Nieuws van de Hargahoeve Flats worden toegankelijker voor gehandicapten """"bb kléin Nieuwe keukens tegen oude prüzen KORTWEG De toppertjes dag Sla OZB maar jaartje over -mm U wilt toch ook het beste voor uw Fiat Keuken Kampioen Scholieren verrassen senioren Oh Proef de dag. Beatrixpark wordt zomer 2001 cultureel 'hofparkvan jongleurs Jf&T 5.98 3.99 Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam Autobedrijf J. van der Voorde 2 3 4 5 7 8 3£8" 2.98 39v98T 19.99 10 i i HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM DONDERDAG 28 DECEMBER 2000 52-1475 Na de jaren van rampspoed mag de gemeente wel een gebaar van goede wil naar de direct omwo nenden van de Branderspoort ma ken, vindt Bewoners Vereniging Schiedam Centrum. 'Een sugges tie van onze kant: wellicht kan de OZB een jaartje worden overge slagen', schrijft voorzitter van Gestel in een open brief aan de raad. De BVSC memoreert het intrieste treurspel rond de nieuw bouw aan het Spinhuispad. Waar over ook in de raad veel te doen is geweest. 'Toch is er in de hele discussie rond de verdoemde bouw een categorie gedupeerden nooit onderwerp van gesprek ge weest: de direct omwonenden,' aldus Gestel.'Door alle toestan den met de bouw worden zij al ruim drie jaar lang dagelijks ge confronteerd met overmatige overlast en een abominabele en ook gevaarlijke woonomgeving.' De BVSC benadrukt dat het ge meentebestuur een verantwoorde lijkheid heeft naar alle inwoners van de stad. Tn het geval van de Branderspoort geeft het daarom geen pas om alleen de bouwer verantwoordelijk te stellen. Het feit dat de firma Breur zich aan God noch gebod stoorde wil niet zeggen dat de gemeente geen ver antwoordelijkheid heeft voor de hele gang van zaken. Het bestuur lijk handelen in deze kwestie kan niet overtuigen en al helemaal niet krachtdadig worden ge noemd', zo luidt het verwijt van de bewonersvereniging. Nieuw politirenummer Wie na 8 januari in Schiedam de politie nodig heeft voor een spoedeisend geval, bevoorbeeld als er is ingebroken, zal het num mer 0900-8844 moeten bellen. In gevallen waar elke minuut telt (geweldsdelicten, de inbreker is nog binnen, aanrijding met ge wonden), kan het alarmnummer 1-1-2 gebeld worden. Bellers die gebruik maken van een gewone telefoon en 0900- 8844 bellen, komen terecht bij het dichtstbijzijnde politiekorps. Voor Schiedam is dat regiokorps Rotterdam-Rijnmond. Bellers die gebruik maken van een mobiele telefoon komen (voorlopig) uit bij het korps Landelijke Politie diensten in Driebergen, dat zorgt voor doorverbinding. N00RDEINDE 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 www.pash.nl loods (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Dopie en Bobby. Een poes en kater die in de dierenopvang zitten te wach ten op een nieuwe baas. De me dewerkers van de Hargahoeve doen een boekje open over dit leuke en karaktervolle tweetal. Een beetje jaloers Dopie is een gesteriliseerde zwart/witte poes van 10 jaar oud. Deze kat is bij het asiel in geleverd omdat ze jaloers was op de baby. Dopie willen we dus bij mensen plaatsen die geen kleine kinderen hebben. Ze kan eventueel wel overweg met een andere kat, niet met een hond. Dopie is wel een poes die graag veel aandacht heeft, ze mag dan ook graag op schoot zitten. Pittig karakter Bobby is een rode je-weet-wel- kater van vijfenhalfjaar oud. Bobby is een kater met een pittig karakter, die wel naar buiten moet kunnen om zijn overtollige energie kwijt te kunnen. Bobby kan bij kinderen vanaf een jaar of 10 oud. Het is onbe kend of hij met honden overweg kan. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 11.