IN KRANT opgepakt STADSERF Enge lui in Griezelsteyn m 46 geflitst I n Dode vrouw in woning Paal uit grond, klinkers omhoog, geen rijbewijs en valse naam Schiedam opent ondememersloket en gaat starters begeleiden Wegener huls-aan-hulskranten Tasjesrovers mm ■v"~ Driemaal in de fout Beroofd van brommer Getuigen gezocht van aanrijding Spinhuispad en Vijgensteeg dicht SOBO: Schiedam is de rafelige zelfkant van Rijnmond geworden a 'mïé PAUL BERG RA.van der KOOIJ Woonplus Nieuws WOENSDAG 28 FEBRUARI 2001, JAARGANG 53 Nr. y De Havenloods - Oplage: 937.148 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S E OPLAGE Dansende waternymfen over de Schie Plannenmakers Opstandings- kerk in geweer na geruchten Dubbel diamant in Schiedam Op de Korte Singelstraat vond 25 januari rond 17.30 uur een aanrijding plaats, waarbij moge lijk een van de betrokken partij en de plaats van het ongeval heeft verlaten. Er stond op dat moment een vrachtwagen stil, waarachter enkele personen auto's tot stilstand kwamen. Ver volgens werden deze auto's door een klein busje ingehaald. Hier bij is één van de stilstaande au to's vermoedelijk geraakt. Men sen die deze aanrijding hebben gezien, worden verzocht contact op te nemen met brigadier J. Oudshoorn van de politie Schie dam, tel. 0900-8844. Maandag 5 maart wordt begon nen met werkzaamheden aan de wegen rondom de bouwplannen bij Spinhuispad en Vijgensteeg. De werkzaamheden zullen enige maanden duren en omvatten het aanleggen van riolering, kabejs en leidingen, openbare verlich ting en bestrating. Als gevolg hiervan worden de Vijgensteeg, het Spinhuispad, het Groen- weegje en aansluitende wegen voor onbepaalde tijd afgesloten voor alle verkeer, met uitzonde ring van voetgangers. Het ver keer wordt middels borden om geleid. Woningen en bedrijven blijven tijdens de werkzaamhe den bereikbaar. Voor informatie over de werk zaamheden kan gebeld worden naar ONS IBOR, tel. 4576700. Winkelpersoneel hield donder dagmiddag in een warenhuis in De Nieuwe Passage een 18-jari- ge vouw uit Amersfoort aan die had geprobeerd een elektrische tandenborstel ter waarde van 120 gulden te stelen. Ze werd betrapt door de alarmpoortjes. Die avond werd bij een speel goedwinkel even verderop een 38-jarige Rotterdamse betrapt die diverse dozen met hobby spullen, ter waarde van 115 gul den in haar tas langs de kassa wilde moffelen. Beide dievegges werden overgedragen aan de po litie. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Zaterdag 3 maart Zondag 4 maart lntD@StarProinolion8.nl 015 -3820500 Wie gevoelig is voor nachtmerries, kon die enge dromen donder dag bij klaarlichte dag beleven in de Sint Jan- school. Die in normale doen zo vreed zame school veranderde de afgelopen twee weken onder de naam 'Griezel steyn' in een duister hol vol spoken, geesten boze tovenaars en ander eng gespuis. Maar gelukkig vie) er tussen al die duistere demonen zo nu en dan ook een lieftallig sprookjesfiguur, een prins, prinsesje, fee of elfje, te bewon deren. De Sint Janschooi sloot donder dag een twee weken durend project over sprookjes en griezelen af met een groot verkleedfeest voor alle leerlin gen. De kleintjes in sprookjessfeer, de oudere leerlingen uitgedost als de gru welijkste griezels die er te bedenken zijn. Het feest bleef overigens niet be perkt tot Griezelsteyn. De bonte stoet ging de wijk in op zoek naar een serie al even bizar uitgedoste figuren die zich op de vreemdste plekken hadden verschanst. Een 80-jarige en 78-jarige vrouw uit Schiedam werden za terdagavond slachtoffer van laf hartige tasjesrovers. De 80-jari- ge vrouw werd rond 17.30 uur haar tas uit de hand gerukt toen zij op het Van Beethovenplein een flatgebouw wilde ingaan. Drie jongens renden weg met de tas waarin ook een portemonnee zat. Rond 18.45 uur overkwam een 78-jarige vrouw hetzelfde op de Delftlandseweg toen ze de lift van een flatgebouw wilde bin nengaan. Twee jongens roofden haar tas en gingen ermee van door. Beide vrouwen kwamen met de schrik vrij. Tijdens een radarsnelheidscon trole op de Havendijk, vrijdag avond tussen zes en zeven uur, werden 4.6 van de 168 passeren de auto's geflitst wegens over schrijding van de 50 km limiet. De hoogst gemeten snelheid was 