010 - 4. Filmploeg in Schiedam Nieuwi ukens en IN KRANT Aanrijding onder invloed V Overstroming na breuk in hoofdwaterleiding ZONDAG A.S. 130 RESTANT BANKSTELLEN 1 Wegener huls-aan-hulskranten Gereedschapdief in kraag gepakt Inbraak in school Zie pagina Fietsenmaker bij controle politie 21 op de bon voor gordel Kamerlid bij Passage Ouders zien in juridisch steekspel bestuur laatste stuiptrekkingen Ttoc ouwznjümty Caaty yefiwfact! wÊ II CONSUMINDER ENERGIE 010-432 33 88 M00-1531 DONDERDAG 11 JANUARI 2001, JAARGANG 53 Nr. 2 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPACINA'S TOTALE OPLAGE: Monumenten van vroeger Bouwplan Land van Belofte aangepast Gemeente schenkt gedenkboek Personeel van een bouwmarkt in de Nieuw-Mathenesserstraat hield maandagmiddag een man aan die had geprobeerd om voor ruim 220 gulden aan beitels en vijlen weg te nemen, maar werd betrapt toen de alarmpoortjes af gingen. De man gaf in eerste instantie een valse naam op, maar na on derzoek op het politiebureau bleek het te gaan om een 19-jari- ge Rotterdammer. Voor het opgeven van de valse naam kreeg hij een boete, voor de winkeldiefstal ging hij de po litiecel in. De man wordt van daag voorgeleid aan de officier van justitie. Dieven kozen het afgelopen weekend een schoolgebouw aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan als doelwit. De inbrekers haalden twee com puters weg uit het gebouw. Op de Eduard van Beinumlaan vond maandagavond een aanrij ding plaats tussen twee perso nenauto's. Een 39-jarige be stuurder uit Schiedam kwam in botsing met het voertuig van een 52-jarige plaatsgenoot. Uit onderzoek bleek dat de 39- jarige man onder invloed van al cohol verkeerde (promillage 2,35). Zijn rijbewijs werd ingevorderd en de Schiedammer kreeg een proces verbaal. Hij zal zich bin nenkort moeten verantwoorden voor de politierechter. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur 1100m2 SHOWROOM www.peterverspuy.nl De politie nam dins dagavond voor de verandering maar eens een fietsen maker mee bij een grootscheepse controle van fiets-, brommer- en autover lichting die van zeven tot half tien werd gehouden op de Nieuwe Haven. In totaal wer den 94 personenauto's, brom fietsen en fietsen gecontro leerd, waarbij 33 bekeuringen werden uitgedeeld vanwege het ontbreken van goede verlich ting. De fietsenmaker verstrek te ter plekke adviezen en kwam zonodig in actie om met name de kwetsbaarste deelnemers aan het verkeer, de fietsers, maar gelijk aan een goede ver lichting te helpen. Tussen de bedrijven door werd een 23-ja- rige Schiedammer aangehou den. De man bleek niet in het bezit van een geldig Neder lands rijbewijs. Hij kreeg een proces-verbaal. Bij een controle in Nieuwland maakte de politie maandag tus sen 16 en 18 uur 21 maal proces verbaal op tegen automobilisten die hun veiligheidsgordel niet gebruikten. Er werd zowel op de Burgemeester van Haarenlaan als op de Nieuwe Damlaan ge controleerd. Prof. dr. H. Woldring, lid van de Eerste Kamer is donderdag 18 januari te gast bij de christelijke vrouwenbeweging Passage. In de Ark aan het Hargplein zal Woldring in maximaal 45 minu ten ieders politiek bewustzijn naar boven halen, waarna hij op vragen reageert. Deze gezamen lijke bijeenkomst van Passage Kethel en Woudhoek begint om 19.45 uur. Belangstellende vrou wen zijn welkom. Wie meer wil weten over Passa ge kan bellen: voor Kethel, tel. 4263599 - voor Woudhoek, tel. 4708948. Theo H.B. Schoenmakers Dinsdag ontsloegen direc trice Marja van Wolferen en advocaat/bestuurder Pieter de Bruin van Honki Ponk de meeste leidsters van de kinderdagopvan'g omdat ze niet loyaal zouden zijn aan bestuur, directie en adviseur Jan-Pieter de Kok. Vandaag is 'het uur van de waarheid' voor