Prima start voor Bo en Saartje Werkwijze politie verandert dit jaar Ijsvogels en parkieten gesignaleerd in Schiedam SCHIEDAM Knallend het nieuwe jaar in Muzikale koopzondag Kerstboomdief: Bedankt voor het leed datje ons aandoet! fA unie Bieb zoekt poëziealbums DrieMaasStede op de radio Raadsvragen over Breeuwwerk In Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam nog vrij veel werkloosheid Meer macht voor burgemeester Zangtalent gezocht! Renaissance in Schiedam Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD 03-JANUARI -2001 In het kader van de 'maand van de poëzie' organiseert Openbare Bibliotheek Schiedam een ten toonstelling van poëziealbums. Hiervoor vraagt zij alle Schie dammers die het leuk vinden hun eigen poëziealbum tentoon gesteld te zien hun album tijde lijk af te staan aan de biblio theek. Tijdens de tentoonstel ling, die duurt van 19 januari tot eind februari, zullen de albums in vitrines worden geplaatst. Poëziealbums van oude en jonge Schiedammers kunnen tot vrij dag 12 januari worden ingele verd in Filiaal Noord, Bachplein 589. Contactpersoon is Greet van Norde. Zij is bereikbaar via tel. 4708320. Vanaf vandaag zendt Radio Schiedam iedere woensdag in het programma 'Schiedam tus sen Thee en Diner' een inter viewserie uit over verpleeghuis DrieMaasStede. De interviews worden tussen 16 en 17 uur uit gezonden. In de uitzending wordt een beeld gegeven van het verpleeghuis, de patiënten, de zorg en begeleiding. De spits wordt vandaag afgebeten door directieleden Ton Bakker en Jan- Willem Das. De komende maanden komt een scala aan medewerkers aan het woord waaronder de maatschap pelijk werker, verzorgers en ver pleegkundigen, therapeuten, verpleeghuisarts, medewerkers van de dagbehandeling, psycho logen, de geestelijk verzorger, activiteitenbegeleiders, vrijwilli gers, maar ook de medewerjt^ van de huishoudelijke dienst' technische dienst; keihken/frfn- nenkamercnfinanciëleaditjinis'- tratie. Daarriaasl ^paeJjt de cliën tenraad een rol in het geheel. vr.u" Gemeente Belangen heeft in een serie schriftelijke vragen aan b&w opheldering gevraagd over de aangekondigde en vervolgens weersproken afspraken over de verhuizing van Breeuwwerk. De raadsleden Fluiter en Metaal willen ondermeer van het dage lijks bestuur weten of het juist is dat 'bewoners van de gemeente het verheugende nieuws te horen hebben gekregen dat het bedrijf Breeuwwerk zou verhuizen naar bedrijventerrein Vijfsluizen?' Gemeente Belangen dringt er op aan 'dat veel inspanningen ver richt moeten worden om het be drijf Breeuwwerk naar een be drijventerrein te verplaatsen'. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) HNS SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat de hond Bo en kat Saartje. Zij zaten in de dierenopvang te wachten op een nieuwe baas. En hadden het geluk van hun leven. Nog net voor de jaarwisse ling meldde zich zowel voor Bo als voor Saartje een aar dige nieuwe baas aan. Deze alleraardigste viervoe ters vierden de komst van het nieuwe jaar dus niet in het asiel maar in huiselijke kring. Voor Bo en Saartje is 2001 dus uitermate goed begon nen. Maar in de Hargahoe ve zitten nog meer dieren die hun plekje in het asiel graag zouden verruilen voor een eigen kleedje of mand bij de haard in het huis van een echte baas. Wie bezorgt ze een gelukkig nieuwjaar? Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 11.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur. Op za terdag van 11.00-15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. REGIO - De gemeenten uit het Rijnmondgebied heb ben afgesproken gezamen lijk de arbeidsmarkt te gaan bewerken. Het meren deel van de 43 gemeenten heeft vorige week op een bijeenkomst dpj«}entie uit gesproken *èn ^Ihtform met dat doel op te richten. Het platform moet concrete afspraken maken, waarbij naast de overheid ook de sectorbonden en de sector werkgeversorganisaties worden betrokken. Met uit eindelijk als doel dat de 71.000 werkzoekenden in de regio beter gaan passen bij de 30.000 vacatures die er op het moment zijn. De oprichting van het platform komt aan de ene kant voort uit de landelijke regelgeving, waar