:EE £k r1 Tramrover Huisartsen staken niet Kunst van kinderen Mediatheek voor Stedelijk Gymnasium Schiedam doet mee aan jaar van de Vrijwilliger 'Autopsy' in Pand Paulus Artikelenserie voor ouderen over voorzieningen in regio Voorronde Popprijs Valentijn op Schravenlant STREEK Jan Vayne bij jubileumconcert Harpe Davids in Schie-Theater Hulptransport naar Roemenië Windkracht meten in museummolen Woningcorporaties, Thuiszorg en Ouderenwerk in werkgroep voorlichting Autoservice Eigenraam CITY BOX 010 - 483 87 82 010 - 483 87 82 Expositie 5 jaar Beneluxlijn-info Bromfietser in de fout kunststofkozijnen Fabricate in aignn fabriek Warmte-lsolerend en onderhoudsvrij J Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend In prils I James Wattweg 18 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 Leerlingen van Schravenlant konden de afgelopen dagen te gen inlevering van twee gulden en een kaartje er voor zorgen dat een medeleerling op Valen tijnsdag werd verrast met een roos. Witte rozen staan voor vriendschap, rode rozen staan voor liefde. Tijdens de lessen op Valentijns- ochtend werden de rozen uitge deeld door het bestuur van de leerlingenvereniging. Klassen vol bonzende harten als een be stuurslid met een arm vol rozen binnenkomt! Sommige afzen ders zijn anoniem, anderen dur ven uit te komen voor hun sym pathie. Met 77 rode rozen en 65 witte rozen mocht Schravenlant woensdag de 14e een liefdevol le school worden genoemd. Schravenlant heeft een actieve leerlingenvereniging. De naam is wat oubollig ('Onder Ons') maar die is dan ook 98 jaar ge leden bedacht. Het bestuur on der leiding van voorzitter Floor Scheffers organiseert feesten en grijpt ook andere gebeurte nissen aan om de school zo prettig mogelijk te maken, zo als Valentijnsdag. Voorzitter Floor Scheffers: 'Ik heb er vannacht slecht van ge slapen. Het is nog een heel ge doe om alle rozen binnen korte tijd bij de juiste persoon te brengen. Je moet er ook de tijd voor nemen en een beetje plechtig doen, want het is iets heel bijzonders, toch? We heb ben erna vergaderd en besloten dat de logistiek volgend jaar iets beter moet. Maar al met al vinden we de actie goed ge slaagd en zijn we tevreden over onszelf.' De vraag of de slapeloosheid mede werd veroorzaakt door spanning of er voor haar ook een roos zou zijn doet ze af met een handgebaar. Gelukkig blijkt er voor haar een rode roos van frXH,tiaar* Het informatiecentrum van de Beneluxlijn aan het Sta tionsplein 2is tot maandag 21 februari gesloten voor het publiek vanwege het actuali seren van de permanente ex positie. In het infocentrum naast het NS-station staat onder ande re een 23-meter lange ma quette van de Beneluxlijn, waarop de zes stations te zien zijn. Elk station ontworpen door een andere architect en aan gepast aan de omgeving. De komende tijd krijgt de ar chitectuur van de stations al le aandacht. Op dinsdag 21 februari be staan het infocentrum van de Beneluxlijn vijf jaar. Die dag gaat het centrum om 9 uur weer open met een ge heel vernieuwde expositie. Een 13-jarig meisje werd zater dagmiddag in de tram beroofd van haar mobiele telefoon. Het meisje zat met een vriendin een spelletje te doen op haar mo bieltje toen een jongen het toe stel uit haar hand rukte en de tram uitsprong bij de halte Chur- chillweg. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 15 FEBRUARI 2001 7 - 1512 De huisartsen hebben de voor vandaar aangekondigde staking van een dag voorlopig opge schort. De artsen wilden het werk een dag neerleggen om te laten zien hoe het is zonder huis arts. Zij waarschuwen er al lan gere tijd voor dat de huisartsen zorg op de tocht staat. 