Wie met rust gelaten wil worden moet maar achterin gaan zitten r o O <N SV. Foolmoonband speelt ook bij wassende maan de sterren van de hemel Zingen en spelen met je kindje Fréderique Spigt support act Allereerste concerten in nieuwe Luxor: Mathilde Santing, Rob de Nijs enA'ïda t V 08 - 1002 Vrijdag 23 februari Muziek 20.00: Vera Mann, Stadsgehoorzaal Vlaardingen 21.00: Shipping News, 0.30: 80's Blast from the Past, Waterfront, Rotterdam Theater 20.15: Nilgun Yerli, Cultureel Centrum de Stoep, Spijkenisse 20.15: Van Muiswinkel Van Vleuten, Het Kruispunt, Barendrecht 20.30: Art, Oude Luxor Theater, Rotterdam. Met: Edwin de Vries, Hans Resting en Paul de Leeuw. Try-out. Fl. 35,—; cjp/p65/r'dam pas fl. 25,- 20.15: Echte Mannen, Theater de Teerstoof, Schiedam Zaterdag 24 februari Dans 20.15: De DANScombinatie 2, Foris Theater a/d Schie, Schiedam Jeugd 19.00: 101 Dalmatiërs Theater Zuidplein, Grote Zaal, Rotterdam Muziek 20.00: BZN, Stadsgehoorzaal, Vlaardingen Theater 20.15: Eric van Sauers, Het Kruispunt, Barendrecht 20.15: Pater Moeskroen, SCC De Goote, Brielle Zondag 25 Februari Jeugd 14.00: Fidelio, Fortis Theater a/d Schie, Schiedam 14.30: De dromer, Rotterdamse Schouwburg, grote zaal. Naar een beeldver haal van Peter Vos. Tekst en regie: Renee Groothof. Muziek: Filmorkest Max Tax o.l.v. Leonard van Goudoever. Met Renee Groothof e.a. de beroemde tekenaar Peter Vos maakte ooit het 'Scheppingsverhaal getekend voor een meisje', met zulke mooie tekeningen, dat hij besloot er een voorstelling van te maken. Voor iedereen vanaf 6 jaar. F1.20,—cjp'p65'r'dam pas fl.; jlO. Maandag 26 februari Jeugd 12.30: Pinkeltje, 15.00: Een heks in de familie, 15.00: Sjakie en de chocoladefabriek, Lantaren/Venster, Rotterdam 15.00: De weg van de wagen van de dame die viel, Rotterdamse Schouwburg. Dinsdag 27 februari Jeugd 19.30: Zusje Harmonica, Rotterdamse Schouwburg, grote zaal Muziek 20.15: Little shop of horrors, Theater Zuidplein Grote Zaal, Rotterdam Woensdag 28 februari Muziek 20.00: Margriet Eshuis, Stadsgehoorzaal, Vlaardingen Foto: Janssen en De Kievith Theater 20.30: Van Morrison, Bibliotheektheater, Rotterdam 20.15: Brigitte Kaagdorp, Fortis Theater a/d Schie, Schiedam Donderdag 1 maart Film 19.30: Iraanse Cinema, Lantaren/Venster, Rotterdam Theater 20.15 Jochem Myer, Fortis Theater a/d Schie, Schiedam 20.15: Pien Bianca, Het Kruispunt, Barendrecht Het Rotterdamse Rotown is op dinsdag 27 februari wederom het decor voor een zinderende comedy avond. Na een korte winter stop is de Lucky Strike Comedy Night tour weer begonnen. De stand-up comedians die Speakers aandoen in de kick off voor de tour zijn Simon Fox (UK), Jasper Valstar (NL), Valentine Flyguy (UK), Todd Rexx (USA) onderlei ding van Master of Ceremonies Donnell Rawlings (USA). De Lucky Strike Comedy Night en Talent Tour is een initiatief van Stichting Lucky Strike Special Events in samenwerking met Comedy Café Amsterdam en A Night of Comedy (division of Mojo Concerts Dankzij deze unieke samenwerking is het mogelijk om onder meer Simon Fox in Nederland te zien. Simon Fox is een gentleman die bij tijd en wijle fors uithaalt. In zekere zin een kopje thee met een scheutje citroen. Hij wordt gezien als een van de beste Masters of Ceremonies uit het Londense circuit. Naast advo caat is hij, schrik niet, ook kara- te-expert. Maar altijd op en top Brit. De uit Canada afkomstige Sutton heeft snel naam gemaakt in het Nederlandse circuit. In korte tijd is hij uitgegroeid tot een vaste Master of Ceremonies van het gezelschap. Sutton heeft een voorliefde voor Shakespeare en kent nagenoeg alle sonnetten van de meester uit zijn hoofd. Voor de vast bezoeker van de Lucky Strike Comedy Night behoeft het concept geen uitleg meer. Vier stand-up comedians en één Master of Ceremonies die het geheel aan elkaar praat. Heb je zin om deel uit de maken van de show, dan ga je voorin de zaal zitten. Wil je liever in alle rust het geheel volgen dan zit je het best achterin. De Lucky Strike Comedy Night is in het land te zien van 19 