83 km. Als niet op korte termijn actie wordt ondernomen is Schiedam 'over vijf jaar uitgewoond'. Zo luidt de waarschuwing van Schie dams Overleg Bewoners Organisaties (SOBO) aan burgemeester en wethou ders. Schiedam heeft in het verleden te weinig aandacht gehad voor planologische en stedebouwkundige as pecten, signaleert het stede lijk overlegplatform. De or ganisatie stelt voor om on der alle huurders van Woonplus in Schiedam een enquête te houden over de waardering die zij hebben voor hun woning en woon omgeving. Zo kan duidelijk worden waar nu precies de problemen zitten en of sloop met vervangende nieuwbouw daarvoor een oplossing biedt. SOBO-voorzitter John van Ge stel haakt in zijn brief aan het stadsbestuur in op de uitspraak van oud-wethouder Adri Reijn- hout dat de relatief grote voor raad huurwoningen inmiddels een publiek naar Schiedam heeft getrokken waardoor de stad nog verder in de problemen is ge raakt dan zij al was. Vrij ver taald, volgens SOBO: 'Schiedam is de rafelige zelfkant van Rijn mond geworden.' Grote groepen mensen die uit andere gemeen ten zijn weggesaneerd, vinden in Schiedam onderdak in de wijken Nieuwland en Groenoord. Het probleem is dat deze zogenaam de 'stadsvernieuwingsnomaden' vaak geen enkele binding heb- iFT f mnm ben en ook niet willen hebben met de nieuwe buurt of wijk waarin ze terecht komen. Om deze trend om te buigen is het volgens SOBO onvermijdelijk om de eenzijdige en goedkope woningvoorraad van slechte kwaliteit te slopen en te vervan gen door nieuwbouw. Maar dan wel gevarieerde nieuwbouw met naast dure en luxe woningen ook betaalbare woningen, ouderen huisvesting (ook voor oudere al lochtonen), naast één-gezinswo- ningen, groepswonen voor oude ren, levensloopbestendige wo ningen en woningen voor min- der-validen. 'Op deze manier kan een breed scala aan doel groepen bediend worden en ont staat de mogelijkheid om ook bij sterk wijzigende levensomstan digheden binnen de wijk woon carrière te maken', vindt SOBO. Afgeroomd 'De gemeente heeft in het verle den stelselmatig de woningcor poratie Noordvest voor een be drag van circa 50 miljoen afger oomd', signaleert het overleg platform. 'Dit bedrag zou van daag de dag (mits goed belegd) ongeveer het dubbele waard zijn geweest.' Ruim voldoende, aldus SOBO, voor maatregelen om tot een totale revitalisering van de Schiedamse woningvoorraad te komen. 'In plaats van de verpau pering die nu al gaande is en waarvan het eind nog niet in zicht is.' 'Een figuurlijk hek om Schie dam zetten kan niet en is ook niet gewenst, vindt SOBO. 'Het tij kan en moet gekeerd worden door het opstellen/bijstellen en uitvoeren van beheersplannen voor met name Nieuwland en Groenoord, waarbij bewoners niet alleen goed geïnformeerd worden maar vooral ook goed bij de plannen betrokken! De organisatie adviseert: 'Maak een goed plan waar de burgers van deze stad zich in kunnen vinden. Alleen Jan des Bouvrie als schaamschot voor de buiten wacht is niet voldoende om de koopkracht van de Schiedam mers te behouden en te vergro ten.' SOBO vindt ook dat meer ener gie gestopt moet worden in on derhoud, zowel van de woonom geving als van sociale structuren zoals aandacht voor scholing, te gengaan van werkloosheid, be geleiding van groepen die drei gen te ontsporen, veiligheid op straat. 'Daarom moet een initia tief tot verbetering van de leef baarheid zoals Wijkplus, dat is opgezet door mensen uit de praktijk, gestimuleerd worden. Daarom moeten er zo snel mo gelijk allochtone opbouwwer kers aangesteld worden. Daarom moet er meer geld komen voor jongerenopbouwwerk, club- en buurthuiswerk etc.' Als deze sig nalen niet worden opgepakt, is Schiedam over 5 jaar uitge woond', zo luidt de waarschu wing. OPTICIEN Paul Berg over... Opticien Paul Berg: "Mijn medewerkers zijn kundig én vriendelijk, ik ben trots op ze" Een 16-jarige brommerrijder kreeg donderdagmiddag een driedubbele bekeuring. De jon gen reed op de Nieuwe Damlaan zonder helm op de weg naast een verplicht (brom)fietspad en was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Daarbij werd hij be trapt door de politie. E m xs Lees het elders in deze uitgave! Een 16-jarige Schiedammer werd donderdagavond rond half negen op de 