Honki Ponk, als voor de rechtbank het kort geding van ouders en leidsters dient waarin zij acceptatie van de door hen voorgedra gen bestuursleden eisen. Honki Ponk blijft opnieuw langer dan was aangekon digd gesloten nadat naast de leidsters ook ouders massaal weigerden een steunverklaring te tekenen voor het bestuursduo van Honki Ponk. Een van de vier afgetreden be stuursleden, oud-gemeente- raadslid Coby de la Rie, noemde Honki Ponk ook na haar aftre den nog 'het levenswerk van Van Wolferen', dat niet zomaar teniet mocht worden gedaan. Maar wat Van Wolferen in vele jaren van tomeloze inzet en hard werken (daar zijn partijen het over eens) heeft opgebouwd, heeft ze zelf, door haar verbond met 'iatro- soof' Jan-Pieter de Kok, binnen enkele weken nagenoeg afgebro ken. Volgens ouders toont het aan hoezeer ze in de ban van De Kok en De Bruin is geraakt, dat ze haar levenswerk in de waag schaal heeft gesteld en volledig uit haar handen heeft laten glip pen. 'En dat alles over de ruggen van honderden kinderen', maar ook van ouders en leidsters. Dinsdag haalde Schiedam het landelijk nieuws met de affaire. Het NOS-journaal meldde dat ouders hun baan al hebben moe ten opzeggen om zelf voor hun kinderen te kunnen zorgen nu ze niet terecht kunnen bij Honki Ponk. Ouders roemen overigens de medewerking van werkge vers, de inkopers van bedrijfs- plaatsen bij Honki Ponk, die ze regelmatig verlofdagen laten op nemen om op de eigen en op el- kaars kinderen te passen. 'Al komt op deze manier de vakantie nog in gevaar omdat daarvoor als het zo doorgaat straks niet genoeg dagen over zijn.' Er is ook veel waardering voor wethouder Peter Groeneweg, die al in een heel vroeg stadium on omwonden de kant van de kin deren en hun ouders koos, en voor zijn ambtenaren. Ouders begrijpen dat de gemeente niet veel kan doen, 'maar frustrerend is het wel, dat de gemeente als subsidieverstrekker, toezicht houder en eigenaar van de pan den niet meer invloed op de gang van zaken kan uitoefenen en niet in staat is een goede, per manente opvang voor zoveel Schiedamse kinderen te verzor gen. Want de beschikbaarheid van de opvangplaatsen mag na tuurlijk niet afhangen van ruzies voor aangestelde adviseurs en juridische steekspelletjes van advocaten', vindt een moeder. Haar echtgenoot ziet in het ont slag van een groot deel van het personeel 'een laatste stuiptrek king van Van Wolferen, die be wijst dat het haar al lang niet meer om de kinderen of om op voedkundige principes gaat'. Alternatief genezer Marja van Wolferen heeft Honki Ponk groot gemaakt. Het was een instituut in Schiedam. De naam was een begrip. Ouders, sommigen de tranen nabij of dat stadium al gepasseerd, begrijpen niet wat haar bezielde De Kok als 'organisatie-adviseur' binnen te halen en waarom dat op zo'n in hun ogen 'achterbakse ma nier' moest gebeuren. Hoewel de ouders er nog steeds van over tuigd zijn dat De Kok nooit rechtstreeks in contact is ge weest met hun kinderen, accep teren zij niet 'dat deze veroor deelde alternatief genezer, via leidsters die hij, zoals hij dat ook deed met Van Wolferen, in zijn ban brengt', invloed kan uitoefe nen op wat hun kinderen wel en niet mag worden toegestaan en opgedragen. 