gemeente Schiedam. ♦,De bibliotheek wijzigt contri butietarieven, met ingang van 1 januari 2001 zijn de tarieven voor 0 t/m 15 jaar gratis, 16 en 17 jaar f23,-, vanaf 18 jaar f41,- plusabonnement f59,-, instel lingenabonnement f65,-, hou ders van CJP/CKVpas, pas 65 of R'dam pas krijgen fl 0,- korting. OUDERENWERK In Oost start een cursus geheu gentraining in samenwerking met Francois Haver Schmidt van 26 januari t/m 13 april op vrijdag van 10 tot 11.45 uur in de Marconihove, Marconiweg 2, kosten f50,-. Voor info: tel. 4731496. In de 4 molens is ook een cur sus geheugentraining vanaf 25 januari, duur 10 lessen, op don derdag van 14 ot 15.15 uur, kos ten f50,- met R'dam pas 02,50, hiervoor kan men zich nu aan melden. Voor info: tel. 4705500. Vrijdag in Oost worden er kerstliedjes gezongen door de kinderen van de St. Jansschool van 10.30 tot 11 uur, entree 0,50 incl. kopje koffie tracta- tie, in de Woudhoek is er jom 9.30 uur een volksdansgroep met kinderen van de regenboog- school, toegang gratis. Iedere maandag visiteclub van 9.30 tot 15 uur, gratis, iedere dinsdag soos van 13 tot 16 uur, gratis, ie dere vrijdag klaverjasclub van 19.30 tot 23.30 uur, kosten f2,50 per keer; in wijkpost Zuid. Zondag 24 december gesloten vanaf 12.30 uur Maandag 25 december gesloten Dinsdag 26 december gesloten Zondag 31 december gesloten Maandag 1 januari gesloten De koperblazers van Sint Radboud bliezen de kerstsfeer zondagavond alvast leven in binnen de muren van de Sint Matinuskerk. Daarbij optimaal bijgestaan door het Don Boscokoor. Onder muzikale leiding van Chris Leenders, de dirigent van Sint Radboud, bracht de muziekvereniging tijdens dit kerstconcert werken ten gehore zoals Polish Christmas Music terwijl het Don Boscokoor een aantal kerstliederen zong in eigentijdse bewerking. Dat alles afgewisseld met samenzang. Harrie Bertina verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel. (010)4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Patiënt de heer Al tav leest via de computer een Turkse krant. De Brandersfeesten vormen een bekende attractie van jeneverstad Schiedam Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Geen akkoord over verhuizing Breeuwwerk naar Vij fsluizen De Dienst Sport en Recreatie en de medewerkers van Zwembad Zuid wensen u fijne feestdagen en een gelukkig nieuwjaar. foto: WESTLANDS FOITÓBUREAU www.weddenoppaarden.nl 7 dagen per week geopend vanaf 14.00 uur (op 24 en 25 december gesloten) Kouwenoord 75 Rotterdam-IJsselmonde Tel. 010 - 4837737 Gratis parkeren

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3