door de Regionale Bureaus Ar beidsvoorziening per 1 januari ophouden te bestaan, maar is nog veel meer het gevolg van de constatering van problemen op de arbeidsmarkt. "Er is een toe nemend aantal vacatures, terwijl er ondertussen ook een ander aanbod van werkzoekenden ont staat," legt de Vlaardingse wet houder Henk Roijers uit, die voorzitter is van de initiatief groep. "We zien een steeds gro tere afstand tussen de partijen op de arbeidsmarkt. Voor ons wordt het de kunst de mensen die werk zoeken aan te laten sluiten bij de bestaande vacatures." Tijdens een vergadering in Ca- pelle aan den IJssel sprak zo'n tachtig procent van de gemeen ten zich positief uit over de vor ming van het platform. "En de overige gemeenten hadden met een reden afgezegd, benadrukt Roijers. "In ieder geval niet om dat ze het initiatief niet zagen zitten. We hebben nog van nie mand gehoord dat ze tegen het initiatief zouden zijn." In de vorming van het nieuwe platform lijken de gemeenten veel profijt te trekken uit de mis lukking van de stadsregioplan nen. Vanaf het begin hebben de deelnemers van de verschillende gemeenten aangegeven dat het niet zo kan zijn dat Rotterdam de anderen de les leest, maar dat er op basis van gelijkwaardig heid aan het project wordt deel genomen. Volgens de Rotter damse wethouder Sjaak van der Tak is daar ook alle reden toe. "In bepaalde gemeenten in het gebied zitten werkgevers met de handen in het haar omdat ze geen personeel kunnen vinden. Daar staat tegenover dat ook in een aantal gemeente, zoals Rot terdam, Schiedam en Vlaardin gen, nog steeds vrij veel mensen zonder werk zijn. Wat dat betreft lijkt het net op een tribune waar veel mensen zitten te kijken naar een veld waar een spelletje ge speeld wordt waar ze niet aan deel kunnen nemen." Volgens Van der Tak gaat het bij het platform vooral om het aan pakken van de bestaan 'mis match' tussen de kennis en vaar digheden van de werkzoekenden enerzijds en het beschikbare werk anderzijds. "Voor ons is het keiharde noodzaak iets aan dat probleem te doen. Als gemeente krijgen we steeds meer verant woordelijkheid als het gaat om de verdeling van de bijstandsgel- den. In plaats van voorheen 10 procent moeten we nu al 25 procent bijdragen. Dat bete kent ook dat we dadelijk worden afgerekend als we het niet goed doen." Concrete afspraken Volgens de initiatiefnemers gaat het nadrukkelijk om het opzetten van een organisatie die concrete zaken gaat uitvoeren. "Er moe ten straks duidelijke contracten afgesloten worden, waarin wordt aangegeven hoeveel mensen wij straks gaan opleiden en hoeveel mensen de werkgevers gaan aan nemen," klinkt het heel simpel uit de mond van de Rotterdamse wethouder. "Als Rotterdam heb ben we daar al een klein voor schotje op genomen. We hebben drie convenanten gesloten op het gebied van de beveiliging, de au tobranche en de thuiszorg om re spectievelijk 50, 35 en 50 men sen aan het werk te helpen. Bin nen zes tot zeven maanden moet dat resultaat zijn bereikt. In de toekomst gaat dat natuurlijk om grotere aantallen in vooral een groter gebied. Want er bestaat geen Rotterdamse arbeidsmarkt, je moet dat echt in Rijnmond- verband zien. Kern bij de nieuwe gelanceerde plannen is dat vanuit de sectoren zelf actie wordt ondernomen. Als er in een bepaalde sector problemen op de arbeidsmarkt zijn, kunnen vanuit die sectoren plannen worden ontwikkeld. Daarbij worden dan in een zoge naamde sectorkamer de sociale partners uit die sector en een tweetal portefeuillehouders uit de meest betrokken gemeenten betrokken. Dat kan interessant zijn voor gemeenten als Rot terdam waar de problemen op het eerste gezicht het grootst zijn, maar ook kleinere gemeen ten kunnen daar profijt van heb ben. "Op het platteland kennen we nauwelijks werkloosheid," geeft Ger Gooimans, wethouder in de gemeente Binnenmaas zijn visie. "Maar wij hebben wel be lang bij werkgelegenheid in de buurt. In de gemeente Binnen maas hebben we bijvoorbeeld problemen met vacatures in de verpleging. Ik kan me goed voorstellen dat wij in de sector kamer 'zorg' ons steentje bijdra gen, waarbij wat ons betreft de klant eerder aan de vraagkant staat dan