'Het kabi net moet maatregelen nemen en extra geld uittrekken. Alleen dan zijn er in de toekomst voldoende huisartsen die het werk kunnen en willen blijven doen!' De Tweede Kamer vindt ook dat maatregelen nodig zijn. Het ka binet beslist in het voorjaar. De huisartsen wachten die beslis sing af en hebben de staking op geschort. Als het kabinet onvol doende over de brug komt, zul len verdergaande acties volgen. Patiënten kunnen de actie van de huisartsen steunen met hun handtekening. De politie haalde zaterdagmid dag een 16-jarige brommerrijder op de Koemarkt naar de kant omdat zijn helm niet goed zat. Daarbij bleek dat hij geen geldig bromfietscertificaat had en dat het verzekeringsplaatje op de brommer afkomstig was van een eerder in Rotterdam gestolen brommer. De jongen werd aan gehouden en met zijn voertuig overgebracht naar het politiebu reau. Daar bleek dat de brom fiets een vermogen had van 1,2 kW, terwijl 0,5 is toegestaan. De brommer werd voor onder zoek in beslag genomen. Met gerechtvaardigde trots presenteerden ze vorige week in atelier Papeterie een op vallend fraaie serie portretschilderingen, de leerlingen van groep 5 en 6 van basis school De Regenboog. Hun ouders kwa men de resultaten van project 'Rem brandt' als eersten bewonderen, de overige Schiedammers komen ook nog aan bod. Wethouder Hafkamp kwam de expositie hoogstpersoonlijk openen in het schoolge bouw aan de Warmoezenierstraat. Daar bleef de portretserie, waarin zowel oude meesters als eigentijdse grootheden zijn vereeuwigd, nog een paar dagen hangen. Inmiddels zijn de kunstwerken te zien in de Stadswinkel aan het Emmaplein 1. Daar blijven ze tot 10 maart hangen, tegelijkertijd is daar ook de tentoonstel ling van klimkabouters, schepen in fles sen, mozaïeken en textielbewerkingen te zien die door de leerlingen van de groepen 3,4 en 5 gemaakt is onder leiding van do cente Elly van de Water. Harpe Davids viert zaterdag 7 april met een spetterend jubileumcon cert in het Theater ad Schie dat de chr. muziekvereniging 80 jaar ge leden (op 5 juli) werd opgericht. Naast de medewerking van alle af delingen van de vereniging, het groot harmonie-orkest, opleidingsor kest, drumfanfare en twirlteam The Yellow Rainbows (met oud-ma jorettes) is als speciale gast de bekende pianist Jan Vayne uitgeno digd. Het orkest voert enkele muziekwerken samen met hem uit. Kaarten (20,-) zijn in de voorverkoop te bestellen via tel. 4491591, op de dag zelf kosten de kaarten 25,-. Zaterdag 16 juni wordt het manifestatieterrein aan het Bachplein ver anderd in een taptoeterrein. Naast showoptredens van de drumfanfa re en twirlteams werken ook enkele bekende regionale mars- en showkorpsen mee. Voor de leden is er 7 juli feestmiddag/avond en voor de oud-leden is er 13 oktober een gezamenlijke repetitie in de Blauwe Brug. Naast de grote activiteiten is Harpe Davids ook bij andere gelegen heden te zien en te horen. Muzikanten die deze activiteiten mee wil len maken (met name klarinettisten, trompettisten en slagwerkers) kunnen informatie krijgen via website: www.harpedavids.nl. Alle vo-scholen in de regio hebben uit het VSB-fonds geld gekregen om een mediatheek in te richten. Het Stedelijk Gymnasium Schie dam is de laatste school waar deze ruimte gisteren door wethouder Wiegman officieel in gebruik is genomen. Hij kreeg daarbij assisten tie van fondsvoorzitter Verbiest en ouderverenigingvoorzitter Leeuw. De school beschikt nu over een compleet nieuw ingerichte biblio theek en over de klaslokalen verdeelde multimedia-pc's en andere ap paratuur. In het gymnasium is de bibliotheek onmisbaar, want nog lang niet alle informatie is beschikbaar op internet en lezen blijft voor veel leerlingen een leuke bezigheid. Computers in de lokalen in plaats van alleen in het computerlokaal hebben het grote voordeel dat er bij alle lessen snel informatie beschikbaar is en dat software voor