Maandag fietsaffaire voor Rijdende Rechter Vrolijk geprijsd! AANBIEDING! Bl|ISlUL IN KRANT Wethouderswisseling wel bij PvdA, niet bij WD DDTCTY1T Wegener huls-aan-hulskranten Recraa Wegwijzers aangepast Getuigen steekpartij Gebr. De Veld Prof Storm laat ze vliegen Vlaardingerdijk twee rijstroken Wanbetaler moet zitten Bewoners vrezen voor gezondheidsrisico's en explosiegevaar Taxichauffeur met geweld overvallen Braderie op het Stadserf DONDERDAG 22 FEBRUARI 2001, JAARGANG 53 Nr. 8 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKi^^^Ê TOTALE OPLAGE: HNS Wiegman: Geen cent te makken maakt creatief Filmfeest voor jong Schiedam Buddy Holly leeft voort in jongen bril De ANWB-wegwijzerborden in de Schiedamse binnenstad, date ren van voor de bouw van het nieuwe Stadserfcomplex. Be zoekers van het stadskantoor worden, vier jaar na de opening daarvan, bijvoorbeeld nog steeds de Emmastraat in gewezen, waar zich alleen nog een personeel singang bevindt. Binnenkort zal dit ongemak echter tot het verle den behoren: de gemeente, voor wiens verantwoordelijkheid en rekening de borden zijn ge plaatst, heeft opdracht gegeven ze aan te passen. De politie is op zoek naar ge tuigen van de steekpartij op de Nolenslaan, zaterdag middag 17 februari rond vijf uur. De 42-jarige eigenaar van een winkel in huishoude lijke artikelen betrapte die middag een winkeldief die agressief werd. Hij bedreigde de winkelier en probeerde hem te steken. Daarbij liep de winkelier een snee in zijn hand op. De messentrekken- de dief werd even later, met z'n buit, aangehouden en is dinsdag voorgeleid aan de of ficier in Rotterdam. Mensen die iets gezien heb ben worden verzocht de poli tie te bellen: tel. 2744350. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Noordmolenstraat 17 Schiedam Telefoon 010 - 437 12 95 OOIT KIEST U VOOR MOOIST De weledelzeergeleerde 'professor' Storm zette vrijdag aan de eerste bezoekers van de nieuwe expositie in molen De Nieuwe Palmboom uit een wat wind nu precies is. Bij de proefnemin gen liet hij zelfs horen dat hij letterlijk vol van wind was ('dat is de lucht die zich verplaatst'), tot groot genoegen van de klas van basisschool 't Meesterwerk. De leerlingen van groep 6 van meester R. Dijkmans waren speciaal voor deze opening uitgenodigd omdat Irene Ba tenburg, één van de leerlingen, samen met haar zus Cilia op de affiche van de expositie prijkt. Samen met professor Storm mocht haar klas dan ook als eerste aan de slag met de vele proefjes in het laboratorium van de molen. De tentoonstelling Wind/Kracht/Metingen iaat vele facet ten van wind zien. Dat wind nuttig is, maar ook gevaarlijk kan zijn, is te zien op verschillende fotopanelen. Wind me ten kun je ook op de hoge molenbalie met een handmeter of je kunt de windkracht ervaren achter de windtunnel. De tentoonstelling is vooral bedoeld voor gezinnen met jonge kinderen. Dat hij tot stand kwam in een molen is niet toe vallig. Als windwerktuig past het hele mechaniek van de molen als geen ander bij de vele facetten van wind. Boven dien houden molenaars al eeuwenlang als geen ander het weer en de windkracht in de gaten. 1 Vanwege werkzaamheden aan het metroviaduct van de Bene- luxlijn zijn deze week twee van de vier rijstroken van de Vlaar dingerdijk afgesloten. De werk zaamheden omvatten het aan brengen van leidingen onder het metroviaduct. Hiervoor is een stellage onder het viaduct ge plaatst. De wegversmalling duurt tot en met vrijdag. De afsluiting is dagelijks van 10 tot 15 uur. Na klachten stelde de politie dinsdagochtend een onderzoek in bij twee panden aan het Van 't Hoffplein. In één van de panden werd een man aangetroffen die nog 17 boetes had openstaan, van in totaal 4100 gulden. De man, reen 41-jarige Schie dammer, weigerde de boetes te betalen, waarop hij werd aange houden en ingesloten. Hij mag nu 119 dagen gaan 'zit ten'. door Evelyn de Ruyter De Raad van State heeft haar uitspraak over de mi lieuvergunning voor de gro te straal/spuitloods van Huisman voor onbepaalde tijd uitgesteld. 