STREEK Burgerlijke Stand 7uidHolland ONTDEK bTd TEXACO 2500 baantjes voor Aidsfonds Inschrijven avondmarkt Tekenaar van de havenkraan Kinderfeestjes in wijkcentrum Cliff-meeting Festival krijgt langzamerhand landelijk karakter MEDEWERKER VERKOOP m/v Jongleerdag in Margriethal met 1-wielfietsen en acrobaten Lezers draaien hand niet om voor prijsvraag tennistoernooi www.ucp.nl HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 22 FEBRUARI 2001 NS2-11 29-1 t/m 2-2 Geboren Rik av Roodenburg en KM Twigt; Youssra dv A Ajarray en Z El Jafoufi; Yasmina dv M. Ais- sati en S Bouziane; Emma dv GS Mostert en JM Kerklaan; Elise Noëlle dv MT Welling en S Lingen; Aisha dv AH Warsame en H Dahir; Stefano Sanjay zv S Jadoenath en B Stout; Amber dv VA Orumwense; Colin zv AN Barto en M de Graaff; Sem zv H. Turk en B. Dingenouts. Ondertrouw 30-11: CP Heistek en E Kern- pers. Huwelijk/geregistreerd part nerschap R. Wagteveld en B de Koning; PE Smit en AJ Degeling. Het Ouder Kind Centrum (OKC) organiseert kinderfeest jes in wijkcentrum Wibautplein. Iedereen kan op de woensdag middag van 14 tot 16 uur zo'n feestelijk partijtje boeken (min stens een maand van tevoren) voor kinderen in de basisschool leeftijd. Ouders mogen even meekijken hoe de kinderen zich amuseren, foto's of video-opna men maken, daarna krijgt de jeugd, onder deskundige bege leiding, het rijk alleen. Er kan gekozen worden uit een disco party, een oud-Hollandse doe/spelmiddag of een knutsel- middag. Wie er meer van wil weten kan bellen: tel. 4491511. Het OKC zoekt ook vrijwilligsters die mee willen werken aan de feestjes of bij de kinderopvang. In De Blauwe Brug is zondag 25 februari een Cliff Richard The Shadows Meeting. Van 12 tot 19 uur zijn er optre dens van The Starfighters, Mark Lavender, The Arrows en de UB Hank Guitar Club. Er is onder meer een Country Linedance de mo, een fanclubstand, video, cd's, film een klets fotohoek en Grand café. De toegang be draagt 15,-. door Sandra Don Honderdvier deelnemers heb ben zich ingeschreven voor de 42e Maassluise Muziekweek die van maandag 26 februari tot en met vrijdag 2 wordt ge houden in Ontmoetingscen trum Koningshof in Maassluis. Kinderen in de leeftijd van vijf tot en met 21 jaar, waaronder traditiegetrouw ook weer een aantal uit Schiedam, zullen tij dens deze week laten zien wat zij muzikaal gezien in huis hebben. De 42e Muziekweek wordt voor de 9e keer georganiseerd door Muziekcentrum 'Opmaat'. Op vallend is dat er dit jaar ook deelnemers meedoen uit Gronin gen en Friesland. "De Maasslui se Muziekweek is nu echt pro- vincieoverstijgend," vertelt Hans Mulder, coördinator van het con cours en directeur van Muziek centrum 'Opmaat'. "Toen de Maassluise Muziekweek 42 jaar geleden door de initiatiefnemers werd opgezet, was er alleen plek voor kinderen uit Maassluis. In de jaren daarop volgden er deel nemers uit Maasland en het Westland en later uit geheel Zuid-Holland. Vorig jaar hadden we voor het eerst een deelneem ster uit Bergen (Noord-Holland) en die was zo enthousiast dat we nu zelfs inschrijvingen hebben vanuit Groningen en Friesland. De Maassluise Muziekweek krijgt zo langzamerhand een lan delijk karakter." De Maassluise Muziekweek kan worden gezien als een opstap- concours naar gerenommeerde landelijke muziekconcoursen en is vooral bedoeld om kinderen ervaring te laten opdoen met muziekwedstrijden. leder kind dat een instrument bespeelt, mag zich inschrijven. "Het concours is niet alleen bedoeld voor talen ten, maar ook voor kinderen die pas drie maanden een