010-4. HRLini BJuJuumuH IN DEZE KRANT Vlietland Ziekenhuis zoekt ondernemers Eigen automatiserings systeem bibliotheek Meppende overvaller krijgt kassa niet open Wegener huls-aan-hulskranten Sprookjesprins leest mini's voor Onderzoek naar hennepkwekerij Straatrover Vrouw gewond na aanrijding Honki-Ponk personeel weer aan het werk, nieuw bestuur aan de slag RA.van der KOOIJ 917.006 PAUL BERG Ambulancediensten onderzoeken fusie NS De Havenloods - Oplage: 937.148 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA-S TOTALE OPLAGE: O P T I C I E N Marianne van Verseveld over... contactlenzen: "All-in-abonnement of lenzen voor af en toe? Bij ons kan het allemaal." Theo H.B. Schoenmakers Een met een vuurwapen zwaai ende overvaller koelde zondag avond rond kwart over zeven zijn agressie op de 33-jarige ei genaar van een snackbar in de Aleidastraat. Hij gaf de man een vuistslag in het gezicht. Het slachtoffer viel, waarop de overvaller pro beerde om dan maar zelf de kassa te openen. Toen dit niet lukte, nam hij zonder buit de benen. De eigenaar van de zaak werd ter plaatse door GGD-perso- neel behandeld aan zijn lichte verwondingen. COMPUTERDIEVEN NA VLUCHT GEPAKT - De politie zag donderdag op de Burgemeester van Haarenlaan een paar mensen lo pen met een computer. Aangezien de dienaren der wet net daarvoor een melding had gekregen over een inbraak in een pand aan de Bur gemeester Honnerlage Gretelaan en een onderzoek hield in de omge ving, was de interesse direct gewekt. Bij het zien van de politie koos een van de wandelaars, een 36-jarige Schiedammer het hazenpad, maar de vluchteling werd even later alsnog aangehouden. Twee ande ren vluchtten een woning aan de Burgemeester van Haarenlaan in en werden daar even later aangehouden. Ook dit tweetal, een 24-jarige vrouw en een 28-jarige man uit Schiedam, ging de cel in. Narcis 'Bridal Crown' inclusief pot van IU93 nu voor WOENSDAG 17 JANUARI 2001, JAARGANG 53 Nr. 3 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM CDA lanceert oplossing overlast Stekenbal ondergaat verdubbeling Waternet steiger vandaag open De politie stelde donderdag avond een onderzoek in bij een woning aan de Schaperlaan. Daar werden diverse benodigd heden aangetroffen voor een hennepkwekerij, zoals lampen en kweekpotten. In de woning werd geen hennep gevonden. Duidelijk werd wel dat de stroom illegaal werd afgetapt. De twee mannen die in de wo ning werden aangetroffen, een 41-jarige Rotterdammer en een 35-jarige man uit Ridderkerk, werden aangehouden maar mochten na verhoor weer ver trekken. Een 26-jarige Schiedamse werd vrijdagavond omstreeks zeven uur op de Johan de Wittsingel door een man beroofd van haar tas. De vrouw wilde juist een woning binnengaan, toen de man plotseling de tas van haar schouder trok en wegrende in de richting van de Schimmelpen- ninckstraat. Een 31-jarige Rotterdamse raak te vrijdag om middernacht op de Nieuwe Haven de macht over het stuur kwijt en botste tegen twee geparkeerde auto's. Alle drie de wagens liepen daarbij grote ma teriële schade op. De vrouw werd voor controle overgebracht naar het Schielandziekenhuis. