m Il .J ra0t)03Dü3[p COLOFON van de Maand Zondag 4 februari: tijdens de koopzondag in Schiedam-centrum zijn de winkels open van 12.00 tot 17.00 uur! Dag van het Stadse Wonen in Schiedam Land van Belofte: historische grond met een nieuwe toekomst Antiek- en Curiosamarkt i Bestuurswissel binnen Centrummanagement Schiedam De parkeergarage aan het Stadserf is speciaal op koopzondag 4 februari geopend! De Nieuwe Warande 1 Deze pagina is een uitgave van het Cen trummanagement Schiedam, het overkoepelend orgaan van winkeliérs- verenigingen Hoogstraat, Dam, Broersveld, Broersvest en Nieuwe Passage, culture in stellingen en banken Eindredactie Lay Out Foto's Klaaske Geerst G Luijendijk Roel Dijkstra edere maand zet de fotograaf van het Nieuwe Stadsblad een klant op de foto bij een van de vele winkeliers, die zijn aangesloten bij het Centrummanage ment Schiedam. Deze klant ontvangt een waardebon van honderd gulden, de 'Foto-snip'. Deze maand viel hartstochte lijk dierenliefhebster mw. Marleen Hers- bach de eer te beurt om bij haar favoriete dierenspeciaalzaak, 'Mak's Speciaalza ken',aan Broersvest 19, (er zijn meerdere filialen in de regio) met honderd gulden te worden verblijdt! 'Leuk, dat de prijs naar een trouwe klant gaat," vindt filiaalleidster Wendy Stout, net als haar winkelassis tenten Karina, Melissa, Marleen en Jolanda. De honderd gulden krijgen al direct een goede be stemming: Binnenkort hoopt mevrouw Hersbach een puppie, een Malthezer leeuwtje, te krijgen en ze is al druk bezig met de voorbereidingen voor z'n komst... Mak's speciaalzaken zijn een begrip in het Schiedam- se. Vijfenzeventig jaar geleden starte 'Opa' Mak zijn eerste dierenspeciaalzaak aan de Broersvest met zelf gekweekte kanaries en hengelsportartikelen. Het familiebedrijf werd gewoon door de nazaten voortgezet: er zijn inmiddels vier filialen in de regio. Wendy Stout is geen familie, maar ze is wel al bijna tien jaar een vertrouwd gezicht in het bedrijf aan Broersvest. Het winkelaanbod is sinds die beginjaren, zo rond 1925, inmiddels wel aanzienlijk uitgebreid met onder meer een gezellige dierenafdeling, waar kleine knaag dieren, vissen en vogels, ja, zelfs papegaaien, ("maar we doen niet in reptielen",) wachten op een nieuw baasje, om maar iets te noemen. Verder onderscheidt 'Mak' (leuke woordspeling, de dieren die zich hier bevinden zijn ook heel mak) zich met een exclusieve veelheid van exclusieve diervoe ders, die uitgebalanceerde voedingstoffen bevatten. En verder vindt je hier alles wat een oprechte dieren liefhebber nodig heeft voor de verzorging van zijn of haar lieveling. Het laatste nieuws over de Tramplus en de 'metamor fose' van de Broersvest is, dat er weinig nieuws te melden is. De boot met geld is al wel binnen en de 'bestekken' worden gemaakt. De onderhandelingen met de aannemers zijn in volle gang. Wanneer alles goed gaat, kan men in september be ginnen, echter, in samen werking met de winkeliers vereniging kan ook nog be sloten worden voor januari 2002 als aanvangdatum. Immers, de laatste maan den van het jaar zijn drukke en belangrijke koopmo menten en dan willen de betrokken winkeliers graag 'bereikbaar' blijven. De gehele 'metamorfose' zal immers minimaal een jaar gaan duren. De gemeente heeft een spe ciale projektleider voor 'Trampius' aangesteld: de heer J. van Elsberg. Deze heeft veelvuldig kontakt met alle betrokkenen en het is zijn niet geringe taak om alles in goede ba nen te leiden. Hopende u bij de volgende uitgave meer duidelijkheid te kunnen geven. Wouter Kalkman, winke liersvereniging Broers vest. Met een megapresentatie van meer dan 400 nieuw te bouwen woningen op diverse aantrekkelijke binnenstede lijke locaties in Schiedam, presenteert Woon Informatie Centrum Schiedam zich dit jaar wel heel