IN KRANT r>s WINTER SALE Kraanwagen in brand op A20 Bewoners willen duidelijkheid over toekomst Opstandingskerk Grote schoonmaak in Schiedam <te SIZES Uit de bosjes geplukt Parkeeractie in Noord Wegener huls-aan-hulskranten Met mes in hals gestoken Man valt bij tunnelbouw vaMerRee tuinmeubelen fj Spookrijder Delfland alert na regenval De dieren moeten hier een zwemdiploma hebben Brommer kwijt S/// II in! llul, y% ruA/ 10-50% KORTING VOLOP VOORDEEL Winkeldievegges in kraag gepakt DONDERDAG 8 FEBRUARI 2001, JAARGANG 53 Nr. 6 SPECIAL POR MEM VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: Nieuws van de jongeren redactie Schiedam is weer op de kaart gezet Harga moet wijken Een 49-jarige werknemer van een bedrijf aan de Groothandels markt werd maandagochtend rond negen uur door een hem be kende man met een mes in de hals gestoken. De reden van de aanslag is onduidelijk. De mes sentrekker ging er na zijn daad vandoor. Het slachtoffer werd door de GGD ter plaatse behan deld en even later voor controle overgebracht naar het Sint Fran- cuscus Gasthuis. De dader, een 28-jarige Rotter dammer meldde zich maandag avond omstreeks half elf bij een politiebureau in zijn woonplaats, waarna hij werd aangehouden en overgedragen aan de politie van Schiedam. Naar de aanleiding en toedracht van de steekpartij wordt een onderzoek ingesteld. In de tweede Beneluxtunnel in aanbouw vond dinsdagochtend een arbeidsongeval plaats waar bij een 52-jarige man uit Slied- recht gewpnd raakte. De man maakte tijdens werkzaamheden een misstap, waarna hij twee meter naar beneden viel. Hij werd met ondermeer rugklach ten door de GGD naar het Holy- ziekenhuis in Vlaardingen over gebracht. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur 1.000 m2 VERLICHTING Bij de afslag Schiedam centrum van rijksweg A2Ö vloog woensdagmid dag een kraanwagen in brand. Dat gebeurde rond één uur ter hoogte van de afslag Sehiedam-eentrum. Waardoor de brand is ontstaan was in eerste in stantie niet duidelijk, het vunr is vermoedelijk ontstaan in de motorruimte. De chauffeur van het voertuig zag nog kans zijn wagen dicht te gen de vangrail aan te zetten alvorens zijn bran dende cabine te ontvluchten, het vuur werd ge blust door de brandweer. De uitgebrande kraan wagen moest weggetakeld worden. Om de hulpdiensten vrij baan te geven en de ra vage op te kunnen ruimen werd de noordelijke rijbaan ter plekke geruime tijd voor alle verkeer afgesloten. Rijkswaterstaat zorgde tenslotte voor het ver wijderen van de weggelekte olie op het asfalt en wierp een dammetje van grit op om wegstro men van de vloeistof te voorkomen. zmMmm De automobilist die maandag avond, tegen de rijrichting in, over de Singel reed, had pech. Halverwege kwam hem een poli tieauto tegemoet. De 'spookrij der', een 20-jarige Schiedam mer, bleek dubbel in overtre ding. Hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Diezelfde avond werd op in Rot terdam een 29-jarige motorrijder uit Schiedam betrapt toen hij met zeer hoge snelheid over de Tjalklaan reed. De man reed 92 in plaats van 50 km p/uur en kreeg een proces verbaal. REGIO - Het Hoogheemraad schap Delfland is alert na de hevi ge regenval van het afgelopen weekeinde. In het hele gebied zijn in de polders en boezems zo'n 25 noodpompen opgesteld om het overtollige water weg te malen. Door het zogenaamde 'sponsef- fect' is de bodem.verzadigd en is extra bemaling noodzakelijk. Er viel het afgelopen weekeinde in 24 uur circa 35 mm neerslag. door Evelyn de Ruyter 'Help, de boerderij ver zuipt!' Met die noodkreet trekt stichting Strauss Co aan de bel nadat de speeltuin annex kinder boerderij de afgelopen da gen door de regenval veran derde in een uitgebreide watermassa en modderpoel. 'Door de ophoging van de omgeving zijn wij een soort put geworden. We kampen aan de Borodinlaan met een onhoudbare waterover last', aldus stichtingvoorzit ter John de Vos. 'Verzoeken aan de gemeente om ook hier de zaak op te hogen hebben tot niets geleid. De gemeente laat ons zwem men', verzucht hij. De kinderen kunnen met regen achtig weer niet terecht in de modderige speeltuin, de geiten, schapen en konijnen worden van hun ondergelopen grasveld ver dreven naar de bestrating die door de drainage droger blijft. 'Maar het pad tussen de boerde rij en de speeltuin is vanaf vori ge week onbegaanbaar', meldt De Vos. 