instrument bespelen. Het gaat vooral om het meedoen. Als een docent van kind vindt dat zijn leerling er klaar voor is, mag het meisje of de jongen zich gewoon inschrij ven. Natuurlijk zijn er altijd 'echte' talenten die meedoen. Deze kinderen adviseren wij dan ook om zich in te schrijven voor het Prinses Christina Concours. Vorig jaar was er een aardige doorstroom vanuit Maassluis naar het Landelijk Jeugd Muziek Concours. Maar liefst zes deel nemers die ook in Maassluis hebben opgetreden, gaven ook op dit concours acte de presen ce," aldus Mulder. Deelnemer van vijf jaar De verscheidenheid aan instru menten is ook dit jaar zeer geva rieerd. De ingeschreven deelne mers bespelen naast de bekende instrumenten zoals piano, gitaar, saxofoon en viool ook instru menten als altblokfluit, harp, cello, klarinet, hobo en mandola. Ook zullen een aantal deelne mers zang ten gehore brengen. Naast solistische optredens, mu siceren ook enkele duo's, trio's en een kwartet. De tweekoppige jury houdt met de beoordeling niet alleen rekening met de ver schillende leeftijden van de deelnemers (de jongste deelne mer is vijf jaar oud), maar ook met het aantal jaren en maanden les dat de deelnemers hebben genoten. De deelnemers zingen of spelen per leeftijdscategorie voor een le, 2e of 3e prijs. Van maandag 26 tot en met woensdag 28 fe bruari zullen de deelnemers van af 9.30 uur tot 16.00 uur hun muzikale kunsten vertonen in de Koningshof. Zo'n negen deelne mers per anderhalf uur spelen voor het publiek en de jury. Op donderdag 1 maart zullen om 16.00 uur in de grote zaal van de Koningshof de winnaars bekend worden gemaakt. De toegang tij dens de voorspeeldagen is gra- tis. Ook zijn er extra prijzen te winnen voor de beste vertolkin gen van de Nederlandse compo sities. "Wij proberen vooral de Nederlandse composities te pro moten. Een aantal van deze deel nemers zal op 14 oktober een lunchconcert mogen verzorgen in theater De Schuurkerk in Maassluis. Vorig jaar werd dit concert door tien deelnemers van de Maassluise Muziekweek verzorgd en toen is er zelfs een cd-opname gemaakt", vertelt een enthousiaste Mulder. De muziekliefhebber Hans Mul der heeft er, zoals hij zelf zegt 'weer hartstikke veel zin in'. Ook volgend jaar zal het Mu ziekcentrum 'Opmaat' haar ui terste best doen om voor de 43e keer een muziekconcours te or ganiseren. Mulder: "De twee ju ryleden hebben de zware taak om drie dagen lang de deelne mers te beoordelen. Ik verricht mijn werk achter de schermen. Ik zorg dat alles op tijd loopt en dat alle kinderen zich op een ontspannen manier kunnen voorbereiden op hun optreden. Want die kinderen moeten het toch maar even doen. Daarom vind ik het heel belangrijk dat de sfeer voor en tijdens de optre dens ontspannen is. Er mag ab soluut geen stressgevoel heer sen. De Maassluise Muziekweek moeten leuke dagen worden. Kinderen weten mij ieder jaar weer te ontroeren met hun muzi kale kunsten en ik hoop dat dat ook dit jaar weer het geval zal zijn". Kennisgeving beschikking Wet bodembescherming Onderwerp Inzage Bezwaar 't Theater van Vlaardingen In de musical 'Diana, Princess of Wales' het ontroerende ver haal van de publieksprinses Dia na. Nu als intieme, ontroerende en zwart komische one-woman musical. Diana zoekt in Ken sington Palace jurken uit voor een veiling. De jurken roepen stuk voor stuk herinneringen bij haar op. Gaandeweg neemt deze avond de vorm aan van een (imaginaire) persconferentie die Diana altijd al had willen geven. Met Vera Mann, die volgens het Nieuwsblad van het Noorden