Nieuws van de Hargahoeve Kinderafdeling ziekenhuis verhuist naar Vlaardingen George Toth wil samen met buurt plan opzetten voor Opstandingskerk Dievegge tas betrapt Stichting Brandersfeesten heeft een nieuw bestuur Teerstoof dicht Filmhuis niet VOMI zoekt familieleden 'We waren het culinaire hart van de Rijnmond. Dat willen we weer zijn Sport langs de Waterweg Het Nieuwe Stadsblad Jj HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM WOENSDAG 21 MAART 2001 12 - 1440 Theater De Teerstoof sluit aan het einde van het seizoen haar deu ren, maar het Filmhuis dat in dat zelfde gebouw haar eigen ruimte exploiteert is niet van plan dat voorbeeld te volgen. 'Integendeel zelfs', verklaart Gerard Sparla van het Filmhuis Schiedam. 'Er zijn namelijk plannen om de acti viteiten op filmgebied fors uit te breiden.' Door het stopzetten van de activi teiten van theater de Teerstoof is er een precaire situatie ontstaan rondom de status van het ge bouw. Maar het Filmhuis ziet hierin juist een uitdaging en een kans om haar doelstelling te re aliseren. 'Wij zijn op dit moment bezig om alle mogelijkheden te onderzoeken om een goed plan voor de toekomst te ontwikkelen. Uitgangspunt is daarbij een op groei gerichte, professionele or ganisatie die bij voorkeur in ge bouw de Teerstoof is gevestigd. Andere locaties zijn echter niet bij voorbaat uitgesloten. Het Filmhuis heeft enige jaren geleden een proces van profes sionalisering en groei in gang ge zet met als uiteindelijk doel het realiseren van een uitgebreid aan bod van kwaliteitscinema, zeven dagen per week, 52 weken per jaar, met goede projectie en com fortabele stoelen voor het pu bliek. Tot nu toe heeft dat beleid jaarlijks een stijging van 20% in de bezoekerscijfers opgeleverd. Nieuwe doelgroepen zijn aange boord (kinderen/jongeren) door middel van schoolvoorstellingen en matinee's. Ook met andere speciale projecten is het Filmhuis steeds actiever. Een recent voor beeld hiervan is de professionele ondersteuning bij twee edities van het openlucht-evenement 'Doek!' en de vertoning van ar chieffilms in de Aleidazaal tij dens Schiedam 725 jaar. SCHIEDAM - De VOMI Zuid Holland Zuid is nog steeds op zoek naar familie van gesneuvel de militairen, die in Indonesië en Korea hebben gediend. Het gaat om de volgende personen: L. Wessel (geb. 10-09-1921), de heer Planije (geb. 17-02-1925), P. Bok (geb. 30-12-1925), P. Gaag (geb. 12-04-1926) en L.C. Kempers (geb. 06-03-1926). Al leen laatstgenoemde had zijn standplaats in Korea. De rest diende in Indonesië. Wie meer informatie heeft over deze mensen, kan contact opne men met comitélid Th. van Son, op telefoon 010-471 19 90. GEPAKT - In een groentewinkel aan de Nolenslaan pakte de politie zondagochtend een 14-jarige jongen in de kraag die daar had ingebroken. Hij probeerde er geld en sigaretten buit te maken. De jonge dief moet binnenkort voor de kinderrechter verschijnen. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) HNS SCHIEDAM-Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat de hond Rak ker en kat Mickey. Zij za ten tot voor kort broeder lijk in de dierenopvang te wachten op een nieuwe baas. Maar Mickey is een geluksvogel, voor hem kwam zich het afgelopen weekend al spontaan een nieuw baas melden. Voor Rakker wordt via deze ru briek een leuk tehuis ge zocht. De medewerkers van de Hargahoeve doen een boek je open over deze vriende lijke hond. Rakker is dagje ouder I 8H» Rakker is een lieve bastaard middenslag van 10 jaar. Hij is naar het asiel gebracht omdat zijn baasje niet meer voor hem kon zorgen. Rakker is lief voor kinderen van af ongeveer 8-10 jaar oud. Hij is sociaal met andere honden maar het is niet bekend of hij bij kat ten kan. Ondanks dat Rakker een dagje ouder is, kan hij nog steeds lan ge wandelingen waarderen. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 11.