'We hebben net een fax binnengekregen met die mededeling', meldt voorzitter M. de Groot van Bewoners Vereniging Schie dam West. 'Over het waar om van dat uitstel wordt daarin overigens geen uit leg gegeven.' Bewoners van de Jan Eversen- weg legden ruim twee maanden geleden een klacht neer bij de Raad van State over de door de gemeente aan het bedrijf vers trekte milieuvergunning. Zij vre zen dat door het verfspuiten en het grit/zandstralen waarvoor de loods gebouwd is, hun gezond heid bedreigd wordt. Bewoners vereniging BVSW is het met die stellingname eens. 'Met hen is ook onze vereniging van mening dat de vergunning onvoldoende garandeert dat de omgeving geen risico voor de gezondheid loopt of overlast wordt aange daan', zo wordt gesteld in het onlangs uitgekomen bewoners blad. Brand of Explode Door de ongunstige ligging en ondanks filters zou per jaar toch vele duizenden kilo's gevaarlijke dampen en straalstof op de wijk neerdalen. Ook het gevaar van brand of explosie is niet uit te sluiten, vreest de BVSW. 'Wij hebben overigens niets tegen het bedrijf Huismans', benadrukt voorzitter M. de Groot van de bewonersvereniging. 'Dat heeft zich steeds correct opgesteld. Het bezwaar richt zich tegen het feit dat de gemeente een milieu vergunning afgeeft terwijl er ons inziens duidelijke gevaren kle ven aan het over een woonwijk waaien van straalstof, dat inge ademd gaat worden, met alle ge volgen van dien.' De bewoners protesteerden al een jaar geleden bij de gemeente tegen de plan nen om groen licht te geven voor de uitbreiding van Huismans met een straal/spuitloods. 'Er staan daar vlakbij twee grote flatgebouwen', verklaart De Groot. Bovendien wordt straks de Slachthuisbuurt gesloopt en komt daar een nieuw woonwijk voor in de plaats. Er komen dus veel meer woningen in de risico zone te liggen.' Open voor overleg Milieuspecialist Mark Honders van Huismans-Intrec Special Lifting Equipment BV reageert al even teleurgesteld als BVSW- voorzitter de Groot over de fax waarin de Raad van State de be woners heeft bericht over het uit stel. Hij ging er vanuit dat de uit spraak donderdag bekend zou zijn. 'Dan zou ook meteen dui delijk zijn dat door ons strikt aan alle milieuvoorschriften is vol daan en zelfs meer dan dat. Wij gaan verder dan de wettelijke ei sen' Huismans liet, na de veront ruste berichten van bewoners, door een onderzoeksbureau de berekeningen ten aanzien van stof, stank en geluid nog eens extra toetsen aan de wettelijke eisen en stuurde de onderzoeks uitkomsten naar de bewoners. Het bedrijf overwoog om de loods desnoods op een andere plek op het bedrijfscomplex neer te zetten en bood aan om die loods met extra groenwallen ex tra af te schermen van het woon gebied. Honders betreurt het dat bewoners, na diverse positief verlopen gesprekken met het be drijf, toch besloten tot een klach tenprocedure. 'Wij hebben de bereidheid om in goede harmo nie met de bewoners naar een oplossing te zoeken. De nu ge kozen weg betekent extra kosten voor zowel de bewoners als voor ons. Wij lopen inmiddels dik een jaar achter op de planning met de bouw van de loods, dat komt overigens niet alleen door de protesten maar evenzeer door tijdrovende gemeentelijke pro cedures.' Huismans is overigens niet rancuneus. Honders benadrukt: 'Wij staan er nog steeds voor open om er in overleg met de bewoners uit te komen.' Is de gemeente Schiedam aansprakelijk voor de breuk van het fietszadel van Schiedammer Martin van den Bogaerd en moet de gemeente de kosten van een nieuw zadel vergoeden? Deze vraag wordt maandagavond 26 februari beantwoord door Rijdende Rechter mr. Frank Visser. De uitzending is op Nederland 1 en be gint om 22.30 uur. Van den Bogaerdt fietste in september 1999 over de Dam. Bij die gelegenheid is zijn fietszadel stuk gegaan, doordat een zadelveer brak. Volgens Van den Bogaerdt kwam dat door het slechte weg dek van de