010"4. IN KRANT □ns Scouts kunnen de boom in 9 Van Wolferen en de Bruin in beroep tegen vonnis Zorgen om financiële problemen groeiende groep Schiedammers Scholen worden brandveilig gemaakt Schiedammer neergestoken bij vechtpartij 40 jongeren v intratuin Wegener huls-aan-huLskranten k Autodief na vlucht gepakt PAUL BERG Woonplus maandelijks in Het Nieuwe Stadsblad 1 Meppende meisjes in de kraag gepakt PA.van der KOOIJ P™ tl h WOENSDAG 31 JANUARI 2001, JAARGANG 53 Nr. 5 De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S VtKSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: Houtsnip en ransuil bevolken de regio Lokaal natuurtalent op podium Schiedamse in shows David Bowie Quincy Jones Bij een controle stuitte de politie op de Rotterdamsedijk op een auto die gestolen bleek te zijn in Nieuwerkerk a/d IJssel. De twee inzittenden gingen er bij het zien van de politie in de wagen van door. Na een achtervolging werd de auto leeg aangetroffen op de Vondellaan. De bestuurder was hier tegen een geparkeerde wa gen gebotst. Tijdens een onder zoek in de omgeving werd een van de mannen, een 43-jarige Rotterdammer, aangetroffen in de Jacob van Lennepstraat. De autodief werd overgedragen aan de politie van Nieuwerkerk a/d IJssel. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur GS Zondag zonnebrillendag: Groeneveld Opticiens OPTICIEN Paul Berg over... specialistisch oogonderzoek: "Voor al onze oogmetingen geldt de Optimaal Zicht Garantie." Schiedamse scouts gingen zon dagmiddag als volleerde berg beklimmers een aantal bomen van het Beatrixpark in om daar een twintigtal vleermuis- kasten op te hangen. Daarin voorgegaan door de heer van Hees van de afdeling Groen en natuur die met een demon stratie boomklimmen in de heemtuin het goede voorbeeld gaf aan de verza melde scouts en andere klimkandida- ten. In het Prinses Beatrixpark zijn verschil lende soorten vleermuizen gesignal eerd, maar vooral de Ruige Dwergmuis maakt gebruik van de bij dagcentrum de Boei gemaakte boomkasten die in de heemtuin zijn opgehangen om de sonar- gestuurde luchtacrobaten een groter leefgebied te bezorgen. Over vleermuizen deden in het verleden afschrikwekkende verhalen de ronde maar, zo werd zondag benadrukt door voorzitter Lina van de Vleermuizen- werkgroep Nederland, het zijn nuttige en ongevaarlijke dieren die wettelijk be schermd zijn. Met ingang van vandaag plaatst Woonplus maandelijks een pagi na met Woonplus Nieuws in deze krant. Om op deze manier de huurders van actuelere informatie te voorzien. In het verleden ont vingen alle huurders het Woon plus journaal, het vier keer per jaar verschijnende bewonersblad van de corporatie, met belangrij ke informatie over Woonplus en wonen in het algemeen. In de praktijk bleek dit onvoldoende. Bovendien bereikte Woonplus op deze manier ook de woningzoe kenden, een andere belangrijke doelgroep, niet of nauwelijks. De vroegere redactieformule van het bewonersblad blijft in de nieuwe opzet grotendeels gehandhaafd. In het maandelijkse Woonplus Nieuws wordt belangrijke infor matie eveneens gecombineerd met prettig leesbare onderwerpen over wonen in Schiedam. De eer ste Woonplus Nieuws verschijnt telkens elke laatste woensdag van de maand. De gemeente gaat machine fabriek Breeuwwerk ver gunning verlenen voor het plaatsen van filters en een schoorsteen waarvan de uitmonding ten minste 10 meter boven de hoogste daklijn van het naastgele gen woongebouw 'Liver pool' moet reiken. Burge meester en wethouders wil len met het verstrekken van die vergunning de onge wenste situatie bij het ap partementencomplex tegen gaan. De te treffen maatre gelen worden aan strikte voorwaarden gebonden. De ontwerpvergunning waarin deze maatregelen zijn vast gelegd ligt ter vaststelling bij het b&w. De gemeente paste op 19 mei 1998 de uit 1974 daterende mi lieuvergunning van de machine fabriek aan de Westerkade 'ambtshalve' aan. Breeuwwerk tekende die opgelegde extra mi lieumaatregelen beroep aan bij de Raad van State. Het dagelijks bestuur van Schiedam is het ove rigens niet helemaal eens met de visie van Breeuwwerk eerder gaf op de uitspraak van de Raad van State en verklaart: 'Tijdens de zitting van de Raad van State werd door de woordvoerster van de gemeente, uit efficiencyover- wegingen, voorgesteld om deze aanvullende maatregelen, om aan de stankklachten van de be woners tegemoet te komen, di rect in de procedure mee te ne men, in plaats van nog eens een aparte procedure te starten. Dit verzoek heeft de Raad van State afgewezen, omdat het besluit van 19 mei 