010-4. IN KRANT Eeuwige roem als beschermengel Doorrijder achterhaald Kinderboerderijen houden hekken voorlopig gesloten zaterdag 10 maart 10.00 - 12.30 Roversduo raakt slaags; politie slaat gretig toe Schippers gezocht voor rondvaarten door grachten Siljée: filmclub in Aleidazaal f li intratuin T. 95 Wegener huls-aan-hulskranten 1 £Nurth& Nerschoor St.-Jozefcchool 2000 inzendingen Hart tegen Hard Opstandingskerk weer ter sprake George Toth tekent voor oude boerderij beroep aan bij minister Vrees voor besmetting met mond en klauwzeer PAUL BERG O c O WOENSDAG 7 MAART 2001, JAARGANG 53 Nr. 10 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUSRIEKSPAGINA S TOTALE OPLAGE: Laag gedreun slecht voor gezondheid Monument: 'Dit boeket is voor ons allemaal' Literair: Vijf kwartier in een uur Het scholenproject 'Hard tegen Hart', dat door de GGD Water weg Noord is georganiseerd in reactie op het dramatische inci dent van zinloos geweld waar van Daniel van Cotthem in janu ari vorig jaar slachtoffer werd, is een overweldigend succes. Voor die wedstrijd, met als thema 'Agressie en Geweld' werden meer dan 2000 tekeningen, ge dichten, verhalen ingezonden door leerlingen van basisscholen en voortgezet onderwijs uit Vlaardingen en Schiedam. De winnende objecten van de poster/poëzie/proza/teken wed strijd worden voor iedereen zichtbaar op posterformaat over al in de regio opgehangen en in een boekje gebundeld. In maart zal de jury van ouders en leerlin gen van de deelnemende scholen de inzendingen beoordelen. De Schiedamse jury beoordeeld de Vlaaringse werkstukken en an dersom. In twee ronden wordt bij de GGD een selectie gemaakt aan de hand van richtlijnen van deskundigen. Eind maart velt de hoofdjury een definitief oordeel over de winnende werkstukken. Deze hoofdjury wordt gevormd door kopstukken als de burge meester van Vlaardingen, Chiem van Houweninge, Paul Rosen- muller en Marjolein Keuning. De uiteindelijke prijsuitreiking vindt vrijdag 11 mei plaats in het bezoekerscentrum van Shell Per nis. Op verzoek van de raadsleden Catelijne Raaphorst van het AOV, Liesbeth Fluiter van Ge meentebelangen en Edith Kui- tert van de SP vindt donderdag 8 maart een extra vergadering van de commissie financiën plaats over de Opstandingskerk. De raadsleden hebben aan wethou der Aad Wiegman verzocht deze extra vergadering bijeen te roe pen omdat zij van gedachten willen wisselen over de recente ontwikkelingen rond de Opstan dingskerk. Daarin volgens een woordvoerder van de Vernieuw de Stad, in hun opdracht opruimwerkzaamheden verricht met het oog op de bouw van een zestal appartementen. De open bare vergadering, met slechts dit ene agendapunt, begint om 20 uur in de Aleidazaal. Insprekers krijgen die avond als eerste het woord. Het publiek wordt royaal in de gelegenheid gesteld om zijn mening te geven. Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Aad Wiegman mag dan zijn functie als wethouder van Schiedam aan de wilgen hangen, er zat voor hem za terdag onverwacht nog een mooie promotie in. Carna valsprins Gerrut de le van wsv De Vrije Liggers be noemde Wiegman met een speciale medaille en oor konde nu ook officieel tot beschermengel van de watersporters. Een functie waarmee 'eeuwige roem' gegarandeerd is. De bijzondere huldiging vormde het hoogtepunt van het ceremo nieel dat de wethouder voor de vijfde maal afhandelde bij de start van het carnavalsfeest van de Schiedamse watersporters. Met het in ontvangst nemen van de carnavalssleutel verklaarde hij het feest voor geopend. In tegenstelling tot voorgaande jaren, toen Wiegman de sleutel steeds weer netjes teruggaf, mocht hij hem ditmaal hou den. Dat officiële gebeuren werd zaterdag feestelijk ingeluid met een vaartocht op een versierd ponton door de grachten van Schiedam. De politie arresteerde zon dagmorgen op de Van Tienhovenstraat een 30-jarige automobilist uit Schiedam wegens een verkeersongeval. De man zou rond half tien op de Schiedamseweg een 26- jarige bestuurder uit Rotter dam van achteren hebben aangereden en was daarna doorgereden. De politie vond het slacht offer met een hoofdwond in zijn auto. Hij is met de ambulance naar het Schielandziekenhuis ge bracht. Een getuige kon de politie meer informatie geven, aan de hand van dat signalement werd de verdachte ingere kend. Ook hij was licht gewond in zijn gezicht. Nog voor de zomervakantie wil de gemeente een bod doen op de panden die mo menteel de aanleg van TramPlus via de geplande route over de Overschies- estraat in Schiedam nog letterlijk in de weg staan. 