Van Stones tot Startrek in de RAI Januari lflfeek 3 BANKSTEL, R AX A 795,- 3+2 BANKSTEL, NU 3.995,# BEUKEN SET BESTAANDE UIT: I 'Euro en verhoogde BTW mag niet leiden tot flinke prijsstijging' Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Zaterdag Motorverkoop blijft stijgen Lagere rente studieleningen J* II JL Vrijdag Woerden Alphen a/d Rijn Viaardingen Helft werknemers: minder loon in ruil voor tijd WOENSDAG 17 JANUARI 2001 3-NS1-15 De bezoekers van de vijfde Pla ten- CD- Film Science Fiction Beurs op 27 januari in de RAI in Amsterdam betreden een wereld vol rock and roll en science fic tion. Op de beurs zijn tweehon derd topverzamelaars en -hande laren aanwezig uit tien verschil lende landen. Deze professione le muziek- en filmkenners selec teerden voor de beurs zowel unieke platen en CD's, als film en science fiction attributen, zo als originele filmposters, Star trek-kostuums, speelgoedcollec ties van James Bond en Star Wars, cultvideo's en monster- en horrorartikelen. Op de platenbeurs is een specia le afdeling ingericht voor film en science fiction. Momenteel groeit de belangstelling voor filmposters van klassieke films. In verschillende tv-series - zoals Friends en Seinfeld - zijn op de achtergrond telkens andere pos ters te zien. Op de beurs worden deze affiches meegebracht door een aantal buitenlandse stand houders. Zij zorgen eveneens voor prachtige publiciteitsfoto's van bioscoopfilms en voor foto's van filmsterren met handteke ning. Op science-fictiongebied zijn Star Wars en Startrek onvermin derd populair, maar ook Thun- derbirds, Superman, Xena, Buf- fy the Vampire Slayer en de X- files hebben veel fans. Hiervan zijn op de beurs boeken, tijd schriften, soundtracks, miniatu ren, speelgoed, foto's en vele an dere parafernalia te vinden. Voor de echte liefhebbers zijn er Dis ney- en Tolkienstands, alsmede een grote hoeveelheid science fiction literatuur. Overigens is ook de Startrekfanclub op de beurs aanwezig. Ook voor liefhebbers van pop muziek is het aanbod groot. Alle muzikale stijlen, vanaf de vijfti ger jaren tot nu, zijn vertegen woordigd. Van pop, rock 'n roll, metal en punk tot disco, reggae, soul, house en dance, zowel op de plaat als op CD. De afdeling DJ-vinyl neemt een belangrijke plaats in. De onovertroffen beats en discoclassics uit de jaren '70 vormen nog steeds de basis voor de sound van elke DJ en de maxisingles met topgrooves worden hier vanuit heel Europa aangevoerd. Zeker de helft van de standhouders is afkomstig uit het buitenland en zij vormen een welkome aanvulling op ieders muziekverzameling. Niet alleen door hun exclusieve aanbod, maar vooral ook door hun prijs. Zoals bekend liggen de prijzen voor CD's in de ons omringende landen aanzienlijk lager. De beurs is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang be draagt 12,50 gulden, met CJP/Pas65 10 gulden. De Consumentenbond gaat er nauwlettend op toezien dat de verho ging van de BTW en de invoering van eurobedragen niet leiden tot forse prijsverhogingen. Over goederen en diensten die voorheen werden belast met 17,5 pro cent BTW wordt per 1 januari 2001 19 procent BTW berekend. Dit leidt uiteraard tot prijsverhogingen in winkels en ondernemingen. Het mag volgens de bond echter geen aanleiding vormen voor forse prijsverhogingen. Daarnaast gaan steeds meer winkels in 2001 hun producten in eurobedragen prijzen. Om ronde bedragen te krijgen wordt daarbij vaak naar boven afgerond, stelt de bond. Het gevaar be staat dat daarbij flinke prijsstijgingen ontstaan. Om de prijsontwikkeling te controleren heeft de Consumentenbond een 'prijzenmonitor' in het leven geroepen. Daarmee worden de prij zen van uiteenlopende producten gecontroleerd, waaronder bijvoor beeld de tarieven van gemeentelijke instellingen, nutsbedrijven en de prijzen van grote duurzame goederen. Voor producten die al in 2000 zijn gekocht geldt overigens dat de le vering van roerende zaken bepalend is voor de hoogte van de BTW. Ook als in 2000 al een aanbetaling is gedaan moet de consument over het gehele bedrag 19 procent BTW betalen. Bij onroerende zaken ligt dat anders. Over de termijnen die al betaald zijn in 2000 wordt 17,5 procent berekend. De rest wordt belast met 19 procent. Iiji m 1 li WÈSË 22.00 uu Openingstijden: 9.30 -17.30 uur Openingstijden: 9.30 -17.30 uur Model Carmen n m*f»*r« Dit modern vormgegeven bankstel DI|u|(OT|.