1998 genomen is in een andere situatie. Het bij de Raad van State bestreden besluit van 19 mei 1998 is grotendeels in stand gebleven. Dit betekent onder meer dat het bedrijf een vloeistofdichte vloer in de teer- derij moet aanleggen en de on dergrondse tank moet keuren of saneren. Hiertoe zal handhavend worden opgetreden. De Raad van State heeft de geurvoor- schriften uit het besluit van 19 mei 1998 vernietigd, maar dit komt omdat de gemeente niet voldoende had onderzocht wat de daadwerkelijke geurhinder toentertijd was en niet voldoen de had onderbouwd wanneer sprake is van (geur-)hinder. Een en ander was gebaseerd op oude normering.' In de periode tussen het besluit om de voorschriften aan te pas sen en het behandelen van het beroep daartegen bij de Raad van State zijn de appartementen in het complex Liverpool be trokken. Omdat de situatie ter plekke inmiddels zodanig was gewijzigd dat nu woningen di rect aan het bedrijf grenzen. Uit onderzoeken van de DCMR Milieudienst is duidelijk gewor den dat Breeuwwerk aanvullen de maatregelen moet treffen om geur- en geluidsoverlast bij het aangrenzende appartementen complex Liverpool te beperken. De door stankoverlast onhoud bare situatie van de Liverpoolbe- woners, vormde onlangs voor de CDA-fractie aanleiding om bin nen de gemeenteraad de sugges tie neer te leggen om 'twee vlie gen in één klap te slaan' door de machinefabriek naar een andere plek te verhuizen en op de plaats van het huidige Breeuwwerk de St. Jozefschool te huisvesten. Om zo de stankoverlast uit te bannen en de nijpende huisves tingssituatie van de school op te lossen. De fractie heeft het col lege van b&w gevraagd een on derzoek in te stellen naar de haalbaarheid van die suggestie. Marja van Wolferen, de in opspraak geraakte directrice van de Schie- dame kinderopvangstichting Honki Ponk en Pieter de Bruin, be stuurslid van Honki Ponk en advocaat van Van Wolferen's adviseur en alternatief genezer Jan-Pieter de Kok, hebben hoger beroep aangete kend tegen het vonnis van de Rotterdamse rechtbank. Daarin sprak de president uit, dat de drie door hen benoemde bestuursleden, waaron der de levenspartner van Van Wolferen, het veld moesten ruimen ten gunste van de twee door het personeel en een door de ouders voor gedragen bestuursleden, en dat de leidsters weer aan het werk moes ten kunnen gaan. De Bruin en Van Wolferen, zich realiserend dat hun minderheidspositie in het bestuur bij de eerstvolgende bestuursver gadering tot hun schorsing zo niet ontslag zou leiden, zetten zichzelf op non-actief. Een functionaris van de gemeente liet toen al door schemeren dat de advocaat van de gemeente afspraken had gemaakt met de advocaat van Van Wolferen over haar definitieve en volledige vertrek bij Honki Ponk. Het snelle beklinken van die afspraken is met de nieuwe juridische stappen van Van Wolferen en De Bruin hoogst onzeker geworden. Ouders, die vurig hoopte dat binnenkort een streep onder de hele affaire kon worden gezet, gaan een nieuwe on gewisse periode tegemoet. Nu De Bruin en Van Wolferen zich niet willen neerleggen bij de uitspraak van de rechter en bij een hogere in stantie alsnog hun gelijk proberen te halen, is het door de ouders zo vurig verlangde slotakkoord niet op korte termijn te verwachten. Konden de kortgedingen waarvan eerder sprake was steeds binnen enkele dagen 'op de rol' voor de rechtszitting worden geplaatst, be roepszaken plegen minder snel op de agenda te worden geplaatst. De uitkomst van de nieuwe procedure zou volgens ingewijden minstens maanden op zich kunnen laten wachten. Indien de uitspraak ook dan negatief is voor Van Wolferen kan zij opnieuw in cassatie gaan, een procedure die nog veel langer kan duren. Van De Bruin is bekend dat hij eerder ten behoeve van De Kok tot aan de Hoge Raad en zelfs het Europees Hof van Justitie doorprocedeerde. Met dergelijke proces sen zijn jaren en hoge kosten gemoeid. AOV-raadslid Catelijne Raap- horst-de Groot maakt zich be zorgd over 'de steeds groter wor dende financiële problemen voor groeiende groep Schiedam mers' en heeft daarover vragen gesteld aan b&w. 