ZONDAG A.S. KOOP ZONDAG Raadsleden hakketakken over procedure bomenkap Scheeres in regiobestuur Dure herrie Verdachte dodelijke steekpartij aangehouden Theater de Teerstoof gaat binnenkort dicht VIERHAVENSSTRAAT OPRUIMING! IN DEZE KRANT Dansmiddag voor Volendam ZONDAG 4 FEBRUARI Zondag 4 februari GEOPEND VAN 10.00 TOT 17.00 UUR! 4 FEBRUARI VAN 11.00 - 17.00 UUR Vermiste man nog steeds zoek Serie-overtreders Inbraken bij bedrijven Wegener huls-aan-huiskranten Sterk staaltje stuurmanskunst Theaterbestuur zegt huur zoldertheater op PRAXiS PRAxfs VAN 10.00 TOT 1 7.00 UUR van 11.00 uur -17.00 uur iW/» 917.006 IN CAPELLE A/D IJSSEL! ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT! I Aanstaande zondag U Februari van 11.00 17.00 uur WOON BOULEVARD De Raad van State verwierp vo rige week het bezwaar van Har ry de Haard tegen het kappen van bomen op het Land van Be lofte. Maandag werden de reste rende bomen verwijderd en de wortels uitgegraven. Liesbeth Fluiter verzocht wethouder Luub Hafkamp dinsdag, tijdens de commissie ruimtelijke ordening, opening van zaken te geven. Hafkamp benadrukte: 'We heb ben de procedure netjes doorlo pen, gedaan wat we moesten doen, de volgende fase is de be zwaren die hiertegen zijn inge diend, te beoordelen. Een van de argumenten die ABC aanvoert tegen de nieuwbouw op het Land van Belofte is de zicht baarheid. Mij zijn geen toezeg gingen bekend. Ik heb dat ge checkt, ze staan niet in de pro jectovereenkomst en zijn niet te vinden in het gronddossier noch in het bouwdossier. Ik herinner me wel een uitvoerige discussie over hun eigen gevel, wat eerst een blinde gevel zou zijn. Er is niet overeengekomen dat we het Land van Belofte niet of voor een substantieel deel niet zouden bebouwen.' Hafkamp verbaast zich erover dat ABC zich in brie ven op dergelijke afspraken be roept, maar daarvan geen kopie ter staving bijsluit. Ook verweet hij Gemeentebelangen op deze wijze om opheldering te hebben gevraagd. Óp grond van afspra ken tijdens de raadsledenconfe rentie vond Hafkamp dat het raadslid de telefoon had moeten pakken om de gewenste uitleg te krijgen. Hij verweet Gemeente belangen op deze manier 'met het ene persartikel het volgende te creëren en op die manier olie op het vuur te gooien'. Fluiter haalde bakzeil maar verklaarde dat het onderwerp tot veel onrust in de stad leidt en dus ook pu bliekelijk opgehelderd dient te worden. Zij kreeg bijval van Pv- dA-er Maarten Groene: 'kenne lijk heeft iedereen zo zijn eigen interpretatie van de afspraken tij dens de raadsledenconferentie, maar het moet duidelijk zijn dat elk raadslid uiteindelijk voor zichzelf de afweging maakt wat volgens hem of haar de beste ma nier is om met een aangelegen heid om te gaan, tegen de achter grond van wat men veronderstelt dat de kiezers verwachten en ver langen.' Om vervolgens te waar schuwen dat wat Liesbeth Fluiter had gedaan zelfs 'niet als een ex clusief privilege van de oppositie moet worden beschouwd'. Intus sen ging de commissie definitief akkoord met het draaien van het complex met 1,2 graden, waar door wordt bereikt dat de Kreu- pelstraat ter hoogte van tabaks hop De Haard breder wordt. De kruising met de Lange Kerkstraat wordt zo overzichtelijker en dus veiliger. In principe werd geko zen voor eenrichtingverkeer vanaf Broersvest het Herenpad in, rechtsaf de Grofbaan op en de Kreupelstraat door naar de Boterstraat. De mogelijkheid dat tijdens de bouw nog alternatie ven worden gevonden werd ech ter nadrukkelijk opengehouden. 1 september wil HBG beginnen te bouwen, voor die datum moet de gemeente de grond bouwrijp opleveren. Er is nog steeds geen spoor gevonden van de sinds 7 ja nuari vermiste Schiedammer Juan Perez Antonin. De in Spanje geboren man verliet die dag zijn woning aan de Lorentzlaan om te gaan vis sen in de Noordvestsingel, waar hij nooit is aangeko men. De 1.65m lange man heeft een blanke huidskleur, een slank postuur en zwart, wat kalend haar. Hij ziet slecht maar draagt geen bril. Hij droeg een grijze boerenpet en een halflang groen-zwart nylon regenjack. Mensen die de heer Perez Antonin na 6 januari nog hebben gezien of weten waar hij is worden verzocht de po litie van Schiedam te bellen via tel. 0900-8844. Theo H.B. Schoenmakers JAARGANG 53 Nr. 5 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Politiemensen kregen argwaan toen ze maandag kort na midder nacht