Percentage zwartrijders op Hoekse Lijn zesmaal hoger dan landelijk gemiddelde OPRUIMING! deZufcWSter Splitsing markt afgewezen 0PRUIMK Keuken met gratis wintersport f IN KRANT SALE Rechter staat bomenkap toe CDA verbolgen over rol Wiegman Opstandingskerk Wegener huls-aan-huLskranten DORZO A. Museumbezoek bijna verdubbeld Auto het water ingeduwd Nat milie Beroofd van telefoon Steekpartij Vanaf februari tien camera 's op station Vlaardingen-Oost m DONDERDAG 25 JANUARI EXTRA KOOPAVOND IN CAPELLE! Man vermist VAN NEDERLAND fKÓWlB®®] Kampioen 11 ff» CMUWzittttiq- DONDERDAG 25 JANUARI 2001, JAARGANG 53 Nr. 4 ZIE ELDERS IN DEZE KRANT VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: HNS Veranderingen in busnet na komst metro en tramplus Drievoudig jubileum leerkrachten 'Melk en Honing' in Rot-theater Het bezoekersaantal van het Ste delijk Museum is vorig jaar naar 13.500. Dat is maar liefst 42% meer dan in 1999. Het 100-jarig bestaan, dat is gevierd met drie bijzondere tentoonstellingen, heeft met name bij het lokale en regionale publiek voor die toe name gezorgd. Een aantal edu catieve projecten hadden tot ge volg dat groepen kinderen en jongeren het museum in klasver- band bezochten. Ondermeer het project 'Didadier' trok 38 groe pen, ruim 1.100 kinderen. Het speciaal voor het voortgezet on derwijs opgezette Cool Cult Event werd door circa 125 leer lingen bezocht. Het feit dat het Stedelijk Museum sinds 1 janu ari 2000 gratis toegankelijk is heeft vermoedelijk ook een bij drage geleverd aan de stijging van het bezoekersaantal. Getuigen zagen maandagmiddag omstreeks kwart voor één een man uit een auto stappen en de wagen vervolgens het water langs de Buitenhavenweg indu wen. De man ging er vandoor in de richting van de Koemarkt. De gealarmeerde brandweer, die duikers en een hulpverlenings team inzette, zocht onder water naar mogelijke inzittenden van de auto, maar trof niemand aan. De auto werd uit het water geta keld. Naar de onbekende man wordt een onderzoek ingesteld. RESTANTEN VERKOOP OP=OP Zie eldèrs in deze krant De arrondissementsrechtbank heeft het verzoek van Harry de Haard om de gemeente te ver bieden de bomen op het Land van Belofte te kappen, afgewe zen. De gemeente is inmiddels begonnen met het rooien van de bomen om de start van de bouwwerkzaamheden, die nu voor 1 sep tember is gepland, mogelijk te maken. De kapvergunning is verleend ten behoeve van het voor de binnenstad uitermate belangrijke bouwplan. De gemeente geeft aan dat een zorgvuldige afweging is gemaakt tussen het individueel belang van de klagers, veelal omwonenden die het behoud van de bomen uit oogpunt van stadsschoon nastreven en het algemeen economisch belang van het nieuwbouwcomplex. De rechterlijke uit spraak leidde woensdagmorgen tot het ver schijnen van een imposante kraan op het Land van Belofte, om de gedeeltelijk reeds van alle takken ontdane boomstammen te verwijderen. Dat leidde weer tot consterna tie bij De Haard die daags tevoren meteen bij de Raad van State en beroep was gegaan tegen de uitspraak van de Rotterdamse rechtbank en afschriften van zijn bezwaar schrift op het stadskantoor had bezorgd. vervolg op bitmenpagirta Een 40-jarige inwoonster van Schiedam werd zondagavond met geweld beroofd van haar mobiele telefoon. De vrouw liep rond elf uur op de Burgemeester van Haarenlaan te bellen, toen ze door twee mannen werd be roofd van haar mobieltje. De mannen naderden de vrouw van achteren en