aan de aanbodkant. Nut In de deelnemende gemeente moeten de diverse gemeentera den de komende tijd worden overtuigd van het nut van het platform. De hoop is dat daarna in de loop van maart volgend jaar de over eenkomst getekend kan worden, waarna op 1 april het platform van start zou kunnen gaan. In de ogen van Henk Roijers moet dat allemaal makkelijk kunnen luk ken. "Ik denk dat gemeente meer moeite hebben om uit te leggen waarom ze eventueel niet mee doen, dan om uit te leggen waar om ze wel mee doen." Wat het platform na 1 april als eerste aanpakt, is vooralsnog niet duidelijk. Sjaak van der Tak heeft echter wel al ideeën daar over: "In Rotterdam hebben we 200 vacatures in de horeca. Als we op 1 april van start gaan moeten we er toch in slagen bin nen een jaar tenminste 50 pro cent van die vacatures weg te werken." De positie van de burgemeester wordt versterkt. Zo gaat hij jaarlijks een burgerjaarverslag uitbrengen, waarin wordt gerapporteerd over onder meer de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening en de wijze van interne klachtbehandeling. Verder krijgt hij onder andere het recht onderwerpen op de agenda van het college te plaatsen. Dat staat in het wetsvoorstel Dualisering gemeentebestuur, waarmee de ministerraad heeft ingestemd. Verder wordt voorgesteld om raads leden die wethouder worden hun raadslidmaatschap te ontnemen. Zo ontstaat een duidelijker scheiding tussen het college en de gemeente raad, die burgemeester en wethouders immers moeten controleren. Ook niet-raadsleden kunnen wethouder worden. De raad kan wethouders ontheffing verlenen van het vereiste om in de gemeente te wonen. Hierdoor wordt het vinden van wethouders vergemakkelijkt, is de verwachting. Als de Tweede Kamer akkoord gaat, kan de nieuwe'wettelijke regeling de dag na de raadsverkiezin gen van 6 maart 2002 in werking treden. VLAARDINGEN - De voorbereidingen voor het Vlaardings Song festival 2001 zijn al weer in volle gang, maar de organisatie is nog steeds op zoek naar kandidaten. En dan voornamelijk naar kinderen tot en met 12 jaar, voor de deelname aan de enige echte Vlaardingse Miniplaybackshow. Wie droomt er nou niet van om in de huid te krui pen van Britney Spears of Craig David? Of een fantastische imitatie te doen van de Backstreet Boys? Nog tot 19 januari kan er worden in geschreven voor dit festival, dat aan zijn twaalfde editie toe is. Formulieren hiervoor zijn op te vragen bij Young Entertainment, Ko ningstraat 124, 3134 EH Vlaardingen, of bel even naar: 010 - 234 11 25. Het nieuwe jaar 2001 is met betrekkelijk weinig geknal maar wel veel schitterende siervuurwerk en grote vreugdevuren ingeluid. In Schiedam waren er ook enkele minder vreugdevolle vuren voor mensen die bezittingen door vandalisme in vlammen zagen opgaan. Twee auto's en een serie prullebakken vielen ten prooi aan brand stichters. Maar positief of negatief, Schiedam ging hoe dan ook 'vlammend' het nieuwe jaar in. De meeste winkels in de Nieuwe Passage zijn zondag 7 januari open van twaalf tot vijf uur. Wie na alle december-drukte dus gezellig wil winkelen kan op deze eerste koopzondag van het jaar zijn slag slaan. Om het extra gezellig te maken hebben de ondernemers van het over dekte winkelcentrum Trio Grande uitgenodigd voor de nodige muzi kale ondersteuning. Trio Grande speelt in de unieke bezetting van bassaxofoon, banjo, tenorgitaar èn trompet, aangevuld met zang. De ze goedbezette formatie zorgt met name voor zachte achtergrondmu ziek, terwijl ook stevig kan worden uitgepakt als het publiek daarom vraagt. WATERWEG - De regiopo litie Rotterdam-Rijnmond is op 1 januari gestart met een geheel vernieuwde werkwijze. Door de maat schappelijke ontwikkelin gen, alsmede door de capa- citeitsproblematiek binnen het eigen personeelsbestand moet zij steeds efficiënter gaan werken. Het is de be doeling om binnen een tra ject van ongeveer twee jaar het hele veranderingsproces te hebben afgerond. Het plaatje dat de politie op dit moment aan de burger kan pre senteren ziet er niet geheel flo rissant uit. Iedereen heeft er recht op om gebruik van haar diensten te maken, maar het valt niet altijd mee dit