spectaculair tij dens de 'Dag van het Stadse Wonen'. Plaats van hande ling is de voormalige Drukkerij Roelants op de hoek Korte Haven - Lange Haven (op een steenworp afstand van de 'Korenbeurs' waar Jan des Bouvrie eveneens op zondag 4 februari zijn deuren officieel opent. Een dag eerder is het grote publiek al welkom.) Projektontwikkelaars tonen zondag in het Roelantspand hun prestigieuze woning bouwprojecten door middel van prachtige animaties. Voor zover nog niet verkocht, kan er zondag nog gekocht worden. Het actuele woningaanbod van reeds bestaande koop- en huurwoningen in de binnenstad wordt even eens onder de aandacht gebracht door ondermeer de Schiedamse makelaars Anke Bodewes, Dop&Dop Vastgoed, Dupont/ERA, Forza, Ooms en Wassenaar. Ook Woningcorporatie Woonplus zal hier niet ontbreken. Dit jaar gaat de aandacht echter niet alleen naar woningen maar ook naar de inrichting ervan. Diverse binnenhuisar chitecten en een groep getalenteerde studenten van 'Kunstacademie Willem de Kooning' in Rotterdam, geven gratis adiezen over het inrichten van de huidige of toe komstige woning. Bovendien zijn een vijftal Schiedamse woonwinkels vertegenwoordigd (Chris Coppens Slaapcomfort, Van Meurs Binnenhuisadviseurs Goed Wonen, Kunstlicht Lichtkunst, Joan's Home en Docokay Van Loenen) die de bezoekers graag laten kennismaken met de allernieuwste of alleroudste snufjes op het gebied van woninginrichting. Voor meer informatie over deze dag kunt u terecht bij WoonlnformatieCentrum Schiedam, Stadserf 1. 'Het Land van Belofte' kent een rijke geschiedenis, die be schreven is vanaf de dertiende eeuw. Tegenover de huidi ge Broersvest staat de ruine van het kasteel van Vrouwe Aleida. Zij was het, die in 1275 aan Schiedam stadsrechten gaf. 'Land van Belofte' verwijst naar de ge lijknamige tuin die destijds gesitueerd was tussen het voormalige Broederklooster en de tegenwoordige Lange Kerkstraat. In het Stedelijk Museum Schiedam is de gevel steen van deze historische tuin nog te bezichtigen. Waar tot in de zestiende eeuw een sloot liep die de Schie en de Lange Haven met elkaar verbond, staat in 2000 'Kreupelstraat' op de plattegrond. In de 17e, 18e en 19e eeuw werd deze sloot telkens uitgebouwd, maar vlak voor de twintigste eeuw, om precies te zijn in 1893, gedempt. Het 'Land van Belofte' staat in onze tijd vooral voor wonen in hartje stad met winkels, de markt, de tram, en theater voor de deur. Een plek waar jong en oud zich kan thuis voelen. HBG Vastgoed bouwt er 85 woningen, (25 atelier- praktijkwoningen en ca. 60 appartementen en penthouses) voorzien van een parkeerplaats. Een elegante binnentuin zorgt voor het uitzicht op een eigen stukje prive-natuur. Riant wonen en werken kan binnenkort dus aan de Boter- straat, midden in het centrum. Compleet met ruim dakter ras op de zonkant! Volgens de planning van ontwikkelaar HBG Vastgoed bv start de bouw zomer 2001; de verkoop (Ooms Makelaars en Anke Bodewes makelaardij) start medio maart 2001. Meer informatie tijdens de dag van het Stadse Wonen op 4 februari a.s. in het Roelantspand. Zondag 4 februari wordt de eerste antiek- en curiosamarkt van dit jaar weer in Schiedam gehouden. Deze gezellige markt, vol aparte, tweedehandse snuisterij tjes, en verder van alles tussen kunst en kitsch, trekt elke keer weer veel mensen naar Schiedam-centrum. t* De Schiedamse 'Koopzondag' bleek zijn stokpaardje. "Staar je toch niet blind op 'Big Brother Rotterdam," zei hij vaak. "Daar moetje nog minstens een uur rond rijden om een van die zeldzame parkeerplaatsen te bemachtigen. Nee, dan is Schiedam veel aantrekkelijker! Hoezo, buur- mans gras is groener? Die eerste zondag van de maand is een begrip in de wijde omtrek." Aldus Lex van Hulst, die in 1997 toetrad tot het Centrummanagement, en