trokken de tele foon uit haar hand. Ze gingen er te voet vandoor. Een paar dagen daarvoor werd op de Vlaardingerweg een man beroofd van zijn mobieltje door een duo op de brommer. Bij een steekpartij op de Park weg liep een 17-jarige Schie dammer maandagavond een snijwond op in zijn kin. Korte tijd later werd in een woning in de Klaas Katerstraat een 21-jari ge Schiedammer aangehouden, op verdenking van poging tot zware mishandeling. De verdachte ging de cel in. De politie onderzoekt de aanleiding en toedracht van de steekpartij. door Peter Braad WATERWEG - Het percen tage zwartrijders op de spoorlijn Rotterdam-Hoek van Holland ligt zesmaal hoger dan het landelijk ge middelde: drie tegenover een half procent. Dit blijkt een evaluatie van het pro ject 'Hoekse Lijn veiliger', dat vorig jaar werd gestart en met een jaar is verlengd. 'Zwartrijden roept agressie op', zegt teamchef C. Ber- tens van de spoorwegpolitie Rotterdam. Daarom is men op station Vlaardingen- Oost bezig met het plaatsen van beveiligingscamera's. Eind februari moeten er tien operationeel zijn. Schiedam-Centrum en Maassluis zijn in de loop van dit jaar aan de beurt, zo heeft een woordvoerster van de Nederlandse Spoorwegen dinsdag bevestigd. Directe aanleiding voor het star ten van het project 'Hoekse Lijn veiliger' was de dood van de Vlaardinger Daniël van Cotthem vorig jaar. Hij kreeg van een groepje jongeren op vrijdag avond 7 januari 2000 op het per ron van Vlaardingen-Oost een fatale klap op zijn hoofd. Twee dagen later overleed hij. De agressie op de zogeheten Hoek se Lijn wordt structureel, blijkt §x KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur I RESTANTHALLEN VOL MET ARTIKELEN VOOR DE HALVE PRIJS! I uit een evaluatie. Het afgelopen jaar zijn meer dan twintig aan houdingen verricht wegens agressie tegen en belediging van spoorwegpersoneel. Maandag nog werd een conducteur gesla gen. "Inmiddels hebben we een in ventarisatie gemaakt van wat er nu precies gebeurt op dit tra ject", licht Bertens toe. "Zo heb ben we een beeld gekregen van de reizigers die van deze lijn ge bruikmaken. De problemen wor den voornamelijk veroorzaakt door school- en uitgaansjeugd. De agressie is structureel. Dat moeten we proberen voor te zijn. Een jaar extra toezicht op de Hoekse Lijn heeft wel geholpen. Ook al kampen we met capaci teitsproblemen qua personele bezetting, we moeten er zeker opnieuw in investeren. Het kost een paar ton, maar er is nog heel veel werk aan de winkel." In het project "Hoekse Lijn Vei liger" werken diverse partijen samen: de gemeenten Vlaardin- gen, Schiedam en Maassluis, de deelgemeente Hoek van Hol land, het Openbaar Ministerie, de NS, de politie Rotterdam- Rijnmond en de spoorwegpoli tie. Gezamenlijk is geconclu deerd dat de problematiek op het genoemde traject niet op zich zelf staat, maar deel uitmaakt van een algemeen maatschappe lijk verschijnsel. "Men voelt zich op meer plaatsen onveilig en er doen zich ook elders inci denten voor; zo dus ook in het openbaar vervoer. De tweede fa se van het project zal in het te ken staan van het verkrijgen van nog meer inzicht in de proble matiek om vervolgens met alle partners een samenhangend pak ket van maatregelen te ontwik kelen." Op station Vlaardingen-Oost is dus inmiddels begonnen met het plaatsen van beveiligingscame ra's, al blijkt de gemeente zelf niets van de werkzaamheden af te weten. Inmiddels hangen er twee. Eind februari moeten er tien