'We hebben nog 19 panden te verwerven', meldt een woordvoerder van de ge meente. 'Met twee eigena ren hebben we al een over eenkomst en met alle eige naren zijn inmiddels ge sprekken gevoerd.' De ver wachting is dat nadat de gemeente een 'goed bod' heeft uitgebracht er op kor te termijn tot overeenstem ming gekomen kan worden over de aankoop van de panden die moeten wijken voor de aanleg van Tram- Plus. Maar zo'n overeen komst zit er niet in voor de oude stadsboerderij die op een paar meter afstand van het toekomstige tramtracé ligt. George Toth, de eigenaar van meerdere panden in het betrok ken gebied, vindt dat zijn als kantoor functionerende boerde rij als monument bescherming verdient en is bij het ministerie voor Ruimtelijke Ordening in beroep gegaan tegen de eerdere uitspraak dat de aanleg van het TramPlus traject door mag gaan. Bij die gelegenheid werd de ge meente in het gelijk gesteld en werd bepaald dat de realisatie van het TramPlus project, waar van de route tussen NS-station Centrum en de Broersvest via de Overschiesestraat voert, dermate belangrijk is dat de gemeente zich daarvoor de benodigde gronden mag toeëigenen. Maar de argumentatie van de ge meente deugde niet, verklaart Carel Beke, de woordvoerder van Toth. 'Wij hebben in novem ber bezwaar aangetekend en ver zocht de oude stadsboerderij via de status van Rijksmonument te beschermen tegen sloop. De gemeente heeft toen triom fantelijk geroepen dat het toe kennen van een bijzondere status aan de boerderij niet nodig was, omdat het gebouw niet in zijn voortbestaan werd bedreigd. Ter wijl de plannen voor TramPlus toen al hoog en breed op tafel la gen. Maar volgens de Rijksmo numentenwet geniet de oude boerderij wel degelijk monu mentenbescherming.' Dat geldt in ieder geval zolang de be zwaarprocedure loopt, volgens de woordvoerder van Toth. 'Dit zijn veelal langdurige procedu res, zoiets kan tot drie jaar du ren.' Zuinig op historie Schiedam moet zuinig zijn op z'n oude stadsboerderijen, 'er zijn er nog maar twee van', waarschuwt Beke. Beke ziet er overigens niet de noodzaak van in dat de boerderij van Toth tegen de vlakte moet. De Trampluslijn zoals die nu ge pland is komt langs dat pand te lopen, op een meter of vier af stand. De railverbinding komt in een betonnen bak te liggen om schade aan gebouwen door tril lingen zo veel mogelijk in te dammen. Beke benadrukt dat niet alleen de oude boerderij dicht lang het traject ligt, er zijn wel meer ge bouwen in de binnenstad die wat dat betreft in de 'gevarenzone' liggen. Het Proveniershuis ligt op zo'n meter of zes afstand en de lijn loopt ook dicht langs het hoofdkwartier van de gemeente zelf, langs het Stadskantoor. De gemeente is vooralsnog geen partij in de zaak die Toth heeft aangespannen. 'Dat beroep is in gediend bij de minister. Wij heb ben daar nog niets van verno men', verklaart de zegsman van de gemeente. 'Wat hiervan de consequenties zijn, is nog niet in te schatten. Wij gaan dan ook gewoon door met het verwerven van panden.' besmetting geweken is. Kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark sloot op 2 maart de hekken voor het pu bliek, de kinderboerderijen in de Gorzen en Groenoord volgden dat voorbeeld. Alle kinderboer derijen in Rotterdam werden rond diezelfde tijd afgegrendeld voor het publiek. Mond en klauwzeer is een virus ziekte onder dieren met twee hoeven zoals varkens, koeien, geiten, herten en dergelijke. De ziekte is te herkennen aan zwe ren tussen de klauwen en de mondhoeken. Bij koeien is deze ziekte het snels waarneembaar. Mond en klauwzeer is tot op he den nog niet in Nederland gesig naleerd, maar de ziekte is ge makkelijk overdraagbaar via mensen. Daarom hebben in het hele land kinderboerderijen en wildparken gesloten de poorten gesloten. Daarnaast treft kinderboerderij 't Hoefblad andere voorzorgsmaat regelen om besmetting uit te bannen. De dieren worden zo veel mogelijk binnen gehouden en voor de ingang van de kinder