'Dat is wel openbare weg. De bewoners zijn nu ver plicht om te lopen. Zondag was het 't ergst. Toen stond hier zo'n 5 tot 6 centimeter water, nu is 1A dat gezakt tot zo'n 4/5 centime ter. 'Als je ziet hoe de beesten zich er door worstelen, schieten de tranen je in de ogen.' Buurt in opstand De al zo'n 25 jaar oude kinder boerderij is in het verleden door de gemeente opgezet voor de buurt, een jaar of acht geleden kwam daar de speeltuin bij. 'De buurt kwam in opstand toen de gemeente ermee wilde stoppen', verklaart De Vos. Groepjes vrij willigers hielden moeizaam af zonderlijk de speeltuin en kin derboerderij draaiend. Een jaar of vier geleden nam de stichting het beheer over. Sindsdien wer ken kinderboerderij, speeltuin en buurtbeheer nauw samen. 'Alles is hier inmiddels door vrijwilligers opgeknapt. De por tocabine is leuk beschilderd met Walt Disneyfiguren, de hele bui ten en binnenboel is gerenoveerd en er zijn nieuw speeltoestellen neergezet. We zijn dagelijks van 4 tot 5 open. Kinderen komen spelen en een de beestjes knuffelen. Dat is echt genieten. Als het droog is tenminste.' Het probleem rond de water overlast is niet nieuw. 'We klop pen al een aantal jaren bij de ge meente aan met verzoeken om het gebied aan te passen. Een paar jaar geleden zaten we in de zelfde situatie. Het is toen in de raad besproken, maar onze ver zoeken werden afgewezen. We kregen te horen dat we zes we ken de tijd hadden om daartegen bezwaar in te dienen. Daar heb ben we toen maar niet meer pp gereageerd', steekt De Vos de hand ook in eigen boezem. Maar bestuur en vrijwilligers van Strauss Co blijven van mening dat de gemeente hier een taak heeft. 'Wij hebben geen middelen om het hele terrein op te hogen, dat gaat tienduizenden guldens kosten. We hebben alle mogelijke instanties aangeschre ven, maar daar hoor je niets op. Je krijgt zelfs geen antwoord.' Het is niet aan ons om met wa teroverlast kampende terrein op te hogen, laat een medewerker van het gemeentelijk speeltuin- beheer desgevraagd weten. Wij hebben geen bevoegdheden op dat gebied. 'Strauss Co is een stichting en dat betekent dat het terrein onder particulier beheer valt.' Omwonenden willen van de ge meente weten wat er gaat gebeu ren met de Opstandingskerk. In een brief aan b&w schrijft een van hen. 'Op 31 januari waren er mensen in de kerk die alle ban ken aan het verwijderen waren. Navraag leverde op, dat dit in opdracht van de gemeente ge beurde omdat er appartementen in de kerk gebouwd zouden wor den. De betrouwbaarheid van dit soort uitspraken neem ik met een korreltje zout, maar het geeft wel aan dat wij als omwo nenden nu alleen maar geruch ten horen.' In zijn brief aan de gemeente schrijft de heer H. Scheffers ondermeer: 'Voor mij en vele omwonenden is de toe komst van de Opstandingskerk een belangrijke gebeurtenis. Niet alleen omdat wij in de na bijheid van deze kerk wonen, maar ook omdat wij vorig jaar zomer van wethouder Wiegman de indruk kregen dat de bewo ners in deze zaak echt kunnen meepraten en ook daadwerkelijk invloed hebben op de te nemen besluiten. Heel voortvarend wer den de omwonenden nog net voor de zomervakantie uitgeno digd door wethouder Wiegman voor een informatie/inspraak bijeenkomst. Deze bijeenkomst maakte duide lijk dat de bewoners van de bei de alternatieven niets wilden we ten en als onacceptabel van de hand wezen. De algemene me ning was dat de wijk veel beter af zou zijn met mogelijke appar tementen in de bestaande kerk of met het slopen van de kerk en nieuw te bouwen appartementen op dezelfde locatie met voldoen de eigen parkeervoorzieningen. De bewoners rondom de kerk hebben de afgelopen jaren zo veel last van de metrobouw ge had dat ze het nu echt zat zijn en absoluut niets voelen voor plan nen als een partycentrum of een expositie ruimte annex kantoor pand in hun woonwijk. Wethou der Wiegman zou na de raads vergadering, die direct na de zo mervakantie zou worden gehou den, de bewoners nader informe ren. Er zou ook niets besloten wor den voordat er een tweede infor matie/inspraak bijeenkomst zou worden gehouden. Helaas, na de ontvangst van de notulen, van de informatie/inspraak bijeen komst, staakte de communicatie. Vanaf september 2000 hebben wij elke mogelijke nieuwe optie, overweging en afweging die zich aandiende, of