'Honderden duur betaalde kinderopvangplaatsen zijn voor hen het middel gewor den om een machtsbasis te scheppen van waaruit zij hun zwaar betwiste pedagogische standpunten uitdragen, voorbij gaand aan alle doelstellingen waarom de kinderopvang in de ze vorm en omvang is inge steld', aldus de vader. Volgens hem, en veel van zijn lotgenoten, resteren nog slechts drie mensen die zich 'er niet van bewust zijn dat er geen plaats is voor een De Kok in de kinderopvang'. Alle andere betrokkenen zijn er van overtuigd dat Honki Ponk nooit meer hetzelfde zal kunnen zijn en dat de definitieve val van Van Wolferen, tot voor kort de onge kroonde koningin van de Schie damse kinderopvang, onvermij delijk is. En als het aan de ou ders ligt, eerder een kwestie van uren dan van dagen. De bouwput voor de uitbreiding van verzorgingshuis Thurlede werd dinsdagmorgen getroffen door een overstroming nadat een shovel bij grondwerkzaamheden een afsluiter van de hoofdwater leidingbuis tussen Schiedam en Vlaardingen had afgereden. Aan de Nieuwe Damlaan ontstond even na negen uur een enorme fontein. Terwijl het drinkwater- leidingbedrijf (DWL) in allerijl maatregelen nam om de water stroom om te schakelen naar een andere leiding werd aan de rand van het terrein damwanden ge slagen om de watervloed te ke ren die ook de bouwput voor de nieuwe metrolijn onder water dreigde te zetten. Niettemin stroomde dat ook over het aangrenzend fietspad, dat vervolgens met hekken moest worden afgesloten. Het duurde bijna drie uur voordat de leiding weer was gerepareerd, maar de waterhuishouding in Schiedam en Vlaardingen bleef intact. 'Het leek erger dan het was', ver klaart de heer Baars van de DWL. 'We moesten het water even door laten spuiten om de aanvoer via andere leidingen door te kunnen schakelen, maar de schade is beperkt gebleven.' Thurlede had wel onverwacht een openluchtzwembad naast de deur maar de bewoners onder vonden daar verder niet veel overlast van. 'Er is alleen maar wat water binnengelopen via een raampje, verder niks', meldt een woordvoerder. Op de hoek van de Nieuwe Damlaan-Burgemeester Honner lage Gretelaan wordt het uit 1968 daterende verzorgingshuis uitgebreid met circa 42 aanleun woningen boven een recreatie zaal die een wijkfunctie gaat krijgen met een bescheiden res taurant, zorgactiviteiten en zaal verhuur. Er komen acht woonla gen in het roodstenen gebouw dat via een glazen verbinding wordt gekoppeld aan het be staande gebouw en dat eveneens zal steunen op in de vijver ge plaatste kolommen. Zondag kwamen een cameraploeg in Schiedam opnames maken voor de film die momenteel wordt gemaakt over het leven van Annie M.G. Schmidt. De inmiddels overleden schrijfster van veel geprezen boeken en uiterst succesvolle theaterstukken, radio en tv-producties. Passanten liepen te hoop bij de filmlocatie op de Hoogstraat waar een batterij lampen en camera's geruime tijd ter hoogte van Maas kadotiek het beeld bepaalden. CAPELLE A/D IJSSEL! VAN 10.00 TOT 17.00 UUR! Alleen tijdens de kerstshow Keukens uit de nieuwe collectie van 2001. Alléén bij Keuken Kampioen tijdens de kerstshow vóór de Ml njelnthui L www.energietips.nl HNS Het leuwe Stadsblad Pascalweg 157-159 Rotterdam Lombardijen Bezoek ons ook op: foto: WESTLANDS F0TO8UREAU Leidsters Honki Ponk ontslagen na weigering steun aan bestuur foto: WESTLANDS FOTOBUREAU iujt'I' Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, lel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Delft, Leeuwensteln 31, woonVoutovertt uuwuuuk Numansdorp, Industriestraat 2a Rotterdam, Stadlanweg 37a Ook gevestigd In: Mmere, Kaatsheuvel, Mijdrecht, Purmerend, Utrecht en Woerden. www.keuketikampioen.nl foto: HANS KEIJZER U heeft meer aan uw hoofd dan lang stil te staan bij uw elektriciteitsverbruik. Oké, u heeft thuis uw energie zaakjes best op orde. Toch zult ook u verbaasd opkijken van de stroom die er dagelijks ongemerkt bij u thuis doorheen gaat. Energie consuminderen is echter eenvoudiger dan u denkt. Bewust stroom gebruiken kost weinig en levert veel op. Voor uw portemonnee en voor de generaties na ons. Bij ONS is een gratis brochure vol energietips verkrijgbaar. Interesse? Bel (010) 262 1000, of surf naar: 7

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1