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Een fraai uitgedoste sprookjesprins gaf don derdag alvast even het goede voorbeeld aan het legertje 50-plussers dat in Schiedam is 'klaargestoomd' om te gaan voorlezen voor de school jeugd. Het waren de leerlingen van de Sint Jozefschool die de primeur hadden van het project *50+ leest voor' waarbij 50-plussers twaalf weken lang gaan voorlezen voor de kinderen in het basisonderwijs, fn hun school vond de feestelijke start van het project plaats en zij waren dus de eerste kinderen van Schiedam die de spannende avontu ren kregen voorgeschoteld. Lees voer dat de komende weken door de senioren van Schiedam aan de junioren wordt voorgeschoteld. Het was overigens ditmaal niet al leen die jeugd die geboeid het ver haal volgde, ook wethouder Wieg man en auteur Thijs Goverde speelden bij de start van het voor- leesproject hun rol in het geheel. REGIO - Vier ambulancedien sten en de meldkamer in de wij de regio onderzoeken de moge lijkheden van een fusie. Het gaat om de GGD Zuidhollandse Ei landen, de GGD Rotterdam en omstreken, de GGD Nieuwe Waterweg Noord, Bornkamp en de Centrale Post Ambulancever voer (CPA). De bedoeling is te komen tot de Regionale Ambu lancevoorziening Rijnmond (RAV), waarbij het uitgangspunt is dat er intensiever wordt sa mengewerkt en zaken beter op elkaar worden afgestemd. In de RAV-in-oprichting komen ook nog enkele andere ambulance diensten te zitten. De verwach ting is dat begin maart de eerste resultaten van het fusie-onder- zoek worden gepresenteerd. AUTOKRAKER OPGEPAKT - In de Villastraat werd zaterdag morgen even na zes uur een man aangehouden die kort daarvoor had ingebroken in een daar ge parkeerde bestelbus. De autokraker, een een 35-jarige inwoner van Krimpen aan de IJssel, ging de cel in. Het Vlietland Ziekenhuis is volop bezig met de voorbereidingen van de nieuwbouw in Schiedam, die in 2004 klaar moet zijn. Een niet onbelangrijk onderdeel wordt de mogelijkheid tot winkelen in dit eigentijdse ziekenhuis. Daarom is het ziekenhuis op zoek naar ondernemers die daaraan mee willen werken. In en nabij de grote verblijfshal is 600 vierkante meter bedrijfs ruimte voor verhuur gereserveerd. Gedacht wordt aan ondermeer een Grand Café, kapper, pedicure, schoonheidsspecialiste, ca deaushop, medische hulpmiddelen en dergelijke. Maar onderne mers worden uitgenodigd om zelf ook met ideeën te komen die aansluiten bij de leefwereld van een ziekenhuis. In het nieuwe Vlietland Ziekenhuis worden het huidige Holy (Vlaardingen) en Schieland (Schiedam) samengevoegd. De raad van bestuur houdt rekening met zo'n 250.000 bezoeken per jaar aan de poliklinieken, terwijl het aantal opnamen op rond 30.000 per jaar wordt geschat. Tesamen met het dagelijkse bezoek voor de patiënten en de circa 1500 medewerkers komt voor de huurders van bedrijfsruimten het cijfer van een miljoen potentiële klanten in zicht. Wie er meer van wil weten kan bellen naar rpw. Jakobs, tel. 2044702. De gemeenteraad heeft groen licht gegeven voor een nieuw automa tiseringssysteem voor de openbare bibliotheek. Daarvoor wordt een contract gesloten met ProBiblio. Sinds 1988 maakte de bibliotheek gebruik van de diensten van de gemeentebibliotheek Rotterdam en haar automatiseringssysteem ALS. Maar toen Rotterdam besloot be gin dit jaar over te stappen op de nieuwe leverancier Sisis, zag Schie dam zich genoodzaakt die koers te wijzigen. Via ProBiblio wordt het werken met het vertrouwde automatiserings systeem ALS voortgezet. Dat biedt de nodige extra voordelen. Door middel van het netwerk van ProBiblio kan gebruik worden gemaakt van de collecties van ruim 100 andere openbare bibliotheken en kan samengewerkt worden met bibliotheken van vergelijkbare omvang. Donderdag 11 januari was een sleuteldag voor Honki Ponk. De rechter stelde ou ders, personeel en gemeente in het gelijk. Van Wolferen, De Bruin