uitblinkt door een trefzekere mi miek. Vrijdag 23 februari, aanvang 20.00 uur De palingsound van BZN blijkt millenniumproof. Ook dit jaar weer een nieuwe tournee. Oer gezellige meedeinpop in 'The Best days of my life'. Zaterdag 24 februari, aanvang 20.00 uur Dick Borst laat de Vlaardinger weer genieten van al die beken de liedjes en deuntjes, waarvan u alleen de wijs of de eerste regel kent. Ook voor deze middag heeft Borst weer een grote ver zameling liedjes uitgezocht. Zing maar mee, want de mensen van 't Theater zorgen voor een liedboek. Zondag 25 februari, aanvang 15.00 uur Margriet Eshuijs is niet afhanke lijk van hits. Het verhaal van de zangeres zit in de liedjes. In alle eenvoud, met alle schakeringen van het leven.. Ook in de nieuwe tournee 'Magic Moments' wordt gekozen voor die liedjes die het best tot hun recht komen als het gesproken woord het gevoel niet DE VEELZIJDIGHEID VAN EEN BENZINESTATION uit kan leggen. Woensdag 28 februari, aanvang 20.00 uur In 'Tussen jou en mij' staat Ben ny Neyman met zijn warme stem en herkenbare teksten garant voor een lekker avondje vol sen timent, melancholie, romantiek en knetterend vuurwerk Donderdag 1 maart, aanvang 20.00 uur Theater aan de Schie De DANScombinatie is een unieke tournee van de drie Rot terdamse dansgezelschappen Scapino Ballet, Dance Works Rotterdam en Conny Jansen Danst. Zaterdag 24 februari, aanvang 20.15 uur 'Fidelio' naar de opera van Lud- wig van Beethoven met Frank Groothof en Erna Stassen is spannend en ontroerend tegelij kertijd. Een vrouw verkleedt zich als man, noemt zich 'Fide lio', wordt cipier en probeert zo haar man uit de klauwen van een wrede heerser te redden. Zondag 25 februari, aanvang 14.00 uur 'Gegabber', cabaret van Jochem Myer is er op donderdag 1 maart. De voorstelling van Bri gitte Kaandorp op 28 februari is uitverkocht. Theater de Schuurkerk Het cabaret Niet Schieten brengt in 'Noodlot' een humoristische mix van cabaret en toneel. Twee mannen runnen een klein detec tivebureau op de 20e verdieping van een torenflat. Het kapitaal stroomt binnen. Als een oude vriend langskomt en hen een merkwaardig voorstel doet, staan ze voor een keuze. Vrijdag 23 februari, aanvang 20.30 uur In de voorjaarsvakantie wordt er op een groot video-scherm de film Asterix en Obelix tegen Ca esar vertoond. Vanaf 6 jaar. Woensdag 28 fe bruari, aanvang 14.00 uur Op Valentijnsdag werd er in zwembad Zuid gezwommen voor het Aids Fonds. Onder het motto: 'Sla uw slag op Valentijnsdag en laat het Aids Fonds zwemmen in het geld.' Op initiatief van Esther Jaegers en Venise Vintges werd er een sponsorzwernactie georganiseerd in het zwembad. Ongeveer 30 zwemmers gaven zich op waarbij elke zwemmer voor eigen sponsors per baan zorgde. Er werd fanatiek gezwommen met als resultaat totaal 2500 banen ter waarde van maar liefst 10.000 gulden! Gebroeders De Block van Albert Heijn verzorgde energydrinks, wijnhandel Oranje de champagne, Cesant gaf een flinke korting op lekkere hapjes en Bloemenzaak Linda had voor elke deelne mer een rode roos. Kortom een hele gezellige sfeer met enthou siaste zwemmers en banentellers en supporters. Het idee om eens op een andere manier bij te dragen aan het Aids Fonds is in goede aarde gevallen Het is zo goed aangeslagen dat we er in samenwerking met zwembad Zuid een jaarlijks evenement van willen maken. Dus reserveer de Valentijnsavond van 2002 vast in uw agenda. In de Margriethal wordt zondag 4 maart een jongleerdag gehouden. Tussen 11 en 18 uur is iedereen welkom die wil (leren) jongleren, met