's Gravelandseweg door een groep jongens beroofd van zijn bromfiets. De jongen stond met enkele vrienden te praten toen een groep van zes tot acht jongens op hem afkwam. Eén van de jongens ging er ondertussen op de bromfiets van het slachtoffer vandoor in de richting van de Burge meester van Haarenlaan. Het afgelopen weekeinde werd in een woning aan de Jozef Oreliosingel het levenloze lichaam aangetroffen van de 49- jarige bewoonster, Hoe de vrouw om het leven gekomen is, werd ook na sectie nog niet duidelijk. Toxicologisch onder zoek moet meer duidelijkheid verschaffen. De recherche van het district Schiedam onderzoekt of er mo gelijk sprake is van een misdrijf. Politiemensen zagen donderdagmiddag rond half vier op de Grote Markt een bestelbus achteruit rijden tegen een rood-witte afzetpaal van de gemeente. Door de botsing klapte het paaltje inclusief beton nen sokkel nagenoeg plat, waardoor in een omtrek van een halve me ter alle klinkers omhoog kwamen. Tegen de controlerende politiemensen gaf de bestuurder een valse naam op, waarna hij werd aangehouden. Op het bureau bleek dat de man, een 26-jarige Schiedammer, niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. Hij kreeg een dubbele bekeuring. Burgemeester Scheeres opent morgen om 16.30 uur het nieuwe On dernemersloket van de Stadswinkel in het Stadskantoor. Dat loket is voortaan dagelijks van 8 tot 17 uur open, op donderdag tot 20 uur. Ondernemers kunnen er terecht met alle vragen over ondernemen in Schiedam. De gemeente hoopt hiermee de dienstverlening voor en communicatie met de ondernemers te verbeteren. Eenvoudige vragen worden direct beantwoord, bij complexe vragen vervullen de ac countmanagers van Economische Zaken een coördinerende functie. Er zijn vier accountmanagers actief om de contacten met het Schie damse bedrijfsleven te onderhouden en te verbeteren. Sinds 1998 beschikt Schiedam al over een één-loket voor onderne mers bij Economische Zaken, maar dit nieuwe loket is makkelijker bereikbaar. Aanleiding tot het openen van een Ondernemersloket is het onder zoek dat in het kader van het Grote Stedenbeleid in opdracht van het Ministerie van Economische Zaken is verricht. Daaruit bleek de be hoefte aan een grotere mate van klantvriendelijkheid en een duidelijk aanspreekpunt voor het bedrijfsleven. Steden als Rotterdam, Utrecht en Arnhem daar al langer over. Momenteel wordt in Schiedam gewerkt aan een nieuw initiatief, een begeleidingsproject voor startende ondernemers. Hierover zijn reeds gesprekken gaande met de Kamer van Koophandel, enkele lokale on dernemers en de gemeente. De opzet is dat startende ondernemers zich kunnen laten begeleiden door een doorgewinterde lokale onder nemer. bericht 'LOOK TV' OP DE SCHIEDAMSE KABEL HNS Het ieuwe Stadsblad Braderie za. van 10:00 tot 17:00 uur zo. van 12:00 tot 17:00 uur foto; RONALD STAM Enquête onder de huurders moet knelpunten blootleggen '~4 'jSWejggjfc-T; V'i ■■Hr - T fee,*»;.... fe Nieuwland moeien bij de verbeterplannen voor hun wijk betrokken worden, aldus het stede- foto: HANS KE1JZ De bewoners van Groenoord en lijk bewonersplatform foto: HANS KE1JZER DAT IS DUIDELIJK. Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 ♦2 IE w if) 0 0 Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant SCHIEDAM -'s-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 Vanaf maandag 5 maart wordt het aanbod op de Schiedamse kabel officieel uitgebreid met de nieuwe televisiezender 'LOOK TV'. LOOK TV, het 'televisiezusje1 van Radio Schiedam, gaat 24 uur per dag, 7 dagen per week lokaal nieuws uitzenden. De Stichting StadsOmroep Schiedam start haar televisie- uitzendingen met lokale 'tekst tv', maar op korte termijn wordt de programmering uitgebreid met reportages en impressies uit Schiedam. LOOK TV is vanaf donderdag 1 maart (de datum waarop de proefuitzendingen starten) te ontvangen op kanaal 30+ (frequentie 543,50 MHz), het voormalige kanaal van RTL Television. Als gevolg van de komst van LOOK TV verschuift de Duitse zender RTL Television naar kanaal M5, frequentie 147,25 MHz. ONS Groep, Van Heekstraat 15, Postbus 79, 3100 AB Schiedam, (010) 262 1000, www.0ns9r0ep.nl 1

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1