en De Kok dr open af. Nu rijst de vraag: is alie geld er nog? Ouders meldden aan de gemeen te, zo bevestigt wethouder Peter Groeneweg, dat ze de bestuurs leden van stichting Honki Ponk samen een filiaal van de bank zouden hebben zien binnengaan. Zij zetten dat tegen de achter grond van de veelvuldig door ouders geuite angst dat directri ce Van Wolferen en De Bruin, de advocaat van haar mentor De Kok, die inmiddels samen het bestuur van de stichting vorm den, zich op slinkse wijze mees ter zouden maken van de ten be hoeve van de Schiedamse kin deropvang aangehouden reser ves van naar schatting 1,3 mil joen. Opnieuw reageert de ge meente snel: er wordt voor dat bedrag beslag gelegd op de te goeden van de stichting Honki Ponk. Alle bekende bankreke ningen worden geblokkeerd, ter zekerstelling van de financiële afwikkeling over 1999 en 2000, over welke jaren de gemeente nog een vordering op de stich ting heeft, legt verantwoordelijk wethouder Peter Groenweg uit. Hij vervolgt dat een draaiboek daarvoor klaar lag, omdat be slaglegging al veel eerder werd overwogen. 'Maar als we het toen, half december, hadden ge daan, zouden we de salarisbet aling van alle personeelsleden in gevaar hebben gebracht. En we hebben ons gerealiseerd dat die niet in de situatie verkeren een maandsalaris te moeten missen.' Donderdag is een enerverende dag. De rechter hoort 's morgens in een uitpuilende zaal de eis van de advocaat namens 200 ouders en personeelsleden, dat hun kan didaten in het bestuur moeten worden toegelaten. De Bruin meldt, dat er helemaal geen vacatures in het bestuur zijn. missievergadering zal de wet houder zijn beleid op de agenda zetten en een verdere toelichting aan raadsleden en belangstellen den geven. Maandag wordt bij de vestiging Piersonstraat een vrijwel volle bak, aan de Schiedamseweg een opkomst van krap de helft van de kinderen en leidsters gemeld. Op die locatie is de angst dat de leidsters onder de invloed van De Kok verkeren het grootst. Maar ouders en Groeneweg zijn het ook als de strijd samen is ge streden nog volmondig eens: 'met dit nieuwe bestuur komt Honki Ponk er snel weer boven op". De advocaat zou goede af spraken met Van Wolferen en De Bruin hebben gemaakt over het definitieve karakter van hun ver trek. Resteert de angst dat de af vloeiingsregeling van de oprich ters, voormalig directrice en kortstondig bestuurslid van Honki Ponk alsnog een gat in de reserves zal slaan. Maar ook in dat opzicht heeft men vertrou wen in het nieuwe bestuur, dat als eerste taak heeft het vertrou wen, en het evenwicht van ver antwoordelijkheden binnen Honki Ponk, te herstellen. Wethouder Peter Groeneweg heeft de roep om gemeentelijk ingrijpen de afgelopen weken gehoord, 'maar het kost tijd het traject juridisch correct te door lopen om sterk te staan in de procedures'. De gemeente heeft, is zijn opvatting, 'gedaan wat het kon en moest doen'. Groeneweg heeft ook de roep gehoord, de gemeentelijke invloed in de kin deropvang terug te brengen. 