optimaal te re aliseren. Eén van de redenen is het enorme tekort aan personeel binnen de korpsen. Daarom is er gezocht naar een methode om met een redelijke inzet van mensen toch een hoog rendement kan worden gehaald. Met dien verstande dat het per soneel zich daarbij niet over de kop werkt. De politie verdeelt haar taken in vier processen: Directe Hulpver lening (DHV), Wijkpolitie (in de directe omgeving van de bur ger), Opsporing (alle recher cheonderzoeken) en het proces Intake en Service (onder andere telefonie, receptie en aangifte). De belangrijkste wijziging is dat de politie meer in de wijken aan wezig zal zijn. Daarvoor heeft zij de in de volksmond geheten noodhulp apart georganiseerd. Voor de noodmeldingen via het landelijke nummer 112 komt de DHV Als iemand dringend een beroep doet op de politie, zijn er altijd agenten in een politievoer tuig in het district aanwezig die diegene zo spoedig mogelijk van dienst kunnen zijn. Deze voer tuigen staan in directe verbin ding met de regionale politie- meldkamer waar de melding binnenkomt. De zogeheten wijkpolitie heeft een breed takenpakket. In sa menwerking met andere part ners, zoals gemeentes en scho len, pakt zij zaken aan op het ge bied van veiligheid en openbare orde. Dit kan na een voorval zijn, maar juist ook een voor zorgsmaatregel betreffen. Het district Waterweg zou volgens het plan uit zes wijkteams moe ten gaan bestaan: 1 team in Hoek van Holland, 2 teams in Maassluis (West en Oost) en 3 in Vlaardingen (Centrum, West en Holy). Politiemedewerkers bij het pro ces Opsporing doen alle recher cheonderzoeken naar bijvoor beeld inbraken, diefstallen, doorrijden na aanrijding, fraude, doodslag en controle en uitvoe ring van bijzonder wetten. In het proces Intake en Service gaat het om zaken zoals aangif ten en meldingen (intake) en het beantwoorden van vragen aan de balie en telefonische vragen (service). Deze dienst wordt be reikt via telefoonnummer 0900- 8844. Er kan naar dit nummer gebeld worden als iemand een melding wil doen van een straf baar feit of een probleem in de openbare orde. Als de beller aan de telefoniste de benodigde in formatie doorgeeft, beantwoordt Intake Service onmiddellijk de vraag of zorgt ervoor dat de politie in actie komt. In principe worden ook aangiften opgeno men. De receptionisten op de bureaus zijn niet (meer) dag en nacht aanwezig. De bureaus blijven beperkte openingstijden kennen. Het is op dit moment nog niet bekend op welke tijden de recep tie toegankelijk is. Het blijft wel zo dat bezoekers dag en nacht tenminste te woord worden ge staan via een intercom. De politie zal echter niet alle verzoeken direct honoreren. INGEZONDEN BRIEF Wij wonen met 16 gezinnen in een doodlopende straat in de Woud- hoek. Elk jaar kopen wij bij de gemeente Schiedam een grote kerst boom van zo'n 6 a 7 meter en die wordt door de mensen van de plant soenendienst in het midden van ons grasveldje geplaatst. Wij betalen deze boom onder elkaar en hebben ook voor een hoop centen lichtjes in onze boom gehangen want we willen deze paar weken een gezel lige boom in ons midden. De kinderen uit de straat maken kerstver sierselen en hangen deze in 'hun' boom. Op oudejaarsavond wensen wij elkaar onder onze boom een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar. De boom heeft een belangrijke taak voor ons allemaal in de gezelli ge tijd rond Kerst. Vanochtend (vrijdag 29 december, red) stond ik op een keek met ver bijstering naar buiten. Onze boom was weg. Ik keek naar drie door geknipte schoorlijnen en wat kerstversierselen die op de grond ge vallen waren. De lampjes waren achteloos in een hoek 'gepleurd'. Ik was zo teleurgesteld maar ook zo boos. Waar halen ze de gore lef vandaan om aan onze boom te komen en nog erger, weg te halen. Dit is geen kwajongensstreek. De boom stond goed verankerd in de grond en kan dus niet zo maar weggehaald worden. Natuurlijk zal de ze boom goed fikken in een vreugdevuur op oudejaarsavond en daar om is hij ook weggehaald. Onze kinderen uit de straat zijn zwaar teleurgesteld en verdrietig om hun kerstboom. Vertel de kinderen maar eens dat hun boom gepikt is, dat valt erg