Dam. Hij stelde de gemeente Schiedam aansprakelijk. De gemeente wees deze aansprakelijkheid echter af. Volgens de gemeente kon de zadelbreuk geen gevolg zijn van de conditie waarin het wegdek verkeerde. Van den Bogaerdt benaderde de Rijdende Rechter en vond de ge meente bereid om de kwestie aan mr. Frank Visser voor te leggen. Eind vorig jaar vonden de televisieopnamen plaats. Volgende week is daarvan het resultaat op tv te zien. Een 53-jarige taxichauffeur uit Vlaardingen werd maandag nacht kort na vier uur in Schie dam overvallen. Op de kruising Talmalaan en de Dr. Schaep- mansingel werd de man door twee passagiers in zijn taxi tot stoppen gedwongen, met een vuurwapen in z'n nek geslagen en beroofd. De taxichauffeur had het tweet al, een man en een vrouw, kort tevoren opgepikt in de Conrad- straat in Rotterdam voor een rit naar Schiedam. Nadat het slachtoffer in zijn auto met een pistool in z'n nek was geslagen, werd zijn portefeuille, waarin een geldbedrag van ruim dui zend gulden en een rijbewijs zat, hem afhandig gemaakt. Het tweetal verdween vervol gens in onbekende richting. 24.35 Treurwilg op stam Salix caprea 'Pendula'. Met fluweel zachte katjes Stamhoogte 120 cm. Wethouder Luub Hafkamp (VVD) treedt niet voortijdig terug, zo- als in het Nieuwe Stadsblad van gisteren werd gemeld, hij blijft in ieder geval tot aan de verkiezingen van volgend jaar wethouder van Schiedam/Wethouder Hafkamp heeft wel met de gedachte gespeeld om er eerder uit te stappen, daarover is ook gesproken binnen de fractie, maar van dat idee is de wethouder inmiddels af gestapt', zo wordt gemeld door een woordvoerder van de gemeen te. Onze berichtgeving was dus onjuist wat wethouder Hafkamp betreft. Waarvoor onze excuses. Wethouder Wiegman heeft inmid dels wel officieel bekend gemaakt per 1 mei te stoppen als wet houder. Maandagavond kwam zijn PvdA-fractie bijeen om te ver gaderen over het terugtreden van de wethouder en over zijn be oogde opvolger. Dinsdagmiddag kondigde Wiegman zijn terugtre den aan. Zijn opvolging door Menno Siljée staat voor de PvdA- fractie vast maar moet nog worden goedgekeurd door de algeme ne ledenvergadering van zijn partij. Uiteindelijk kiest formeel de raad de nieuwe wethouder uit zijn midden. In het centrum van Schiedam wordt zaterdag 3 en zondag 4 maart een groots opgezette braderie gehouden. Dat gebeurt op het Stadserf, za terdag van 10 tot 17 uur en zondag van 12 tot 17 uur. Aan de brade rie nemen diverse verenigingen, stichtingen, winkeliers en kraam- houders van buiten Schiedam deel. Uiteraard zullen de echte stand werkers niet ontbreken. In de ruim 100 kraampjes vindt iedereen wel wat naar zijn of haar gading. Voor de kleintjes onder de braderiebe zoekers staat er een mini-rad klaar. In de vrolijke stripfiguurkarretjes kunnen alle kinderen tot grote hoogtes stijgen. De lekkerbekken kun nen zich tegoed doen aan onder andere oliebollen, Surinaamse hap jes en een broodje beenham. Dressoir of wandkast VICKY Aluminium step S inklapbaar, met draagband wielen: 86A high rebound lagers: A8EC 5 gewicht: 3,1 kg. HNS Nieuwe Stadsblad BeoSound 3000 BANG S. OLUFSEN foto: RONALD STAM Uitspraak Raad van State over risico 's straalstof uitgesteld Bewoners vrezen voor hun gezondheid door het inademen van straalstof foto: ED DEWAERHEIJT Praxis Mega met tuincentrum Rotterdam, Vierhavensstraat, 010 477 60 08 Afmeting H/B/D ca. 158x143x38 cm. In beuken/geel. Met 2 schuifdeuren en 2 laden. Afmeting H/B/D ca. 85x214x38 cm. Meeneemprijs1 Van 759.- voor Hoofdweg 18. Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, lel. 010 - 485 22 73 Uitsluitend geldig t/m 25 februari 2001 ROTTERDAM: Binnenwegplein 20 (boven Zeeman); op hei Zuiderlerras van W.C. Zuidplein, Alexandrium II (l/o W.C. Oosterhof) HOOGVLIET: Binnenban 192 SPIJKENISSE: Stadhuispassage 2 VLAARDINGEN: Hoogslrool 219 SCHIEDAM: Nieuwe Passage 0 OUD-BEIJERLAND: Oostdijk 1549

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1