hangen, in de hal en op het perron. Schiedam-Centrum komt ook nog dit jaar aan de beurt. "Alleen weten we nog niet precies waar de camera's komen te hangen en om hoeveel het gaat", zegt een woordvoerster van de NS. "Dat gaat TNO nog nader bekijken. Ja, er komt op de stations een toezichtsruimte. Zo kan direct alarm worden gesla gen bij de operationele diensten. Vervelende situaties kunnen niet worden voorkomen, maar wij depken wel dat mensen zich door het cameratoezicht veiliger voelen. Verder wordt nog nage dacht over het invoeren van een rook- en alcoholverbod op de Hoekse Lijn." Verplaatsing van een deel van de vrijdagse weekmarkt naar het Stadserfplein is van de baan. De gemeente had voorgesteld een deel van de kramen daarheen te verplaatsen als binnenkort de voorbereiding voor de nieuw bouw op het Land van Belofte start en daar geen kramen meer geplaatst kunnen worden. De marktondernemers hebben die optie echter categorisch afgewe zen. Zij achten de Broersvest een te grote barricade tussen de twee delen van de markt. Als binnenkort de aanleg van de tramplusbaan begint zou dat nog veel erger worden. Bovendien zou het feit dat men niet met be voorradingsauto's bij de kramen op het Stadserf kan komen. De marktkooplui behoren tot dege nen die een bezwaarschrift heb ben ingediend tegen de nieuw- bouwplannen op het Land van Belofte. Als voorwaarde om mee te werken aan een tijdelijke ver plaatsing hebben zij de eis ge steld dat het niet bebouwde ge deelte van het voormalige 'He- maplein' in de definitieve situ atie opnieuw beschikbaar zal ko men voor marktkramen. De markt zal tijdelijk een plaats vin den op wat al wordt genoemd de 'kleine omloop': Broersveld Gat van Bolmers, het brede stuk van de Broersvest en een klein stuk je 'Hemaplein' tussen Broersvest en Broersveld. Morgen wordt de marktondernemers de keus ge boden waar zij de komende jaren met hun kraam willen staan. Daarbij geldt het principe: wie het langst op de markt staat heeft de eerste keuze. Een aantal kooplieden heeft al te kennen gegeven, graag een van de lege plekken in Broersveld in te wil len nemen. Daar zijn de afgelo pen twee jaar geen nieuwe per manente standplaatsen vergeven om een aantal plaatsen beschik baar te krijgen. De marktonder nemers hebben bij de gemeente een eis neergelegd dat niet wordt begonnen met het bouwrijpma- ken van het Land van Belofte voordat een definitieve oplos sing voor de weekmarkt is ge vonden. Men wil alleen meewer ken aan een tijdelijke oplossing, wanneer duidelijk is waar de markt daarna zijn definitieve plaats zal krijgen. Dat zou moe ten zijn op het deel van het Land van Belofte dat onbebouwd blijft, aan de kop van Broersveld en Lange Kerkstraat. Elke ver plaatsing betekent voor het win kelend publiek dat men weer op zoek moet naar de vertrouwde kramen en kooplieden. Elke ver plaatsing brengt een stukje ver loop en dus omzetderving voor de marktondernemers met zich mee. De ervaring leert dat het acht maanden tot een jaar duurt voordat de negatieve effecten van een verplaatsing zijn verd wenen. Sinds zondag 7 januari wordt de 72-jarige Juan Perez Ant- olin vermist. De in Spanje geboren man woonden aan de Lorentzlaan 60 in Schiedam. Hij verliet zijn woning die dag om naar de Spaanse ver eniging aan de Noordvestsin- gel te gaan, waar hij nooit is aangekomen. De heer Anto- nin spreekt slecht Neder lands. Hij heeft een blanke huidskleur, is l,65m lang, heeft een slank postuur en