zwaar. Ik wil degenen die onze boom gepikt hebben dan ook graag zeggen, 'Bedankt voor het leed dat je ons aandoet, hartstikke stoer. Denk de volgende keer eens verder dan alleen de kerstbomenjacht, maar dat zal wel erg moeilijk zijn. Jennie Hoogerwerf De halsbandparkiet, een exotische vogelsoort, is de afgelopen maan den diverse malen in het wild gesignaleerd in Schiedam. Evenals ransuilen en ijsvogels. Dat valt te lezen in Struinen, de in Schiedam zetelende Vereniging voor Veldbiologie die onderdeel vormt van de KNNV Waterweg-Noord. In de opsomming van bijzondere waarnemingen in september, okto ber en november 2000 wordt gemeld dat de halsbandparkiet regel matig is gezien in de noordrand van het Beatrixpark en dat ook vier exemplaren zijn gesignaleerd bij de DrieMaasStede in Schiedam. Een groep van vijf 'roestende' ransuilen werd 17 november ontdekt in een denneboom ten noorden van tennispark Kethelhage en rond de Krabbeplas zijn de afgelopen periode diverse keren ijsvogels gemeld. Er zijn zelfs vissers die beweren tijdens het vissen zo'n ijsvogel op de punt van hun hengel te hebben gehad, zo wordt gemeld. Het zijn overigens maar een paar van de vele zeldzame gevleugelde gasten die in Schiedam en omstreken werden gesignaleerd. Ook de roerdomp, grote zilverreigers, purperreigers, wintertalingen, slecht valk, visarend 'krijsende' waterral, houtsnip, kleine bonte specht, roodkeelpieper, grote gele kwikstaart, bladkoning, roodborsttapuit, gekraagde roodstaart, witkopstaartmees en maar liefst 50 barmsijzen lieten zich zien in het landelijk en stedelijk gebied van Waterweg- Noord. Het tot op heden alleen in Vlaardingen verschijnende literair tijd schrift Renaissance is voortaan ook in Schiedam te koop. Sinds vori ge week ligt het zestiende nummer van Renaissance in boekhandel J.S. van Leeuwen. Stichting Renaissance, de uitgever van het blad, wil dit jaar iets spe ciaals doen in het kader van Rotterdam 2001 Culturele Stad. 'In te genstelling tot de mening van velen is Rotterdam echt een culturele stad', meent stichtingvoorzitter Look J. Boden. Renaissance hoopt in mei met een thema-nummer over Rotterdam te komen. In nummer 16 zijn verhalen en gedichten gepubliceerd van Kees Al- derliesten, Dirk Bolier, Caroline Bot, Franca Gilsing, Joanan Rutgers en de Belgische Francois Vermeulen. Ook zijn er bijdragen van Bo den en vaste schrijvers Erik Eldor Koudijs en Steven Verhelst. Met geboortekaartjes van UNICEF helpt u kinderen overal ter wereld xf Wegener huis-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huis-kranten West B.V., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 1.4 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Teammanager: C. Vijfvinkel, (010) 4.359.421 Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd advertentie exploitatie: C.H. Ratelband Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Regiogemeenten brengen werk en werkgelegenheid dichter bij elkaar Stook Verstandig Streefverbruik 18 december t/m 24 december 2000 Kijk morgen in deze krant voor da stooktabel van week 52 Onderstaande tabel met streefverbruiken kunt u ook wekelijks inzien op ONS TXT pag. 755 en op internet www.energietips.nl Jaarverbruik Streefverbruik Verbruik vorige week Totaal streefverbruik Verbruik vanaf 01/11 (In m1) (In m1) (in guldens) (In m*) (in guldens) 800 34 fl 17,13 165 fl 83,15 1000 43 fl 23,77 206 fl 113,89 1200 51 fl 29,86 246 fl 144,03 1400 60 fl 36,53 289 fl 175,94 1600 68 fl 42,59 330 fl 206,67 1800 77 fl 49,27 371 fl 237,39 2000 85 fl 55,31 413 fl 268,76 2200 94 fl 62,01 453 fl 298,81 2400 102 fl 68,04 495 fl 330,19 2600 111 fl 74,74 536 fl 360,90 2800 119 fl 80,76 578 fl 392,29 3000 128 fl 87,47 617 fl 421,63 3500 149 fl 103,21 720 fl 498,73 4000 171 fl 119,64 824 fl 576,52 4500 192 fl 135,38 928 fl 654,33 5000 213 f1151,11 1029 fl 730,02 Later inhaken? U kunt nog meedoen met de actie. Uitleg en een stookkaart vindt u in de folder 'Stook Verstandig' die u eind oktober in de brievenbus heeft gekregen. Heeft u de folder niet bewaard? Belt u ons dan even (010) 262 1000 www.energietips.nl GEEFT KINDEREI

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3