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur. Op za terdag van 11.00-15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. door Ger van Veen SCHIEDAM - Het circus komt in augustus naar Schiedam. Nee, geen ge woon circus maar een kak ofonie van kleuren, gelui den, geuren en vooral van beelden. Uit de hele wereld stromen jongleurs naar de Brandersstad om in het Beatrixparkde Margriet en Groenoordhal hun kun nen aan het hooggeëerd pu bliek te tonen. Tussen 4 en 11 augustus kan Schiedam zich vergapen aan wat wel het grootste jongleursfes tijn ter wereld genoemd wordt. Het festival gaat om en nabij de half miljoen gulden kosten. De jongleurs betalen het grootste deel zelf. De rest moet komen van sponsors en uit fond senwerving Er zijn al enke le geldschieters gevonden en ook met de gemeente Schiedam zijn al verre gaande contacten. Het festi val wordt georganiseerd door de Stichting EJC (Eu ropean Joggling Conven tion) 2001. Simone Willems uit Rotterdam, Willie Fikken uit Delft en Arco Fluijt, eveneens uit Rotterdam zijn samen met nog zo'n negen 'jongleergekken' de initiatiefne mers en grondleggers van 'The greatest Joggling Show on Earth'. Ze waren er vorig jaar in Duitsland bij en willen nu het festijn naar Nederland halen. Er werd in eerste instantie gedacht aan Rotterdam, culturele hoofd stad 2001. Ze vonden er echter geen geschikte locatie en gingen in de buurt op zoek naar de ideale plaats om hun jongleurs te herbergen. Het Beatrixpark bleek die plaats en de initiatief nemers gingen aan de slag. 'Het is een fantastische plek', zegt Fikken. 'Een prachtige locatie om onze tenten op te slaan en ook nog met twee sporthallen in de buurt waar de jongleurs hun kunsten kunnen vertonen.' De gemeente Schiedam, en met haar eerste burger Scheeres, bleek erg enthousiast. Er werd een plan uitgewerkt en binnen kort is er overleg met de dienst voorzieningen. Alles is tot op het detail uitgewerkt. Er moet elek triciteit komen. Toiletgroepen en tenten zullen verrijzen. Voordat het allemaal tot stand komt moet er voor ieder onderdeel een ver gunning worden aangevraagd De initiatiefnemers zijn zeer op timistisch omdat naar hun zeg gen de gemeente zeer welwil lend haar medewerking ver leend. Hoewel Schiedam de stad van de jongleurs wordt, is het festijn toch opgehangen aan Rotterdam culturele hoofdstad 2001. De jongleurs houden een grote parade dwars door het Rotterdamse centrum en er wordt nabij de havens gezocht naar een locatie waar de slot- show gehouden moet worden. 'Dat wordt een feest dat zijn weerga niet kent', geniet Wil lems alvast. 'Het niveau is zeer hoog. Wereldartiesten laten het beste zien wat er in een jongleur zit. De show is een bont circus festijn waarbij je van de ene ver bazing in de andere valt.' Op de uitstapjes naar Rotterdam na, ligt het zwaartepunt van het festival in Schiedam. Jongleernerts In de twee sporthallen wordt dag en nacht gejongleerd door de deelnemers. 'De Groenoordhal is 's nachts gesloten, maar de Margriethal is dag en nacht open', aldus Fluijt. 'Het lijkt wel alsof jongleurs nooit naar bed gaan', vult Willems hem aan. 'Vorig jaar in Duitsland liep ik na een feestje langs de hal. Ik zag licht branden en ging nog even naar binnen. Het was er hartstikke druk. De diehards konden er maar geen genoeg van krijgen.' Het Beatrixpark is het epicentrum van de jongleurs. In tientallen talen zullen er vriend schappen gesloten worden. Ge lachen en feestjes gevierd wor den. De doven zullen weer gaan horen, de stommen weer gaan spreken omdat die ene univer sele taal 'jongleren' heet. Ballen, knotsen en diabolo's zijn de stembanden, ogen en gehooror ganen van de snelhandige cir cusartiesten. Een compleet dorp waar iedere Schiedammer meer dan welkom is. Ja, er komt zelfs een heus jongleurwinkelcen trum. Een straatje met blokhut ten waar bijna ieder attribuut te vinden is. Er zijn tenten waarin cateraars prachtige maaltijden verzorgen voor de Bourgondi sche jogglers en in de Renegade tent worden, nadat het ontbijt is geserveerd, optredens verzorgd. Iedereen die iets wil doen mag op dat open podium zijn of haar kunsten vertonen. Ook is er de 'games' dag, waarin de jong leurs de strijd met elkaar aanbin den. Ver gooien, diabolo mikken en balanceren met een kegel op het hoofd zijn enkele onderde len. Dan mag de grote parade in Rotterdam zijn, de Brandersstad wordt echter niet vergeten. De jongleurs zullen met een kleine re show ook het centrum van Schiedam aandoen. De hele we reld komt in augustus naar Schiedam. Voor 90 procent zijn het Europeanen, de overige 10 procent komt uit de overige we relddelen. 