ballen, kegels, diabolo, of een keer een éénwielfiets proberen! Er zijn workshops voor beginners, gevorderden in jongleren en acrobatiek. Ongeveer 150 jongleurs en acrobaten worden verwacht. Jongleerattributen en éénwielfietsen zijn te koop in winkeltjes, spe ciaal voor deze dag ingericht in de Margriethal. De organisatie is in handen van de Stichting EJC2001 ('European Juggling Convention'), die deze zomer van 4 t/m 11 augustus de cir custenten voor het grote Europese Jongleer Festival in het Beatrixpark laat verrijzen. Voor dit festival worden zo'n 2000 tot 2500 jongleurs verwacht. De jongleerdag in Schiedam is een goede gelegenheid de bijzondere sfeer eens te proeven! De entree is f12,50 voor volwassenen, f7.50 voor kinderen. Voor meer informatie: 4117212 (kantoor Stichting EJC2001) of bezoek website: www.ejc2001.nl REGIO - De tennisliefhebber of de oplettende lezer draaide er zijn hand niet voor om: de prijsvraag in de tennisbijlage in deze krant. Het gevolg was een enorme stapel briefkaarten met goede antwoorden. De heer J. Hoekstra uit Schiedam ging er uiteindelijk met de eerste prijs vandoor. Zijn twee passe-partouts, een T-shirt en een blik tennisballen werden zondag overhandigd door toer nooidirecteur W. Buitendijk en W. van der Steen, regiodirecteur van Wegener Huis-aan-Huiskranten West. Voor de volledigheid de goede antwoorden: Marat Safin is als eer ste geplaatst (b), senioren konden maandag goedkoop een kijkje nemen (a), Sjeng Schalken won het afgelopen kalenderjaar vijf toernooien (b) en Cedric Pioline was vorig jaar de sterkste in Rot terdam. Het ABN AMRO World Tennis Tournament is nog tot en met 25 februari te zien in Ahoy' in Rotterdam. VLAARDINGEN - Winkeliers, handelaren en particulieren kunnen zich vanaf heden inschrijven voor de regio-avondmarkt op 5 mei op de Westhavenkade in Vlaardingen. De vorig jaar nieuwe opgezette antiek en creatieve markt wordt ook dit jaar gehouden. Tevens is er een standwerkersconcours. De deelnemers zullen in on derlinge competitie hun waar op een zo origineel mogelijke manier aan de man brengen. Info en aanmeldingen bij Stichting Nationale Gedenkdagen 010-435 65 05 (Jan Boender). De mede-tekenaar van de haven kraan, die vorige week werd op geblazen en al omknakkend met een fotoreportage de voorpagina van de krant haalde, kreeg tot zijn verrassing Het Nieuw Stadsblad van die week in handen. Verras send omdat hij niet in Schiedam woont maar in Cuijk, onder de rook van Nijmegen. Hij schrijft: 'In de tijd dat deze kraan werd gebouwd op het ter rein van Wilton Feijenoord was ik werkzaam bij dit bedrijf. Voor de bouw van deze torenkraan heb ik een jaar achter de tekenplank gestaan om delen van deze kraan te te kenen. De kraan was in Israël aangekocht in Haifa waar hij een hoogte had onder de vlucht van 9 meter. De kraan was gebruikt om een pier aan te leggen. Toen deze klaar was is hij in delen gesloopt en bij Wilton omgebouwd tot hellingkraan. Daar is hij verhoogd van 9 meter onder de vlucht tot tegen de 55-60 meter onder de vlucht. De laatste schepen welke Wilton heeft gebouwd zijn mede met be hulp van deze kraan in elkaar gezet. De kraan heeft werfnummer 56/873 en in de volksmond werd het de Israelkraan genoemd.' x-trn De grootste selectie Amerikaanse occasions Chevrolet Cadillac Buick Pontiac Ford Chrysler USBBB CENTER III PI ETER SEN Off. Chevrolet-/Cadillacdealer I US Carcenter Pietersen B.V. Waalhaven ZZ 6 Rotterdam 010 - 428 63 20 'Sfeer tijdens 42e Muziekweek moet vooral ontspannen zijn' Niet alleen piano, maar ook