| heeft een stevige zit en is gemaakt UfilYliU ILLa van de fijnste materialen, leverbaar in diverse kleuren. Openingstijden: 9.30 -17.30 uur Model Trento Deze schitterende fauteuil heeft een schuine rug voor een optimaal zitcomfort. De bekleding is een Openingstijden: 9.30 - 22.00 uur mm I I Êmm Openings tijde n 9.30 -22.00 uur Openingstijden: 09.30 -17.00 uur N Bij PoppelU van de scht en van de mogelijkhei Model Paolo Deze bijzonder royale hoekcombinatie is gemaakt naar Italiaans design. Normaal JU69v Als Prijswinnaar Model Lazy Man Uit voorraad leverbaar, uitgevoerd in leer, diverse kleuren en modellen gratis voeten bank! Model Charleston Deze originele Engelse Chesterfield bank met gecapitonneerde rug en uitmuntend zitcomfort. Normaal jU805"t~7 Als Prijswinnaar Normaal ^385T- Als Prijswinnaar Model Antwerpen Een bankstel met een stevige zit bekleed met een schitterende suedine-achtige Dressoir Spiegel Eetkamertafel 4 stoelen a 295, Salontafel Bankstel 3 2 zits 1.495, 499, 1.200,- 1.180, 795, 1.995, unt it profiteren aanbiedingen H0S op Normaal Normaal 7.164,- Als Prijswinnaar Normaal 2LT£f€T,- Als Prijswinnaar Jaap Buijzerweg 1 5 1 min. vanaf de Al 2 l» EUROPEAN FURNITURE MASTERS Rijn haven kade 2 (Koopcentrum Rijnhaven) James Wattweg 12-14 afslag Viaardingen west Ind.terrein "De Vergulde Hand" Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur. Zaterdag 9.30-17.00 uur. Donderdag en vrijdag EXTRA koopavond tot 22.00 uur. OP ZONDAG ALTIJD GESLOTEN! Bijna de helft van de Nederland se werknemers is bereid genoe gen te nemen met minder loons verhoging, als daar betere af spraken over tijd tegenover staan. Dat blijkt uit het onder zoek 'Het werk en de tijd' van de FNV. Ruim tachtig procent van de werknemers vindt het belangrijk dat er betere afspraken komen over de balans tussen werktijd en privé. Bijna de helft is bereid daarvoor een procent loonsver hoging te laten schieten. De werknemers willen vooral meer mogelijkheden om zelf te bepa len hoeveel uren ze werken, zelf begin- en eindtijden kiezen of minder werken. Andere wensen zijn meer mogelijkheden om in deeltijd te werken, meer verlof dagen en verlofsparen. De stijgende lijn van motorver kopen wordt doorgezet. In het afgelopen jaar zijn 11 procent meer motorfietsen verkocht. In totaal werden 19.626 motoren op kenteken gezet. Voor de im porteurs en fabrikanten van mo torfietsen is dit het beste ver koopresultaat sinds 7 jaar. In 2000 verlieten 67.123 nieuwe brommers en snorfietsen verlie ten de winkels. Dat is iets minder dan het jaar daarvoor. De rente op studieleningen wordt verlaagd naar 5,18 pro cent. In 2000 was de rente nog 5,92 procent. De rente op lenin gen die vóór 1 januari 1992 zijn verstrekt gaat van 3,24 naar 3,53 procent. Volgens de Wet op de Studie financiering stelt de minister elk jaar het rentepercentage op de studieleningen vast. Hij moet daarbij uitgaan van de rente op staatsleningen over de maand oktober. Die rente was in okto ber 2000 5,18 procent. Voor gaande jaren moest de minister voor leningen vanaf 1 januari 1992 daarbovenop een opslag van 1,15 procentpunt berekenen. Omdat met ingang van 1 januari 2001 de rente niet meer aftrek baar is, is ter compensatie deze opslag komen te vervallen. Voor studieleningen geldt het systeem met aflossing naar draagkracht. De leningen hoeven na de studie alleen te worden terugbetaald bij een voldoende hoog inkomen. Wie een laag inkomen heeft, hoeft minder of zelfs niets terug te betalen. Na vijftien jaar aflos sen wordt een eventueel restant aan studieschuld kwijtgeschol den. Strengere eisen reclame voor financiële diensten Reclame-uitingen van finan ciële diensten moeten op kor te termijn voldoen aan stren gere eisen. Zo wordt het ver plicht in advertenties het te lefoonnummer van de toe zichthouder te vermelden, te waarschuwen voor de risico's van beleggen met geleend geld en melding te maken van relevante klachten- en garantieregelingen. Om de informatie voor con sumenten over financiële diensten te verbeteren komt er voorts een 'kernpuntendo cument'. Hierin wordt een omschrijving gegeven van de voornaamste kenmerken van financiële producten met als doel de consumenten inzicht te bieden in onder meer de fi nanciële risico's, het rende ment en de kosten van het product. Het kernpuntendocument zal de consument in staat stellen door verschillende instellin gen aangeboden gelijksoorti ge producten onderling te vergelijken en een goede af weging te maken tussen ver schillende producten, ver wacht het ministerie van Fi nanciën. ERKEND Mriitvhezr-aiu' llMIlltmfff^nynnrnnnnnnriiinnr s s

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 15