op de Nieuw Damlaan, ter hoogte van een benzinestation, een man in een auto zagen zit ten. De auto bleek niet verze kerd te zijn en de APK verval len. De man, een 21-jarige Rot terdammer, bleek niet in het be zit van een geldig rijbewijs. Bij controle van de wagen bleek bo vendien dat de bedrading los hing en dat de man niet in het bezit was van de autosleutels. De serie-overtreder werd aange houden, in de wagen werd nog een busje CS-gas aangetroffen. Zowel de auto als het gasbusje zijn in beslag genomen. De man ging voor nader onderzoek de cel in. Maandagmiddag werd op de Horvathweg een bestuurder aan gehouden die eveneens met een verlopen APK rondreed. De man beweerde ëen 37-jarige Rotter dammer te zijn, maar bleek een valse naam opgegeven te heb ben. Hij ontpopte zich als een 44-jarige Rotterdammer. De man bleek niet in het bezit van een geldig rijbewijs en verkeer de onder invloed van alcohol. Omdat een ademanalyse niet lukte, werd bloed afgenomen. Hij kreeg een proces-verbaal voor rijden onder invloed, zon der rijbewijs en geldig keurings bewijs. DONDERDAG 1 FEBRUARI 2001, Museum wil graantje meepikken Culturele Hoofdstad Theetantes pakken uit Groen licht voor top- bowlinghal De regioraad heeft burgemeester Scheeres benoemd tot dagelijks bestuurder van de stadsregio Rot terdam. Scheeres volgt drs. M. van Rossen op die vertrekt van wege haar benoeming tot burge meester van Alkmaar. Zij was be last met de portefeuille Groen. Over de inhoud van de portefeuil le van Scheeres neemt het regio bestuur binnenkort een besluit. Het muzikale Trio Mustang uit Schiedam organiseert zondag een concert annex dansmiddag met diverse artiesten ten bate van de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Volendam. Het benefietconcert is van 14 tot 18 uur in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat 70. De entree (7,50 per persoon) gaat in z'n geheel naar giro 800. De organisatoren rekenen op een volle zaal voor dit goede doel. Een 25-jarige bewoners van de Nolenslaan kreeg maandag avond rond elf uur de politie op zijn dak vanwege geluidsover last. Ter plaatse bleek dat de man nog een boete had openstaan van 225 gulden. De herriemaker be taalde de boete en zette tevens zijn stereo zachter. Maandagnacht rond kwart voor vier werd ontdekt dat ingebroken was in een restaurant aan de Ko ningshoek. Daar bleef het niet bij. Diezelfde nacht sloegen in brekers hun slag bij een rijwiel handel aan de Haven. Daar wer den twee bromfietsen gestolen. Dinsdag werd een 32-jarige Rotterdammer aangehouden die ervan verdacht wordt betrokken te zijn geweest bij de steekpartij op de Tuinlaan in Schiedam waarbij 13 november een 25-jarige man uit den Haag om het leven kwam. De aanleiding van de steekpartij wordt gezocht in de relatiesfeer. De verdachte is ingesloten en wordt vrijdag voorgeleid aan de officier van justitie. Het vergde vrijdag veel stuurmans kunst alvorens aan de Nieuwe Darnlaan 760 de grote porto- cabin was neergezet die onder deel gaat vormen van de dokter spraktijk voor Nieuwland-West. De chauffeur van de gigantische vrachtwagencombinatie moest tot op de millimeter manoeuvre ren om de toekomstige wer kruimte van de artsen Laigsingh en Bonda op zijn plaats te kun nen takelen. Een karwei waar voor het kruispunt ter plekke tij delijk afgezet diende te worden. Momenteel wordt in de vrijdag geïnstalleerde aanbouw van het doktershuis nog geen praktijk uitgeoefend. Dat gaat naar ver wachting in de loop van volgen de week gebeuren. Dezer dagen worden voorzieningen als water leiding, eleetricitcit en riolering aangesloten op het nieuwe prak tijkgedeelte dat in het weekend verder ingericht zal worden. De circa 1500 patiënten tellende groepspraktijk aan de Nieuwe Damlaan omvat ondermeer ook wijk de Gorzen. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur TOTALE OPLAGE: Het bestuur van de Stich ting Schiedamse theaters heeft de huur van Theater de Teerstoof aan de Nieuw- straat bij de gemeente Schiedam, eigenaar van het pand, opgezegd. In het zol dertheater De Teerstoof kon een plaats worden geboden aan 'kleinere producties', voorstellingen van begin nend talent waarvoor podi um en zaal van het Theater aan de Schie te groot zijn. Het theaterbestuur heeft besloten dat hieraan aan het slot van dit seizoen een ein de komt. De Teerstoof gaat dicht. Als reden voor het op zeggen van de huur worden de almaar zwaardere Arbo- eisen aangevoerd; waaraan niet meer kan worden vol daan. In politiek Schiedam wordt aan die motivatie echter getwijfeld. De op handen zijnde sluiting van het theater was tot Het Nieuwe Stadsblad er begin deze week lucht van kreeg een goed be waard geheim. Niemand wil er over praten. Maar als de voor lichtster van het theater, gecon fronteerd met die sluiting, ant woordt dat ze 'daar op dit mo ment nog niet zoveel over kan en wil zeggen, omdat de officiële mededeling nog moet komen', is de bevestiging impliciet gegeven en heeft het vervolgens weinig zin te verklaren 'het gerucht1 te willen bevestigen noch ontken- nen'. De gemeenteraadscom missie voor cultuur is vertrou welijk geïnformeerd, maar het kost moeite dat bij opvallend zwijgzame raadsleden bevestigd te krijgen. Op het stadskantoor heet het dat het, gezien wat we al weten, 'niet meer hoeft te proberen het bericht nog te ontkennen', maar degene die er echt wat over zou kunnen vertellen blijkt onbereik baar. Betrokkenen die uiteindelijk wel willen praten maar anoniem wil len blijven, tonen zich verrast over de stap van het theaterbe stuur. Bij de opening van het Theater aan de Schie werd, mede uit bezuinigingsoverwegingen, wel even gedacht aan de sluiting van de Teerstoof. Het stichtings bestuur verzette zich echter on middellijk en fel tegen die sug gestie, daarin gesteund door VVD-cultuurwethouder Luub Hafkamp. Volgens het bestuur had het theater een kleinere zaal nodig om plaats te kunnen bie den aan voorstellingen van be ginnend talent en kleinere pro ducties, waarvoor de 700 stoelen van het Theater aan de Schie nooit vol zouden komen. Een dergelijke mogelijkheid was, zo heette het vijf jaar geleden, on ontbeerlijk om overeenkomsten met producenten te kunnen ma ken, die met deze vorm van kop pelverkoop geen enkele ondui delijkheid lieten bestaan. Alleen wanneer ook afspraken konden worden gemaakt voor kleinere voorstellingen, konden de grote publiekstrekkers naar het Theater aan de Schie worden ge lokt. Zonder Teerstoof geen toe komst voor het Theater aan de Schie, was toen dus de argumen tatie. Nu heerst er verbazingover dat deze argumentatie nu kenne lijk is achterhaald. Niet alleen de standpuntwijzi ging maar ook het argument dat het doorvoeren van de door de Arbo-wet gestelde eisen onmo gelijk is, wekt verbazing. Toen besloten werd de Teerstoof naast het Theater aan de Schie te laten bestaan, vloeide daaruit de noodzaak van het treffen van kostbare voorzieningen in het kader van de Arbo-richtlijnen voort, waarvoor de gemeente, als eigenaar van het pand, op draaide. Die investeringen heb ben een aanzienlijk langere af- schrijftermijn dan de paar jaar waarvoor ze nu lijken te zijn ge daan. Begin oktober vorig jaar kwam het theaterbestuur in opspraak door een miljoenenhuurschuld aan de gemeente, de grootste fi nancier van het theater. Eerdere toezeggingen om de leden van wat voorheen de commissie voor onderzoek van de rekeningen heette over de situatie te infor meren werden de afgelopen we ken enkele malen niet nageko men en naar een later moment verschoven. Tenslotte wekt ook de korte ter mijn van opzegging bevreem ding. Uit het feit dat voor het ko mend seizoen in het geheel geen voorstellingen meer zijn ge pland, meent men te kunnen af leiden dat het besluit al veel eer der genomen moet zijn dan het aan de huisbaas, die op zoveel vlakken zo'n nauwe relatie met de Schiedamse theaters onder houdt, werd meegedeeld. Zeemanslraat 17 j Meubelen 2991 XR Barendrechl Xf jl fVlO Tel. 010 292 10 26 Rotterdam llsselmonde ij L 1 tl'll/l 1 1 ld Verlichting (bedrijventerrein Tel. oio 292 10 22 Reijerwaard) www.straluma.nl Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht Rotterdam l)sselmonde X KOOPZONDAG Haringbuisweg 33 Vlaardingen tel. 010-4359800 VLAARDINGEN ftoobolf u»n- serremeUbelen en Roobol Woonwinkels zijn "s zondags gestoten A20 - afrit nr 8 Westlandseweg, Vlaardingen (naast IBI5 Hotel) 0 rtoofiJwep 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 451 88 44 Hillelaan 30- '0, t.o metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Het Nieuwe Stadsblad I feiïK WESTiASDS rowaUREAU Jong talent en kleine producties krijgen de ruimte in theater de Teerstoof foto: ED DEWAERHE1JT U I N Praxis Mega Tuin Rotterdam, „Vierhavensstraat, tel. 010-4776008.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1