'Daar moet ik op een rustig mo ment eens goed over nadenken. Het is de trend van de jaren 90: de overheid op afstand en ver trouwen in het beleid van stich tingen. Ik kan me de vraagtekens die daar nu bij worden gesteld, voorstellen.' Hardop denkend komt hij al tot één mogelijkheid om problemen als deze in de toe komst te voorkomen: 'Misschien moeten CV's worden ingediend en nagetrokken voordat men be stuurslid, of adviseur, van een gesubsidieerde stichting kan worden.' Beide bestuursleden hebben de partner van van Wolferen, de omstreden 'iatrosoof De Kok, die reeds als adviseur van Van Wolferen aan Honki Ponk ver bonden was, en een andere alter natief genezer in het bestuur be noemd, dat daarmee voltallig is. Bovendien kan het personeel geen voordracht doen, dat is im mers twee dagen eerder massaal ontslagen. Wethouder Peter Groenweg kijkt terug: 'Na de ochtend op de rechtbank hadden we een goed gevoel. De toelichting die onze advocaat gaf bevestigde dat. Dat was geen praatje om ons een hart onder de riem te steken, ook hij bleek 100% positief. Het ge voel dat het eigenlijk niet meer fout kon, maakte zich van ons meester. De uitspraak zorgde voor een ontlading van weken spanning. Daarna hebben we aan tafel gezeten, met ouders, met een oud bestuurslid, teruggeke ken, en er eentje op gedronken.' 's Middags om half vijf pas doet de rechter uitspraak. De ouders en leidsters, gesteund door de gemeente, worden volledig in het gelijk gesteld. De drie daags tevoren benoemde bestuursleden moeten hun plaats afstaan aan de kandidaten van ouders en perso neel. Dat krijgt hun banen terug. Maandag 15 januari moet Honki Ponk weer open. Hoe vaak zal in de Nederlandse rechtbanken de uitspraak met applaus en gejuich zijn ontvangen? Donderdag 11 januari is een historische dag ge worden. Van Wolferen en De Bruin zetten zichzelf op non ac tief als bestuurslid en directrice. De zoveelste zet in een juridisch steekspel? Voorkomen ze daar mee dat ze door de nieuwe meer derheid in het bestuur ontslagen kunnen worden? PvdA-wethouder Peter Groene weg is de afgelopen weken on gewild de held van de ouders ge worden. 'Het is vrijwel over', luidt het maandagmiddag uit zijn mond, 'We zijn in het stadi um dat de gemeente alle ingezet te acties terugdraait, in goed overleg met het nieuwe bestuur.' Er is dan nog geen informatie beschikbaar over de financiële transacties van Honki Ponk in de afgelopen maanden, maar de in druk bestaat dat de saldi intact zijn. Groeneweg; 'Het is aan het nieuwe bestuur om dat uit te zoeken, maar ik ben ervan over tuigd dat als iets niet in orde blijkt, dit de gemeente onmid dellijk zal informeren'. Groene weg is niet doof gebleken voor de roep om steun van de ouders. Hij luisterde niet alleen naar hen, praatte niet slechts met hen, maar handelde ook. Veel ouders denken dat de inzet van de ge meente alle verschil heeft ge maakt. Maar Groeneweg is de eerste om zijn rol te relativeren. Hij roemt de inzet van het crisis team, dat 'ook tussen kerst en de jaarwisseling, bijna dagelijks en vaak meer dan eenmaal per dag bij elkaar kwam'. Hoofd welzijn Leonie Hulshof, beleidsmede werker kinderopvang Suzanne Konijnendijk, juridiste Stientje van Dijk delen aldus, met woordvoerster Helma Steekelen- burg, in de eer. Ook de gemeen teraad krijgt een pluim. De raadscommissie werd tussentijds driemaal, na afloop van de raad in december en op 5 en 12 janu ari, geïnformeerd en stemde er mee in het crisisteam respect en ruimte in het delicate proces te laten. Op de eerstvolgende com- }uej>| azap ui sjap|a |aqe;>)oo;s ap jooa >jlj>| j6|pueiSJaA >)oo;s SCHIEDAM -'s-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 DAT IS DUIDELIJK. 21 Intratuin Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000 4?5 Nieuwe Stadsblad foto: RONALD STAM Peter Groeneweg: 'De gemeente heeft gedaan wat kon en moest' Na het protestlied voor het gemeentehuis leverde de rechtzaak donderdag een oplossing op voor de problemen

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1