'Terwijl de energietarieven zover zijn ge daald en die van de ONS op dit moment de laagste van Neder land zijn, wordt de energiereke ning toch steeds hoger', stelt Raaphorst, die vaststelt dat 'door de verhoging van het BTW-tarief en de energieheffing steeds meer burgers direct of indirect in de problemen komen'. Zij voor spelt dat 'de schuldhulpverle ning, het armoedebeleid en de bijzondere bijstand uitgebreid moeten worden om de steeds va ker van buiten de gemeente af opgelegde extra verplichtingen te compenseren. Het AOV maakt zich vooral zor gen om mensen met een sociale uitkering, 'veel ouderen en al leenstaanden met een kale AOW en soms een klein pensioentje'. Raaphorst acht het tijd dat de ge meente Schiedam een duidelijk signaal gaat afgeven aan de lan delijke overheid, dat elke extra verhoging en heffing een finan ciële consequentie betekent voor de lokale overheid: Schiedam moet extra steun geven aan men sen die door hogere rijksheffin gen in de problemen komen. Be halve de energiekosten consta teert het AOV een ander pro bleem waarmee veel ouderen worden geconfronteerd. Doordat zij hun AOW vaak laat krijgen zijn ze zo gedwongen rekenin gen contant aan de balie te vol doen. Steeds meer instellingen bren gen daarvoor extra administra tiekosten in rekening. Het AOV benadrukt dat dit een extra aan slag doet op het leefgenot en de koopkracht van veel Schiedam mers en veel inwoners met een minimuminkomen daar finan cieel de dupe van worden en vraagt op welke wijze het colle ge de extra lastendruk wil com penseren, of daarop al beleid is ingezet en of het gemeentebe stuur bereid is de problemen bij de landelijke overheid aan te kaarten en via de Vereniging van Nederlandse Gemeenten steun te zoeken bij de andere gemeenten. In een snackbar aan de Nolenslaan kregen vrijdagmorgen twee meis jes ruzie met vier andere meisjes. Daarbij werden de twee, een 17-ja- rige Schiedamse en een 18-jarige uit Krimpen ad IJssel door de vier diverse malen geslagen. Personeel van de snackbar wist de vechten den partijen te scheiden. De politie hield korte tijd later twee meisjes, een 15-jarige Schiedamse en een 15-jarige Rotterdamse aan op ver denking van jnishandeling en openlijke geweldpleging. Tegen de twee is proces verbaal opgemaakt. Wegens het ontbreken van brandwerende voorzieningen heeft een aantal Schiedamse schoolgebouwen nog geen gebruiksvergun ning. Na overleg met de brandweer trekt de gemeente 1,64 miljoen uit de scholen brandveilig te maken. Ingrepen zijn noodzakelijk aan de Gravin Aleidaschool (Buys Bal lotsingel en Oostsingel), De Wieken, Sauer Bekkersscchool, St. Bernardus, Regenboog, El Furkan, Nieuwlandgaarde, Spierings- hoek, Aquamarijn, Annie M.G. Schmidt (Anthony Muijsstraat en Aleidastraat), Troubadour (Bachplein en Van Anrooylaan), Polder vaart, jeugdtheaterschool, De Gorzen, Wegwijzer, Schravelant, Zadkine, Buiten de Veste (Van Haarenlaan en Van der Leeuwlaan), Windas (Nachtegaallaan en Iepenlaan), Taaltuin (Thorbeckesingel en Dr. Kuijperlaan), De Singel (Marconiweg, Singel 5 en Singel 24), Violier en Klinker. De werkzaamheden bestaan onder andere uit het aanbrengen van noodverlichting, het brandwerend maken van puien, het vervangen van brandbare plafonds, aanbrengen van brandblussers en aanpassen van vluchtwegen. Een 17-jarige jongen uit Schiedam werd zaterdagavond met een mes in zijn zij gestoken tijdens een massale vechtpartij op de Zwaluw laan. De politie werd te hulp geroepen toen daar rond half twaalf cir ca veertig jongeren om nog onduidelijke reden slaags raakten. Bij de komst van de politie stoof iedereen weg, daarbij een klein ar senaal slagwapens, waaronder een honkbalknuppel en een vuistha mer, achterlatend. De neergestoken jongen bleef op het slagveld ach ter. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Daar bleek al een even eens 17-jarige jongen te zijn geweest, die met een fles op z'n hoofd was geslagen en zijn wonden moest laten hechten. Rechercheurs uit het district Schiedam stellen een onderzoek in naar de vecht- en steekpartij. DRONKEN IN AUTO - Op de Van de Tempelstraat werd woens dagnacht een 32-jarige automobilist uit Schiedam aangehouden we gens rijden onder invloed (1,85 promille). Het rijbewijs van de man werd ingevorderd, hij moet zich binnenkort voor de rechter verant woorden. i1 *4' Primula acaulis in diverse kleuren vanJ^ïT nu voor NS Nieuwe Stadsblad 2 Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant /M.- Alle zonnebrillen alléén zondag 4 februari voor ƒ25,-; alle etui's voor ƒ5,- Ntr in teetjt Hoogstraat 17, Schiedam DAT IS DUIDELIJK Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 foto: WESTtANDS F0TO8UREAU Schoorsteen Breeuwwerk gaat 10 meter boven Liverpool uitsteken De afvaldampen van Breeuwwerk waaien nu nog rechtstreeks het appartementencomplex binnen foto: ED DEWAERHEIJT SCHIEDAM -'s-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 HET GROENE WARENHUIS y 4J s y Intratuin Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1