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur. Op za terdag van 11.00-15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. Via internet: http://www.hargahoeve.nl door Wim Schelberg SCHIEDAM - In september leerden ze elkaar kennen. Nu zitten ze rond de tafel alsof dat de normaalste zaak van de wereld is. De verhoudingen zijn sinds 1 januari geformaliseerd. 'Wat we doen? Vergaderen!' Er wordt eventjes gelachen. 'Het doel is het bevorderen en stimuleren van de culi naire gewoonten in Schiedam.' En de jonge stichting neemt die zaak serieus: 'Schiedam was het culinaire hart van de Rijnmond. Wij gaan ervoor zorgen, dat het dat weer wordt.' Eind april wordt het eerste promotieboekje van de stichting uitgereikt aan burgemeester Scheeres. Het zijn niet de eerste de beste eetgelegenheden die zich heb ben verenigd in de stichting. Veel van de bedrijven hebben al een lange historie in Schiedam achter de rug. Op dit moment trekken elf restaurants van naam de kar: Au Bon Clochard, le Bourgondiër, de Branderskelder, de Gauwigheid, Hosman Frères, Italia, de Noordmolen, 't Paard, le Pêcheur, Rawit en de Zevende Hemel. 'En dat kunnen er meer worden, vooropgesteld dat aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan.' En die zijn netjes in de statuten vermeld. Zo moet het om een spijs verstrekkend bedrijf gaan dat in Schiedam gevestigd is. 'Het moet wel een bedrijf zijn dat al enige tijd bestaat. Natuur lijk moet het ook aan bepaalde kwaliteitseisen voldoen', aldus één van de ter vergadering aan wezigen. Het idee ontstond naar aanlei ding van het Groot Schiedams Terras, dat tijdens de laatste Brandersfeesten werd georgani seerd. 'We kregen stuk voor stuk in een brief de complimenten van burgemeester Scheeres voor het succes van die formule. Daar heeft Creatief Interieur en Sty ling Advies (CISA) aan de Gro te Markt in hoge mate toe bijge dragen. In feite waren zij promo tor en hebben ze ons onder steund tijdens de oprichting. Nu staan we op eigen benen.' De complimenten van Scheeres wa ren op zijn plaats. Eindelijk kwam het Stadserf tot leven. 'Daarvoor is er eigenlijk nooit echt iets gebeurd.' De bundeling van de krachten heeft een meerwaarde. 'We wil len mensen van buiten Schiedam overhalen om hier te komen eten. Daarom zijn we ook verte genwoordigd tijdens de Bedrij- vencontactdagen in april. We verzorgen in ieder geval de hap jes op het 'Schiedamplein'. Bo vendien wordt dan het eerste promotieboekje van de stichting uitgereikt aan de burgemeester. Hij verleende zijn medewerking door het voorwoord voor zijn re kening te nemen.' Ook dat is een blijk van erken ning. Want in het grote plan, Schiedam aantrekkelijk te ma ken voor toeristen, mag het op aangename wijze vullen van de - na lange stadswandelingen - knorrende magen natuurlijk niet ontbreken. Zo snijdt het mes van twee kanten. 'Mensen komen niet zomaar naar je stad. Daar moet je hard aan werken. Steeds weer.' Reden te meer voor de stichting om te streven naar verschillende culinaire evenementen per jaar. Dit jaar profileert zij zich, be halve tijdens de Bedrijvencon- tactdagen, in ieder geval nog tij dens het Stadserffestival en tij dens de Brandersfeesten. 'Het streven is dat het Groot Schie dams Terras een jaarlijks terug kerend programmaonderdeel zal zijn. Maar belangrijker is nog het op poten zetten van een ei gen. jaarlijks terugkerend evene ment.' Daarvoor is in ieder geval een goede communicatie naar buiten toe noodzakelijk. 'Van daar dat boekje. Het zal in de toekomst bij de leden van de stichting verkrijgbaar zijn. Daar naast ligt het in de Stadswinkel en bij de VVV' Niet minder be langrijk is de eigen website van de stichting. 'Die website is mis schien nog veel belangrijker, omdat je ineens doordringt tot een veel grotere groep mensen. De site wordt regelmatig ver nieuwd en behalve informatie over de deelnemende restaurants staan er ook de activiteiten van de stichting op. Bovendien kun nen mensen zelf aan de slag met de recepten die op de site ge plaatst zijn.' Als het aan de deelnemers ligt, gaat culinair Schiedam een gou den toekomst tegemoet. 