deze nu na vier goede jaren weer gaat verlaten. Lex, die kennelijk voor 'twee' telt, wordt, nu hij elders een nieuwe uitdaging heeft aanvaard, opgevolgd door Kitty Buijtendijk en Chan- telleTimmers van 'Mozaick'. Met hun komst is het Cen trummanagement weer compleet. Dat is ook wel nodig, want er staan in 2001 weer een heleboel leuke evenemen ten te organiseren. ChantelleTimmers en Kitty Buijtendijk van het Schiedamse Evenementen- en organisatiebureau Mozaick, vullen met hun enorme know-how het Centrum- manegements-team uitstekend aan en zo mogen we weer een spetterend winkeljaar tegemoet zien! Het bestuur van Stichting Management Schiedam bestaat verder nog uit de volgende leden: voorz. Chris Coppens; seer. Luc van Huij- gevoort, gem.Schiedam; penn.meester Claudia Busch, ABN/AMRO; WV.Hoogstraat: John van Buuren; WV. De Dam: Piet Jongepier; WV. Broersvest: Wouter Kalkman; OV.Nieuwe Passage: Johan Verploegen; WV. Broersvest Belangen: Patricia Quadt; Eigen.onr.goed: Johan Forsch; Horeca Schiedam: Cor Herschbach; Cult.Inst.Schiedam: Marianne de Bruyn; VVV Schiedam: Ruud Pillard; Len Rademakers, secr.sector VROM; adviseur bestuur: Piet Smit. Zij maken zich al vele jaren sterk voor Schiedam-Cen trum. Bedankt, Lex van Hulst, het ga je goed. En een har telijk welkom aan ChantelleTimmers en Kitty Buijtendijk is hier ook op z'n plaats! Eigenlijk ontbreekt hier een indische toko! Voor de heer E.C. Macare valt er veel te genieten, 'zo in de wandelgangen', wanneer hij samen met zijn echtgenote door de Nieuwe Passage wan delt.Over het gevarieerde aanbod is hij ook best te spreken. Alleen mist hij er, heel eer lijk gezegd, wel een speci aalzaak in indische pro- dukten. Maar verder is het hier prima winkelen!" Schoenen en beltegoed Ze is een echt spontane Schiedamse en Simone van Katwijk vindt het altijd weer heel gezellig om in de stad te gaan shoppen. Vooral schoe nenzaken genieten haar voorkeur. Dat de Nieuwe Passage overdekt is, vindt ze een absolute pre. Maar ineens heeft ze haast: 'Ik moet nog gauw even beltegoed halen!" Toevallig even in Schie dam Volgens de heer A. Schil- peroord (nee, geen familie van Cees...) was onze ont moeting in de Nieuwe Pas sage 'puur toeval', want hij deed vrij onverwacht even Schiedam-centrum aan. Hij was het er echter wel over eens dat Schie dam een byzonder gezellig winkelcentrum heeft: "Mooie winkels, en het winkelgedeelte vaak lek ker overdekt!" Vooral zo doorgaan! Mevrouw A. van Klink is wel heel vaak in de stad. 'Ik loop graag overal rond te kijken," zegt ze vrolijk. "Ik doe hier eigenlijk wel alle boodschappen, en dat is erg prettig want je loopt droog en hebt eigenlijk al les binnen loopbereik. Of ik een goed voornemen heb voor 2001 Ach,nee, ik ben heel tevreden. En ik wil vooral zo doorgaan!" Oude pakhuizen aan de de Nieuwe haven met namen als 'Wassenaar' en 'Am sterdam' herinneren aan de bedrijvigheid die hier ooit aan de kade heerste. Waar destijds tonnen, ba len en houten schuiten met zeilen het beeld aan de ka de in vroegere tijden bepaalden, ligt nu een stadsdeel met enorme potenties. De jachthaven met z'n deinende sche pen, de brede kade, volle platanen en nieuw gerestaureer de oude pakhuizen, vormen samen de basis voor een to taal nieuwe invulling met monumentale havenapparte menten. De Nieuwe Haven en Waranda worden namelijk verrijkt met 75 statige appartementen en enkele luxueuze penthouses. Vanuit "De Nieuwe Warande' is het uitzicht op de boten in de Nieuwe Haven of op de oude kastanjes van de Warande... Start verkoop: 4 februari 2001 (tijdens de Dag van het Stadse Wonen) de bouw gaat in het voorjaar van 2001 van start. (Bron: WIC Schiedam 2000) centrum I Laatste nieuws over Tramplus Broersvest im».

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 13