besproken werd in het college en de raad, via de media moeten vernemen.' De bewoners zijn het wachten inmiddels zat, maakt Scheffers duidelijk, verwijzend naar 'de levensgevaarlijke situatie voor spelende kinderen, die alweer maanden vrij in- en uit de kerk kunnen lopen. U bent als ge meenteraad hier al ruim 2 jaar van op de hoogte. De genomen maatregel om er een bouwhek omheen te plaatsen heeft slechts 4 dagen zijn effect gehad. De besluiteloosheid van de ver antwoordelijke wethouder gaat mijns inziens alle perken te bui ten.' Personeel van een super markt in het Hof van Spaland hield dinsdagmiddag een 47- jarige Schiedamse aan die had geprobeerd voor zo'n 20 gulden aan etenswaren te ste len. De vrouw bekende en kreeg een boete van 250 gul den. Kort daarna werd in dezelfde winkel een 23-jari- ge Schiedamse betrapt met een tas vol cosmetica-artike- len ter waarde van zo'n 375 gulden. In een warenhuis in de Nieuwe Passage werd even later een 65-jarige Schiedamse aangehouden op verdenking van winkeldief stal. Nadat de alarmpoortjes waren afgegaan, bleek dat de vrouw een hoeslaken van 30 gulden bij zich had. Omdat zij nooit eerder was aange houden en er geen opzet in het spel leek te zijn, werd ze na een berisping heengezon den. Nog dit jaar willen b&w starten met een opschoonoperatie van Schiedam. Extra mankracht en materieel wordt ingezet om stra ten, pleinen en openbaar groen schoon te maken en waar nodig schade te herstellen. De grote schoonmaak staat niet op zichzelf, maar moet uit groeien tot een meer duurzame aanpak die van de stad een pret tiger leef- en verblijfsomgeving moet maken. Wil die aanpak slagen dan is de betrokkenheid van alle Schie dammers noodzakelijk. De gemeente wil met de voorjaars schoonmaak dan ook niet alleen achterstallig onderhoud in één keer wegwerken, maar hoopt tevens de bewoners ermee te mo tiveren tot meedenken en meewerken. De schoonmaakoperatie zat al langer in de pen, maar sluit ook naadloos aan op de uitkomsten van het onlangs gehouden 'leef- baarheidsonderzoek 2000'. Uit het onderzoek blijkt dat veel Schiedammers zich onveilig voelen en zich ergeren aan over last, vuil en parkeerhinder. De gemeenteraad beslist maandag over het voorstel van burge meester en wethouders. Politiemensen zagen dinsdagmiddag rond twee uur dat de voordeur van een flatwoning aan het Dr. Willem Dreesplein beschadigd was en dat was ingebroken in de woning. Toen ze een man, die uit de rich ting van de flat kwam, wilden aanspreken, ging deze er plotseling vandoor. Na een korte achtervolging werd de man, 29 jaar zonder vaste woonplaats, liggend in de bosjes bij de Parkweg aangetroffen en ingerekend voor onderzoek. In de Klaas Katerstraat werd maandag tussen elf en acht uur 's avonds ingebroken in drie woningen. Uit een van de woningen werden on dermeer sieraden weggenomen. Diezelfde avond werden zes kelder boxen aan het Sibeliusplein opengebroken. Vanwege het grote aantal klachten over foutparkeren in de wijken de Velden, de Hoven, de Akkers en de Gaarden start de politie binnen kort een actie. Daarbij wordt ondermeer gelet op parkeren op hoeken en/of trottoirs, dubbel parkeren en parkeren buiten de vakken in een woonerf. In eerste instantie worden de foutparkeerders gewaarschuwd, later worden bekeuringen uitgeschreven. Bij een controle op de Schiedamseweg nam de politie dinsdagmiddag de brommer van een 16-jarige Rotterdammer in beslag. De berijder droeg geen helm, had geen brommercertificaat en aan zijn voertuig ontbrak een verzekeringsplaatje. Eetkamertafel LAVENA EetXameltoel CARSON Nieuwe Stadsblad 3 lusieve liercnkledinq voor I inq voor lanqe en qi en qrole mannen Stadhoudersweq 72-74, tel. 010-4655588 Woonboulevard Vlaardingen Tel. 010-460 33 00 www.vanderreeverlichting.nl VLAARDINGEN Woonboulevard Hoogstad, naast McDonald's Tel. 010 - 4600714, vrijdag koopavond Internet: www.roobol.nl Maandag heel de dag open, 's zondags gesloten «jSSjfwxv Speeltuinboerderij kampt met onstuitbare wateroverlast Gisteren was het water zover weggezakt dat de kippen weer op het grasveldje konden foto: ED DEWAERHE1JT In koloniaal. Afmeting 185x90 cm Meeneemprijs! Van 629.- voor 498.- In koloniaal rotan. Meeneemprijs! Van 179.95 voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 HNS

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1