de vakken tijdens de les gebruikt kan worden. De school heeft, dankzij deze bijdrage van het VSB-fonds en een eer dere bijdrage van andere sponsors nu de beschikking over een com puternetwerk dat niet zou misstaan op een voorhoedeschool. Voltijds systeembeheerders zijn op scholen nog een ongekende luxe, maar dankzij de enorme inzet van docenten, twee whizzkids (een oud-leer ling en leerling) en de hulp van stagiaires van de Dienst Educatie, werkt het systeem in het Stedelijk Gymnasium fantastisch. Tegelijkertijd werd gisteren voor de leerlingen een ontspannings ruimte geopend waar ze op adem kunnen komen na het harde werken op school. De oudervereniging financierde de banken, pooltafel, dartbord en stripverhalen. Na de meer dan succesvolle kersttransporten in december, waar ont zettend veel mensen uit Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam aan hebben bijgedragen, stuurt de stichting Pintilie begin maart weer een hulptransport naar Roemenië. Sinds kort zijn daar enkele dorpen aangesloten op aardgas, er is dan ook vraag naar gaskachels, geisers, H.R.ketels etc. Er zijn ter plekke goed installatiemonteurs, maar dergelijke spullen zijn er niet te krij gen of onbetaalbaar. Daarnaast is er behoefte aan kleding (draagbaar en schoon), schoe nen, lakens, goede dekens en dekbedden. Levensmiddelen (niet over de datum svp) en schoonmaakartikelen zijn welkom en uiteraard sponsors ook. Wie er meer van wil weten, spullen wil brengen of laten ophalen kan bellen naar Els Bosch, tel. 4734580. Het jaar 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot internatio naal Jaar van Vrijwilligers. Ook Schiedam doet mee, op 6 februari werd het Lokaal Comité opgericht. Dat houdt zich vooral bezig met het coördineren en het scheppen van voorwaarden van een reeks ac tiviteiten in Schiedam waarbij het vrijwilligerswerk centraal staat. Daarnaast wil het Lokaal Comité een gemeentelijk platform zijn voor alles wat te maken heeft met het lokale vrijwilligersbeleid. Wethouder Groeneweg treedt namens de gemeente op als voorzitter. Inmiddels is al een groot aantal organisaties aangesloten bij het Co mité, organisaties die niet zijn benaderd maar wel geïnteresseerd zijn kunnen zich alsnog aanmelden. Eind deze maand komt via ondermeer de gemeentelijke website meer informatie beschikbaar over het Lokaal Comité en de activiteiten voor dit jaar. Via Ingrid Sahetapy van het Bureau voor Werk en Scho ling (tel. 2465011) is alle informatie op te vragen. In Pand Paulus aan de Korte Ha ven 125 is van 23 t/m 25 maart de tentoonstelling 'Autopsy' te zien van Sarah van der Pols. De serie bestaat uit geschilderde te keningen op groot formaat. Au topsy staat voor zien met je ei gen ogen. In dit werk speelt het vermogen om zelf een aandeel te hebben in de dingen die om je heen gebeuren een centrale rol. Kenmerkend voor onze huidige samenleving is de enorme hoe veelheid informatie die op ons afkomt. Het 'apestaartje' vormt als het ware de navelstreng van de huidige mens. In deze teke ningen worden lagen afgepeld die andere zaken trachten bloot te leggen dan vlees en bloed. Er vindt een symbolisch ontleding (autopsie), plaats van het mense lijk lichaam. Denkprocessen worden zichtbaar, het dagelijks leven laat tatoeages achter op li chaam en ziel. De tentoonstel ling wordt vrijdag 23 februari om 20 uur geopend met een geïntegreerde muzikale omlijs ting door Joris Schiks. Deze voordrachtskunstenaar/zanger schrijft scherpzinnige humoristi sche teksten met een maatschap pelijke lading die door zijn band, OMKD, met voornamelijk akoe stische instrumenten op verras sende wijze worden begeleidt. De 'eminente' professor Storm laat vrijdagmiddag in museum molen De Nieuw Palmboom een groep kinderen kennis maken met windkracht. Zij