zwart, kalend, haar. Hij is slechtziend maar droeg geen bril. Ten tijde van zijn ver dwijning droeg hij een grijze boerenpet en een halflang groen-zwart nylon regenjack. Wie informatie heeft over zijn verblijfplaats of hem na 6 januari nog heeft gezien, wordt verzocht contact op te nemen met de politie, tel. 2743646 of 2743647. CDA-fractievoorzitter Paul van Mansum verwijt b&w en PvdA- wethouder Aad Wiegman in het bijzonder de discussie rond de Opstandingskerk opzettelijk de verkeerde kant op te sturen. Door de manier waarop Wiegman de bewoners bij de besluitvorming heeft betrokken, moet het wel op sloop uitdraaien, zo vreest de CDA-voorman, terwijl Wiegman op 3 juli nog liet weten dat het college voor handhaving van het kerkgebouw is. Van Mansum, in de laatstverschenen aflevering van Facetten, het ledenblad van de CDA-afdeling Schiedam: 'Weinig waardering heeft het CDA voor de wijze, waarop het college van burgemeester en wethouders, in casu wethouder Wiegman, met deze kwestie is omgegaan. De hoorzitting voor buurtbewoners was gedoemd te mislukken. Wan neer je mensen eerst jaren in de rotzooi laat zitten met abomina bel slechte bestrating (de nieuwbouwbuurt Dalsland), waardoor je je kinderen met goed fatsoen niet buiten kunt laten spelen en dan vraagt wat er in hun omgeving met een ogenschijnlijke bouwval gedaan moet worden, is de uitkomst van zo'n hearing niet moeilijk te voorspellen.' Van Mansum daagt het college uit een visie te geven op de inge diende plannen en daarop een reactie te vragen, zodat op basis van argumenten kan worden besloten over een goede bestemming voor de Opstandingskerk. Zelf heeft het CDA zijn keuze al ge maakt voor de plannen van George Toth voor een tentoonstel lingscentrum met kantoren 'vanwege het respect voor de architec tuur en vanwege het feit dat door een dergelijke verhuizing (de kantoren van Toth uit de Honnerlage Gretelaan naar de Opstan dingskerk - red) Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord een oplos sing krijgt geboden voor het ruimtegebrek, en voor de wijk be houden kan blijven.' BabySu p e r s t o r e' Bij aankoop van een keuken een ft compleet ski-arrangement. Inclusief skihuur, skiles, drankjes en diner voor twee personen! Keuken Kampioen sneeuwt Keuken concurrentie onder! Delft, Leeuwenstein 31 Numamdorp, Industriestraat 2a Rotterdam, Stadionweg 37a HNS i Nieuwe Stadsblad 1 1 Super aanbiedingen op 'NU nfiopend/ zondag 27 januari 'an 12 tot 16 uur* o.a.: ClIjjpL o.a. Nike Cortez flÉht nu fl. 75,- OPENINGSTIJDEN: Ma van 11-18 uur van 9-18 uur van 9-21 uur van 9-17 uur van 12-16 uur Dln t/m Don foto. Et> DEwAER «AESHEUT Cameratoezicht of camera obscura? De Hoekse Lijn moet veiliger worden, maar 'vervelende situaties kunnen niet worden voorkomenAlleen het veiligheidsgevoel kan er mee worden versterkt. Hoofdweg 18. Capelle aan den IJssel. lel. 010 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel. 010 - 485 22 73 MfiDOOTCTF babykamers' kinderwagens, buggy's, autostoelen VI* W 191E kinderstoelen, campingbedjes, boxen, etc. MI zie onze advertentie elders in dit blad Rotterdam-Centrum: Sliedrecht: Croenendaal 231-253 bij Mariniersweg, Marisstraat 23, op industrieterrein bij IKEA, I Telefoon 010 - 412 44 67 Telefoon 0184 - 42 10 14 SPECIAAL VOOR DE DOORGEWINTERDE KEUKENKOPER je In thulste voelen Ook gevestigd in: Aimere, Kaatsheuvel, Mijdrecht, Purmerend, Utrecht en Woerden. H»"*.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1