'Op de ze manier samenwerken is alleen maar goed voor de stad. Er was een tijd dat in Schiedam nog maar weinig restaurants open waren. Het contact binnen de branche was minimaal. Dat was jammer. Maar gelukkig hebben we die tijd inmiddels ver achter ons gelaten.' Wie aan de slag wil in eigen keuken, kan natuurlijk terecht bij de website van de stichting: www.culinairschie- dam.nl. 'Wie daarna de behoefte heeft om te controleren of alles goed is gegaan, kan ons natuur lijk ook niet-virtueel bezoeken.' De kinderafdeling van het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam ver huist op 22 maart naar Vlaardingen. Dat houdt in dat kinderen uit Schiedam en Rotterdam-West, die tot voor kort voor een klinische opname in het Schiedamse ziekenhuis terecht konden, voortaan op de kinderafdeling in Vlaardingen zullen verblijven. Dagbehande lingen en enkele spreekuren van kinderartsen blijven wel in Schie dam plaatsvinden. In het Vlietland Ziekenhuis Schiedam blijven de kinderartsen mevrouw A. Crone en de heer J. Bruijn spreekuur houden, elk twee dagdelen per week. Ook de zogenaamde dagbe handelingen, zoals het knippen van amandelen, blijven in Schie dam plaatsvinden. Ondertussen worden in Vlaardingen de nodige bouwkundige voor zieningen getroffen ten behoeve van de verloskunde. Voorlopig blijven er bevallingen in Schiedam plaatsvinden. De betreffende patiënten krijgen van de verloskundige of gynaecoloog te horen of zij in Vlaardingen of Schiedam zullen bevallen. Dit hangt af van de medische indicatie. Voor meer informatie over de verhuizing en consequenties daarvan kan gebeld worden met medewerkers van het Patiënten Service Bureau in Vlaardingen: tel. 2493850. SCHIEDAM - Judoka Rutger Vis heeft op het Nederlands kampioenschap voor jeugd tot 15 jaar in de klasse tot 37 kilogram een zilveren medaille veroverd. In de finale verloor hij nipt op beslissing van de scheids rechters. De 12-jarige judoka van Sport instituut Schiedam was een van de 28 judoka's, die de voorron des van de zeven districten had den overleefd. Zijn trainer Ar thur den Hamer noemde hem een van de kanshebbers op ere metaal, maar hij besefte tegelijk, dat zijn pupil het podium niet zonder slag of stoot zou berei ken. Zeker tien judoka's moesten namelijk in staat zijn om bij de eerste drie te eindigen. Rutger Vis leverde gedegen werk af. Met goed en geconcenteerd judo zette hij in de aanloop naar de fi nale Matthijs Corver, Lucio van de Lagemaat en Rolf van Baar- sen aan de kant. In de finale te gen de Noord-Hollanders Mikos Salminen was hij opnieuw de meest aanvallende judoka. Een bijna-score van zijn tegenstander kostte hem echter de eindzege. Recepties bij Asvion en HBSS 65 Jaar geleden werd op 1 april de hockeyvereniging Asvion op gericht. Dat gaat uiteraard ge vierd worden. In sportpark Thur- lede wordt daar op zaterdag 24 maart een begin mee gemaakt. Dan begint om 16 uur een recep tie. Deze is bestemd voor leden, oud-leden, sponsors, collega hockeyclubs en uiteraard verte genwoordigers van de gemeente Schiedam. Ook de voetbalvereniging HBSS jubileert. Houdt-Braaf-Stand- Schiedam, dat 75 jaar bestaat, opent de reeks festiviteiten op vrijdag 6 april met een receptie. Deze wordt gehouden in het clubgebouw in sportpark Harga en begint om 20 uur. TVR-atleten in Amersfoort In Amersfoort startte zondag voor de jeugd en junioren de lan delijke triathloncompetitie. Het zwemmen vond evenwel nog plaats in het Sportfondsenbad. Het lopen gebeurde onder win- terseomstandigheden. De jong ste lichting triatleten moest 200 meter zwemmen en 1600 meter lopen. TV Rijnmonds Lisette Steens deed dit in 15 minuten en 36 seconden. Ze werd zesde. Su zanne Steens had voor 500 me ter zwemmen en 4800 meter lo pen 35 minuten en 7 seconden nodig. Het leverde een tweede plaats op. Chantal