februari t/m 20 juni. Op 27 februari, 27 maart, 23 april en 29 mei in Rotown in Rotterdam. Voor het complete tourschema check: www.comedyniqht.nl Lucky Strike Comedy Night, dinsdag 27 februari 2001, Rotown - Rotterdam, aanvang 21.00 uur, entree: fl.15,-. Reserveren op 010 - 436 26 69 Els Neijts Terwijl de kantoren al weken bewoond worden, de kassa's sinds Valentijnsdag dagelijks 'rinkelen' en de eerste voorstelling over een paar dagen 'de lucht ingaat', werken Karei de Rooij(54) en Peter de Jong(53) zich te pletter op de officiële openingsact van het nieuwe Luxor. Het spektakel City belooft dan ook een éénmalige happe ning te worden. 'Zo groot als wij - iedereen - nooit meer mee zullen maken.' Aan Mini en Maxi de zware taak én groots uit te pakken én hun eigen stijl te bewaren. Met het laatste verwierven ze uiteindelijk zelf wereldfaam. 'Het moeilijkste dat er is', beaamt het duo. 'We zijn cere moniemeesters maar zonder één woord te zeggen. Dat is altijd onderdeel van onze stijl geweest. Non-verbaal en voor een groot publiek. Breed in de ruimste zin van het woord: voor jong/oud, groot/klein, scheel desnoods. Dat is altijd het streven geweest en ook altijd gelukt. Maar dit... Dit is zoveel groter, groter dan welke musical ook. Voorbeeldje? Vijftig man in de orkestbak die in twee uur alle stijlen en alle mogelijke bezettingen - van symfonisch tot rock en van big band tot taptoe - de revue laten passeren. Dat kan het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht. Niet te verwarren met wat in de volksmond de Luchtmachtkapel wordt genoemd. Dit wordt abso luut géén getetter. Dit orkest kan echt alle kanten opspelen. En dat gaan we ze laten doen! Het wordt feest! Het is een geweldi ge kick alleen al de arrangemen ten te zien. De perfecte tango maar dan in de piste Als ceremoniemeesters zochten en vonden de Jong en de Rooij de grootsten onder de wereld sterren binnen de circus- en variétéwereld. Dat betekende twee jaar scouten, met alle rei zen en trekken van dien. 'Leuke reisjes gemaakt?' Het duo wijst richting voorhoofd. Je bedoelt: 's middags om vijf uur met de trein naar Parijs, daar tot diep in de nacht lullen tot je een ons weegt en dan 's ochtends terug. Ja hoor, heel leuk! Nee serieus, we hebben mensen uit genodigd die binnen hun vak de allergrootsten zijn en daar nog iets extra's aan toe weten te voe gen. Absolute wereldsterren maar als zodanig niet voldoende bekend. Uit Canada komt bij voorbeeld een gezelschap dat in de trapeze tot in de perfectie de tango danst. Dat is één vloeiend nummer zonder een enkele hik zoals bij trapezeacts gebruikelijk is. Een complete choreografie waarbij bovendien zij hém net zo goed vangt als andersom. En uit India komen tachtig man die een schimmenspel doen. Maar hoe!' Hip hop en breakdance met een vette knipoog Het woordje dat onbedoeld steeds weer valt is kunst. Karei: 'Wij laten zien dat je van alles kunst kunt maken. Kijk str aks maar naar wat er gebeurt tij dens een skate-act, compleet met half-pipe op het podium. Wij vinden het een sport om van iets dat eigenlijk 'n straatgebeu ren is, theater te maken. Zo doen we ook 'iets' met een Amerikaanse choreografe die binnen de danswereld zeer bekend is vanwege haar hip hop en breakdace-effecten. Ontzettend vindingrijk en met een hele vette knipoog.' City belooft ouderen dat ze zul len genieten zoals ze sinds vóór de oorlog niet meer gedaan heb ben en jongeren een verrassend kijkje in de keuken van vroeger. Maar, er is nog véél meer. Wie voor het visuele komt krijgt iets extra's maar wie het muzikale zoekt ook. Wie beide wil, komt dus vierdubbel aan zijn trekken. Karei de Rooij:' Dat was natuur lijk ook onze opdracht. Rob Wiegman wil zijn theater zo groot en zo internationaal moge lijk laten zien. Logisch! En ik garandeer je dan ook dat je zin gend van de Kop van Zuid zult komen. Misschien kun je er maar het beste gaan wonen!' Tot dan: De eerste voorstelling van City is 'pas' in april maar tot die tijd zijn er al volop voorstellingen die ook zeer de moeite waard