worden be trokken in de opening van de ex positie Wind/Kracht/Metingen in de molen aan Noordvest 34 waarin de vele facetten van wind worden belicht. De expositie is vooral bedoeld voor gezinnen met jonge kinderen en basisscholieren. In de tentoon stelling zijn veel doe-dingen op genomen, kinderen kunnen grap pige en interessante proeven doen en zelf de windkracht meten. Zes bands strijden vrijdag in de 5e ronde van de Popprijs Schie dam in podiumcafé De Graauwe Hengst. Om 21.20 uur bijt Nucs de spits af, gevolgd door Triple Orange, Tjolk, Jolly Green, Hai ry Few en Little Toy Junior. Van avond is 'Elias Friends' vanaf 22 uur te beluisteren in het podi- umcafe aan de Lange Haven. WATERWEG - Uit diverse onderzoeken van verschil lende instellingen is naar voren gekomen dat ouderen onvoldoende op de hoogte zijn van de voorzieningen die er voor hen bestaan. Voor een aantal instellingen was dit aanleiding om eens bij elkaar te komen en te bekijken hoe de informatie voorziening naar ouderen toe verbeterd zou kunnen worden. In een Werkgroep Voorlichting Ouderen, be staande uit de woningcor poraties Woonplus, Samen werking en Waterweg Wo nen, de Thuiszorg, het ROG en Stichting Oude renwerk is inmiddels een aantal ideeën verzameld om dit probleem het hoofd te bieden. 'Het is een uniek initiatief, aldus Ellen van Wietingen van het Ou derenwerk. 'Dat is ondermeer voortgekomen uit de eerder ge houden huisbezoeken aan 80- plussers. Tijdens die huisbezoe ken werd duidelijk dat ouderen er vaak geen weet van hebben welke voorzieningen er zijn en hoe ze daarvan gebruik kunnen maken.' Een van de zaken die door de werkgroep is opgepikt, is derhal- ve het vervaardigen van een se rie artikelen over voorzieningen voor ouderen. Niet geschreven vanuit een bepaalde instelling die een product levert, maar ge schreven vanuit de oudere die een probleem ervaart, in een ge makkelijke en aansprekende stijl. De betrokken organisaties op de ze manier te laten samenwerken om de voorlichting aan hun doelgroep te verbeteren, met be hulp van voorlichtingsdeskundi gen, is een totaal andere benade ring dan de tot voor kort gebrui kelijke manier. Van Wietingen: 'We hebben de oudere bewoners van Schiedam altijd al vrij uitge breid geïnformeerd, maar dan via de meer gebruikelijke weg zoals door de (weg)wijzer in de gemeentegids.' De serie artikelen, die zo actueel mogelijk is, wordt via zoveel mogelijk kanalen aangeboden vanuit de gedachte dat mensen het zo vaak mogelijk onder ogen moeten krijgen. Zo zijn er de be wonersbladen van de woning corporaties en de ouderenbladen van het ouderenwerk.' In omloop Inmiddels zijn de eerste vijf artikelen in de serie al in omloop. 'Aanpassingen in Huis' is gepubli ceerd in het decembernummer van Watermerk van Waterweg Wonen. 'Wat eten we vandaag', over warme maaltijden thuis, is verschenen in de bewonersbladen van Woonplus en de Samenwer king en staat binnenkort in de Omroeper. 'Hulp, zorg en verple ging thuis' is door de Samenwer king opgepakt en 'Onderweg', over vervoersmogelijkheden, is afgedrukt in De Brander. In voor bereiding zijn artikelen over de vi siteclub en dagverzorging/behan deling en opvang, over diensten aan huis, activiteiten voor oude ren, verhuizen via een woonbon, verhuizen naar een aanleunwo ning, zorgcentrum of verpleeghuis en over financiële regelingen. A IAKKER Zn Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozi|nen Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 0I0 - 462 20 22 PEUGEOT Claire Rog uit klas 3 atheneum DRIVE-IN MIMI OPSLAG City Box Feyenoord Korte Stadionweg 107 City Box Giessenweg Giessenweg 20 foto: WESTLANDS FOTOBUREAU f De visiteclub is een van de voorzieningen die er zijn voor ouderen

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 13