Jansen finish te in 41.06. Bij de 100 meter zwemmen en 96 meter lopen werd Norbert Veringmeijer vijf de gevolgd door Tom Steens, Sonja Jansen, Fer Peters en Tom Walburg. Brandersstad-vrouwen spelen gelijk Door eén 5-5 gelijkspel tegen concurrent Red Stars heeft het vrouwenteam van de tafeltennis vereniging Brandersstad de lei ding in de eerste divisie behou den. Met nog vier wedstrijden te gaan is de voorsprong echter slechts een punt. In Venray nam Brandersstad eerst de leiding 2- 1, maar vervolgens op een 5-3 achterstand gezet. De vrouwen vertikten het echter om zich over te geven en vochten zich naar een puntendeling: 5-5. Kim van der poort en Jolanda Waterreus wonnen tweemaal en Danielle Maas eenmaal. De mannen behielden - door een 4-6 zege op Bergeyk - hun theo retische kans op het kampioen schap. Dankzij de winst nestel den ze zich wel vaster op de tweede plaats. De Limburgers hadden in Marco Bottram een niet te kloppen man. De andere Bergeyk-spelers werden door Rene Waterreus, Wietse Kant en Jeroen Bastiaansen wel versla gen. De reserves vervoren met 6-4 van Cosmos/TTVV 2. Damdiploma voor De Peperklip Leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de basisschool De Peperklip in Schiedam-Oost hebben maan dag 19 maart examen gedaan voor het Jannes van de Wal-di- ploma. De test is de afsluiting van de damcursus, die achttien jongens en meisjes sinds januari wekelijks na schooltijd van Henk de Witt hebben gekregen. De Witt is een door de dambond erkende trainer en speelt in het eerste team van de Damclub Schiedam, dat onlangs naar de hoofdklasse promoveerde. De geestdrift bij de kinderen uit de ze damklas mag blijken uit het feit, dat een aantal van hen op zaterdag 10 februari al heeft meegedaan aan het kampioen schap voor basisscholen in Zuid- Holland. Hans de Wijs, adjunct directeur en onderwijzer op De Peperklip, is degene die samen met De Witt de kinderen het en thousiasme voor het dammen heeft bijgebracht. De Peperklip is na de Sint Ber- nardusschool en De Taaltuin de derde school in Schiedam waar DC Schiedam een cursus dam men heeft verzorgd. Onlangs is op de school De Wieken - op nieuw in samenwerking met de Dienst Sport en Recreatie - zelfs de vierde damklas van start ge gaan. De belangstelling van de basisscholen is dus groot. Dat is niet verwonderlijk, omdat het spel bijdraagt aan de ontwikke ling van vaardigheden, die het leerproces ondersteunen. Zo zijn concentratievermogen en ruim telijk inzicht, maar ook hoofdre- kenen onontbeerlijk voor de echte dammer. Waterweg-topscorer GTB, dat vorige week dankzij zeven doelpunten, de leiding overnam van het Vlaardingse TSB is de koppositie weer kwijt geraakt. De stand: 1. TSB 3,50 (63 doelpunten uit 18 wedstrijden); 2. GTB 3,43 (55 uit 16); 3. Demos 3,41 (41 uit 12); 4. RKWIK 3,28 (46 uit 14); 5. DVO'32 2,88 (49 uit 17); 6. VFC 2,68 (43 uit 16); 7. HSC/za 2,47 (42 uit 17); 8. DRGS/zo 2,28 (32 uit 14); 9. DRGS/za 2,27 (41 uit 18); 10. WK 2,22 (40 uit 18). Jeugd WK en SVVSMC Jeugdteams van de voetbalclubs WK en SVVSMC zijn er niet in geslaagd om in de districtsfi nale van de spelregelwedstrijden een belangrijke rol te spelen. In het clubgebouw van SVDPW waar de Schiedsmse Scheids- rechtersvereniging de eindstrijd organiseerde, werd WK vijfde en SVVSMC, dat eerder de plaatselijke test op zijn naam ge schreven had, werd zesde. De fi nale werd gewonnen door het Zoeterwoudse SJZ gevolgd door RKDEO, Zwammerdam en HVO. In het individuele klasse ment was Thomas van Oosten (SVVSMC) de beste Schiedam mer. Daarna volgde Jeffrey Wel- by (WK). Berichten voor de sportredactie Berichten kunnen worden aan geleverd via de fax (010- 5913733) of per e-mail (gver- ver@hetnet.nl). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, West havenkade 14, 3131 AB Vlaar dingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. SCHIEDAM - George Toth, een van de indieners van een red dingsplan voor de Opstandingskerk wil op eigen kosten maar wel samen met de buurt een aangepast plan ontwikkelen voor de Op standingskerk. In een brief aan wethouder Wiegman schrijft Toth: 'Gezien de buitengewoon positieve reacties die wij heden moch ten ontvangen van de buurtbewoners zullen wij op korte termijn de buurt en u uitnodigen om, ook na uw ontslag, het plan uit te werken.'Toth is boos over de 'abrupte wijze' waarop Wiegman op 8 maart de vergadering over de toekomst van het vervallen kerk gebouw beëindigde en spreekt in zijn brief van een 'ongebreidel de arrogantie' en beschuldigt Wiegman ervan de plannen van Ver nieuwde Stad bv voor de kerk te willen doordrukken, wat bewo ners en belanghebbenden daar ook van vinden. Toth heeft inmiddels via de krant een oproep gedaan om reacties en wil na inventarisatie daarvan samen met de gemeente de buurt uitnodigen voor een bespreking. Hij gaat er vanuit dat de wethou der zijn aanvraag om van de kerk een Rijksmonument te maken ruimhartig zal steunen. SCHIEDAM - De vrouw die zaterdagochtend in een supermarkt aan de 's-Gravelandseweg probeerde een tas weg te nemen uit een bood- schappenkarretje, werd betrapt. De vrouw werd staande gehouden door een personeelslid en overgedragen aan de politie. Zij gaf in eer ste instantie een valse naam op en verklaarde een 34-jarige bewoon ster van den Haag te zijn, maar het bleek om een 38-jarige Rotter damse te gaan. De vrouw moet binnenkort voor de rechter verschij nen. Sinds deze maand heeft de Stichting Brandersfeesten weer een be stuur. De leden zijn: penningmeester René van Ardenne, voorzitter Arno Geers Francois de Heer, Marco Jager, Martijn Rijhnen, Jan Stevens en (secretariaat) Kitty Buijtendijk Aan een vernieuwd programma voor de Brandersfeesten 2001 wordt op dit moment hard gewerkt. Daarbij vraagt de Stichting medewer king van de Schiedammers. Uit de reacties over de Branderfeesten van vorig jaar blijkt dat er ook dit jaar weer over de invulling goed moet worden nagedacht. Ook de nieuwe Brandersfeesten zullen weer grotendeels voor en door de Schiedammers zelf georganiseerd wor den. De leden van het nieuwe bestuur nodigen iedereen dan ook van harte uit om ideeën in te sturen. Deze voorstellen zullen bij het sa menstellen van het nieuwe programma beslist meegenomen worden. Het secretariaat is gevestigd in het kantoor van Mozaick, Warande 93, 3116 CD Schiedam, Fax 473 32 03. Stook Verstandig Streefverbruik 12 maart t/m 18 maart 2001 www.energietips.nl Wegener huis-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Bladmanager: C. Vijfvinkel Regionaal accountmanagement: (010)4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 Hoofd redactie: Jan Sieben HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, -Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: 7 t v' V 'Vs5" "H&* Kater Mickev heeft inmiddels al een nieuw onderdak gevonden Hond Rakker zoekt een leuke vervangende baas Stichting Culinair Schiedam wil Schiedam weer op de kaart zetten xmnm Het nieuwe bestuur presenteert zich Rutger Vis pakt zilver op NK judo Onderstaande tabel met streefverbruiken kunt u ook wekelijks inzien op ONS TXT pag. 755 en op internet www.energietips.nl Jaarverbruik Streefverbruik Verbruik vorige week Totaal streefverbruik Verbruik vanaf 30/10 (in m3) (in m3) (in guldens) (in m3) (in guldens) 800 22 fl 11,90 499 fl 269,83 1000 28 fl 16,91 624 fl 376,77 1200 34 fl 21,96 746 fl 481,81 1400 39 fl 26,36 872 fl 589,37 1600 45 fl 31,43 999 fl 697,71 1800 51 fl 36,51 1123 fl 803,99 2000 56 fl 40,88 1248 fl 910,97 2200 62 fl 45,97 1372 fl 1.017,22 2400 67 fl 50,31 1498 fl 1.124,95 2600 73 fl 55,41 1622 fl 1.231,19 2800 79 fl 60,51 1749 fl 1.339,71 3000 84 fl 64,85 1870 fl 1.443,63 3500 98 fl 76,83 2181 fl 1.709,92 4000 112 fl 88,82 2494 fl 1.977,78 4500 126 fl 100,80 2806 fl 2.244,87 5000 140 fl 112,79 3117 fl 2.511,15

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3