zijn. Mathilde Santing geeft op zondag 25 februari het alleral- lereerste concert in het splinter nieuwe Luxor Theater. Santing is al twintig jaar een begrip. Haar nieuwste theaterconcert May Be zal naast nieuwe num mers ook klassiekers bevatten. Na Santing valt Rob de Nijs de eer te beurt om als tweede artiest het Luxor 'bewoonbaar' te maken. Engelen uitgezonderd, zijn eerste theaterprogramma, zorgde de afgelopen maanden voor volle zalen en laaiende recensies. Op dinsdag 27 febru ari staat hij in het Luxor. En omdat Rotterdam er een nieuw operahuis bij heeft wordt de opera Aïda van Verdi gespeeld. Het Noord Nederlands Orkest en het Koor van de Nationale Reisopera zorgen voor de muzikale begeleiding. De meer dan 150 medewerkers werden geregisseerd door de vermaarde Oost-Europese ope raregisseur Plamen Krataloff. Aïda is op woensdag 28 febru ari en donderdag 1 maart. Reserveren voor het nieuwe Luxor, Posthumalaan 1, kan via tel. 010-484 33 33. Els Neijts Het oorspronkelijke idee - bij volle maan hartstochte lijk uit je dak gaan - is niet losgelaten maar Foolmoonband plus aan hang vinden eens per maand tekeer trekken inmiddels te weinig. Het hedendaagse leven vraagt naar zeggen zoveel (zelfcontrole dat ontladen tot een van de eerste levens behoeften is geworden. Vandaar dat de - minstens - vijftienkoppige band al geruime tijd zowel in de buurt als in de rest van het land prettige trance aan de man probeert te brengen. En óf dat lukt! De Foolmoonband is cult geworden. Het uitgangspunt - een formatie van minimaal vijftien man, aan gevuld met wie ter plekke een passende bijdrage denkt te kun nen leveren - zorgt keer op keer voor verrassingen en garandeert per gelegenheid minimaal twee sets van anderhalf uur. Tweemaal climax voor je geld Noem het maar bio-organische trance-dance', verwoordt Pedro Luymes (percussie). 'Niet te verwarren met geitenwollensok- kengedoe overigens. We zijn géén zootje zweefkezen, abso luut niet zelfs! We maken, zeg maar, 'leuke' blanke wereldmu ziek met slechts één echte neger op trompet. Onze sound kan doen denken aan muzikanten als Fela Kuti, Cor Steijn, Residence en Sun Ra. Je zou het eventueel ook een intergalactisch dorps feest kunnen noemen. Of tribal grooze. Enfin, zie zelf maar! Een nachtelijk feestje met de Foolmoonband verloopt gemid deld aldus: een discjockey, vaak dj Caliente, warmt de boel voor met in heftigheid oplopende klanken uit die delen van de wereld waar men nog hartstocht kent. De band valt geleidelijk en rustig in tot het punt is bereikt waarop de levende muzikanten voldoende op toeren zijn om het stokje over te nemen. In zo'n anderhalf uur wordt naar een cli max toegewerkt die er gegaran deerd van komt én eenieder tot euforische uitputting brengt. 'Wie een steentje wil bijdragen kan zo het podium opkomen', bepleit Luymes. 'Maar als je er niks van bakt, ga je er in het gips weer af.' Met de tweede set staat de liefhebber herhaling van het voorafgaande te wachten. Het eerstvolgende optreden van de band staat gepland voor 9 maart, in het Rotterdamse Prinsestheater. Omdat alleen staand zuipen ook niet alles is, bestaat de mogelijkheid van een diner vooraf, een constructie die het Prinsestheater veelvuldig toepast. Gezien de aard van band (ook al belooft deze gedurende de gangen nog kalmpjes aan te doen) wil men graag vooraf weten of daar animo voor bestaat. Bij een opkomst van honderd man, kan er iets prettigs geregeld worden. www.Foolmoonband. nl Voor diner plus optreden dient dan negenenvijftig gulden te worden neergeteld, alleen de band kost vijftien piek. Wie 9 maart onverhoopt verhinderd is, moet gewoon goed opletten want de Foolmoonband duikt regel matig in kleine(re) splitsingen ergens in de stad op. Als alles meezit - en waarom zou dat niet zo zijn - komt er in april een verrassingsoptreden in Calypso. Luymes: 'Wie uit de band gaat blijft vaak toch in de periferie hangen om hier en daar plots klaps op te duiken om weer even mee te doen. In de grote of een kleinere samenstelling. Prettig. Van direct