Gemeente Schiedam irado Huisvuilcontrole in Nieuwland De Stadsgids 2001 komt er aan Vuurwerkresten van straat door uw medewerking li Verbouwinkj e mrm Voor verbetering van de leefbaarheid f Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam /•V/A De komende weken gaan de reinigingsinspecteurs van IRADO in samenwerking met de Politie Schiedam en de veiligheidsassistenten van het Wijkservicepunt Nieuwland controles houden op het aanbieden van huisvuil in Nieuwland. De laatste maanden is gebleken dat naast de goedwillende bewoners, bewoners zijn die een steun in de rug nodig hebben om hun aanbiedgedrag te verbeteren en daardoor ook een positieve bijdrage kunnen leveren aan de leef baarheid in hun straat en hun buurt. De controle richt zich overdag en in de avonduren met name op: het te vroeg en onjuist aanbieden van huisvuil het illegaal storten van afval het te vroeg en onjuist aanbieden van grof huisvuil het onjuist en te vroeg aanbieden van andere soor ten (gescheiden) huisvuil een afgebakend gebied Het onjuist en te vroeg aanbieden van huisvuil kan leiden tot vervuiling van straten en het aantrekken van plaag- dieren. Overtreders van de aanbiedregels zullen eerst gewaar schuwd worden. Mocht er geen verbetering optreden in het aanbiedgedrag dan kan dat uiteindelijk leiden tot het uitschrijven van een proces verbaal en een boete. Een en ander gebaseerd op de Wet Milieubeheer en de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) De belangrijkste regels voor het aanbieden van huishou delijk afval staan vermeld in de Afvalwegwijzer, de Stadsgids Schiedam en www.irado.nl Voor vragen kunt u terecht bij de afdeling Reinigingsinspectie van IRADO, telefoon 457 6846. ONDERZOEK PAALFUNDERINGEN WET GELUIDHINDER. flsiijp. WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING ONS bericht KAPVERGUNNINGEN BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WIJZIGEN RIJKSMONUMENT BINNENPLANSE VRIJSTELLING PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 3, WOENSDAG 17 JANUARI, 2 00 1 WOENSDAG 17 JANUARI 2001 3-NS1-2 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89 Fax (010) 246 53 64 Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam. Telefoon 457 6700 In de tweede helft van januari wordt in opdracht van de gemeente de fundering van dertig panden in Oost, Zuid en West onderzocht. De hier voor op basis van een steekproef benaderde eigenaren/bewoners doen vrijwillig aan het onderzoek mee. Het onderzoek wordt uitgevoerd door het technisch onder zoeksbureau Wareco Amsterdam bv. Bij de betrokken panden zullen aan de voor- of achterge vel graafwerkzaamheden worden verricht, waardoor enige overlast kan ontstaan voor bijvoor beeld voetgangers. Het funderingsonderzoek wordt uitgevoerd omdat de gemeente meer inzicht wil krijgen in de kwaliteit van de (houten) paalfunderingen. Dit met het oog op het opstellen van een herstel plan voor deze funderingen. Schiedam heeft in het kader van het grotestedenbeleid aangege ven dat de stad forse investeringen zal moeten plegen om de funderingsproblematiek in de vooroorlogse stadswijken op te kunnen lossen. Dit om te voorkomen dat op termijn te veel woningen als gevolg van een slechte fundering gesloopt moeten worden. Het onderzoek zal belangrijke gegevens opleveren over de mogelijkheden tot herstel van paalfunderingen en de kosten hiervan. Ontwerp-verzoek hogere waarde ingevolge de Wet geluidhinder. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken op grond-van het bepaalde in het Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen (artikel 13) respectievelijk het Besluit grenswaarden ainnen zones rond industrieterreinen (artikel 11bekend, dat met ingang van 19 januari 2001 gedurende 2 weken (derhalve tot en met 1 februari 2001bij de balie Bouwen, Wone en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van een verzoek als bedoeld in de artikelen 83, lid 1 en 67, lid 5 van de Wet geluidhinder, om een hogere waarde. Het verzoek houdt verband met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ten behoeve van het bouwplan van Plegt-Vos Obdeijn Vastgoedontwikkeling te Apeldoorn, voor de bouw van 10 appartementen (gestapeld) op de locatie hoek Lekstraat/Groenelaan. Het bouwplan is gesitueerd binnen de geluidzones vanwege de omringende wegen en binnen de 55 dB(A) contour van Geluidzones Industrielawaai. Uit akoestische onderzoeken is geble ken dat de voorkeursgrenswaarde van 50 dB(A) zal worden overschreden, als gevolg van geluidsbelasting door wegverkeer en industrielawaai. Het voornemen bestaat dan ook, Gede puteerde Staten te verzoeken op grond van de Wet geluidhinder hogere waarden vast te stel len ten behoeve van het bouwplan. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging het ontwerp-verzoek met de daar bij behorende stukken inzien en ten aanzien daarvan schriftelijk opmerkingen maken. De opmerkingen dienen te worden gericht aan burgemeester en wethouders, t.a.v. de sectordirec teur VROM, P.ostbus 15013100 EA Schiedam. Tevens zal op donderdag 1 februari 2001 om 14.00 uur, in het Stadskantoor (kamer 12.01een openbare zitting worden gehouden, waarbij een ieder de gelegenheid wordt gegeven opmerkingen te maken over het ontwerp- verzoek. - 11 -*.r .k? iL. KfVT I* ,Ik - Milieu*")""" Wagwtj.wft' voor 6o+ ere De Stadsgids 2001 wordt deze week bij u thuis bezorgd. De Stadsgids bevat veel gemeentelijke informatie en de gegevens van Schiedamse verenigingen en instellingen. Verder heeft de Stadsgids een speciale Milieuwegwijzer en een Wegwijzer voor 55plussers - samengesteld door de Stichting Ouderenwerk Schiedam. De foto's in de gids tonen een terugblik op de feeste lijkheden van vorig jaar bij de viering van 'Schiedam 72 5-jaar'. Wanneer u eind januari nog geen Stadsgids heeft ont vangen dan kunt u deze ophalen bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. TOEPASSING ARTIKEL 19 lid 1 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat vrijstelling is aangevraagd voor: - Het realiseren van een vierde bouwlaag op een deel van Burgemeester Honnerlage Gretelaan 57 Bovenstaand bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Uitwer kingsplan Bols-Lanvasterrein", omdat op grond van het bestemmingsplan maximaal 3 bouw lagen zijn toegestaan. Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om vrijstelling ex. artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Op grond van het bepaalde in dit artikel is het mogelijk om vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het bouwplan ligt gedurende vier weken vanaf 18 januari tot en met 15 februari voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor (Stadserf 1Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het eventueel verlenen van vrijstel ling schriftelijk bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Na de jaarwisseling is ONS IBOR aan de slag gegaan om de vuurwerkresten en resten van de kerstboomverbrandingen van de straat op te ruimen. Het opruimen is een enorme klus voor de vegers van ONS IBOR, de onder houdsploegen van de wijkservicecentra en de wijkonderhouds- ploegen van de BGS. Gelukkig zijn er steeds meer Schiedammers die ervoor zorgen dat hun eigen straat er aan het begin van het jaar weer netjes uit ziet. Sommige buurten organiseren schoon maakacties waarbij kinderen veelvuldig de helpende hand bieden. Graag bedankt ONS IBOR iedereen voor het opruimen van het overgebleven vuurwerkafval. Het maakte de opruimklus voor onze vegers een stuk gemakkelijker! Nog een paar dagen en dan zijn alle vuurwerkresten van de straat. Als er in uw buurt nog plekken zijn met vuurwerkresten waar de vegers misschien (nog) niet geweest zijn, belt u dan gerust even met ONS. Het telefoonnummer is 457 6700. ONS IBOR, Postbus 121, 3100 AC Schiedam. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning - 1 sierappel, 2 goudiepen staande aan Beyerlandsestraat 31/33 in verband met de situatie en slechte staat - 1 populier aan de Bouwmeesterweg/ N.A. van der Burgsingel in verband met de groeiplaats - 3 iepen staande aan de Overschieseweg/Bettoweg in verband met slechte staat met herplantplicht Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken ver gunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het colle ge van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onver wijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: 246 56 66. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 11-12-2000 t/m 11-01-2001: bouwaanvragen/meldingen: Geuzenplein 7 Harkje Benthempad 1 Admiraal Trompstraat 2 Lange Nieuwstraat 183 Polderweg 244 Stadhouderslaan 19 Div. Locaties Nieuwland Akkerpad 23 Schie 1 Fazantlaan 57 Plusmarkt Woudhoek C.V. G. 't Hart Huisman-Special Lifting Equipment B-V. Dienst Educatie A.J.A. van Winden H.H. van Buuren Woonplus Schiedam J. Zeelenberg Beheersveld B.V. B. Verkaaik Verleende beschikkingen van t/m bouwvergunningen/meldingen: verleend 12-01-2001 Noordvest 87 UNO-arehitekten magazijn supermarkt vergroten dakkapel bouwen (herziene aan vraag) bedrijfsgebouw bouwen pand verbouwen woning vergroten woning vergroten 32 balkonpuien gedeeltelijk slo pen en asbest verwijderen dakkapel bouwen pand verbouwen rolluik aanbrengen bedrijfspand met bovenwoning verbouwen en vergroten Verleende i verleend 11-01-20C St. Liduinastraat 10 nningen/sloopmeldingen: Frankeland asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.05 van het Stadskantoor, Stadserf 1Schiedam. Datum: 22-01-2001 Hovenierstraat 7 Sveaholm, Thorholm bwnr. 30 B. IJzerdraadsingel/ J. Kijnestraat Polderweg 244 Zandooghof 9 Kerkweg 12 Broersveld 140 Lange Nieuwstraat 173 Lange Haven 52/Taansteeg 1 Lange Nieuwstraat 183 Poortugaalsestraat 19 Hagastraat 127-133 Polderweg 7 Burg. H. Gretelaan 399 Frambozengaarde 26. R.A.J. van Meijgaarden K. van den Broek Woonplus Schiedam A.J.A. van Winden Heuvelhorst Architekten P.M. van der Graaf B.V. Hist. Vereniging Schiedam R.J. Schagen van Leeuwen BOAK Zuid Holland B.V. Dienst Educatie St. Inter, en Kath. Onderwijs V.O.F. Combinatie Hagastraat A. v.d. Hoef H.P. Roef R.E. den Toom dakkapel bouwen woning verbouwen 16 garages bouwen woning vergroten woning vergroten woning vergroten pand verbouwen serre bouwen woning annex pakhuis verbouwen pand verbouwen schoolgebouw vergroten 10 appartementen bouwen woning vergroten woning vergroten 2 dakkapellen bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen van maandag t/m donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465490. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen (aanbrengen van een vluchttrap tegen de achtergevel) van het monument Lange Nieuwstraat 183 (Muziekcentrum). Het plan ligt vanaf 18 januari 2001 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Gedurende deze termijn kan een ieder bij Burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke ziens wijzen dienen gericht te worden tot het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor het vergroten van de woning aan de Polderweg 7. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Industrieterrein bewesten de Schie". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmoge lijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan vrijstelling te verle nen van de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe vanaf 18 januari 2001 gedurende 14 dagen ter inzage bij de balie Bou wen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 2