saxofoon, harp, viool, cello, klarinet en mandolo, zijn instrumenten die de deelnemers tijdens de Muziekweek bespelen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken bekend dat zij op grond van artikel 39, lid 2 van de Wet bodembescherming met het saneringsplan voor de locatie Hagastraat 129-133 in de gemeente Schiedam, kadastraal bekend onder sectie L, nummers 647 en 1629 hebben ingestemd, en hebben besloten dat: - sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 van de Wet bodembescherming; - geen sprake is van urgentie van het uitvoeren van saneringsmaatregelen als bedoeld in artikel 37 van de Wet bodembescherming zolang er geen herinrich ting of anderszins gebruikswijziging plaatsvindt; - ingestemd wordt met de saneringsvariant. Te weten isoleren van de veront reiniging en het beheersen als bedoeld in artikel 38 van de Wet bodem bescherming; - de geplande nieuwbouw en terreinverharding samen de isolerende voorziening vormen waardoor bij een woonbestemming geen contactmogelijkheden met de verontreiniging bestaan. U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 23 februari 2001 gedurende zes weken op de volgende plaatsen inzien: - de Stadswinkel van de gemeente Schiedam, (in het stadskantoor), balie bouwen, wonen en milieu, Stadserf 1 te Schiedam; - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (010 - 246 84 02). Ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht kan door belang hebbenden bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift worden ingediend tegen deze beschikking. Dit moet geschieden binnen zes weken na de dag van bekendmaking/verzending van deze beschikking, onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van enveloppe en bezwaarschrift. Dit bezwaar dient te worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag Tevens kan een voorlopige voorziening ingevolge artiljel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofdstuk 20 Wet milieubeheer, juncto artikel 36 Wet op de Raad van State, gevraagd worden bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer M. de Grijs van bureau Bodem, telefoonnummer: 010 - 246 84 98. Projectnummer: 941300/840 Wbb-code: ZH 507/300/840 Waterweg Theater Vera Mann als Diana, Princess of Wales foto: PATRICIA STEUR WESTLANDSEWEG Voor ons bezinestation te Vlaardingen dat is geopend van 6.00-22.00 uur, zien wij graag uw sollicitatie tegemoet voor de allround functie van Wat verwachten wij van u? U bent een ondernemend iemand en een doorzetter. U vindt het leuk om resultaten te behalen, aankopen door klanten aan te moedigen. U bent dus gewend om resultaatgericht te werken. Voor onze klanten bent u het juiste aanspreekpunt. Uw persoonlijk motto dient te zijn: klantvriendelijk en klantgericht. U bent creatief en denkt mee met de klant en organisatie. U werkt efficiënt met geautomatiseerde betalingsapparatuur. En u houdt het overzicht als het druk is. Opleidingsniveau en ervaring? ledereen die het bovenstaande aanspreekt en over de gevraagde kwaliteiten beschikt. Leeftijd? De samenstelling van ons team is vaak een afspiegeling van onze klantenkring, namelijk van jong tot oud is iedereen welkom. Denk er wel aan: wij zijn 7 dagen per week open, ook op feestdagen en hebben afwisselend vroege en late diensten. En het grootste gedeelte van de werkdag voert u de werkzaamheden staand uit. Pak de telefoon en bel ons voor een afspraak. U kunt vragen naar Oeke de Hoog of Ria v. Gelderen. Ons telefoonnummer is 010 - 4350701

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 11