'Het is een grote di versiteit', verzekert Willems Schiedam. 'Van de zogenaamde jongleernerts, die met wiskundi ge berekeningen bezig zijn om patronen in het jongleren te brengen tot het hippietype dat zelf kookt.' Voor de Schiedam mers heeft Fikken nog wel een tip: 'Gewoon naar het Beatrix park gaan en het meemaken. Jongleren kan iedereen leren. In een uurtje moet je drie ballen hoog kunnen houden. Mocht je het ook met vier of vijf willen. ach, dan moet je een paar jaar tjes geduld hebben.' 'Wij willen het beste festival ooit neerzetten. Met aparte shows en een bijzon dere uitstraling. En natuurlijk als klap op de vuurpijl de 'public show' ergens bij de havens in Rotterdam', besluit Fluijt. WATERWEG -In Maassluis- Schiedam en Vlaardingen wor den in de loop van volgend jaar elf wooncomplexen en drie dien stencentra aangepast voor ge handicapten. Het bestuur van de Regionale Organisatie voorzie ningen Nieuwe Waterweg Noord (ROG) heeft besloten om ruim 585.000 gulden subsidie toe te kennen om de toegankelijkheid te verbeteren van gebouwen waar veel minder-validen en cliënten van de ROG wonen en komen. In veel van de gebouwen die voor aanpassen in aanmerking komen wordt de toegang tot de centrale hal en de toegang tot de lifthal verbeterd. Hierdoor kun nen mensen die minder goed ter been zijn of een handicap heb ben hun woning beter bereiken. De aanpassingen zijn er op ge richt om hun leefomstandighe den te verbeteren. In de loop van volgend jaar wor den in overleg met de eigenaren van de gebouwen verschillende verbeteringen aangebracht. Het gaat in Maassluis om de Bloe- menbuurt (Seringenstraat, Jas mijnstraat, Mimosastraat en La vendelstraat), Sparrendal en De Vloot. In Schiedam betreft het Groen- zicht en Meerzicht, Burg. Gij- In Vlaardingen de Prof. Mekel- senlaan en Stulemeijerlaan, straat, Haamstedehof, Zorgcen- Damstate, Nieuwe Damlaan, trum Uitzicht en de dienstencen- Boerhaaveplein en de Beetho- tra West, de Valkenhof, de Bijen- venflat. korf en Babberspolder. VIDE# AUDI# KTV< 5e Industriestraat 39, 3133 EL Vlaardingen Tel. 010 - 434 81 57 Alleen tijdens de kerstshow Keukens uit de nieuwe collectie van 2001. Alléén bij Keuken Kampioen tijdens de kerstshow voor de oude collectie-prijs van 2000! SCHIEDAM Harmonia ontvangt 4 januari de heer G. Heutink die helder ziende waarnemingen doet aan de hand van psychometrie en de tarot, aanvang 20 uur in het wijkcentrum Wibautplein 165, toegang fl 0,-. De stichting school voor filo sofie organiseert een cursus praktische filosofie voor begin ners die gehouden wordt aan de Grote Markt 25, 3 januari is er een open avond op dit adres, aavang is 19.30 uur. De cursus bestaat uit 12 lessen van twee en een half uur, kosten f175,-. Voor info: tel. 4736846. In de Liduina basiliek is 31 december feest van de h. fami lie,Jezus,Maria en Jozef, zater dag 18 uur: eucharistieviering, zondag 10.15 uur: hoogmis m.m.v. het herenkoor I.H.D, 18 uur: feestelijk Lof met Te Deum, ter afsluiting van het jaar m.m.v. het herenkoor I.H.D. Nieuw jaarsdag, hoogfeest van de heili ge maria, moeder van god, maandag 10.15 uur: hoogmis m.m.v. het herenkoor I.H.D. aan sluitend kan er nieuwjaar ge wenst worden in de pastorie (tot 12.30 uur). In de Evangelische Lutherse gemeente is zondag om 10 uur: Eerw. Heer B. Griffioen (A1- dam) de voorganger in deze dienst. In het stedelijk museum, aan de Hoogstraat 112 is er tot 14 ja nuari 20014 werken te zien van de op 25 september jl. overleden Paul Beekman. De Unisono 10 van Gerco de Ruijter is tot 4 maart 2001 te zien, ook is er in deze periode een tentoonstelling te zien van een aantal kunstenaars die heb ben deelgenomen aan de Uniso- no-reeks. STICHTING WELZIJN In Klubhuis Zuid start 24 janu ari een cursus Word voor gevor derden, duur 6 avonden van 19.30 tot 22 uur, kosten f230,- f20,- voor het cursusboek. Aan melden via tel. 4267297. In Klubhuis Oost, Boerhaave- laan 79, is 7 januari een thé- dansant voor 40+ van half twee tot vier uur, kosten f2,50. In De Blauwe Brug start 25 ja nuari een cursus Spaans, duur 10 lessen f97,50, voor informa tie inschrijven: De Blauwe Brug, Bachplein 590, tel. 2470464, van 9 tot 17.30 uur. Country Line Dance start 16 januari, duur 12 lessen f85,-, 15 maart start de tweede groep country, 3 januari is tot 20 uur mogelijk om in te schrijven en betaling. Tai Chi Chuan start 26 janu ari om 9.30 uur in De Blauwe Brug, duur 12 lessen f105,-. De Erker is op zoek naar vrij willigers die taallessen willen geven of voor kinderopvang wil len zorgen. Voor info: De Erker, Jan van Avennestraat 32, tel. 4267767. OUDERENWERK Oudejaarsviering van 19 tot 0.45 uur, kosten f7,50, 1 januari country dansen van 19 tot 22 uur, kosten fl 1,50 per maand, yoga 2 januari van 13 tot 15.30 uur (2 groepen), kosten fl5,50 per maand bovengenoemde vindt plaats in de 4 molens. Nieuwjaarsreceptie in Oost op 3 januari van 9.30 tot 11.30 uur, gratis, bingo in de Woud- hoek op 11 januari van 14 tot 16 uur, kosten f7,- (6 ronden) kaar ten afhalen vanaf 3 januari. Leerlingen van bs de Regenboog zorgden er vrijdag voor dat de Kerst van hun oudere en gehandicapte stadgenoten dit jaar niet meer stuk kon. In groepjes togen de kinderen met zelfgemaakte kerststukken naar Spaland, de Weerklank, Heyermansflat en DrieMaasstede om daar de bewoners te verrassen. Jong en oud zongen bij die gelegen heid ook nog wat oude en nieuwe kerstliedjes. 2e halve prijs: C(1 Salades o.a. zalm-of garnalensalade, "7 HQ 2 kuipjes 250 gram naar keuze JL38T .U«J OhGoudreinette - zak 1,5 kilo Nü J..2727 0(1 Shoarma - 0 kilo O&50~ iz.yu 0(1 Gelderse gekookte worst q on halve maan, 500 gram jkfHT 0(1 Witte vloerkadetten of sesambolletjes o nn zak 10 stuks C.2ju 2e halve prijs: 0(1 Giant cola, light, orange of lemon lime 2 flessen 1.5 liter naar keuze 2 halen, 1 betalen: Dobbelman compact 2 pakken 3.4 kilo Edet friendly toiletpapier 0 nn pak 18 rollen X2&Ï 0.)j 2e halve prijs: Mora borrelsnacks o.a mini frikandellen, kroketten of bitterballen 2 zakken naar keuze Oliebollen naturel, appel/rozijn verpakt 10 stuks verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijt hoff Pers BV Rijswijk, beide behoren de tot Wegener NV Oplage 40.816 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, (010)4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 29 edities. Totale oplage 937.148 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Koningskinderen van ballen, kegels en diabolo's houden Schiedam hoog De jongleurs zijn alvast aan het oefenen voor 'The Greatest Joggling Show on Earth ALLE REFIEXCAMERA'S, PERSONAL AUDIO, DIGITALE CAMERA'S, COMPACTCAMERA'S, VIDEOCAMERA'S, TELEVISIES, HIFI-SYSTEMEN EN VIDEORECORDERS. ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk om je in thuis te voelen Delft, LeeuwtHSUto 3t, Wtxmbmttevenl LtxxwetaM» Numattsdorp, tmtustrUsiraat 2* Rotterdam, StadU»<we# 3?a Oudejaarsdag zijn open: Atmere, Kaatsheuvel, Rotterdam en Woerden. Ook gevestigd in: Mijdrecht, Purmerend en Utrecht (Oudejaarsdag gesloten) www.keukenkampioen.nl getijden Deze aanbiedingen zijn alleen geldig met de AH Bonuskaart, t/m 31 december a.s.

Het Nieuwe Stadsblad | 2000 | | pagina 3