winstbejag is voorlo pig ook nog geen sprake. Alle gage gaat in onze eerste cd zitten waarvoor we binnenkort de stu dio in gaan.' Wie de band in eigen contreien almaar misloopt, kan het gezelschap natuurlijk ook door het land achterna rei zen. Van Breda tot Leeuwarden schijnt men inmiddels ook pap te lusten van vollemaanshappe- nings. Zelfs als het nog maar wassende maan is. Wie interesse heeft in het diner plus feest óf 'gewoon' in de band kan terecht op www.fool- moonband.nl. Baby's, kleine kinderen, volwas senen, iedereen houdt van muziek, Juist kinderen zijn heel gevoelig voor liedjes, want opruimen, eten, aankleden of wassen gaat een stuk makkelij ker als er bij gezongen wordt. De keuze van de liedjes en de instrumenten hangt af van de ontwikkeling en belangstelling de kinderen. De lessen zijn een prima stimulans voor de taalont wikkeling en de muzikale en emotionele ontwikkeling van het kind. Na de les staat de koffie klaar en is er limonade en een koekje voor de kinderen. Dan is er ook ruim te om vrij te spelen en elkaar te ontmoeten. De eerste les is een gra tis proefles. Elke dinsdag tot en met zaterdag van 9-10.30 en 10,30-12 uur kun je voor f112,50 per les (f175,- per 6 lessen) meedoen. Leeftijdscategorieën vanaf 4 maanden totdat de kinderen gaan lopen; vanaf het moment dat de kinde ren gaan lopen-4 jaar;, 4-6 jaar (zonder ouders). Voor meer informatie: Ina Pieterse, Vredehofweg 10, Kralingen, telefoon 01 4526570, kind en muziek@hotmail.com. De 350 pagina dikke Kidsgids Rotterdam 2001, nu te koop in de boekhandel, Staat vol met tips! Voor meer informatier hierover kun je bellen met de Kidsgids: 020- 6723538. Het Monologenfestival 2001 Vanaf donderdag 22 februari Vier avonden van elk drie amateurtheater-beoefenaars die hele maal alleen op het toneel hun verhaal durven doen. Deze spelers worden beoordeeld door een jury, die de meest verassende mono loog zal onderscheiden. Een beetje egotrippen is dit natuurlijk wel en een beetje prettig gestoord moet je ook zijn dus boeiend wordt het in ieder geval. Plaats van handeling: Theater 't Kapelletje. Jonge dans Tot en met zondag 25 februari In deze zesde editie staan de samenwerking en presentatie van jonge Nederlandse en Russische choreografen centraal. Theater Lantaren/Venster, info: www.lantaren-venster.nl Sex. Lies and Comedy 23, 24, 25februari Comedy Night in Calypso 2001. O.a. met Lisa Lampanelli en MC Jorgen Rayman. Calypso 2001, aanvang 18.00 (incl. diner), show: 21.00 uur, entree resp. fl. 37,50 (incl. diner), fl. 17,50. 2001, aanvang, 23.00 uur, entree f25, - Salon de Salsa Vrijdag 23 februari Salsaparty met DJ Willy. Calypso 2001, aanvang 23.00 uur, entree fl. 15,-. Tcholda Party Zaterdag 24 februari 'Carnaval' staat dit keer centraal in deze tweemaandelijkse mul ticulturele themaparty. Met Brazil Maravilha, DJ Triumph en andere live muziek- en dansacts. Royal Party Center, aanvang 23.00 uur, entree fl. 30,- incl. 6 con sumpties en hapjes. Crime Jazz Zondag 25 februari Maandelijks podium met onder meer spoken word, cabaret, rap, DJ Vincent en deze maand Mustafa Stitou, performance-dichter. Nighttown, aanvang 21.00 uur, entree fl. 12,50. Calypso Kinderrollerdisco Woensdag 28 februari Kinderen van 6 tot 12 jaar skaten op de muziek van The Golden Wonder Boys. Calypso 2001, van 14.00 tot 16.00 uur, entree fl. 7,50. Publiekscentrum Calypso 2001 Ticketverkoop, informatie en verkoop van Rotterdam 2001-arti kelen. Open: ma-za van 11.00 tot 19.00 en zondag van 12.00 - 18.00 uur, Mauritsweg 5, tel. 010 4022001. Kijk ook op www.rotterdam2001.nl. Tijdens de R2001 opening schitterde Fréderique Spigt met het lied 'Rotterdam'. Nu in nighttown i.h.k.v. haar nieuwe cd DROOM. Vrijdag 23 februari, Nighttown, aanvang 21.00 uur, entree fl. 20,- foto: JOHN TER MARSCH foto: JANSSEN DE KIEVITH L Mini en Maxi timmeren intussen hard aan officiële openingsact ïmÊÊL-mmmmm pp foto: INTERPRESSARIO KiPS jtti/i'oUr® foto: Janssen De Kievith Foto: Leunis Verlinde

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 9