boerderij staat een bak met ont smettingsmiddel voor de mede werkers die het terrein op moe ten om de dieren te verzorgen. Op aanraden van het ministerie van Landbouw, Visserij en Na tuur zijn de kinderboerderijen in Schiedam vrijdag dichtgegaan voor het publiek. Dit in verband met de uitermate besmettelijke ziekte mond en klauwzeer die in Engeland heerst en mogelijk ook in Frankrijk is opgedoken. Be sloten is dat de kinderboerderij en voor onbepaalde tijd afgeslo ten blijven voor bezoekers, tot dat vanuit het ministerie het sig naal komt dat het gevaar voor SERVICE POINT FIAT/ALFA ROMEO 's-Gravelandseweg 262, Schiedam, tel. 010-4622912 en D I Z voor MAVO X -o m Z I W. de Zwijgerlaan 240 3136 AX Vlaardingen </j Na een melding over een vechtpartij hield de politie vrijdagavond op het Bachplein een 33-jarige Rotterdammer aan. De man bleek kort daarvoor een in de Alphons Ariensstraat lopende 39-jarige vrouw uit Brielle te hebben beroofd van haar tas. Na de beroving was de Rot terdammer er met een mededader in een naar later bleek gestolen au to vandoor gegaan. Vervolgens was voor enkele honderden guldens gepind met de bij de roof buitgemaakte giropas. Op het Bachplein kregen de beide overvallers om nog onduidelijke reden ruzie, waarbij de 33-jarige Rotterdammer kon worden aangehouden. Zijn mededa der nam bij de komst van de politie de benen. In de auto, die woens dag in Rotterdam was gestolen, werd de tas van de beroofde vrouw aangetroffen. Stichting Rondvaarten Schiedam is op zoek naar bijzondere vrijwil ligers; enthousiaste schippers met groot vaarbewijs. Die kunnen bin nenkort rondvaarten maken door de Schiedamse grachten. Schiedam wil zijn inwoners en bezoekers ook vanaf het water laten genieten van de grote verscheidenheid aan molens, kerken en monu menten in de binnenstad, het culturele en toeristische aanbod en de gezelligheid. Vanaf medio juni gaan twee nieuwe rondvaartboten een prachtige route door de grachten van Schiedam maken. De over- naadse aluminium sloepen, die 54 passagiers kunnen vervoeren, wor den momenteel in Giethoorn gebouwd. Voor het navigeren van de twee boten is de Stichting Rondvaarten op zoek naar enthousiaste vrijwilligers: schippers en oud-schippers met hart voor varen en voor de historische binnenstad van Schiedam. Wie er meer van wil weten kan bellen naar J. Verbiest, tel. 4737487 of 06-20077329. In Voorwaarts, het ledenblad van de PvdA Schiedam, stelt fractie voorzitter Menno Siljée de sluiting van zoldertheater De Teerstoof aan de orde. Siljée meent dat de kleine voorstellingen, waarmee De Teerstoof decennia lang vooral beginnend talent een kans bood, kun nen worden verplaatst naar de foyer van het Theater aan de Schie op het Stadserf. Het theaterbestuur zelf heeft intussen aangekondigd de mogelijkheden van het toneel op voorstellingen te onderzoeken: spe lers en publiek benutten dan alleen het grote toneel van de theater zaal, de stoelen blijven leeg. Op die manier kan een voorstelling met een omvang als die in De teerstoof haalbaar blijven, terwijl gebruik kan worden gemaakt van alle voorzieningen. Met het sluiten van pand De Teerstoof komt ook de Filmclub Schiedam op straat te staan. In Voorwaarts draagt Siljée, die sluiting van De Teerstoof logisch en onvermijdelijk noemt, ook daarvoor een oplossing aan. Hij herinnert aan de vertoning van films in de Aleidazaal van het Stadserfcomplex in het kader van het 725-jarig bestaan van de stad. De zaal kan verduisterd worden en is daardoor bij uitstek geschikt voor het vertonen van films, aldus Siljée. «O HET GR0ENE WARENHUIS li 11 11 Grote mand violen in diverse kleuren van nu voor €3,61 O P T IC I E N Dineke Berg over service en garantie: "Reparaties doen wij terwijl u wacht, en als dit echt onmogelijk is krijgt u van ons een leenhril." Nieuwe Stadsblad 2 [bttcEDDBWAERHESJT Gemeente doet voor zomervakantie bod op panden in TramPlus route Schiedam moet zuinig zijn op z 'n oude panden in de binnenstad, luidt de boodschap folo: HANS KEIJZER Kinderboerderij 't Hoefblad is voorlopig dicht voor publiek foto RONALD STAM LU Q. C/5 C/5 *i c -O gl .2 5 c a Z c c 3 Intratuin Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000 DAT IS DUIDELIJK. Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1